Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » darování krve

darování krve

Nalezené položky: 70 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 30.01.2006 11:19:05

Já si týden po odběru připadám v normálu. Máte někdo zkušenost s maratonem 14 dní po darování krve ? Obnova prý trvá 3 týdny, tak bych nerad riskoval.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 30.01.2006 11:21:36

S maratonem ne, jen s pulmaratonem. Bylo to v pohode. Ja jsem po darovani unavena tak dva dny-v te dobe chodim jen vyklusy. Hned potom je to ale dobry.

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 02.02.2006 13:23:42

No, ja jednou par dnu po odberu vyrazila na tydenni cundr s batohem na zadech, tam jsem prostydla, pak z toho bylo 14 dni v nemocnici se zanetem pohrudnice a krevni obraz jsem srovnavala jeste rok.. Krev uz ted nedavam, protoze mi to doktor nedoporucil. Asi to bylo jedno s druhym, ale nevim, jestli se vyplaci riskovat takovou zatez.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 02.02.2006 16:25:45

Ja davam krev pravidelne taky uz nekolik let a i kdyz se hned po odberu citim dobre, nechavam behani az na druhy den. Moje zkusenost je bohuzel takova, ze nasledujici 1–2 tydny to mam problem rozdychat.. rovinky jsou v pohode, ale kopce ani nahodou. Tou obnovou jsi myslel asi cervene krvinky, kterym to pry skutecne trva asi 3 tydny (ostatnim slozkam staci nekolik dnu). Vzhledem k tomu, ze prave cervene krvinky prenaseji kyslik (a ten budes v zavode jiste moc potrebovat), nevim, jestli neni lepsi ten odber nechat treba 14 dni po maratonu, preci jen je to dobrovolna zalezitost, no ne? :)

avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 02.02.2006 19:14:09

To Melounek: Máme stejné zkušenosti. Chtěl jsem si ověřit, zda to tak mají i ostatní. Nikdy jsem neměl příležitost o tom s někým popovídat. Až tady :) Loni jsem byl dva dny po maratonu a krevní obraz se jim moc líbil.

avatar

Praha

Celkem 481 km
Minulý měsíc 0 km

petrp muž 13.02.2006 10:18:16

Já po darování krve únavu při běhu moc necítím. Taky radši ten den neběhám. Na konci roku jsem dával krev 2 dny před během Jardy Štercla a zaběhl jsem ho celkem solidně, kopečky nevadily. Ale první týden po odběru jsem dost náchylný na virózy.

avatar

Praha 3

Celkem 1468 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:20 (2004)
půlmaraton: 1:28:17 (2004)
maraton: 3:10:19 (2004)

Lubos_R muž 14.02.2006 16:15:37

Já poslední dobou daruju plazmu a destičky a po odběru se cítím lépe. Jako by mi narostla křídla. K těm červeným krvinkám – obnovují se po 90 dnech, tedy třech měsících, ne týdnech. Proto lze také absolvovat další odběr nejdříve po třech měsících.

avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 14.02.2006 18:10:44

to Lubos_R: myslím, že pravdu má Melounek. Všechny složky se obnoví do měsíce. Tři měsíce jsou zvoleny proto, že častěji není třeba. Tak mi to bylo sděleno na UHKT. Znám případ, kdy jistá osoba za komančů chodila každý měsíc.

avatar

Praha 3

Celkem 1468 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:20 (2004)
půlmaraton: 1:28:17 (2004)
maraton: 3:10:19 (2004)

Lubos_R muž 14.02.2006 18:29:25

PetrS: máte pravdu, životnost je 120 dní, ale doplní se po třech týdnech.

avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 14.02.2006 18:30:07

[quote=Lubos_R]Já poslední dobou daruju plazmu a destičky a po odběru se cítím lépe. Jako by mi narostla křídla. K těm červeným krvinkám – obnovují se po 90 dnech, tedy třech měsících, ne týdnech. Proto lze také absolvovat další odběr nejdříve po třech měsících.[/quote] Neni to z me hlavy ;-) Overila jsem si to radsi u nekolika zdroju, ted jsem si celkem jista.. treba: http://www.darujkrev.com/clanek.asp?… Jinak z jedne chytre knizky z domaci knihovnicky mam, ze zhruba ty tri mesice je zivotnost cervene krvinky. Odber se doporucuje po trech mesicich ne kvuli nedostatku cervenych krvinek, ale moznemu nedostatku zeleza.. s tim mame problem hlavne my, krehci bytosti ;) Me uz taky jednou poslali z odberu domu s lahvickou zelenych smradlavych tabletek :)

avatar

Celkem 441 km
Minulý měsíc 0 km

kyro muž 30.08.2006 20:32:26

Uz nejaky ten rok chodievam darovat krv, aj ked tento rok to bolo iba 1 x krv a 6 x separator (plazma, dosticky a pod.). Aj v den odberu sme zvykli (s priatelmi) absolvovat (fitnes, alebo beh ) a bez akehokolvek problemu. Od jula som sa zacal citit viac unaveny ako dovtedy. Pripisoval som to praci, behaniu, starostiam a pod. Pri poslednom odbere v pondelok ma chceli vyradit pretoze som mal hladinu hemoglobinu pod pripustnu hranicu. Podla lekarky som sa dostal (postupnym klesanim za polrok) do pasma, kde sa tomuto stavu hovori anemia = chudokrvnost. T.j. nizka hladina zeleza v krvi. Fe zabezpecuje transport kyslika v krvi. Nizka hladina (mensie okyslicenie) ma za dôsledok pocit unavy, ospalost a pod. Preto by ma zaujimalo, ci s tymto nemal niekto osobnu skusenost. Alebo ci nie je medzi diskutujucimi lekar, ktory by vedel poradit co s tym. Ma na znizovanie hladiny hemoglobinu vplyv sprtovanie, alebo iba strava ? Neznamena to predzvest nejakej choroby ? Od behania ma to neodradi, ale ta regeneracia je dlhsia ako zvycajne. Dakujem za kazdu odpoved.

avatar

Praha

pug muž 31.08.2006 12:04:36

[quote=kyro]Uz nejaky ten rok chodievam darovat krv, aj ked tento rok to bolo iba 1 x krv a 6 x separator (plazma, dosticky a pod.). Aj v den odberu sme zvykli (s priatelmi) absolvovat (fitnes, alebo beh ) a bez akehokolvek problemu. Od jula som sa zacal citit viac unaveny ako dovtedy. Pripisoval som to praci, behaniu, starostiam a pod. Pri poslednom odbere v pondelok ma chceli vyradit pretoze som mal hladinu hemoglobinu pod pripustnu hranicu. Podla lekarky som sa dostal (postupnym klesanim za polrok) do pasma, kde sa tomuto stavu hovori anemia = chudokrvnost. T.j. nizka hladina zeleza v krvi. Fe zabezpecuje transport kyslika v krvi. Nizka hladina (mensie okyslicenie) ma za dôsledok pocit unavy, ospalost a pod. Preto by ma zaujimalo, ci s tymto nemal niekto osobnu skusenost. Alebo ci nie je medzi diskutujucimi lekar, ktory by vedel poradit co s tym. Ma na znizovanie hladiny hemoglobinu vplyv sprtovanie, alebo iba strava ? Neznamena to predzvest nejakej choroby ? Od behania ma to neodradi, ale ta regeneracia je dlhsia ako zvycajne. Dakujem za kazdu odpoved.[/quote] Anémie je obecně choroba, která se projevuje snížením poučtu nebo kvality nebo velikosti červených krvinek nebo též jejich defektním tvarem. Anémií je více druhů a každá má jinou příčinu. Anémie zapříčiněná nedostatkem železa, což jak se zdá je ve vašem případě dokázáno, není žádná tragédie. Buď za ní (a to je ve většině případů) může dietní chyba, nebo zátěžový stav spojeny se ztrátou krve anebo v jistých případech porucha vstřebávání železa z gastrointes­tinálního traktu (to je ale jen u omezeného počtu případů a už byste to dávno věděl). Sportování (fyzická zátěž obecně) vliv na hladinu hemoglobinu má. Jelikož tkáně při zátěži mají vyšší nároky na kyslík a živiny než vklidu, je třeba zvýšit transportní kapacitu krve pro kyslík a to tělo zařídí zvýšením hladiny hemoglobinu (to je v podstatě i princip využívání nadmořské výšky při tréningu, nebo hypoxických stanů). Strava má vliv také: pokud nezajistíte zdroj železa a jiných látek potřebných k přrozené syntéze hemoglobinu, těžko může tělo zvýšit jeho obsah. Pomoc je jednoduchá: jednak jsou na trhu vitamínové připravky pro dárce krve, dále pak preparáty přímo určene k doplnění železa (tyto dámy znají častěji než pánové, za všechny třeba Feronat), anebo úprava stravy. Co se týká úpravy stravy, mám ověřen bezvadný účinek hovězího steaku. Pokud tedy nemátte k hovězímu maso zásadnější výhradu tak šupky dupky k řezníkovi. Mám též ověřeno, že pokud se u mne (jako běžce a dárce krve) dostaví vámi zmiňovaný pocit únavy, ospalost a jakési snížení pozornosti a schopnosti koncentrace, je to způsobeno neschopností organismu krýt zvýšené nároky k syntéze hemoglobinu. A jako první pomoc aplikuju konzumaci červeného masa, nejraději hovězího. Potíže jsou do do několika dnů pryč.

avatar

Praha

pug muž 31.08.2006 12:11:26

[quote=PetrS]to Lubos_R: myslím, že pravdu má Melounek. Všechny složky se obnoví do měsíce. Tři měsíce jsou zvoleny proto, že častěji není třeba. Tak mi to bylo sděleno na UHKT. Znám případ, kdy jistá osoba za komančů chodila každý měsíc.[/quote] Přesně tak. Pro trénovaný organismus i dříve. To že je životnost erytrocytu 90 dní ještě neznamená, že kostní dřeň pracuje jednou za 90 dní. Pracuje průběžně a nároky na zvýšení své kapacity způsobené odsosnutím 0,5 litru krve hravě zvládne. Tělo je na ztráty krve stavěno, v historii lidského rodu se s tím muselo naprosto běžně vyrovnávat. Jen musíte stravou dodat materiál.

avatar

Praha

pug muž 31.08.2006 12:29:03

Můj rituál po darování krve je následující. Po odběru si dám svačinku, lupnu ještě nějaké sladkosti, hodinku si odpočinu za současného vypití 1–2 litrů čaje, vody a tak. Pak sednu na kolo a lehce hodinku jezdím, nebo obuju boty a lehce si podle pocitu do 5 km popoběhnu. Ihned po příchodu domů slupnu nějaké ovoce, po sprše si připravím kus krávy s náloží rýže natural nebo brambor a jdu spát (teda pokud neusnu už u toho jídla). Vstávám až druhý den ráno a nesportuju celý den. Další den rupnu lehkým tempem 20 km aniž bych pozoroval odchylku od normálu. Fakt je ale ten, že týden po odběru ani trošičku nekoketuju s představou, že bych šel nějaký tempový běh. Většinu běhám do 2 mmol/l, ke 4 mmol/l to moc nešponuju.

avatar

Celkem 441 km
Minulý měsíc 0 km

kyro muž 31.08.2006 19:59:25

Pug, dakujem za rady. Asi o mesiac pojdem znovu na separator a potom napisem ako sa uprava stravy prejavila na hodnotach.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 05.09.2006 14:32:06

Ja som daroval krv v obdobi naberania objemov (bezeckych)- t.j. v polovici novembra a citil som to pri intenzivnom treningu az do zaciatku januara- ale potom- to sa leitalo. Darovanie krvi je vlastne ako maly doping, len povoleny :) Tym, ze darujete krv, pomozete inym a zaroven nastartujete proces tvorby novych cerv.krviniek (nieco ako povolene epo). Ked pkracujete v treningu a intenzite, telo si zvykne na mierne hypoxicke prostredie (menej hemoglobinu, menej cerv. krviniek- tak trochu ako v nadmorskej vyske) a ked si chybajuce prvky samo dotvori, zrazu ste o stupen lepsi. Varujem vsak pred darovanim krvi tych, ktori maju menej ako 2 mesiace pred pretekom, na ktorom im zalezi- rozhodne nebudete 100% fit. Pri obycajnych treningoch OV som skoro nic necitil uz za 2–3 dni, akonahle som vsak bezal tempovy beh, ci useky, tak to bolo poriadne citit. Opatrne som znizil planovane tempo na kazdom intenzivnom treningu o 1–5% a pokracoval dalej. Potom za 2 mesiace som bol ako po dopingu :)

avatar

keramik muž 06.09.2006 07:25:26

[quote=Mato]Ja som daroval krv v obdobi naberania objemov (bezeckych)- t.j. v polovici novembra a citil som to pri intenzivnom treningu az do zaciatku januara- ale potom- to sa leitalo. Darovanie krvi je vlastne ako maly doping, len povoleny :) Tym, ze darujete krv, pomozete inym a zaroven nastartujete proces tvorby novych cerv.krviniek (nieco ako povolene epo). Ked pkracujete v treningu a intenzite, telo si zvykne na mierne hypoxicke prostredie (menej hemoglobinu, menej cerv. krviniek- tak trochu ako v nadmorskej vyske) a ked si chybajuce prvky samo dotvori, zrazu ste o stupen lepsi. Varujem vsak pred darovanim krvi tych, ktori maju menej ako 2 mesiace pred pretekom, na ktorom im zalezi- rozhodne nebudete 100% fit. Pri obycajnych treningoch OV som skoro nic necitil uz za 2–3 dni, akonahle som vsak bezal tempovy beh, ci useky, tak to bolo poriadne citit. Opatrne som znizil planovane tempo na kazdom intenzivnom treningu o 1–5% a pokracoval dalej. Potom za 2 mesiace som bol ako po dopingu :)[/quote] Mato,vzhedem tomu,že chodím na krev již několik let pravidelně každé tři měsíce,tak bych si podle Tvého rozpisu moc nezazávodil.Mám ověřeno,že po 2–3 týdnech jsem tzv.na svém standartu.Akorát jsem po odběru náchylnější k tomu „něco“chytit a to řeším vitamínama a nebráním se ani červenému vínečku.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 06.09.2006 08:39:16

[quote=keramik][qu­ote=Mato]Ja som daroval krv v obdobi naberania objemov (bezeckych)- t.j. v polovici novembra a citil som to pri intenzivnom treningu az do zaciatku januara- ale potom- to sa leitalo. Darovanie krvi je vlastne ako maly doping, len povoleny :) Tym, ze darujete krv, pomozete inym a zaroven nastartujete proces tvorby novych cerv.krviniek (nieco ako povolene epo). Ked pkracujete v treningu a intenzite, telo si zvykne na mierne hypoxicke prostredie (menej hemoglobinu, menej cerv. krviniek- tak trochu ako v nadmorskej vyske) a ked si chybajuce prvky samo dotvori, zrazu ste o stupen lepsi. Varujem vsak pred darovanim krvi tych, ktori maju menej ako 2 mesiace pred pretekom, na ktorom im zalezi- rozhodne nebudete 100% fit. Pri obycajnych treningoch OV som skoro nic necitil uz za 2–3 dni, akonahle som vsak bezal tempovy beh, ci useky, tak to bolo poriadne citit. Opatrne som znizil planovane tempo na kazdom intenzivnom treningu o 1–5% a pokracoval dalej. Potom za 2 mesiace som bol ako po dopingu :)[/quote] Mato,vzhedem tomu,že chodím na krev již několik let pravidelně každé tři měsíce,tak bych si podle Tvého rozpisu moc nezazávodil.Mám ověřeno,že po 2–3 týdnech jsem tzv.na svém standartu.Akorát jsem po odběru náchylnější k tomu „něco“chytit a to řeším vitamínama a nebráním se ani červenému vínečku.[/quote] Samozrejme zalezi, na akej urovni zavodis. Ak sa pohybujes na 10km v rozmedzi napr. 38–39min, tak mozno Ti to ani nepride, preco si bezal 39:30 3 tyzdne po odbere a predtym 38:40… povies si, ze to bolo tratou, pocasim, momentalnou dispoziciou (neviem aky si bezec, preto som cas uviedol len imaginarny). Ak vsak bojujes o umiestnenie vpredu a kazda sekunda je rozdiel medzi 1. a 5. miestom, vtedy ten rozdiel pocitis urcite. Ja mozem potvrdit, ze som bol asi 2 mesiace tak 90–95% napriek dobremu treningu. S tymi istymi supermi som dokazal drzat krok az po 100% nahradeni krviniek. Asi je to znacne individualne, kedze ja mam nizku hmotnost a hranicne hodnoty Hb a c. krviniek, takze kazde darcovstvo ma zhodi do cervenej zony, Ty na tom mozes byt o dost lepsie. Ja zatial zostanem pri obcasnom darcovstve, kazdeho vsak v nom mozem povzbudit, je to dobry cin.

avatar

keramik muž 06.09.2006 12:30:07

Mato – rozumým,co tím myslíš.Určitě když se budu rvát o každou sekundu,tak to bude znát.V takových sférách se ale nepohybuji a navíc hodně běhám orienťák a tam nezáleží jen na „nohách“.Tam si závod kolikrát prohraju hlavou.No a jak jsi napsal,každý člověk je jiný.Každý to jinak snáší.

avatar

Celkem 441 km
Minulý měsíc 0 km

kyro muž 12.10.2006 21:12:04

Pred mesiacom so pisal, ze dam vediet ako som dopadol pri dalsom odbere. Hladina hemoglobinu isla v priebehu mesiaca z hodnoty 133 (podpriemer) na 149. Riesil som to upravou stravy – pridal som mäso (hoväzdie a divinu) a najmä cervenu repu, bud vo forme salatu alebo dzus v krabici. Co sa tyka chuti – bol to trest. No ale co zase clovek nespravi pre svoje zdravie.

avatar

keramik muž 12.10.2006 21:27:49

to kyro: to už vyrábí džus z červené řepy?To musí být opravdu za trest.Oceňuji tvoji osobní statečnost.Do mě by to asi nikdo nedostal.

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 13.10.2006 07:39:52

[quote=keramik]to kyro: to už vyrábí džus z červené řepy?To musí být opravdu za trest.Oceňuji tvoji osobní statečnost.Do mě by to asi nikdo nedostal.[/quote] Já jsem vždycky řepu nemohl ani vidět. Ale pak jsem zjistil, že je „řepa“ a „řepa“. ta nakládaná je humus, ale čerstvá docela jde. A když se odšťavní a smíchá z jablečnou šťávou, tak to je moc dobré.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 13.10.2006 08:04:47

[quote=petrp]Já po darování krve únavu při běhu moc necítím. Taky radši ten den neběhám. Na konci roku jsem dával krev 2 dny před během Jardy Štercla a zaběhl jsem ho celkem solidně, kopečky nevadily. Ale první týden po odběru jsem dost náchylný na virózy.[/quote] I když mi doktor říkal, že v tom nevidí příčinu, také se mi už vícekrát stalo, že po odběru dostanu virózu nebo slabou chřipku. Jinak, co se týče zátěže, po odběru cítím, že v den odběru je výkonnost výrazně slabší. Ale ve sportu se neomezuju a právě ten získaný den volna využuju třeba k tůře na kole, jen prostě přizpůsobím rychlost momentálnímu stavu těla. Jak dlouho to pak ještě odeznívá, to nedokážu posoudit, to by se muselo nějak otestovat. V každém případě jsem nikdy na odběr nešel těsněji než nějaké 3 týdny před závodem.

Motto: můj podpis
avatar

Havířov

Celkem 717 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:41 (2005)
půlmaraton: 1:32:09 (2006)
maraton: 3:15:42 (2005)

pm muž 13.10.2006 08:28:39

já osobně se cítím celkem dobře spíše psichická záležitost ale je pravda že imunita oslabená bude vždy jsem dostal rýmu.

Motto: http://www.maratonec.estranky.cz/ - osobní stránky běžeckého blázna petr_minarik@centrum.cz http://petrminarik.rajce.idnes.cz/ - fotogalerie
avatar

Praha

pug muž 13.10.2006 09:14:04

Při dárcovském odběru vám seberou téměř 1/2 litru krve, to je asi 1/10 – 1/12 celkoveho fyziologického objemu. O takový objem krve dnes při běžném povrchovém zranění přijdete jen stěží. Krev samozřejmě obsahuje i složky zodpovědné za imunitu a o jejich 1/10 přijdete taky.

To kyro: jsem rád, že ti informace pomohly.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 13.10.2006 09:59:34

[quote=pug]Při dárcovském odběru vám seberou téměř 1/2 litru krve, to je asi 1/10 – 1/12 celkoveho fyziologického objemu. O takový objem krve dnes při běžném povrchovém zranění přijdete jen stěží. Krev samozřejmě obsahuje i složky zodpovědné za imunitu a o jejich 1/10 přijdete taky.

To kyro: jsem rád, že ti informace pomohly.[/quote] Máš plnou pravdu. Jen jestli to čte někdo , kdo o dárcovství teprv uvažuje, tak aby se nevylekal doodávám, že podle mě, je občasná ztráta krve přirozená věc, na kterou je organizmus vybaven a poradí si s ní. Dost možná, že to může být v něčem i přínosem. Je to jen laický názor, ale snad není daleko od pravdy.

Motto: můj podpis
avatar

keramik muž 13.10.2006 17:38:42

[quote=Jarda][qu­ote=pug]Při dárcovském odběru vám seberou téměř 1/2 litru krve, to je asi 1/10 – 1/12 celkoveho fyziologického objemu. O takový objem krve dnes při běžném povrchovém zranění přijdete jen stěží. Krev samozřejmě obsahuje i složky zodpovědné za imunitu a o jejich 1/10 přijdete taky.

To kyro: jsem rád, že ti informace pomohly.[/quote] Máš plnou pravdu. Jen jestli to čte někdo , kdo o dárcovství teprv uvažuje, tak aby se nevylekal doodávám, že podle mě, je občasná ztráta krve přirozená věc, na kterou je organizmus vybaven a poradí si s ní. Dost možná, že to může být v něčem i přínosem. Je to jen laický názor, ale snad není daleko od pravdy.[/quote] Plně souhlasím s Jardou.Také si myslím,že pro organismus je občasná stráta krve přínosem.Beru to jako přirozenou výměnu.Je jasné,že člověk nemůže po odběru nějak bláznit,ale musí své aktivity tomuto podřídit.Ale to už každý po několika odběrech pozná,co si může dovolit a co ne.Také plánuji odběr aby vyšel tak nejvýše 3 týdny před důležitým závodem.Obyčejný pouťák jsem běžel i 3 dny po odběru.

avatar

Praha

pug muž 16.10.2006 09:47:10

Pokud někdo četl diskusi od začátku, zjistil, že obdobný názor zastávám taky. Můj přispěvek ze 13.10 06 chtěl v podstatě naznačit, kde se bere potenciální oslabení imutního systému. Máme polovinu října, to tedy znamená nárůst počtu infekcí HCD (tzv. sezonní výskyt), mění se klima při kterém probíhá fyzická zátěž atd. Jestliže teď nebo na jaře dávám krev, tak si musím dávat na sebe víc pozor. Dvoudenní přestávkou s během po odběru se nic nepokazí v čase ranních mlh a plískanic.

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 29.10.2006 08:26:47

Já krev daruji pravidelně již 13 let a v posledních dvou letech dávám také plazmu a moje zkušenost je taková, že zatímco odběr plazmy nemá na běžecký trénink podstatný význam a na výkonu se podstatněji neukáže, tak odběr samotné krve se při běhu projeví zvýšenou únavou.Takže po odběru plazmy běhám klidně ještě týž den, ale po odběru krve si dávám jedno až dvoudenní pauzu, případně snížím počet kilometrů.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 29.10.2006 19:12:43

JAk k tomu člověk přijde, že dáví plazmu? Po mě ji nikdo nechtěl, tak se do toho necpu. A hlavně – nějak mi přijde, že dát krev nevadí, protože krevní ztráta je tělu do jisté míry přirozenou věcí. Ale nechat si něco odfiltrovat a zbytek zas vrátiT? Nemám k tomu moc důvěru…ale zase píšeš, že ti to nic nedělá…

Motto: můj podpis
Nalezené položky: 70 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.