Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Pokles tlaku

Pokles tlaku

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 481 km
Minulý měsíc 0 km

petrp muž 13.02.2006 10:33:20

Zajímalo by mě, jestli taky jako já trpíte po delších bězích nízkým tlakem a jak to případně řešíte. U mě už ani to kafe nezabírá…

avatar

Ostrava

NNN muž 13.02.2006 10:56:08

[quote=petrp]Za­jímalo by mě, jestli taky jako já trpíte po delších bězích nízkým tlakem a jak to případně řešíte. U mě už ani to kafe nezabírá…[/quote] Podle mého za to může vyplavení endorfínů ( celkově tlumí ) a není to nic nezvyklého . Mně např po zátěži padá i tepovka pod 40. Proto ( a pro rychlejší regeneraci ) dávám po běhu lehké jídlo aby tělo mělo nějakou práci a zvýšilo „volnoběh“.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 13.02.2006 16:40:54

Není to spíše dehydratací? Taky příslušná literatura varuje, že sport dočasně zpomaluje tok lymfy, což také může způsobovat pocit malátnosti. Já včera po 23km dal v kuse dvě pivka a dva kotle čaje a koukal jsem, že to šlo úplně bez přemáhání. Zimní běh je na dehydrataci hodně zrádnej

avatar

Ostrava

NNN muž 14.02.2006 08:48:32

[quote=Radek]Není to spíše dehydratací? Taky příslušná literatura varuje, že sport dočasně zpomaluje tok lymfy, což také může způsobovat pocit malátnosti. Já včera po 23km dal v kuse dvě pivka a dva kotle čaje a koukal jsem, že to šlo úplně bez přemáhání. Zimní běh je na dehydrataci hodně zrádnej[/quote] No když zvážíš , že vzduch v plicích musíš dohřát a zvlhčit vychází mi jen ztráty vydechováním vlhkosti pro tvůj běh cca to jedno pivko. A pro zajímavost pro odpaření tohoto množsví vody musíš dodat cca 1125 kJ což je obsah piv už dvou. Pak si můžeš říci bez výčitek „Chlast -slast“.

avatar

Praha

Celkem 481 km
Minulý měsíc 0 km

petrp muž 14.02.2006 09:44:13

NNN: já to mám s tepovkou podobně, taky nemám problém dostat se pod 40. Po běhu taky dávám jídlo (mívám hrozný hlad, takže když se neudržím, vyluxuju ledničku :-)). Díky za rady, na jejich základě rozšířím svojí přípravu i o pivní trénink :-).

avatar

Pardubice

Celkem 1871 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:57:33 (2004)

Iva žena 14.02.2006 10:20:09

Jen ten pivní trénink nezařazuj hned za běžecký, abys nebyl moc přetrénovanej.;)

Motto: Nedělej druhým, co sám nemáš rád.
avatar

Ostrava

NNN muž 14.02.2006 10:20:52

Po běhu .................. vyluxuju ledničku :-)).

No pokud po treningu „řádně doplníš“ krev jde samozřejmě prioritně do zažívání. Po gurmánských orgiích jdou mnohdy mdloby i na mne. PS: já doplňuji bezprostředně po treningu jen lehce nějaké rychlé glycidy, pak regenerace ( teplá voda ) a hlavní energetické doplnění až po „zklidnění“ metabolismu

avatar

Praha-Modřany

Kometa žena 05.04.2006 10:16:07

Já mam nízkej tlak furt, nějakejch 90/55, tep klidně pod 50, nejnižší naměřenej asi 38. A kolikrát mi je celej den blbě a dobře se mi udělá až při sportu (zvednu si tlak a je to mnohem lepší). Pokud dost piju minerálky, tak je mi pak fajn a tlak mám normální.

avatar

Ostrava

NNN muž 05.04.2006 11:10:31

[quote=Kometa]Já mam nízkej tlak furt, nějakejch 90/55, tep klidně pod 50, nejnižší naměřenej asi 38. A kolikrát mi je celej den blbě a dobře se mi udělá až při sportu (zvednu si tlak a je to mnohem lepší). Pokud dost piju minerálky, tak je mi pak fajn a tlak mám normální.[/quote] Byl jsem překvapen jak rychle jde při sportu tlak nahoru. Na zátěžovém vyšetření se kontrolně měří tlak a když jsem slyšel sestru jak hlásí 190/něco byl jsem překvapen ( normál mám 120 ).

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.