Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » A zase ta kolena. Pomuze orteza?

A zase ta kolena. Pomuze orteza?

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 168 km
Minulý měsíc 0 km

Zdenka H žena 18.02.2008 16:48:31

Ahoj, vim, ze se uz toho tady o kolenech psalo hodne. Presto se zkusim zeptat. Po dlouhe dobe se mi znovu ozyva koleno. Pred sesti lety jsem si koleno poranila-meniskus a natrzeny krizovy vaz. Po operaci jsem pri sportu nosila ortezu, proti bolesti mi pomohlo plavani. Pak jsem prakticky s pohybem prestala (vymluvy na nedostatek casu kvuli skole). V rijnu jsem zacala behat, dost me to chytlo a nechci se toho vzdat. Ale to koleno me celkem limituje. V botech na behani by byt problem nemel. Vetsinou beham po asfaltu, to urcite nepomaha, ale jinde behat nemuzu. Nadvahu taky nemam. Strecink delam pred i po behu. Beham bez ortezy, doufala jsem, ze se mi zpevni svaly a koleno prestane bolet. Ale zatim nic. A chodit plavat kvuli dalsim okolnostem proste nemuzu. Muze mi nekdo poradit, je-li orteza na behani vhodna? Bojim se, ze s ortezou budou lenivet svaly a to kolenu asi moc neprospeje.

avatar

Celkem 65994 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 18.02.2008 18:54:37

Taky me ted trochu zlobi kolena pomohl cvik, ktery tu nekde je od Rosti, pak taky beham vice po mekkym a taky vice plavu. Navic je dobre i jezdit na kole, zpevnis tim vazy. Pises, ze vetsinu z toho nemuzes, orteza podle me nepomuze, ale to je jen nazor

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 120 km
Minulý měsíc 0 km

tomsil muž 18.02.2008 19:52:16

posílám můj příspěvek. byl jsem na tom podobně, před více jak 10 lety úraz na lyžích. došlo k přetržení předního zkříženého vazu (pozor ne křížový vaz, ten na zádech), což jsem zjistil před necelým měsícem po magnetické rezonanci. vaz se za tu dobu od úrazu uplně vstřebal. do té doby jsem hodně a pravidelně sportoval (běh, plavání, tenis, fotbal, atd.) a to pravděpodobně způsobilo, že ostatní svaly, hlavně zadní stehenní, držel koleno, nicméně čas neošálíš a tak asi měsíc před magnetickou rezonancí začalo být koleno nestabilní, tzn. asi 2× vypadlo a zapůsobila psychika. proto jsem absolvoval rezonanci po dopodučení z námeno ortopeda, plastikou vazu, kterou mám týden za sebou. Jsem optimista, že se po rehabilitaci, která není sice nikterak krátká vrátím, ke všem svým oblíbeným sportům a hlavně k běhu. Doporučuji určitě navštívit ortopeda, nechat si udělat rentgen a magnetickou resonanci. pak budeš moudřejší. držím palce a budu se snažit přidávat své zkušenosti v rámci rehabilitace.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 168 km
Minulý měsíc 0 km

Zdenka H žena 19.02.2008 16:50:44

Dekuju za odpovedi a za podporu. Urcite zkusim nejak pravidelne pridat to kolo, ale az se trochu otepli :-) Rehabilitaci si zatim necham v zaloze, doufam, ze to pujde i bez ni. A zkusim to tedy jeste bez ortezy, treba jen svaly potrebuji vic casu, aby koleno zpevnily. Vic tady pohledam a zkusim najit i ty cviky.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 19.02.2008 18:54:31

[quote=ironman]cvik, ktery tu nekde je od Rosti[/quote] http://www.tomas-kalina.com/…20/opiracka/

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 168 km
Minulý měsíc 0 km

Zdenka H žena 20.02.2008 15:50:26

Forestu, opravdu pekny a nazorny obrazek cviku ;) Urcite vyzkousim. Jinak dneska jsem se rozbehla rychleji nez obvykle a koleno nebolelo. Lec nestacil mi dech (jsem holt zacatecnik) a koleno se behem chvilicky ozvalo. Je to normalni, ze cim pomaleji bezim, tim vice koleno boli? Nebo je to nahoda? Zkusim si to jeste vypozorovat a kdyz to bude fungovat, aspon me to donuti dostat se ze sneci rychlosti na nejakou normalni :) Diky za rady.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 168 km
Minulý měsíc 0 km

Zdenka H žena 20.02.2008 15:52:54

Jejda, pisu strasne. Takze doplneni. Koleno se ozvalo hned, jak jsem zpomalila, to jsem chtela napsat.

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.