Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » pro zmenu koleno-pomoc prosiiim...

pro zmenu koleno-pomoc prosiiim...

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

vit.javorik muž 03.02.2008 20:24:19

Ahoj lidicky, mam 174cm a asi 63 kg, zacal jsem behat v zari-rijnu 07, nejdrive na pase.postupem casu jsem zacal makat na dlouhy behy-20, max. 25 km, v prosinci jsem uz nabehal 300km.Ale kratce pote, co jsem zacal behat venku (asi 4.vybeh), nastal problem.Po dobehnuti asi 15 km behu me dost bolelo koleno, temer jsem nemohl nohu ani zvednout.Druhy den bylo lip a ja nechtel bejt baba a vybehl jsem znovu, ale to uz jsem se vratil domu kulhajic.Tak jsem behani nechal a odpocival.Mame v praci fyzioterapeuta, ten mi poradil podporu-knee support a ibuprofeny, ze to je trosku napuchle.Rekl mi, ze jsem si musel koleno vymknout-vytocit (twisted-makam v Londyne), ale ja si nic takoveho nepamatuju.Tez mu bylo hrozne divne ze problem je na vnejsi strane, tesne u ohybu.Pry je vetsina problemu na strane vnitrni.Odhadoval problem na upon vazu, pokud jsem dobre rozumel, v horsim pripade by to pry byla chrupavka.Pry by to chtelo magnetickou rezonanci, na rtg pry moc videt neni.Po trech tydnech flakani se situace hodne zlepsila, a tak jsem zkusil vybehnout na kratky beh, ale vratil jsem se, nastesti celkem vcas.Problem se zhorsoval s poctem narazu nohy na asfalt.Chtel jsem bezet do parku na travu, ale musell jsem zklamane zpatky.Boty mam Mizuno Wave Rider 10, v tech by snad problem byt nemel.Za par dni pojedu do Cech na dovolenou, a chci navstivit ortopeda, ale nemate nejake rady-zkusenosti? Bez funkcniho kolene je ten zivot akesi nudnej…mockrat diky vsem alespon za snahu…

avatar

Nová Dubnica

Celkem 6904 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:32 (2009)

Ironjozef muž 04.02.2008 09:15:16

ahoj zrovna včera som našiel dobrý článok – možno bude dobré ak si ho prečítaš. Tu je link na ten článok – http://www.reflex.cz/…ek21565.html

avatar

remo muž 04.02.2008 09:31:30

Kolego, navrhuji řádné vyšetření, aby nedošlo k trvalému poškození kolena. MRI vyšetření hned není nutné, stačí zkušený lékař, který má SONO. Pokuď jsi z regionu Moravy zkus se objednat : www.revmacentrum.cz

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 04.02.2008 09:33:39

Supr článek, ač pouze laik, podepsal bych se pod každé slovo. Problémy s bolestma zad řeším už od svých 18 let. Trvalo mně cca 15 let, než jsem přišel na to, jak s nima zatočit. Stejný principy určitě platí i pro pohybovej aparát.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 04.02.2008 18:32:59

pokud jsi začal běhat v říjnu, tak 300 km za prosinec mi přijde strašně moc. To bude hlavní příčina tvých problému, protože při takové výrazné změně není o zranění nikdy nouze. Moc jsi spěchal a teď se budeš s tím několik měsíců trápit. Chce to trpělivost.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.