Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » běh a mrazy

běh a mrazy

Nalezené položky: 70 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Pardubice

Celkem 1871 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:33 (2004)

Iva žena 23.01.2006 08:20:35

Běháte i v dnešním mrazu? Mě mráz při běhu nevadí tak do –8 – –10°C. Pak už mám zkušenosti jenom z běžek. No, teď jsou chodníky v Pardubicích pěkně ledové, takže zřejmě zvolím nějakou jinou variantu tréninku.

Motto: Nedělej druhým, co sám nemáš rád.
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51434,4 km
Minulý měsíc 87 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 23.01.2006 08:28:46

Já taky vdržím jen do –10°C. Včera jsem běhal po chodníku v dlouhé rovné ulici, kolečko tam a zpět 3,5km a byl zametený, suchý, luxus!

avatar

Praha 4 - Háje

Celkem 1125 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:50 (2006)
půlmaraton: 1:32:19 (2006)
maraton: 3:38:00 (2006)

Tucnak muž 23.01.2006 08:53:45

Také jsem si nastavil tu hranici na –10. Víc už nechci pokoušet. Dnes jsme něli na Hájích ráno –17…

Motto: Viktor Machek [url=http://www.behej.com]Behej.com[/url] Běžící Tučňák ICQ: 132533346
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 23.01.2006 09:11:14

[quote=Iva]Běháte i v dnešním mrazu? Mě mráz při běhu nevadí tak do –8 – –10°C. Pak už mám zkušenosti jenom z běžek. No, teď jsou chodníky v Pardubicích pěkně ledové, takže zřejmě zvolím nějakou jinou variantu tréninku.[/quote] Jsem taky z Pardubek. Vcera jsem vybehla smer Svitkov-Srnojedy-Lány na důlku a pak na Opočínek. Z Lánů do Opočínku to byla bída, je tam mooooc ledu, ale jinak byla celá cesta suchá. Co se týče toho mrazu; dneska mám naštěstí volno azítra bude snad trošku tepleji. Jsem optimista a doufám, že když vyrazím odpoledne a za světla, tak taková kosa nebude (daleko od domova ale nepoběžím :o) )

avatar

Česká Třebová

Celkem 5240 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:57 (2008)
půlmaraton: 1:20:09 (2009)
maraton: 3:04:42 (2007)

hudy muž 23.01.2006 09:15:28

No u nás bylo ráno na teploměru –21,7 na autobus 3,5 km jsem doběhl a ani to nebylo o moc pomaleji než obvykle. Trošku mě mrzly prsty na rukou a chvíli trvalo než se dýchání vyrovnalo s tím studeným vzduchem.

avatar

Ostrava a okolí

Celkem 23620,37 km
Minulý měsíc 18,04 km
10 km: 0:36:14 (2006)
půlmaraton: 1:21:13 (2008)
maraton: 3:04:39 (2007)

Beet muž 23.01.2006 09:21:21

Já mám taky dno –10 st. Ted je u nas na teploměru –22 st. Já jen doufám, že ty mrazy nebudou trvat týden nebo déle :-o

avatar

Jesenice

Celkem 248 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:00 (2006)
půlmaraton: 1:40:00 (2006)
maraton: 3:49:30 (2005)

Keke muž 23.01.2006 09:21:33

Hudy,

Ty si šialenec! Behať v takom mrazu, odpadli by mi postupne všetky končatiny…

Keke

Motto: Športu zdar a Tragédom zvlášť!
avatar

Pardubice

Celkem 1871 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:33 (2004)

Iva žena 23.01.2006 09:23:57

[quote=atlet brčko][quote=I­va]Běháte i v dnešním mrazu? Mě mráz při běhu nevadí tak do –8 – –10°C. Pak už mám zkušenosti jenom z běžek. No, teď jsou chodníky v Pardubicích pěkně ledové, takže zřejmě zvolím nějakou jinou variantu tréninku.[/quote] Jsem taky z Pardubek. Vcera jsem vybehla smer Svitkov-Srnojedy-Lány na důlku a pak na Opočínek. Z Lánů do Opočínku to byla bída, je tam mooooc ledu, ale jinak byla celá cesta suchá. Co se týče toho mrazu; dneska mám naštěstí volno azítra bude snad trošku tepleji. Jsem optimista a doufám, že když vyrazím odpoledne a za světla, tak taková kosa nebude (daleko od domova ale nepoběžím :o) )[/quote] A kam poběžíš zítra? Třeba bych se mohla přidat?

Motto: Nedělej druhým, co sám nemáš rád.
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 23.01.2006 09:48:29

[quote=Iva][qu­ote=atlet brčko][quote=I­va]Běháte i v dnešním mrazu? Mě mráz při běhu nevadí tak do –8 – –10°C. Pak už mám zkušenosti jenom z běžek. No, teď jsou chodníky v Pardubicích pěkně ledové, takže zřejmě zvolím nějakou jinou variantu tréninku.[/quote] Jsem taky z Pardubek. Vcera jsem vybehla smer Svitkov-Srnojedy-Lány na důlku a pak na Opočínek. Z Lánů do Opočínku to byla bída, je tam mooooc ledu, ale jinak byla celá cesta suchá. Co se týče toho mrazu; dneska mám naštěstí volno azítra bude snad trošku tepleji. Jsem optimista a doufám, že když vyrazím odpoledne a za světla, tak taková kosa nebude (daleko od domova ale nepoběžím :o) )[/quote] A kam poběžíš zítra? Třeba bych se mohla přidat?[/quote] Bydlim na Dukle a mam tam 5km okruh, ktery pouzivam, kdyz se nedostanu do lesa. Kde presne bydlis? Klidne se muzeme domluvit a obcas vyrazit spolecne. Beham porad sama, tak by to byla vitana zmena.

avatar

Olomouc

dušan muž 23.01.2006 10:18:37

No dejte si radši pauzu-v takových mrazech už to není efektivní trénink,ale spíš hazard se zdravím…Říká se,že běh v –10 zatěžuje srdce stejně jako běh v +30st.,Podle mě je lepší radši dva tři dny zvolit doplňkovou variantu(posi­lování,plavání,pro­tahování..)než se pokoušet striktně dodržet plán…Moje zkušenost je,že to ještě ufoukám tak do –12..Dnes bylo u nás –22…

avatar

Česká Třebová

Celkem 5240 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:57 (2008)
půlmaraton: 1:20:09 (2009)
maraton: 3:04:42 (2007)

hudy muž 23.01.2006 10:27:38

[quote=Lubosh]Mně osobně mráz jako takový nevadí – ostatně proč mám termobundu Tchibo, že?:-) Výrazně víc mi vadí led na chodnících nebo v lese…[/quote] Jo led mě taky vadí víc, kazí všechen požitek z běhu

avatar

Pardubice

Celkem 1871 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:33 (2004)

Iva žena 23.01.2006 10:44:30

[quote=atlet brčko]Bydlim na Dukle a mam tam 5km okruh, ktery pouzivam, kdyz se nedostanu do lesa. Kde presne bydlis? Klidne se muzeme domluvit a obcas vyrazit spolecne. Beham porad sama, tak by to byla vitana zmena.[/quote] Já bydlím v Dražkovicích a na Duklu běhám v zimě dost často. Většinou se k běhání dostanu až kolem 18.hod. Můžeme se zkusit domluvit na příští týden – třeba ve středu? ;)

Motto: Nedělej druhým, co sám nemáš rád.
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 23.01.2006 10:54:37

[quote=Iva][qu­ote=atlet brčko][/quote] Já bydlím v Dražkovicích a na Duklu běhám v zimě dost často. Většinou se k běhání dostanu až kolem 18.hod. Můžeme se zkusit domluvit na příští týden – třeba ve středu? ;)[/quote] To by urcite slo ;) Muzeme se domluvit po emailu, bude to lepsi. Kdyz budes chtit, tak napis na npajka@seznam.cz a vymyslime nejakou rozumnou trasu. pavla

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 23.01.2006 11:21:00

Tak ja sice nevim, kolik bylo v tech 6 rano v Brne stupnu, ale stejne jsem nevahal a vybehl (opet vyhoda behani ve dvojici – prece tam toho druheho nenecham). Ale tady neni moc ledu a ten mraz (kdyz nefouka) se da prezit. Skoda, ze nemam tu lyzarskou kuklu, kdyz bych dal jeste treti rukavice a jednu vrstvu spodaru, tak by mi snad ani ta kosa nebyla.

avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 24.01.2006 07:51:51

[quote=dušan]No dejte si radši pauzu-v takových mrazech už to není efektivní trénink,ale spíš hazard se zdravím…Říká se,že běh v –10 zatěžuje srdce stejně jako běh v +30st.,Podle mě je lepší radši dva tři dny zvolit doplňkovou variantu(posi­lování,plavání,pro­tahování..)než se pokoušet striktně dodržet plán…Moje zkušenost je,že to ještě ufoukám tak do –12..Dnes bylo u nás –22…[/quote] Já tedy nevím, proč by běh v mrazu měl normálnímu zdravýmu člověku zatěžovat zrovna srdce, to mi nepřipadá vůbec logický. Jestli máš, Dušane, nějakej odkaz, kde by mi to někdo vysvětlil, ráda se poučím. Mně připadá, že se to moc nelíbí sliznicím, teče z nosu, bolí v krku, člověk snadno nastydne, zvlášť když pak v teple nastoupí nějakej ten virus či bacil. Mě včera večer ke krátkýmu běhu dcera přemluvila, nakonec mi víc než ten ledovej vzduch vadily totálně umydlený chodníky, na nichž by se určitě dobře bruslilo… :mad: Už aby bylo jaro!!!

avatar

Kule 24.01.2006 09:54:50

Já zas slyšel, že běh v mrazu cca 10 stupňů pod nulou a víc může poškodit plíce. Tak nevím, radši ale běhat nebudu. Včera jsem zkusil lehce popoběhnout asi kilák a moc příjemný pocit jsem z toho neměl.

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 24.01.2006 10:28:10

Není pochyb o tom, že mrazy hluboko pod –10 jsou v podstatě extrémními podmínkami pro běh. Jak uvádí Jitka, je to zátěž pro sliznice vystavené přímo mrazu (oči, rty, nos), je to zvýšená zátěž pro srdce (termoregulace, kdy se srdce snaží zajistit prohřátí a prokrvení podchlazených částí těla, podobně jako za horka se srdce zvýšenou cirkulací krve snaží orgány ochladit) a v důsledku toho mnohem větší energetická náročnost takového běhu. Co se týče plic, vše je o tom, zda se vzduch do plic dostane již zahřátý, nebo ledový. Pokud se to zanedbá, v lepším případě dojde k zánětu průdušek (kašel), v horším k zánětu plic. Člověk musí reagovat na to, co mu říká tělo. Pokud tělo nestačí prohřát ty své části, které se na ohřívání vzduchu podílejí (tváře, nos, krk), je potřeba zmírnit tempo tak, aby nádechy mohly být o to pomalejší. Zmírněním tempa se však zhorší produkce tepla v těle, což může vést k tomu, že ani snížené tempo nezaručí dost ohřátý vzduch do plic. Pak je toho třeba nechat… Tak jako já dnes ráno…

avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 24.01.2006 12:36:18

[quote=running-observer]…je to zvýšená zátěž pro srdce (termoregulace, kdy se srdce snaží zajistit prohřátí a prokrvení podchlazených částí těla, podobně jako za horka se srdce zvýšenou cirkulací krve snaží orgány ochladit) a v důsledku toho mnohem větší energetická náročnost takového běhu.[/quote] Tak tohle logicky vypadá, ale myslím, že se to týká spíš srdce slabšího, už nějak poškozenýho, což my tady asi nemáme. Anebo úplně netrénovanýho. Nehledě k tomu, že člověk vyběhne z teplýho domova, je teple oblečenej a běží, takže prostě nemá podchlazený části těla, který by to srdce muselo nějak intenzivně zahřívat. Aspoň většinou. Jó, to průdušky, ev. i plíce, ty už jsou na tom opravdu hůř, těm fakt může ten neohřátej vzduch dát zabrat… :lol: J.

avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 24.01.2006 12:48:29

Lidičky, nedělejte z toho vědu – prostě je kosa na dlouhé běhy, ale běh do cca 5 – 7 km je úplně OK, jenom trochu mrznou prsty… Tak čůůůůs v teple :)

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 24.01.2006 13:22:04

[quote=Jitka][qu­ote=running-observer]…je to zvýšená zátěž pro srdce (termoregulace, kdy se srdce snaží zajistit prohřátí a prokrvení podchlazených částí těla, podobně jako za horka se srdce zvýšenou cirkulací krve snaží orgány ochladit) a v důsledku toho mnohem větší energetická náročnost takového běhu.[/quote] Tak tohle logicky vypadá, ale myslím, že se to týká spíš srdce slabšího, už nějak poškozenýho, což my tady asi nemáme. Anebo úplně netrénovanýho. Nehledě k tomu, že člověk vyběhne z teplýho domova, je teple oblečenej a běží, takže prostě nemá podchlazený části těla, který by to srdce muselo nějak intenzivně zahřívat. Aspoň většinou. Jó, to průdušky, ev. i plíce, ty už jsou na tom opravdu hůř, těm fakt může ten neohřátej vzduch dát zabrat… :lol: J.[/quote] Myslim, ze nikdo z nas nevi, v jakem stavu ma srdce. Proste mame vsichni pouze subjektivni pocit, ze jsme nesmrtelni :) Vzpomente na nektere hokejisty a fotbalisty, kteri v prubehu utkani prodelali srdecni kolaps- a to maji pravidelne lekarske prohlidky se zatezovymi testy. Jinak souhlasim s nazorem, ze ve velkem horku a velke zime je srdce zatezovano vic. V zime je to dano tim, ze telo spotrebuje daleko vic energie jak na zahrati celeho tela, tak na zahrati vzduchu v plicich. Dobre obleceni je sice fajn, nicmene obleceni nehreje, ale pouze izoluje a ne uplne dokonale, a proste pri behani je ztrata tepla docela vyznamna. No ale myslim, ze vsichni uz nejakou dobu trenujeme, takze svoje telo zname a vime, jak se citime a pozname, kdyz nam rika-„je mi blbe a fakt uz potrebuju domu“. Sportu zdar.

avatar

Olomouc

dušan muž 24.01.2006 13:49:47

Myslím,že sportování v extrémních teplotních podmínkách(a nemyslím tím teplotní výkyvy,což je taky mazec) je opravdu zatěžující pro srdce víc než za „normálních“pod­mínek. Souhlasím s running-observrem i s atletem brčkem.Nějaké vědecké studie neznám,nejsem lékař-mám jen zprostředkované informace za ty roky u atletiky od běžců nebo trenérů,takže je možné,že nejsou přesné. Jestli mají všichni běžci zdravé srdce je odvážné tvrzení,většinou se zjistí nějaký problém až nastane(mám známého fotbalistu co chodí na prav.prohlídky,EK­G,..no a zkolaboval při běžném trénink.fotbálku -naštěstí je v pořádku.) Myslím,že to nejpodstatnější je filtrovat plán hlavou a ve velké zimě se nesnažit „jít proti zdi“. Mrazy a efektivita tréninkových dávek venku prostě nejdou k sobě.Riziko zranění,nachlazení, nebo jiných vážnějších potíží je prostě větší..Tolik na vysvětlenou.Bě­hání zdar!

avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 24.01.2006 15:27:07

[quote=atlet brčko]Myslim, ze nikdo z nas nevi, v jakem stavu ma srdce. Proste mame vsichni pouze subjektivni pocit, ze jsme nesmrtelni :) Vzpomente na nektere hokejisty a fotbalisty, kteri v prubehu utkani prodelali srdecni kolaps- a to maji pravidelne lekarske prohlidky se zatezovymi testy.[/quote] Ale ví, kdybychom měli něco se srdcem, nemohli bychom běhat, není to žádná velká věda. „Srdeční kolapsy“ sportovců? To jsme se dověděli od novinářů, že? Co taky měli jiného napsat, když vůbec netušili, proč ten dotyčný zkolaboval? Jediné, co se se srdcem dotyčnému mohlo stát, byla porucha srdečního rytmu, ta může postihnout opravdu každého bez ohledu na trénink, jenže tu může „chytit“ i doma v postýlce… Nesmrtelní samozřejmě nejsme, ale srdíčko, to si všichni tady moc hezky běháním opečováváme a současně i kontrolujeme, líp, než si myslíme. No – ale to je fuk, souhlasím s m.thumsem – „žádná věda“. Mimochodem – před chvilkou jsem zrovna mluvila s jedním trenérem profesionálem – běh nedoporučuje až od mínus patnácti – a to jen a jen kvůli těm sliznicím… J.

avatar

Praha

Celkem 481 km
Minulý měsíc 0 km

petrp muž 24.01.2006 15:41:07

[quote=Lubosh]Kdo beha se sporttesterem, tak urcite potvrdi, ze srdce je zatezovano pri extremnich mrazech vic, protoze pri stejnem tempu je tepovka vyrazne vyssi. Stejne jako v lete. Je to proto, ze srdce musi posilat extra krev na ochlazeni, prip. ohrati tela.[/quote] Luboshi, s tim srdcem nesouhlasim, v nedeli vecer uz bylo pod –10 a na tep to nemelo vliv – pri OV tep 125–130, pri TV 140–150, jen pri pomalejsim behu mi byla vetsi zima. Dokud se to udycha nosem (aspon nadech), tak neni problem.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 24.01.2006 15:59:43

[quote=Jitka][qu­ote=atlet brčko]Myslim, ze nikdo z nas nevi, v jakem stavu ma srdce. Proste mame vsichni pouze subjektivni pocit, ze jsme nesmrtelni :) Vzpomente na nektere hokejisty a fotbalisty, kteri v prubehu utkani prodelali srdecni kolaps- a to maji pravidelne lekarske prohlidky se zatezovymi testy.[/quote] Ale ví, kdybychom měli něco se srdcem, nemohli bychom běhat, není to žádná velká věda. „Srdeční kolapsy“ sportovců? To jsme se dověděli od novinářů, že? Co taky měli jiného napsat, když vůbec netušili, proč ten dotyčný zkolaboval? Jediné, co se se srdcem dotyčnému mohlo stát, byla porucha srdečního rytmu, ta může postihnout opravdu každého bez ohledu na trénink, jenže tu může „chytit“ i doma v postýlce… Nesmrtelní samozřejmě nejsme, ale srdíčko, to si všichni tady moc hezky běháním opečováváme a současně i kontrolujeme, líp, než si myslíme. No – ale to je fuk, souhlasím s m.thumsem – „žádná věda“. Mimochodem – před chvilkou jsem zrovna mluvila s jedním trenérem profesionálem – běh nedoporučuje až od mínus patnácti – a to jen a jen kvůli těm sliznicím… J.[/quote] Nechci se Vas nijak dotknout, ale co vite o svem srdci krome tepove frekvence, kterou si sportestrem muzete zmerit i v zatezi? Vite, jake mate EKG v klidu a pri zatezi, jste si jista, ze nahodou nemate nejakou arytmii nebo selest srdce, ktery muze byt treba i funkcni? Myslim si, ze o spouste veci clovek kolikrat ani nevi-vzpomente na srdecni aneurisma nekterych mladych sportovcu, ktere pri velke zatezi zpusobilo smrt. Souhlasim ale i s tim, ze novinari kolikrat veci prezenou(treba v pripade hokejisty Fischera mozna k srdecni zastave opravdu nedoslo), dulezite ale je, ze trenovani sportovci, kteri nekolikrat rocne prochazeji dukladnymi lekarskymi prohlidkami, v dusledku problemu se srdcem zkolabuji az na hristi. Stejne tak souhlasim s tim, ze vytrvalostni beh je pro srdce nejlepsi trenink. Ale vsechno se proste musi delat s rozumem. Koneckoncu na olympiadu do Pekingu se nikdo z tragedu asi zavodit nechysta, takze neni az tak dulezite, jestli clovek vybehne misto planovaneho hodinoveho behu jen na pulhodinovy, nebo jestli pujde misto behani plavat. Hlavne, at jsme zdravi, ze jo? Proto koneckoncu behame :)

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154150,07 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 24.01.2006 16:31:36

I když bylo dneska dopoledne u nás v Modřanech –15st., dal jsem své obvyklé 18km kolečko bez problémů. Samozřejmě jsem měl veškeré oblečení (včetně rukavic a čepice) zdvojené, přes pusu jsem měl šátek, což mělo jedinou nevýhodu v tom, že se mi od dechu zamžívaly brýle. Jinak tempo šnečí (mezi 9–10km/hod.), po 10km se tělo krásně zahřálo, že člověka brzdil ve větší rychlosti jedině ledový krunýř na cestách. Sluníčko krásně svítilo, takže se mi zdálo, že i hřeje. A srdce? To si s tím poradilo v pohodě.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 24.01.2006 16:36:54

Kdyby tě bolelo srdce po jednom běhu, tak jseš zralej na operaci. Nebezpečí je spíše z dlouhodobého hlediska, viz faktory uváděné výše. Kdo tvrdí, že bité jsou jen plíce, nechť si uvědomí, že orgány v těle spolu vzájemně kooperují a potíže se mohou (a taky budou) přelévat. Jen si vemte, jak srdce buší při banálním nachlazení, rozhodně bych běh v extrémním mrazu nepodceňoval. O pohybovém aparátu už vůbec nemluvě.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154150,07 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 24.01.2006 17:47:14

[quote=Radek]Jen si vemte, jak srdce buší při banálním nachlazení, rozhodně bych běh v extrémním mrazu nepodceňoval. O pohybovém aparátu už vůbec nemluvě.[/quote] Podcenění určitě ne, ale určitě je pro srdce (a tělo vůbec) namáhavější běžet při 28 st. např. marathon (viz Kladno) či podobný závod speciálním tempem (u mě asi 4:50–4:59/km), než se v –15st ploužit tempem 6:30/km, což je klus o něco rychlejší než rychlá chůze. Nikdy by mě nenapadlo běhat úseky (nejenom k vůli terénu), to pokládám za rozumné až tak od +10st. a výše, jinak to odstůňu.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 24.01.2006 22:33:21

Zmínil jsem zde, že jsem ranní běh při –23 zapíchl. Nebyl jsem dobře oblečen. Odpoledne jsem běh zopakoval při –15 a na sluníčku a dobře jsem se oblékl. Na nohách 2 vrstvy (spodky a šusťáky), nahoře 4 vrstvy (o jednu víc než obvykle a zdálo se mi, že to ani nebylo nutné), na hlavě čelenka a kapuca bundy (ukázalo se, že obě je zbytečně moc, jenom čelenka je málo, tak zůstalo u kapuce). To bylo prima proběhnutí, o žádných problémech s dýcháním nebyla řeč… Ten běh jsem si dovolil proto, že jsem běžel pro auto do autoservisu, jinak bych si běh ve 14:00 obvykle nemohl z časových důvodů dovolit. Jen mi bylo líto, že jsem k tomu autosevisu doběhl tak brzo a že to skončilo…

Dýchat jsem se snažil přednostně nosem, ale pomáhal jsem si (ve druhé fázi) pusou.

avatar

Ostrava

NNN muž 25.01.2006 07:31:30

[quote=running-observer]Zmínil jsem zde, že jsem ranní běh při –23 zapíchl. Nebyl jsem dobře oblečen. Odpoledne jsem běh zopakoval při –15 a na sluníčku a dobře jsem se oblékl. Na nohách 2 vrstvy (spodky a šusťáky), nahoře 4 vrstvy (o jednu víc než obvykle a zdálo se mi, že to ani nebylo nutné), na hlavě čelenka a kapuca bundy (ukázalo se, že obě je zbytečně moc, jenom čelenka je málo, tak zůstalo u kapuce). To bylo prima proběhnutí, o žádných problémech s dýcháním nebyla řeč… Ten běh jsem si dovolil proto, že jsem běžel pro auto do autoservisu, jinak bych si běh ve 14:00 obvykle nemohl z časových důvodů dovolit. Jen mi bylo líto, že jsem k tomu autosevisu doběhl tak brzo a že to skončilo…

Dýchat jsem se snažil přednostně nosem, ale pomáhal jsem si (ve druhé fázi) pusou.[/quote] Dej vědět až rozmrzneš ;)

Nalezené položky: 70 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.