Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » PRED ZAVODY kontra NEMOC.

PRED ZAVODY kontra NEMOC.

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Glasgow, Scotland

Celkem 3004 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:39 (2006)
půlmaraton: 1:41:59 (2007)

Mirro muž 14.06.2008 22:18:56

Ahoj, docela casto se setkavam v clancich i v diskusich s pripady, ze kdyz se blizi termin zavodu na ktery se dotycna osoba pripravuje, tak tesne pred zavodem „necekane“ onemocni. A tim padem nemuze podat sportovni vykon na ktery se pripravoval.

Vsimli jste si toho take? :)

Co si o tom myslite?

Me to pripada, jakoze clovek si sam nemoc, bolest nebo neschopnost sam podvedome privola. Nerikam, ze se tak deje vzdy, ale v dosti pripadech urcite.

Motto: www.in-ocean.blogspot.com
avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 15.06.2008 07:53:21

Jestli se někdo sám „uhrane“, že onemocní, protože se bojí, že onemocní ? To je neměřitelné. Možná jen na začátku zimy se o vztahu nemoci a závodu nemluví, protože to není aktuální. Zato na jaře to začne.

Dva, tři týdny před hlavní akcí vrcholí objemová příprava, roste riziko přetížení pohybového aparátu. Ladění a závodní období s sebou nesou oslabení imunity, vyšší pravděpodobnost viróz, infekcí a úrazy.

Čím blíže a čím častěji se každý z nás pohybuje u svého současného výkonnostního maxima, tím větší pravděpodobnost nečekaného onemocnění. Forma je v mnoha směrech nestabilní stav. Snadno se ztrácí, snadno se zvrtne, odměnou za riziko přináší nejvíc zážitků :)

avatar

Litvínov

Celkem 976 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:02:11 (2008)

jazzmaker muž 15.06.2008 09:53:49

Minulý rok jsem se hrozně těšil na NovaAuthorCup…a co myslíte? no jo, byla tam – chřipka týden před. Letos jsem chtěl jít dlouhý duathlon na Českém Jiřetíně a místo nabírání objemů jsem od ledna do března běhal po doktorech s vazama. Z toho je poznat, že když se na něco moc těším, tak to nakonec pak nevyjde. Ale já se nepoučil…příští sobotu mě čeká můj nejoblíbenější závod (Cheminvest triatlon) a co myslíte? No jo, od čtvrtka ležím s angínou…:-/ A to ani nemusím být profík a taky se mám na co vymlouvat:o)))

Motto: http://sites.google.com/site/tragedteamlitvinov/
avatar

Glasgow, Scotland

Celkem 3004 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:39 (2006)
půlmaraton: 1:41:59 (2007)

Mirro muž 15.06.2008 13:24:36

2 rk: napsal jsi: Forma je v mnoha směrech nestabilní stav. Snadno se ztrácí, snadno se zvrtne, odměnou za riziko přináší nejvíc zážitků smile

Rozumim tomu co pises, jenze zabehnout zavod a forma jsou dve odlisne veci. Je logicke, ze forma prichazi a odchazi. Mam na mysli presne to co pise jazzmaker. :) Jenze takhle extremni pripad jsem jeste nevidel. :)

2 jazzmaker: To je fakt divny co? Cim myslis, ze to je?

Motto: www.in-ocean.blogspot.com
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.