Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » PIM půlmaraton - výsledky

PIM půlmaraton - výsledky

Nalezené položky: 82 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 31.03.2008 20:02:28

Pavle, díky za obsáhlé info. Prosím tě, vysvětli mi, co bylo špatně s 15. km. Já běžel od 4. km do 18. km vše zhruba +/-3s a ani 15km nebyl velkou výjimkou (možná o 3s rychleji, než průměr sousedních kilometrů). To je v toleranci chyby tempa. Prostě se mi nezdálo, že by 15.km byl delší nebo kratší. O 5. jsem již psal a to jsi vysvětlil.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Trutnov/Praha

10 km: 0:31:01 (2009)
půlmaraton: 1:06:33 (2012)
maraton: 2:18:27 (2011)

peca_p muž 31.03.2008 21:13:53

[quote=Oslík]Číslo, s jakým běžel Petr Pechek mě taky zarazilo, napadlo mě, že mu oddíl nenapsal do přihlášky žádný čas, ale to je pochopitelně pouze odhad. A zarazilo mě, že jej televizní komentátor nepoznal, když se objevil v záběru. Pak působilo komicky, když o pár minut později prohládil, že podle očekávání jsou nejlepšími Čechy zatím David Gerych a Petr Pechek… Ale Petr běžel hezky, podal skvělý výkon…[/quote] Nevím čím to bylo, přihlašoval nás hromadně Maratonstav. Ale většina ostatních lidí měla číslo, které odpovídalo výkonu. Podobný problém měl i strejda, který má rozhodně lepší čas než aby měl číslo vyšší než 2700. Ale naštěstí jsem se na startu nacpal dopředu, tak to bylo v pohodě…

avatar

Trutnov/Praha

10 km: 0:31:01 (2009)
půlmaraton: 1:06:33 (2012)
maraton: 2:18:27 (2011)

peca_p muž 31.03.2008 21:16:26

Akorát my je trochu větší triko. Tak pokud někdo máte [b]S[/b], tak ho vyměním za [b]M[/b]. Všem co jsou spokojeni se závodem gratuluju…

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 31.03.2008 21:27:17

[quote=Rosťa]Mě naměřil Garmin 21,72km, pravda mačkal jsem ho 20m před startovní čárou..[/quote] Mně GPS ukázala 21,320 km (mačkám stejně jako Rosťa před čárou, 17s před proběhnutím startem).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Pavel Frček muž 31.03.2008 21:38:08

[quote=ironman]to pavel frcek: jeste by me zajimal tvuj nazor na koridory. Pokud zavodnik ktery chce bezet rychle dostane cislo do posledniho koridoru, je to o nicem a nebo pak podvadi a cpe se dopredu i kdyz ma cislo, ktere tam nepatri. V nemecku, polsku jsem si na zavodech proste stoupl jak jsem se citil, ze pobezim. Chapu koridor pro elite, to beru.[/quote] Já se osobně přikláním k tomu, co jsem viděl na některých zahraničních maratonech (Hamburg, Frankfurt, Monaco), že jsou tam vyvěšeny cedule s předpokládanými časy- 2:45 – 3:00 – 3:15 hod. atd., později po půl hodině s doporučením, aby se závodníci řadili v koridoru podle toho, s jakým plánovaným časem počítají (expected time). Je to samozřejmě založeno na ukázněnosti běžců, čemuž asi v Čechách dost lidí nebude věřit, ale obecně bych věřil, že i u nás to může fungovat. Nakonec polovina běžců byla stejně z ciziny a pro ně by to nebylo nic nového.Prostě dostávat startovní čísla podle času, který uvedu na přihlášce, zavdává důvody ke spekulaci a nakonec to ti koridorníci stejně nemohou úplně uhlídat, to by se museli s běžci prát. Koridor pro prokazatelnou elitu je samozřejmě mimo diskusi. Pavel

avatar

Pavel Frček muž 31.03.2008 21:47:19

[quote=sam]Pavle, díky za obsáhlé info. Prosím tě, vysvětli mi, co bylo špatně s 15. km. Já běžel od 4. km do 18. km vše zhruba +/-3s a ani 15km nebyl velkou výjimkou (možná o 3s rychleji, než průměr sousedních kilometrů). To je v toleranci chyby tempa. Prostě se mi nezdálo, že by 15.km byl delší nebo kratší. O 5. jsem již psal a to jsi vysvětlil.[/quote] O tom možná špatně nastaveném koberci na 15. km tady psal zombice, já o tom nic nevím, tam jsem se nedostal. Ale správných 15 km bylo na Ostrčilově nám. na mostku přes Botič a červená značka s číslovkou 15 byla na levé straně. Pokud byl ten koberec jinde, pak vám to samozřejmě měřilo jiný čas. Kde si předávali štafetu není rozhodující, zrovna tak na celkou vzdálenost nemá vliv to, že koberec na 5. km byl blbě.

avatar

Pavel Frček muž 31.03.2008 21:51:11

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Rosťa]Mě naměřil Garmin 21,72km, pravda mačkal jsem ho 20m před startovní čárou..[/quote] Mně GPS ukázala 21,320 km (mačkám stejně jako Rosťa před čárou, 17s před proběhnutím startem).[/quote] Mirkou a Rosťo, netrapte se tím, a věřte tomu, že to mělo 21 097 m, i když ta Rosťova odchylka už je dost velká. Ono taky může dost záležet na kvalitě toho GPS, když jeho cenové rozpětí je od nějakých 8 do 20 tis. Kč.

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 31.03.2008 22:19:15

Pavel Frcek: Musim pochvalit, ze jste uz zlepsili startovni koridory, samozrejme idealni by bylo jeste misto na rovinkovani, jak je to treba v Berline nebo v Amstru. Ale s tema kilometrama fakt neco delejte, ja uz tak nejak automaticky predpokladam, ze budou blbe, a to neni dobre. Pak to dopadne tak, ze si stopnu treti kilak za 3:10, ale misto abych zpomalil, tak si reknu, ze to zase blbe zmerili a pokracuju v prepalovani. Jsem si navic vsiml, ze ty cedule nestaly presne tam, kde byla na obrubniku cervenou carou naznacen kilometr, co melo byt spravne?

avatar

Brno

Celkem 34782 km
Minulý měsíc 178 km
10 km: 0:39:02 (2015)
půlmaraton: 1:23:18 (2011)
maraton: 2:58:43 (2012)

Pavlis muž 01.04.2008 08:45:14

[quote=ironman]to pavel frcek: jeste by me zajimal tvuj nazor na koridory. Pokud zavodnik ktery chce bezet rychle dostane cislo do posledniho koridoru, je to o nicem a nebo pak podvadi a cpe se dopredu i kdyz ma cislo, ktere tam nepatri. V nemecku, polsku jsem si na zavodech proste stoupl jak jsem se citil, ze pobezim. Chapu koridor pro elite, to beru.[/quote] Je to opravdu o kázni běžců. Organizátoři mohou udělat hodně, ale jak to ve skutečnosti bude fungovat, záleží na samotných běžcích. Přesvědčil jsem se o tom u Maratonu v Budapešti, kde se nikdo do předních řad nehrnul. Koridory byly označené, ale nikdo nekontroloval vstup (koridor do 3:30 byl skoro prázdný). Opakem byl maratón v Athénách, kde mne dav na startu málem umačkal (taktéž koridor do 3:30h). Jak to vypadá na PIMu jistě není třeba psát. Jiné velké běhy jsem zatím neabsolvoval.

avatar

Praha

Celkem 6561 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:19 (2010)
půlmaraton: 1:19:57 (2011)
maraton: 2:46:06 (2011)

zombice muž 01.04.2008 09:46:01

to Pavel Frcek: ano, tohle jsem mel na mysli, ten merici koberec byl jeste pred zastavkou a kilometrovnik byl spravne az na miste znacky na silnici u Botice, delalo to opet asi 120 metru.. ono mozna vetsina bezcu ten „koberec“ nezaregistrovala, nebyl modry jak je u Italu zvykem, ale jen takova hubena cerna gumova nudle.. a jeste mala poznamka k pridelovani cisel, PIM to urcite letos neudelal jen z casu uvedenych na prihlasce, znam lidi co maji zabehnuto podobny nebo rychlejsi cas jako ja a meli cislo o vic jak 2000 vyssi a nejde jen o Petra Pechka.. nechci porad jen kritizovat, ale tohle me trochu zarazilo proc ze ta kolonka v prihlasce tedy je.. jinak abych taky pochvalil, tak s obcerstvovackama jsem stejne jako kazdou akci poradanou PIMem, a ze jich mam uz 12, naprosto spokojen ;)

avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 01.04.2008 10:13:22

No co se tyce startovnich cisel, tak ty se pridelovali podle casu zaregistrovani, ja mel 52, protoze sem se prihlasoval uz nekde v listopadu nebo kdy to slo, ja uz ani nevim.Coz o to by nevadilo, ale spis by mozna stalo za uvahu pridelat tam pismena koridoru podle vykonosti jako je to napr. v Berline.

avatar

Pavel Frček muž 01.04.2008 10:58:03

[quote=tuta]Pavel Frcek: Musim pochvalit, ze jste uz zlepsili startovni koridory, samozrejme idealni by bylo jeste misto na rovinkovani, jak je to treba v Berline nebo v Amstru. Ale s tema kilometrama fakt neco delejte, ja uz tak nejak automaticky predpokladam, ze budou blbe, a to neni dobre. Pak to dopadne tak, ze si stopnu treti kilak za 3:10, ale misto abych zpomalil, tak si reknu, ze to zase blbe zmerili a pokracuju v prepalovani. Jsem si navic vsiml, ze ty cedule nestaly presne tam, kde byla na obrubniku cervenou carou naznacen kilometr, co melo byt spravne?[/quote] Samozřejmě, že správně jsou ty kilometry červenou čarou na silnici. Tam jsem je taky OSOBNĚ rozvezl, ale pokud se lidi mjaící na starosti předávky rozhodnou jinak, nezmohu nic. Jak jsem již napsal, pro umístění měřících koberců měli přednost štafety, což pokládám za krutě nespravedlivé vůči řádným půlmaratoncům. Takže na nějaký případný osobák mezičasu na 15 km rovněž zapomeňte. Ale nemohu moc souhlasit s tím tvým tvrzením „předpokládám že budou blbě“ (kilometry). Ty jsou opravdu VŽDY změřeny správně a cedule postaveny tam, kam patří. Žádné „to zase blbě změřili“ neplatí, věř mi. Až budu hovořit se „štafeťáky“, udělám vše pro to, aby se to už neopakovalo.

avatar

Pavel Frček muž 01.04.2008 11:02:06

Česky umím, takže vím, že jsou to TY štafety, které mělY přednost. Ale původně jsem chtěl napsat, že přednost měli štafetoví běžci a pak už jsem to neupravil. Pardon.

avatar

Doubek

tomas5324 muž 01.04.2008 12:31:32

Byl to můj prvni 1/2 maraton a stál mě dost sil. RT 2:08. Souhlasím s těmi co si stěžují na obsah startovní „igelitky“. Myslím že by pořadatel měl být schopný dostat ze sponzorů víc pozorností. Já vím kvůli tomu se to neběhá, ale zcela jistě to obyčejné nadšené amatéry potěší. Moje známá dostala za startovné v podstatě igelitku s bavlněným tričkem. Pořadatel si musí uvědomit, že sílu závodu dělají pravě ty tisíce nadšenců. Ne V.I.P. , nebo první tři keňané. A ještě malá připomínka. Pro běžce v mém čase na 3. a 4. občerstvovačce zbyla pouze voda. To je velký problém toho čaje navařit víc? Co se týče organizace a informovanosti, myslím že byla skvělá. Atmosféra závodu strhující. Jen jsem malinko prozřel. Uběhnout maraton bude vážně dřina. A na závěr dotaz. Nezdá se vám cena za fotografie ze závodu poněkud přepálená. Máte někdo zkušenosti s nákupem fotek.

avatar

dickrichardsrunning.blogspot.cz

Celkem 4061 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2016)
půlmaraton: 1:52:45 (2016)

Dick Richards muž 01.04.2008 12:45:31

Všem zdar a gratulace k výkonům. Následně bych rád poděkoval za možnost opět běžet Prahou 1/2maraton, ikdyž prvních cca 8km bylo docela nezáživných. Zbytek už jsem i znal z předchozích ročníků, což byla pro „běh“ velká výhoda. Můj výkon osobně byl spíše trystní, ale po úrazu kolena a pomalém nástupu zpět do běžeckého (spíš klusajícího) života jsem ani lepší výkon než 2.17 nemohl čekat. Byl to boj nejen s větrem, ale hlavně se sebou samým. Jediné co mě může těšit, je doplácání se do cíle a nevzdaný tuhý boj.

Po přečtení všech připomínek si dovolím ještě jednu poznámku k organizaci. Půlmaraton i maraton (PIM) je docela dost propagován a naláká tak hodně lidí, kteří jsou spíše rekreačními běžci (včetně mně), o to více pak mrzí, když na poslední občerstvovačce není ionťák, po doběhnutí do cíle nejeví o většinou zcela vyčerpané jedince nikdo moc zájmu, banány došly apod. Je sice složité udržet 100% koncentraci po celé 3 hodiny závodu, ale všichni si zaplatili stejně a daleko větší procento pozornosti je dle mě potřeba v poslední hodině závodu.

Jinak si myslím, že PIM má zaslouženě 2 stříbrné placky a už teď se těším na další ročníky (Marathon musím bohužel vynechat) a přeju všem hodně zdaru a (nejen běžeckých) úspěchů.

Motto: "Závist zdržuje"
avatar

Praha, Choceň

Celkem 315 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:20 (2008)

Armorika žena 01.04.2008 15:56:00

Byl to můj první 1/2 maraton a s výkonem jsem s ohledem na dosud naběhané km celkem spokojená (RT 2:05:10), na dalších závodech bude aspoň prostor pro zlepšení :-). Organizace byla podle mého názoru celkem dobře zvládnutá, připomínku bych měla snad jen k občerstvení – na 3. občerstvovačce byla pro běžce v zadních liniích k dispozici opravdu pouze voda…ionťák by mi tam celkem bodnul :-) a také k některým dobrovolníkům – hlavně kolem Libeňského mostu jsem jich pár viděla tupě stát s cigárem, v uších sluchátka, prostě nezájem.......ale těch, co fandili a pomáhali bylo naštěstí víc..:-).

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 01.04.2008 19:57:03

Mám taky nějaké hodnocení k závodu. Protože je to ale delší, tak je to na mém blogu. Tak když budete chtít, tak se jukněte sem: http://behyaostatni.blog.cz/…sve-peklo-ii

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

půlmaraton: 1:34:45 (2008)

paaaja muž 01.04.2008 21:48:08

Byl to můj vůbec první závod v běhu a s časem 1:34 jsem spokojený. ale úplně nadšený jsem byl z té celkové atmosféry, z toho že všechno klapalo tak jak mělo(šatny, záchody, vracení čipů…). Náramně jsem si to užil a už teď vím, že příští rok přijedu zase. A jestli pořadatelé posunuly značky o 100 metrů anebo nebyl čaj, to je podle mě naprosto nepodstatný. Sám jsem to uběhl jen na vodu, o ionťáku jsem vůbec nevěděl a kilometry jsem si nestopoval. Bylo to supeeer!:-)

avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 02.04.2008 10:13:01

[quote=paaaja]Byl to můj vůbec první závod v běhu a s časem 1:34 jsem spokojený. ale úplně nadšený jsem byl z té celkové atmosféry, z toho že všechno klapalo tak jak mělo(šatny, záchody, vracení čipů…). Náramně jsem si to užil a už teď vím, že příští rok přijedu zase. A jestli pořadatelé posunuly značky o 100 metrů anebo nebyl čaj, to je podle mě naprosto nepodstatný. Sám jsem to uběhl jen na vodu, o ionťáku jsem vůbec nevěděl a kilometry jsem si nestopoval. Bylo to supeeer!:-)[/quote] Blahopřeji!!!. Na poprvé to ja považuju supervýkon.

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha

Celkem 52442,8 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:42 (2006)
půlmaraton: 1:36:28 (2006)
maraton: 3:39:37 (2006)

Štefan muž 02.04.2008 11:00:57

[quote=Armorika]Byl to můj první 1/2 maraton a s výkonem jsem s ohledem na dosud naběhané km celkem spokojená (RT 2:05:10), na dalších závodech bude aspoň prostor pro zlepšení :-). Organizace byla podle mého názoru celkem dobře zvládnutá, připomínku bych měla snad jen k občerstvení – na 3. občerstvovačce byla pro běžce v zadních liniích k dispozici opravdu pouze voda…ionťák by mi tam celkem bodnul :-) a také k některým dobrovolníkům – hlavně kolem Libeňského mostu jsem jich pár viděla tupě stát s cigárem, v uších sluchátka, prostě nezájem.......ale těch, co fandili a pomáhali bylo naštěstí víc..:-).[/quote] Zrovna u Libeňského mostu byla jako dobrovolnice jedna naše běžecká kamarádka, v neděli pak běžela Bratislavský maratón, asi ani nemusím psát, že nekouří. Byly tam od 7 h, v tom větru vymrzli, a končily zřejmě později než většina běžců. Byl jsem tam kolem 12 h a viděl jsem, jaké problémy jim dělal vítr, třeba jim srážel reklamy. Ty samozřejmě musí být viditelné, jinak by sponzoři nebyli moc spokojení, takže je děvčata musela držet. Někteří skutečně už mohli být z toho otupělí, ale smekám před nimi, pro mně je mnohem lehčí zaběhnout půlmaraton, než se zhruba 6h starat (nejen) o občerstvění běžců. Já nejspíš PIM nepoběžím, tak asi půjdu dělat dobrovolníka. Asi jich nikdy nebude dost, a možná je lepší dřív než začneme posuzovat jejich práci vyzkoušet si, co to obnáší. Pak je snadnejší jejich práci ocenit. :).

Motto: Dnešní den s úsměvem. When troubles attack you, just smile them away.
avatar

Praha, Choceň

Celkem 315 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:05:20 (2008)

Armorika žena 04.04.2008 20:31:15

[quote]Zrovna u Libeňského mostu byla jako dobrovolnice jedna naše běžecká kamarádka, v neděli pak běžela Bratislavský maratón, asi ani nemusím psát, že nekouří. Byly tam od 7 h, v tom větru vymrzli, a končily zřejmě později než většina běžců. Byl jsem tam kolem 12 h a viděl jsem, jaké problémy jim dělal vítr, třeba jim srážel reklamy. Ty samozřejmě musí být viditelné, jinak by sponzoři nebyli moc spokojení, takže je děvčata musela držet. Někteří skutečně už mohli být z toho otupělí, ale smekám před nimi, pro mně je mnohem lehčí zaběhnout půlmaraton, než se zhruba 6h starat (nejen) o občerstvění běžců. Já nejspíš PIM nepoběžím, tak asi půjdu dělat dobrovolníka. Asi jich nikdy nebude dost, a možná je lepší dřív než začneme posuzovat jejich práci vyzkoušet si, co to obnáší. Pak je snadnejší jejich práci ocenit. :).[/quote] Myslím,že oba máme s dobrovolnickou praci podobnou zkusenost,sou­hlasím, že pro vetšínu dobrovolnic a dobrovolníků byl ten závod náročnější než pro mnohé běžce… o to víc pak zamrzí pohled na „černou ovci“ se sluchátky a cigaretou, která nejeví žádný zájem o běžce natož o reklamy :-).Ale musím opakovat, že organizace byla jako celek zvládnutá dobře.

avatar

Celkem 3160 km
Minulý měsíc 0 km

coro muž 12.10.2008 16:58:47

Ahoj, jediné čo ma mrzelo bolo zle vyznačenie kilometrov na trati… aspon ja som ich neako nevidel!!! A uvítal by som aj vodiace čiary ako na maratonoch vo svete… :)

Motto: "Musím tím projít a je mi jedno, jak těžký to bude." A.Schwarzenegger
Nalezené položky: 82 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.