Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » iontový nápoj

iontový nápoj

Nalezené položky: 143 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 18.09.2006 15:33:43

[quote=Pem]Jsem na tomhle webu kratce, ocenuju ho, ale vidim nebezpeci v tom, co rika PUG. Nekdo v dobre vire muze dat radu, kterou si nekde precet, ale pritom neni uplne presna. Muze pro konkretni osobu fungovat, ale to je dobre napsat, ze jde vyhradne o osobni zkusenost. Na ty zdejsi rady asi nikdo neumre, ale jejich spravnost by se mela overovat. Treba prave diskusi – k tomu tenhle web asi prave je :-)[/quote] Ale jasně, že moje vyjádření nebylo přesné, byla to rychlá myšlenka zkratka, když tím kritizovaným kyslíkem jsem myslel oxidaci jednotlivých druhů živin, které dodávají tělu energii.

Cituji z knihy „Běhání“ autorů Aleš Tvrzník, Miloš Škorpil, Libor Soumar (Grada Publishing, 2006) :

"K oxidaci 1g cukrů je třeba 17,22kJ, k oxidaci 1g tuků 39,6kJ a k oxidaci 1g bílkovin 17,22kJ energie. Na první pohled by se nám mohlo zdát, že nejekonomičtějším a nejvydatnějším palivem jsou tuky. Problém je v tom, že k získání energie z tělesného tuku je zapotřebí dvojnásobného množství kyslíku, takže se tato energie uvolňuje pomaleji než z glykogenových zásob. Po vyčerpání glykogenových rezerv, které vystačí zhruba na 60–90 minut běhu v téměř maximální intenzitě, dochází k výrazné utilizaci /poznámka M.K. – podle česko-anglického a anglického slovníku Prodict 2002: utilizace=uti­lization znamená využití, spotřebování/ tuků a klesá hladina glukózy v krvi. Tento okamžik většina z nás poznala na vlastní kůži, když jsme náhle ztratili sílu a prudce narostla únava. Sice jsme i nadále schopni běžet, ovšem jen ve velmi nízké intenzitě. Další hrazení energie probíhá pouze z tukových zásob. /poznámka M.K. – ke kterému je ale zapotřebí dvojnásobného množství kyslíku!/ Množství energie, které lze uvolnit z oxidace tuků, je ale poloviční. Přeměna tuku vyžaduje mnohem více kyslíku než přeměna glykogenu. Na druhou stranu jsou ovšem zásoby tuků prakticky nevyčerpatelné a vystačily by pro výkon v trvání několika dní. Špičkový vytrvalci trénují často tukový metabolismus, a to tak, aby docházelo již od začátku k vyššímu využívání tuků pro hrazení energetických nároků. Provádí se to např. velmi dlouhými zátěžemi v trvání několika hodin, popř. zátěžemi tohoto charakteru po úmyslném snížení zásob glykogenu v organismu (dietou, během nalačno /poznámka M.K. – běhám zásadně nalačno!/ nebo předchozím tréninkem vyčerpávajícím zásoby glykogenu) . ..... V každém případě bychom měli pohlížet na lidský organismus jako na celek a měli bychom si zapamatovat, že všechny způsoby získávání energie probíhají v organismu v podstatě současně, ovšem s určitou převahou toho či onoho energetického systému. ..... Příliš velké množství tuhé stravy během výkonu způsobí přednostní transport krve do trávicího systému /poznámka M.K. – více krve = více kyslíku, který se mohl využít jinde/ na úkor svalů, což společně s trávicími enzymi a potřebnými tekutinami vyvolává pocit nadýmání, případně nevolnost. Část energie z přijaté stravy se tak vlastně neekonomicky spotřebuje na její trávení. /poznámka M.K. – opět je k tomu potřebný kyslík, bez které nedochází k oxidaci/

Tak tolik málo na upřesnění mých pátečních myšlenkových pochodů vedoucím k zjednodušeným závěrům. Všem případným poškozeným, kteří si vzali mé rady vážně, a běhali podle nich, se tímto omlouvám :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 65779 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 18.09.2006 15:33:58

já používám roky(cca 14let) různé ionťáky, začalo to G30, pak Penco, isostar… a mnoho dalších. Svého času se říkalo jak fantastický je Cytomax (a taky drahý), jezdila na něj celá repre a půl českýho poháru v triatlonu, vyzkoušel jsem a efekt jsem nepocítil. Vyhozený prachy. Pár posledních let jsem tak střídal Regge od Nutrendu a a Ionogen od Penca a v podstatě jsem se zaměřil spíš na to, že mi chutná malina a lesní směs a je mi jedno co piju.Letos jsem ale vyzkoušel Isodrinx od Nutrendu a musím říct, že se stalo něco, co jsem před tím s ionťáky nezažil. Opravdu jsem začal pociťovat (hlavně na kole), že třeba po 3hodinách jízdy, když už jsem docela hotovej, tak mě Isodrinx fakt dokáže hodně pomoct. Efekt podobný jako třeba u Carbosnacku, ale za lepší cenu. Je to o osobním vyzkoušení a pokud někomu z Vás není líto dát nějakých 250Kč, tak ho testněte, já jsem fakt spokojen.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 65779 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 18.09.2006 15:39:19

ano jak píše MK, tukový metabolizmus si lze vytrénovat, osobně jsem toho důkazem.Doporučuji, občas se člověk sice plouží domu z tréninku po čtyřech, ale ono se postupně vrátí.Např. při maratonu mi pak stačí pouze cola a ionťák a nemusím nic jíst. Je to ale poměrně dlouhodobá záležitost.

Motto: Never give up!!!
avatar

Praha

pug muž 18.09.2006 15:50:23

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Pem]Jsem na tomhle webu kratce, ocenuju ho, ale vidim nebezpeci v tom, co rika PUG. Nekdo v dobre vire muze dat radu, kterou si nekde precet, ale pritom neni uplne presna. Muze pro konkretni osobu fungovat, ale to je dobre napsat, ze jde vyhradne o osobni zkusenost. Na ty zdejsi rady asi nikdo neumre, ale jejich spravnost by se mela overovat. Treba prave diskusi – k tomu tenhle web asi prave je :-)[/quote] Ale jasně, že moje vyjádření nebylo přesné, byla to rychlá myšlenka zkratka, když tím kritizovaným kyslíkem jsem myslel oxidaci jednotlivých druhů živin, které dodávají tělu energii.

Tak tolik málo na upřesnění mých pátečních myšlenkových pochodů vedoucím k zjednodušeným závěrům. Všem případným poškozeným, kteří si vzali mé rady vážně, a běhali podle nich, se tímto omlouvám :).[/quote] Omlouvám se Ti za svou dost nepřiměřenou reakci. Bylo to zbytečné, uznávám.

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 22.02.2007 10:39:51

Vyhraněnou značku nemám a čas od času je střídám. V současné době používám RE-GE UNISPORT s příchutí modrý hrozen.

avatar

Piešťany

hypochonder Degen muž 22.02.2007 22:52:40

[quote=atlet brčko]Jaky iontak pouzivate?[/quote] ja mam rad kofolu :) najviac po behu. ale neodporucam pocas… :)

avatar

Celkem 3511 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:53:38 (2012)

tereza žena 23.02.2007 09:33:12

jak tak koukam, tak jsem asi jedina kdo si da kafe-cloumak po behani..... je piti iontaku dulezite? jak poznam, ze mi nekej ten iont chybi?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.02.2007 09:50:24

Precital som si tuto uz dost staru diskusiu a musim suhlasit s Pug-om, ze rozne publikacie davaju do plena polopravdy a neuplne informacie. K tomu pridame spracovanie konzumentami tychto poucnych kniziek a vyjde nam obcas pekna blbost. V podstate plati, ze ziadny napoj, energeticka tycinka ani ina pomocka nie je nevyhnutna, ale moze pomoct v urcitych pripadoch. V zasade by sa bezci nemali obavat prehnaneho mnozstva K, NaCl a pod. v napojoch a doplnkoch, lebo potenim tieto latky aj tak stracame a niekde ich treba doplnit. Urcite mnozstvo cukrov a proteinov si treba doplnit hned po vykone a je v podstate jedno, ci vo forme miesaneho „super drinku“ alebo vodou, bananom a jednym jogurtom. Solne tablety vobec netreba brat pred maratonom- je to blbost- staci si pozriet studie. Moj osobny vyber je koncentrat Rege, pripadne Ionstar (ale je o kus horsi), kt. pijem po behani a cez leto si beriem menej koncentrovany napoj na okruh do lesa, kde necham lezat flasu za stromom). Moj kamarat lekar-bezec (inak velmi dobry, s osobakmi, na kt. nikdy nedosiahnem) si miesa „iontak“ sam z glukozy, soli a K na kila a vyjde ho to na par korun na kilo./ Vravi, ze nic viac nie je treba telu dodat a vsetko ostatne su vyhodene prachy. Kedze nemam pristup k lekarenskym mnozstvam prisad, tak zostavam pri regge drinku- mimochodom aj kvoli chuti. Gely a tycinky si nechavam na maraton a verim (to je to podstatne slovo), ze mi pomozu sa vyhnut narazeniu do steny, napriek dobremu treningu. Mirku- beh na lacno vobec (alebo len zanedbatelne) nepomaha „zlepseniu“ tukoveho metabolismu, to je len fama a ma kontraproduktivne ucinky, ked sa to robi casto.

avatar

Celkem 65779 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 23.02.2007 10:48:22

To Mato: musim rict, ze jsem o tom tukovem metabolismu uz nejaky tyden premyslel. Taky mi to nejak nesedelo behat na lacno. Jsem po tom vetsinou dost vycucany. Mam vyzkouseno, ze mi sedi alespon tycinka ci banan a ssebou do pasu cola, ci iont. Iontak si musi kazdy najit sam. Treba Regge jsem par let pouzival, ale mel jsem z neho prekyseleny zaludek.

Motto: Never give up!!!
avatar

Praha

pug muž 23.02.2007 10:58:27

Doplnek k Matovi: K a Na je s výhodou používán ve formě citrátů. Ty jsou i běžnému smrtelníkovi dostupné v potravinářské kvalitě. Je možno pužít i chloridy, tedy kuchyňskou sůl a chlorid draselný, který se dá též bez problémů sehnat. Pokud budete umírněně používat jodid draselný, také tím mnoho nepokazíte, ten je též dobře dostupný. Glukosu dnes seženete v každém druhém obchodě, pokud plánujete dlouhodobější zátěž (nad 2 hodiny), lze se poohlédnout i po maltodextrinu, který dodává v pytlích např. olomoucká firma Siryx (dceřinná společnost fy. Penco, takže všechny certifikáty jsou snad tak, jak mají být). Když už byla načata otázka regeneračního nápoje, používám následující věc: 1/4 – 1/2 tvarohu ve fólii (vaničkové= dle mého názoru peníze vyhozené oknem, tyto formy se liší dvojnásobným rozdílem v obsahu sušiny, tedy bílkovin, stejná blbost je odtučněný tvaroh), doplnit polotučným mlékem do 1/2 litru, 1–2 kávové lžičky džemu, povidel (dle chuti), nebo sekaného čerstvého ovoce )zde se fantazii meze nekladou), rozmixovat a vypít po předchozím uhašení nejhorší žízně vodou. V tom tvarohu je nálož !VŠECH! aminokyselin (tedy i BCAA), obsah cukru máte pod kontrolou jen vy, forma nezatěžuje trávící systém tak, jako tuhá strava.....atd. Používám převážně jen po závodech a „zásecích“, cena lidová (zvláště, pokud si uvědomíte, že 100g tvarohu obsahuje asi +/- 20g bílkovin). Volbu poměru cukry/bílkoviny je třeba mít trošku pd kontrolou, aby vám váha nešla do svalů nebo špeků v míře nechtěné. To se ale dočtete snadno jinde.

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 23.02.2007 11:42:44

Jen doplňuji – je jen vhodné dodržovat poměr K a Na (1:5) v nápojích a osmolalitu (chci hypoiont, jak moc – podle typu výkonu). Poměr iontů je důležitý, protože potíme odlišně než močíme, podle poměru dodaného vypadá odpad v moči (váží se). Cukry jsou třeba až při větším výkonu. Namíchat by to asi zvládl každý, ale pohodlí a jistota je ve firemních nápojích. Kdo běhá víc, tomu se to vyplatí. Pugu, super informace. Ten regenerační nápoj, to je nálož.

avatar

Praha

pug muž 23.02.2007 12:48:25

K Lubos J: nechci býti hnidopichem, ale OSMOLALITA a OSMOLARITA jsou pojmy rozdílné. Molalita udává látkové množství !!!na kilo rozpouštědla!!!!!, zatímco molarita látkové množství !!!!!na litr roztoku!!!!!! Pro naše účely se raději podržme molarity.

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 23.02.2007 12:53:36

Jen buď, máš pravdu.

avatar

Letanovce

papagaj1 muž 24.02.2007 23:25:39

Zdravím. Pozrite si stránku www.aone-nutrition.com. Asi rok používam túto značku pri pretekoch a niekedy pri tréninkoch/ dlhých behoch/ a asi som spokojný. Lacike

avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 25.02.2007 21:05:38

[quote=pug]Doplnek k Matovi: K a Na je s výhodou používán ve formě citrátů. Ty jsou i běžnému smrtelníkovi dostupné v potravinářské kvalitě. Je možno pužít i chloridy, tedy kuchyňskou sůl a chlorid draselný, který se dá též bez problémů sehnat. Pokud budete umírněně používat jodid draselný, také tím mnoho nepokazíte, ten je též dobře dostupný. Glukosu dnes seženete v každém druhém obchodě, pokud plánujete dlouhodobější zátěž (nad 2 hodiny), lze se poohlédnout i po maltodextrinu, který dodává v pytlích např. olomoucká firma Siryx (dceřinná společnost fy. Penco, takže všechny certifikáty jsou snad tak, jak mají být). Když už byla načata otázka regeneračního nápoje, používám následující věc: 1/4 – 1/2 tvarohu ve fólii (vaničkové= dle mého názoru peníze vyhozené oknem, tyto formy se liší dvojnásobným rozdílem v obsahu sušiny, tedy bílkovin, stejná blbost je odtučněný tvaroh), doplnit polotučným mlékem do 1/2 litru, 1–2 kávové lžičky džemu, povidel (dle chuti), nebo sekaného čerstvého ovoce )zde se fantazii meze nekladou), rozmixovat a vypít po předchozím uhašení nejhorší žízně vodou. V tom tvarohu je nálož !VŠECH! aminokyselin (tedy i BCAA), obsah cukru máte pod kontrolou jen vy, forma nezatěžuje trávící systém tak, jako tuhá strava.....atd. Používám převážně jen po závodech a „zásecích“, cena lidová (zvláště, pokud si uvědomíte, že 100g tvarohu obsahuje asi +/- 20g bílkovin). Volbu poměru cukry/bílkoviny je třeba mít trošku pd kontrolou, aby vám váha nešla do svalů nebo špeků v míře nechtěné. To se ale dočtete snadno jinde.[/quote] Je to super, potvrzuji. Akorát místo džemu používám med. A mléko s medem piji někdy i před samotným během. Mléko ale používám většinou nízkotučné. Mám pocit, že pro pití ve větším množství je lehčeji stravitelné.

avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 26.02.2007 09:24:32

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Oslík][quo­te=simka]použí­váte někdo rozpustné šumivé tablety, které se kupují v lékárně?[/quote] Nekoupil jsem je v lékárně, byly to tablety od Enervitu. Loni jsem běžel asi 6 km kopec a večer ještě 14 km terén. Dal jsem si jednu tabletu před startema první polovina byla v pohodě. Ale nedbal jsem rad zkušených, nevzal jsem si duhou v polovině závodu a od nějakýho 8. km jsem si ten závod protrpěl. Ten Enervit asi pomáhá. Jinak mi na 1/2maratonu hodně pomohl Isostar, naopak před během v Sedlci (Český pohár v běhu do vrchu) mi Isostar asi ani moc nepomohl, tyčinka Energy od Nutrendu taky nevim.

Ono asi vždycky záleží na takový spoustě vnějších vlivů, že nejde jednoznačně říci, co jo a co ne dřív než po několika letech používání. (Teda jestli to nemá vyloženě negativní účinky)… Nebo máte někdo jiný názor?[/quote] Vlastně jsi si odpověděl. Brát to jenom na dlouhé běhy, od půlmarathonu výše. Jakékoliv cukry při běhu, které dostáváš, potřebují ke svému zpracováním kyslík. A ten ti zase chybí ve svalech, dochází k jejich tuhnutí vlivem kyseliny mléčné. A mě např. píchá na pravé straně tam, kde jsou asi játra, kterým taky chybí kyslík. Takže zkouška a praxe je nejlepší rádce.[/quote] Tvým játrům nechybí kyslík, ale krev. Známé píchání v boku je způsobené rychlým odlivem „uskladněné“ krve z jater a sleziny do svalů, které je pro Tvůj běh momentálně potřebují. Ondra

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
avatar

Kadaň

vencav muž 06.03.2007 10:37:15

Používám ionťák E30 http://www.estimdrinks.cz/

Jsem sice ještě takový supertragéd, ale s tímto ionťákem se mi běhá fakt suprově. :)

Motto: http://vefis.blogspot.com/
avatar

Kadaň

vencav muž 06.03.2007 10:40:11

Jaké máte zkušenosti s pitím fruktózy po běhu?

Motto: http://vefis.blogspot.com/
avatar

Celkem 723 km
Minulý měsíc 0 km

RADU muž 04.07.2007 21:15:48

Nechápu jak si někdo může myslet,že nějaká chemikálie v prášku mu může pomoci k lepšímu výkonu.Je to jenom dobrý kšeft pro výrobce těchto nápojů.Ty penize by se rozhodně daly lépe utratit za zdraví prospěšnější nápoje.

avatar

PetulaVlk muž 17.01.2016 19:55:12

Myslí si to spousta lidí ;-) každoládně, abych jen nepomlouvat, pomoci asi může u někoho, kdo dluho nejedl, což v západní společnosti asi nehrozí. Jinak iontový nápoj, vedle toho, že je sacharidová bomba, obsahuje většinou kofein, tak ná účinek jako káva.

avatar

Humenné

Celkem 328,89 km
Minulý měsíc 0 km

cheeky muž 22.02.2016 11:37:08

Poraďte mi nejaký dobrý iontový nápoj, ktorý je vhodný na vytrvalostný bežecký tréning, ale aj doplnenie energie počas silového tréningu. Posledných 5 rokov som používal výlučne len Unisport od značky Nutrend, no príde mi sladký a dosť umelý, preto to chce nejakú zmenu. Vopred ďakujem.

avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 22.02.2016 11:48:20

>> cheeky, 22. 02. 2016 11:37:08

ahoj, na trénink bych žádné gely ani iontové nápoje nepoužíval. Je to zbytečné, tělo si na to zvykne a ztrácí to účinek pro závod.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 22.02.2016 11:52:12

............ viděl bych to podobně, jak píše filipo. Na trénink většinou neberu a nejím nic, jen čistou vodu, případně s trochou Coly a špetkou soli. Ale to jen na dlouhý běh 20km a více a nebo, když je vedro přes 30 st. Třeba půlku gelu beru jen na běhy 30 a více Km.

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 22.02.2016 12:07:04

>> Michal435, 22. 02. 2016 11:52:12

taky souhlas s těma běhama nad 20 Km, jelikož u mě takových běhů je minimum, tak jsem to nezmínil. Moje chyba.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Humenné

Celkem 328,89 km
Minulý měsíc 0 km

cheeky muž 22.02.2016 12:16:30

>> filipoinzagi, 22. 02. 2016 11:48:20

Tak napr. ak chcem zabehnúť v deň cca 8–15 km, tak mi netreba žiaden nápoj? Lebo ja som bol zvyknutý pred behom vypiť 4 dcl iontového alebo hypotonického nápoja a počas behu priebežne dopĺňať tekutiny, aby nedošlo k dehydratácií organizmu, no potom som mal problém, že som musel prerušiť beh, aby som vykonal potrebu :-?.

avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
22.02.2016 12:34:35

na výběh pod dvě hodiny se napiju vody/čaje předem (ne úplně těsně předem), pokud je pod 20°C tak nemusím nic dalšího doplňovat.

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

Nelahozeves

Celkem 19576,14 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:05 (2016)
půlmaraton: 1:28:31 (2016)
maraton: 3:43:10 (2013)

filipoinzagi muž 22.02.2016 12:42:32

>> cheeky, 22. 02. 2016 12:16:30 ano, mě stačí voda nebo občas coca-cola. Pro mě je hrozně osvěžující, já tedy ulítávám na light (asi mám rád chuť umělých sladidel) :-) Čím méně do sebe rveš nějakých sladidel, tím lépe. Pokud dávám tempo, tak občas BCAA. Tyhle gely, ionty, carnitiny, bcaa řeším spíš před závodem a spíš je to takový zvyk a rutina než bych reálně věřil ve vysoké účinky.

Motto: Když něco děláš, tak to dělej pořádně a dej do toho všechno.
avatar

Bratislava

Brutto muž 22.02.2016 13:26:15

>> cheeky, 22. 02. 2016 12:16:30

Nerataj kilometre, rataj dobu zataze a jej intenzitu. Pokial si ides zabehat na dve hodiny, staci voda predtym, voda potom. POkial si ides zabehat na tri hodiny, staci voda predtym, voda pocas a voda + sol potom. Mozno nejake magnezko. Pokial si ides dat dvojhodinovy odrovnavaci trening (intenzita), tak je to dobre odtrenovat vsetko na vode a potom klast doraz na doplnenie bielkovin + mineralov pocas celeho dna (a hlavne dna nasledujuceho po tomto dni) po vykone.

avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 22.02.2016 18:48:43

>> cheeky, 22. 02. 2016 12:16:30 …otázka nesměřuje přímo na mě, ale já nevím co vlastně řešíš??? Já se napiju čisté vody asi 20 min před tréninkem, těsně před odchodem z domu si dojdu na WC a celou dobu jsem OK bez jakékoliv potřeby. Bavím se teď o bězích 10–15Km. Pokud běžím delší trasu 20–30km, tak průběžně piju už od 10km a nikdy se mi nestalo, že bych se potřeboval někde „vyčurat“ :-) A i kdyby k tomu došlo, tak co na tom???

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
avatar

Desert muž 22.02.2016 21:07:02

>> cheeky, 22. 02. 2016 12:16:30

nedělej z toho katastrofu :-)

Nalezené položky: 143 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.