Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » ITBS znovu a znovu

ITBS znovu a znovu

Nalezené položky: 120 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Kosice

10 km: 0:35:10 (2018)
půlmaraton: 1:16:26 (2019)

snucho muž 08.01.2018 16:23:15

>> MS82, 08. 01. 2018 14:01:38

ja neviem Martin, z mojho skromneho pohladu to je dlhodobe pretazovanie, kedze sledujem ako/kolko makas.. tak sa to musi skor ci neskor prejavit

avatar

MS82 muž 08.01.2018 20:13:45

>> snucho, 08. 01. 2018 16:23:15

Kdyby mi to nerikala mamka pokazde, co jsem na navsteve a jdu behat, tak bych to snad zacal brat i vazne ;-) Vim, ze sport pro zdravi, bude vypadat jinak a nejspis se mi to nestane. To je vzdycky kdyby – kdybych se nenechal premluvit na zavod, kdybych pak nechtel vyuzit cerstveho snehu na druhy den a nesel na dve hodiny do kopcu, kdybych sel na Novy rok radeji do prace :-) To je preci jedno, netvrdim, ze je to blesk z cisteho nebe. Vsude se ale tvrdi, ze pro tenhle problem byva pricina v nedostatku posilovani, coz me nastvalo, kdyz to uz rok provozuji.

Prijde mi taky zajimave pozorovani, ze na bolistky nebo unavu se v tomto nejde spolehnout. V zasade me nic nebolelo. Jedine pretrvavajici problemy byly adduktory, ktere vyzadovaly protahovani. A az na ten posledni beh ani zadna extra unava (vyjma par dni po zavode). Behal jsem uz v daleko horsim stavu. Staci si vzpomenout na zari, kdy jsem nechapal, co me na tom behani kdy bavilo ;-)

Kazdopadne, ze si za to muzu sam, je pravda. Dokonce kdyby mi to nekdo rikal dopredu, tak mu pogratuluji, ale jsem dostatecne tvrdohlavy, abych si to udelal podle sebe. Ted me tedy spis zajima, jestli ma nekdo nejaky zazracny lek, nebo vyzkousim tu akupunkturu.

avatar

Kosice

10 km: 0:35:10 (2018)
půlmaraton: 1:16:26 (2019)

snucho muž 08.01.2018 20:33:21

to stou mamou mame asi viaceri :-D ako vobec, ani len trochu som to nemyslel nejako v zlom voci tebe. vidim ako makas, ake objemy a rychlosti davas, a preto mi je az luto ze napr minuly rok si nedosiahol co si chcel a teraz si sa zranil.. preto mi len napada ci nie je nieco dlhodobo zle nastavene – a je mi uplne jasne ze nebehas pre zdravie

to kolko behu a sportu davas su ohromne davky, a zasluzis si urcite zdravsie a silnejsie vykony, ktore ti uprimne prajem

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.01.2018 20:39:31

>> MS82, 08. 01. 2018 20:13:45

Nechtěl bych být v žádném případě kritický nebo dokonce odsuzující, ale mnohdy mají problémy nás ambiciózních tento vývoj:

bagatelizace problému

ingorovani rad mnohdy mnohem zkušenější

dlouhodobá flustrujici z toho, že fakt nemůžu denně běhat a navíc Ti pitomci skeptičtí měli pravdu.

Flustrujici…

avatar

Desert muž 08.01.2018 21:08:12

>> MS82, 08. 01. 2018 20:13:45

pripada mi to jako jeden for: tak co, ale nic, tak slez :-P

PS: komu neni rady tomu neni pomoci :-(

avatar

Desert muž 08.01.2018 21:11:31

>> Desert, 08. 01. 2018 21:08:12

relaxace nebo renegerace neni nic nedelat,

avatar

MS82 muž 08.01.2018 22:06:33

>> snucho, 08. 01. 2018 20:33:21

Prave jsem sice napsal par dlouhych odstavcu, ale stejne jsem mel pocit, ze to nedokazu predat. Spatne jsem to ani nepochopil. Jo, loni me to taky stvalo, ze se nepodaril hlavni zavod. Letos to tak neberu. Chtel jsem vice experimentovat, ne se zranenim, to fakt ne, ale samozrejme experimenty takove riziko nesou, a mozna behat trochu dele na jare (ale to si rikam pokazde, do te doby nez prijde vedro).

Zasadne me to netrapi, az me prekvapuje, ze nejsem nervozni, ze jsem dnes nebyl behat (a vcerejsi tri km taky nic moc). Dokonce mam uz pozitivni objev. Ze vsech doporucenych cviku na napravu ITBS jsem zjistil, ze jsem vsechny sidil a zadek nezapojoval. On na to teda prisel nezavisle i trener. Ale usilovnym soustredenim se na zapojeni zadku, se mi zacina darit a najednou udelam jen par opakovani :-)

>> milan, 08. 01. 2018 20:39:31

Souhlasim, ze bezci maji k problemum podobny postoj. Uplne vsak nerozumim, jak to myslis. Pokud problem = ITBS, tak jsi to zhodnotil spatne. Mas-li na mysli problem = tvrdohlavost a spatny treninkovy plan, jo, to je jina. Ale s dovolenim, svemu bezeckemu trenerovi (sobe) si vynadam sam ;-)

>> Desert, 08. 01. 2018 21:08:12

Tenhle problem to v tomto pripade neni ;-)

avatar

Desert muž 08.01.2018 22:58:40

>> MS82, 08. 01. 2018 22:06:33

je to presne tento problem, ale bavime se o behani :-)

PS: treba se zeptej skritka, jak se rekne otec otcu

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 08.01.2018 23:18:08

>> MS82, 08. 01. 2018 22:06:33

ITBS je jen pochopitelný následek té běžecké umanutosti aj. Opravdu nemám zapotřebí do toho komukoliv kecat, hlavně ať si zdravý a můžeš dělat to co tě sice asi neživí, ale zjevně baví… Ono běhat týdně hodně (mojí optikou veterána) a dlouhodobě přes 100 km je pro neběžce (tím je míněno každého kdo nedělal atletiku a běhy od mala) značné riziko. My si to všichni musíme prožít na vlastní kůži protože zkušenost je nepřenosná…

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.01.2018 06:54:49

este je tu jeden pristup, ten energeticky, naschval nepisem TCM, pretoze praca s energiou by mala byt pre vsetkych a nielen pre zltu rasu.

meridiany = su to virtualne, hypoteticke drahy, po ktorych by prudila energia, keby nam prudila energia

toto nie je celkom z mojej hlavy ale umyselne sem nejdem davat autora a literaturu.

a cez tie ITB miesta nejake tie drahy prebiehaju, teda prebiehali by, keby…

no a teda to ITB sa nam nezotavuje pretoze tade nic netece.

je to ako vziat si mapu najst si na nej potoky jazera rieky a vybrat sa na ryby alebo zaplavat si alebo priviez si tam cln a najst len vyschnute koryto, lebo 10 rokov neprsalo.

ako ropzrudit energiu je tema nad moju schopnsot to tu v kratkosti napisat

a trochu inak: schopnost zregenerovat svaly a slachy, aby po namahe ked ztuhnu sa zas rychlo uvolnili, to je schopnost ktora vyzaduje velmi zdravu a cistu pecen, v ramci federacie by na to stacili aj jatra, v jazyku agresora je to liver.

a je vceku jedno kde su tie slachy co zostali ztuhnute, podla namahy sportu techniky to bude lsacha niekde, tu je to ITB.

z tohto uhlu pohladu je otazka preco prave teraz? co bolo prave teraz?

aha sviatky, obzerscto, mnozstvo nekvalitne stravy, prilis zatazujucej zlcnik-jatra a snad aj prilis necistej chemickej a niekomu aj alkohol…

tazke ak dostala pecen-jatra-liver dobru pecku, extra zataz, no tak jaksi se na nas vyprdla a vzala si marodku a slachy zustali natvrdle.

a co s tim ?

no jo zmenit a vycistiot stravu, celkova zivotosprva, nejake ty bylinky a jine veci a treba i jehly u hezky cinanky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 09.01.2018 08:30:09

>> rudo, 09. 01. 2018 06:54:49

z tech drah by stacila susuma, ida a pidala je nerealna, z toho vychazi i kvalita organovych drah :-)

z bylinek na jatra ( prelozi skritek), byla soucasti RU21 :-P

ostropestrec mariansky ani nepisi, ten zna kazdy

PS: veda koshi a nadi asi nikomu nic nerika :-D

avatar

Desert muž 09.01.2018 09:31:15

>> MS82, 08. 01. 2018 22:06:33

bezecky burnout, a jine clanky :-)

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 09.01.2018 10:47:53

>> Desert, 09. 01. 2018 08:30:09

Proc porad ja? :-D

P.S. Ostropestrec je vyborny, tyden pit po hrnku caje a jatra jsou jako nova.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Desert muž 09.01.2018 11:00:06

>> Skritek Hugo, 09. 01. 2018 10:47:53

umis Turecky? :-)

alfalfa -tolice vojtezka

PS: promin skritku, z toho predchoziho mi vypadl text ( otec otcu -alfalfa)

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.01.2018 11:08:09

>> Skritek Hugo, 09. 01. 2018 10:47:53

hele vim jak se pestuje oragnickej ostropestrec

vsechna hnojiva a postreky se napisou na jine plodiny.....

a pak predseda rekne :

z toho chemickeho pestrece mi dejte 7 tun bokem ten prodame jak organickej

jo a v labaku to funguje jak WADA kdyz tam maji britskou nebo americkou curanici

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 09.01.2018 11:21:13

>> rudo, 09. 01. 2018 11:08:09

jo a ze zbytku vyprodukuji tzv. raw vodu :-D

avatar

Brno

Celkem 2720,9 km
Minulý měsíc 0 km

alka žena 09.01.2018 12:08:54

>> MS82, 07. 01. 2018 16:39:42

A co tejpy ? Např. https://www.youtube.com/watch?…

Mně to většinou dobře zabírá, samozřejmě s důkladným odpočinkem, pokud se problém objeví ( u mne v začátcích a pak tuším naposledy po nějaké běho-chůzi na 100km v těžkém terénu, intenzity Tvého tréninku jsem samozřejmě nikdy ani zdaleka nedosáhla..:-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.01.2018 14:27:09

>> MS82, 08. 01. 2018 22:06:33

ITBS v Tvojom pripade je dôsledkom a) prilis vela kopcov naraz (Beskydy) na miestami klzkom podklade v kombinacii s b) drepy v posilke. Kedze si vsak tvrdohlavy a nechces akceptovat, ze tazke a caste posilnovanie v KOMBINACII s (pre Teba) vysokymi objemami km, su vsetky rady – a teraz prepac tu uprimnost – hadzanim hrachu na stenu.

Ak behas relativne vysoke objemy a si v unave, tak je posilnovanie dolnej casti tela kopanim do mrtveho kona. To Ti uz bolo povedane viackrát. Nezlepsis si ani silove parametre, ani objemove (o to Ti, ako bezcovi, asi urcite nejde), kedze budes pravdepodobne v katabolickom rezime a najmä nebudes mat adekvatnu regeneraciu. Odhliadnuc od pomahania si branim PED, ma posilnovanie v obdobi nabiehania objemov, len velmi doplnkovu funkciu a aj to iba na partie, ktore nezatazujes adekvatne pri behu.

Vo vseobecnosti – z tréningu nedostavas ani zadaleka adekvatne vykony tomu, co don vlozis z mnohých dovodov. Jeden je, ze si zamienas specificitu tréningu s jeho absolútnymi cislami v trvani zataze. Ak viac ako 4 mesiace v roku vykonavas nespecificku sportovu aktivitu a potom zacnes trenovat, v podstate zacinas skoro vzdy – po motorickej, ako aj zatazovej stranky – prakticky od nuly. Potom to behom 2–3 mesiacov nakopnes, zacnes mat velke plany a dostanes sa do hlbokej unavy a z nej sa snazis vypracovat intenzitu a dokopavas to este aj tazkym posilnovanim. Ja sa divim, ze si sa nezranil uz davno predtým.

Pokial nezacnes respektovat svoje telo (nie diktovane hlavou a ambiciami), tak nikdy z neho nevyzmykas nic, co by sa blizilo Tvojmu potenciálu. Tvoj trening je skor klasickym prikladom tréningu pre samotny trening, pricom ani len princip regeneracie a skutocneho POSTUPNEHO navysovania objemov nerespektujes. Adaptacia na vyssiu kilometraz sa nedeje v mesiacoch, ale rokoch tréningu – najmä na narazovu cinnost. Ty si pri behu stale vo faze unavy, lebo zacinas kazdym rokom po dlhej odmlke nanovo. Toto ITBS ber ako prve varovanie svojho tela. Ak to budes ignorovat a nezmenis svoj pristup k tréningu, pridu dalsie. Ani neviem spocitat, kolkokrat som bol tohto svedkom v ruzovom, modrom zltom a inom prevedeni. Spolocny menovatel – netrpezlivost a neschopnost akceptacie, ze si rovnaky smrtelnik,ako ostatni bezci… plus uz nemas 17, kedy sa telo dokaze otriast omnoho rychlejsie, ako pred styridsiatkou. MLademu mozes nalozit, ak je odolny a bud sa adaptuje, alebo sa zrani, ci pretrenuje, ale otrasie sa behom par tyzdnov. Ty, ak to fakt prepisknes, uz nemusis behat nikdy, ak nieco naozaj rupne.

Ak chces nabrat silu, musis to robit mimo vysokých objemov. Rovnako ako sa nesnazit zvysovat rychlost behu pri zvysovani (citelnom) mnozstva km, ci bez adekvátneho obdobia v nizsom objeme.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.01.2018 16:13:01

>> Mato, 09. 01. 2018 14:27:09

A aby som to doplnil o konkretnu radu – def. navstiv dobrého akupunkturistu. Ak ITB boli aj pri chodzi, tak si daj volno od behu aspon 2 tyzdne a pretahuj, ak to nesposobuje vacsiu bolest. Po odozneni bolesti sa vyhybaj behaniu kopcov v pomalom tempe a drepom s cinkou. Rychly beh zvykol boliet a drazdit ITB menej, ako beh pomaly. To je vsak velmi individualne a skor to suvisi s tym, ze u mna a ludi co som osobne poznal s ITBS, tak zvykli mat podstatne lepsi styl behu pri rychlom tempe, ako pri pomalom, takze disbalancie sa prejavovali menej. Foam roller je Tvoj priatel – najmä na vonkajsie svaly stehna, okolie kycli, zadok a lytka z vonkajsej strany (oblasti kolena z vonkajsej strany sa vyhni pocas zapalu).

avatar

MS82 muž 09.01.2018 19:40:47

Dobra cocka na to, ze jsem se jen ptal na moznosti napravy zraneni, nebrecel jsem nad nim, nestezoval si na zasah vyssi moci nebo neptal se, jak se mi to s mym treninkovym planem mohlo stat. Kdybych byl slabsi povahy, tak se snad rozbrecim :-)

Na akupunkturu jsem se jeste neobjednal, nikdo v praci nemel zadny tip a nahodne se mi nechtelo. Kolega ale zminoval vyhlaseneho odbornika na akupresuru, to by stacilo?

Vcera jsem se trochu predbehl, pri delsi chuzi se to preci jen zhorsovalo. Dnes jsem se vice setril, chodil mene. Bolelo to mene. Rolovani, protahovani a posilovani zadku tomu definitivne pomahaji. Skodi tomu schody obema smery. Sezenu si thera bandy, at mam trosku vetsi odpor, az mi to vyhledove pujde.

>> milan, 08. 01. 2018 23:18:08

Souhlasim. Musime. Kdyz nevyzkousis, nevis, kolik sneses. Byl by ale nerozum se nepoucit.

>> rudo, 09. 01. 2018 06:54:49

Ne ze bych tem vecem uplne veril, ale s tou vanocni stravou jsem se skutecne moc dobre necitil. Na konci mi uz i to cukrovi nechutnalo (snad prvne).

>> alka, 09. 01. 2018 12:08:54

Diky, uz jsem se chtel na nejake tejpy sam podivat. Bych tu nohu musel jeste oholit, jinak to nedrzi ;-)

>> Mato, 09. 01. 2018 14:27:09

Letos jsem skutecne mel pauzu v behani, chtel jsem si to testnout. Predchozi roky tomu tak nebylo a citil jsem se unavenejsi pres to leto. Navrat byl vazne jako od nuly, na pristi leto to uz budu vedet.

Zbytek asi zbytecne obecne rozebirat. Muj trenink jsi predpokladam nevidel (je vsak na Strave) a pochybuji, ze by se Ti ho chtelo studovat. K periodizaci sily pro bezce mam docela dobre knizky a chtel jsem je aplikovat. Kdybych si navrhoval idealni plan, udelal bych nejake veci jinak, ale idealni plan ma bohuzel tendence se pokazit. Chodim do prace, navrat k behu byl pomalejsi, nez jsem si myslel atd. Upravoval jsem tedy podle toho, jak jsem se citil. Vyssi objemy pred a o Vanocich jsem si mohl dovolit casove a z pohledu unavy (zadna prace). Mely to byt dva bloky, pote vyrazneji ubrat a po odpocinkovem tydnu uz pomalu zacit zrychlovat. Oproti lonsku jsem chtel durazneji zarazovat odpocinkove tydny a v tom tesne pred Vanoci jsem se po par dnech regeneracnich behu citil skvele, nemel jsem tedy pocit, ze by se ty predchozi vetsi tydny nevstrebaly. Loni na jare jsem navysoval objemy jeste dale do jara, odpocinkove tydny uplne nebyly. Poucen (i Tebou!) jsem se tomu chtel letos vyhnout.

Ano, kdybych behal 70 km tydne, mozna by se to nestalo. A treba bych i podaval lepsi vykony. Ale asi by me to tolik nebavilo. Zminoval jsi i vek a ten v tom taky hraje roli, ovsem opacnou, nez by mel. Kdybych mel postupne a v rozumnych mezich navysovat objemy, vyhralo by spis starnuti ;-)

avatar

MS82 muž 09.01.2018 19:51:23

>> Desert, 09. 01. 2018 09:31:15

Hlasim, ze jsem precetl. A nepochopil. Ale mozna Te vice potesi, ze jsem dnes varil zeleninove kari :-) Kdyz ma clovek cas..

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 09.01.2018 20:05:59

>> Desert, 09. 01. 2018 11:00:06

Jde o to, ze jsme nepochopila, proc to prekladat.

Mimochodem, sveho casu si mi na jinem vlakne doporucoval maizenu na vareni. Snaha dobra, ale nenasla jsem to tu nikde. Migros sice teoreticky dle webu ma mit, ale realita v zasobovani je ciste turecka :-D

Nicmene o vikendu jsem byla v Istanbulu na trhu. Nakoupila jsem hromadu koreni, pote, co pan zjistil, ze jsme byli v kavarne jeho stryce pod Nemrutem, nam vymenil zbozi za se stejnym nazvem, ale lepsi kvality :-D a dostali jsme vyborne caje – jakysi osmansky, coz je nejaky uzasne vonavy mix pomerancove kury, susenych ruzi a hromady dalsich veci a take caj z granatoveho jablka. V Ankare koupim max pytlikovy a zeleny maji hnusny. Tak jsme si odnaseli hromadu balicku a ochutnavame. Nevim, zda je to bio a je mi to jedno. Ale chutna to vyborne. A zda se to libi jatrum, tak nad tim uz se nezamyslim vubec.

Off spam.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Desert muž 09.01.2018 21:15:34

>> Skritek Hugo, 09. 01. 2018 20:05:59

njn tak az zase budes v cr :-)

avatar

Praha

Celkem 26253 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 09.01.2018 21:45:22

Teda skřítka Huga a Deserta bych rád viděl u sebe doma na pokec. To by bylo něco. A to myslím v dobrým. Skřítka znám. Deserta ne (aspoň nevím), ale podle příspěvků není blbej :-)). Asi před půl rokem se u mě doma sešli s.H. a Kohoutovi a bylo to super. Lidi možná s jinými názory, ale ochotní tolerovat toho druhého a podělit se o své zkušenosti ze života.

Kdybyste měli zájem a byli někdy v Praze, dejte vědět, pro vás prý Sára i nasbírá žížaly.

avatar

Desert muž 09.01.2018 22:00:08

>> MS82, 09. 01. 2018 19:51:23

neradim se mezi vegetariany, a je mi jasne, ze bez komplexni a kvalitni stravy se nikdo nepohne, na 10km je spotreba asi 600kcal, podle km jsi se v zaveru blizil jednomu maratonu denne, takze minimalni spotreba je 4000kcal/den,

kdyz uz zminujes kari, podstatna je v nem kurkuma, ta ma taky dobry vliv na regeneraci jater,

tvuj trenink si nekdy prectu, doufam, ze ho casem zhodnotis, :-)

PS: to ze te vsichni neprimo receno vynadali bych bral jako bonus, snazis se, jen zbyva tvoje usili doladit

avatar

Desert muž 09.01.2018 22:11:54

>> EvženGe, 09. 01. 2018 21:45:22

diky za pozvani, loni jsem byl vetsinu roku u nasich sousedu na jihu, ted jsem na severu, v cr malo, kdyz to vyjde dam vedet, sare bych mohl vzit trochu sadla, at se alespon namaze, :-P

avatar

Celkem 3916 km
Minulý měsíc 3 km
10 km: 0:48:17 (2013)
půlmaraton: 1:44:59 (2009)
maraton: 3:50:05 (2005)

vsara žena 09.01.2018 22:19:07

>> Desert, 09. 01. 2018 22:11:54

Krááá.

Von skřítek je tady ještě míň. Má totiž povinnosti opečovávat čapí zimoviště v Turecku. A to dá práci.

Jo a sádlo na brka !!! Ty jsi snad upadl!!! Víš, jak se pak lepjej a nelítaj !!! Leda, že bych Evženovi namazala zobák (nebo co to máte) aspoň by chvíli nekrákal.

krááá vrána Sára

avatar

MS82 muž 09.01.2018 22:19:16

>> Desert, 09. 01. 2018 22:00:08

Mas pravdu – kdyz uz po me nestekne ani pes, to bude teprve zle :-) Maraton kazdy den jsem ale nebehal. To by bylo za tyden 300 km. Jako jsem na hlavu, ale odsud posud ;-) Dokonce ani v jeden den jsem maraton jeste neubehl. Ale jim fakt dost. Ted uz vicemene treti den nebeham a nejak nemam takovou chut k jidlu. Snidane se mi zdala nejaka velka..

avatar

mato665 muž 09.01.2018 23:04:30

S ITBS som mal aj ja problém. Začalo to v apríli 2017. Príčin v mojom prípade môže byť viac, mal som zlomené pravé stehno, odvtedy mám pravé chodidlo mierne vytočené do vonkajšej strany, nohu mám mierne kratšiu a mám ochrnutú pravú ruku, takže je toho dosť prečo môj beh nie je zrovna ideálny. Ale aby som sa vrátil k ITBS tak mesiac som vôbec nebehal, koleno prestalo bolieť, ale akonáhle som začal behať tak po cca 2km sa to vrátilo. Tak som nebehal ďalší mesiac, ale šliapal som na rotopede na ňom som to cítil len veľmi mierne, ale takisto mi to nepomohlo keď som sa vrátil k behu. Nakoniec som sa dočítal na internete kde jeden týpek písal že mu pomohlo si kľaknúť na kolená sadnúť si na päty a snažiť sa vydržať čo najdlhšie, aplikovať to niekoľkokrát denne. Ďalej som si kúpil bandáž na koleno, nosil som ho celý deň. A začal som chodiť aj na kúpalisko, len tak si trošku zaplávať. A po 2 týždňoch aplikovaní kľakania, bandáže a kúpaliska som sa odhodlal ísť si zabehať, samozrejme aj s tou bandážou na kolene a vualá veselo sa mi dalo behať len som úplne minimálne cítil ITBS ale vôbec ma to neobmedzovalo. Asi po mesiaci celodenného nosenia bandáže na kolene aj pri behaní a kľakaní si pred behom a po ňom, mi to úplne prestalo. A teraz mám už len úplne matné spomienky na to že som mal nejaký ITBS

Motto: nejako bolo a nejako bude
avatar

MS82 muž 10.01.2018 08:37:41

>> mato665, 09. 01. 2018 23:04:30

Z toho mam taky obavu, ze az to prestane uplne bolet a odhodlam se to zkusit, hned se to vrati. Po bandazi se podivam. Protahovani, o kterem pises, delam prubezne.

Nalezené položky: 120 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.