Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest zad po prostydnutí

Bolest zad po prostydnutí

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 03.06.2008 12:38:55

Již to bude skoro 2 měsíce, co mi nějak nastydla záda v oblasti kolem pravé lopatky. Stalo se mi to již několikrát, ale nikdy to nebylo nic co by stálo za řeč a vždy to během několika dní bez problémů odeznělo. Tentokrát si mě to ale drží pořád a bohužel se to asi začalo nějak rozšiřovat, protože od minulého týdne mě začalo bolet pravé předloktí a před 3 dny mě začaly brnět i dva prsty na pravé ruce (prostředník a ukazováček). Není to nějak hrozná bolest a běhat s tím klidně můžu, ale například jezdit na kole už se s tím moc nedá a vůbec sedět na židli nebo v autě taky není nic moc. Mazal jsem si to ibalgimem, ale žádný efekt. Nemáte s tím nějakou zkušenost?

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 03.06.2008 12:43:48

To si děláš legraci, ne? Jestli se bolest šíří a začínají tě brnět prsty na ruce, tak to je asi spíš otázka na neurologa než to přičítat nastydnutí.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 03.06.2008 13:00:53

[quote=sam]To si děláš legraci, ne? Jestli se bolest šíří a začínají tě brnět prsty na ruce, tak to je asi spíš otázka na neurologa než to přičítat nastydnutí.[/quote] S neurologem tak trochu počítám, ale chci ještě vyčkat 2–3 dny, jestli se to nezačne zlepšovat samo (v důsledku přerušení tréninků). Pokud by se to naopak ještě zhoršilo, tak půjdu hned.

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Praha 4

karolína žena 03.06.2008 15:15:12

Přihodilo se mi něco podobnýho ,ale bylo to skutečně prostydnutí,dvakrát po sobě jsem udělala stejnou chybu ,ale poprvé to odeznělo běhou 2–3 dnů a podruhé asi po 5,od té doby si dávám pozor, aby byly zpocený záda v teple…takže si myslím, že v Tvým případě Šneku,to bude spíš nějakej skříplej nerv a držím palce ať to není nic horšího…zkus si to ještě prohřát soluxem nebo přikládat teplý obklady (nahřátý hadry žehličkou) – to by i ten nerv mohl povolit – tedy mě to alespoň funguje ,když mám zablokovanej krk… držím palce karolína

avatar

Celkem 560 km
Minulý měsíc 0 km

kall muž 03.06.2008 18:09:20

zablokovanou pateř nejlíp vyřeší fyzioterapeut,do­poručí jakou rehabilitaci, pomůže to kolikrát víc než medikamenty, je třeba to neodkládat, než se spasmy zafixují, pak tojde hůř.....

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 19.06.2008 09:52:15

Záda mě zlobí leta včetně blokád krční i hrudní páteře,brnění ruky,boleti hlavy…Určitě minimálně RTG bys měl absolvovat.Většina těchto potíží bývá ale svalová.Mě neskutečně pomohl strečink.Každý den!Po běhání je naprostou nezbytností.A ne­prochladnout!V no­ci při otevřeném okně spát bez „zateplených“ zad a ramen si prostě nemůžu dovolit.Pokud mám akutní potíže tak Analgetika,teplo a strečink.Mě tohle pomáhá.Do 20 jsem dělala sjezdové lyžování, takže záda dostaly pěknou nakládačku …Jo a taky masáže jsou účinný.Ale ten strečink!!!Zlobit to už asi nepřestane nikdy,ale zvládám to řešit sama a udržuju to v únosný míře.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 13401 km
Minulý měsíc 0 km

bezec58 muž 31.08.2008 17:32:49

Šnek – to co popisuješ je ztuhlý sval vedle lopatky ten skřípne nerv a bolest se šíří do ramenního kloubu a postupně do celé ruky a provází ji brnění, pomáhá teplo, strečink, masáž a magnetoterapie. Neurologa vynech a zajdi k obvodnímu pro doporučení na RHB. Čau a bacha na prostydnutí zad, i v teple stačí vítr za triko na zpocená záda!!

Motto: Chceš-li znát stav svého mozku, sáhni si na své lýtko. Aristoteles
avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 31.08.2008 17:46:38

Díky všem za rady. Teď mi předepsali nějaké nové medikamenty a ty končně trochu zabírají. Ne že bych si mohl už nějak juchat, ale už to docela jde. Od zítřka mi navíc začíná 8 dní rehabilitace (elektroléčba, vodoléčba a cvičení), tak věřím, že se z toho nakonec dostanu. Původně jsem myslel, že je pro mě ztracený i král Šumavy na silnici (13.9. – 150 km), ale teď už docela začínám věřit, že by to mohlo vyjít. Jestli to takhle půjde dál, tak si příští týden možná troufnu i jít běhat. Neběhal jsem už 35 dní!!!

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

Stará Ves

Celkem 3373 km
Minulý měsíc 0 km

ramzes muž 04.10.2008 00:14:47

Šneku, jako by si popisoval, co jsem měl víc jak před měsícem. Laboroval jsem s tím asi měsíc. Nechtělo to ustoupit a tak jsem po všech marných pokusech navštívil odborníky. Naordinoval mě rehabilitační proces a ten mě po masážích, nahřívání, baňkování , elektrice a nakonec reflexní masáží, zbavil této bolesti. Věř tomu, že tato bolest začíná a má co dělat s páteří. Tak se o ni pečlivě starej a zbytečně ji nezatěžuj. Upřímě řečeno na rehabilitaci mezi setřičkami není taky nikterak špatně.

Motto: Běhám proto, že jsem rád mezi Vámi !!!
Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.