Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Opakovaně natržené svalové úpony na lýtkách

Opakovaně natržené svalové úpony na lýtkách

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Jablonec n.N.

JBD muž 10.09.2017 16:01:37

Je mi 61. Mám po operaci haluxu nehybný kloub na palci pravé nohy. Musel jsem se naučit s tím běhat. V omezené míře. Už neběhám maratony. Maximálně kolem 20 km. Pořídil jsem si ortopedické vložky formthotics a prošel jejich nastavováním. Po půl roce, letos na jaře, jsem měl problémy s došlapem na pravé (operované) noze. Bylo to také proto, že jsem nastoupil do nové práce, kde jsem musel dost chodit (do té doby jsem chůzi omezoval). Kvůli tomu jsem v létě přestal běhat. Jezdil jsem pak víc na kole. Na podzim jsem se chtěl k běhání zase vrátit. Cítil jsem se v dobré běžecké (obecné) kondici. Ale opakovaně jsem zažil natržení svalového úponu na lýtku (kousek od achylovky). Nejprve na jedné noze. Po odeznění příznaků (kdy jsem běhání vynechal) zase na druhé. Nyní se mi to stalo podruhé na pravé noze (na levé zatím jen jednou). Po týdnu jsem to (dnes) chtěl zase zkusit, ale bolest mě po pár minutách přinutila toho nechat. Zřejmě je to nedoléčené. K natržení úponu dochází buď po delším běhu do kopce nebo také jen po pár minutách. Potom s bolestí raděj jdu (kulhám) domů. Nejmenší problémy mám po rovině, z kopce se objeví bolest a do kopce to praská. (Na kole nemám tento problém.) – Co se s tím dá v akutní fázi (tejpování?) a dlouhodobě (výživa?, cvičení?) dělat? Díky předem.

avatar

10 km: 0:32:01 (2017)
půlmaraton: 1:11:20 (2002)

PROFESIONÁL muž 10.09.2017 20:44:47

>> JBD, 10. 09. 2017 16:01:37

Jedina rada přestan už běhat šetři se.

Pokud si nohy totalně odrovnaš nikdo se o tebe nepostara.

Mužeš i chodit delší pochody pokud není problem bolest nohy.

Jezdi jen na kole pokud to jde bez bolesti i plavani je dobre vřele doporučuji.

avatar

Celkem 14843,9 km
Minulý měsíc 141 km
10 km: 0:47:20 (2018)
půlmaraton: 1:43:57 (2018)
maraton: 3:51:57 (2013)

tinaB žena 10.09.2017 21:25:19

>> JBD, 10. 09. 2017 16:01:37

natržení svalového úponu – to zní dost hrozně. Jak jsi na to přišel? Jestli ti to někdo diagnostikoval, měl by taky přijít s návrhem léčby. Jablonec je město atletiky, běžek a biatlonu, tak se poptej, kam všichni ti sportovci chodí a řeš to na příslušných místech. Na konec s běháním je času dost, víš, jak je to s tím stahováním gatí před brodem .....

avatar

Sloviensko

rudo muž 11.09.2017 07:58:04

>> JBD, 10. 09. 2017 16:01:37

nemas ty nahodou tie lytka nejake skratene a nepruzne ztuhnute?

ked sa ti stava do kopca

a este ich mas asi aj slabe.

asi koli tomu klbu palca si sa vyhybal zatazi na prednu cast chodidla a preto si zacal behat tak ze zdvih paty si odpojil a odrazas sa z celeho chodidla teda aj z paty, co pri behu do kopca znamena odraz z natiahnuteho lyt­ka.

vies chodit doma naboso po spickach ? nie az ako baletka na nechtoch ale proste tak obycajne paty vysoko hore a takto chodit doma dlho a bez problemov ?

ak to nevies, tak behanie nechaj tak

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Jablonec n.N.

JBD muž 28.09.2017 09:49:47

>> tinaB, 10. 09. 2017 21:25:19

Já žiji v Železné Rudě, kde je jeden praktický lékař pro dospělé a jeden pro děti (v jedné osobě). Zvěrolékař tu není vůbec. – Byl jsem to konzultovat u odborníka na léčbu bolesti a ten mě uklidnil, že achilovka a úpony jsou v pořádku. Prý jde o trhání srostlých svalových pletenců od sebe. Přes léto jsme neběhal, ale intenzivně jezdil na kole po Šumavě. Když jsem na konci prázdnin začal běhat (střídavě s kolem) tak mne nejdřív děsně bolely stehna (nepřetržitě pár dní a nocí) a když jsem to překonal, začaly se mi trhat ty pletence na lýtku. Dost to bolí a dlouho se to hojí. Ale teď, když vím co to je, tak se toho nebudu bát a pokusím se nejdříve pomalu a po rovině běhat i stou případnou bolestí. Ono se to upraví (musí – teď už jde o přípravu na běžky). Dík za radu.

avatar

Jablonec n.N.

JBD muž 28.09.2017 09:52:35

>> PROFESIONÁL, 10. 09. 2017 20:44:47

Díky za radu. Je pravdou, že bych nechtěl skončit jako invalida. Ale protože mám nefunkční kloub na palci, bohužel už mi zbývá jen to kolo, popř. za pár let elektrokolo.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.