Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Mizuno Wave Creation 8 x Asics Gel Kayano 13

Mizuno Wave Creation 8 x Asics Gel Kayano 13

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 15.09.2008 18:03:01

Zdravím všechny běžce vyšší váhové kategorie a prosím je o radu. Jsem běžec začátečník, moje první běžecké boty jsem koupil MW Rider 10 a jelikož jsem s nimi byl velmi spokojen, koupil jsem je následně v akci ještě jednou. Nyní už i ty novější dosluhují (mají naběháno přes 1400 km) a uvažuju o koupi nových. Při surfování po netu jsem zjistil, že už se dnes dají MW Creation 8, resp. Asics Kayana 13 koupit za nějakých 2.700 oproti skoro 4,5 tisíc původně a rozhoduju se, do kterých z těchto dvou bot jít.

Můžete mi prosím poradit, kdo máte s těmito modely zkušenosti, pro které se rozhodnout? Kriteriem není cena, obojí se dají koupit za 2,7 tisíc, otázka je jen kvalita. Vážím 85 kg při 187 cm, měsíčně běhám něco mezi 150 až 300 km, hlavně jak zdraví dovolí. K tomu bych dodal, že mě dost trápí okostice, v zásadě více či méně s nima bojuju od začátku, co jsem začal běhat. Hledám botu ne na závody, ne na rychlý běh, ale na trénink, na naběhání objemů tak, abych co nejmíň zatěžoval pohybový aparát.

PS: respektive mě napadá otázka, máte někdo zkušenosti a srovnání mezi MW Rider 10 a MW Creation 8? Jsou creation vůbec lepší volba? Že bych koupil po třetí ridery? :) Našel jsem je na netu za 1.990 Kč, což už je taky hezká cena…

Díky za každou radu a zkušenost! Petr

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 20.09.2008 17:24:07

Je to možný, že fakt nikdo nejste majitelem jedněch z těchto bot? :(

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Celkem 5860 km
Minulý měsíc 0 km

Zdenda L muž 23.09.2008 13:14:54

Ahoj „obriku“,rozho­dující a nejzásadnější faktor pro koupi vhodné běžecké obuvi je ortopedická specifikace. Podle toho,že ti vyhovují MV Rider ( a vydrží ti takovou dávku naběhaných km:-)), bych se rozhodně nebál Creation(8–9)-jsou na neutrální došlat a přesně na styl a způsob běhu,který uvádíš. Naopak rozhodně bych ,v Tvém případě, nešel do Kayano-jsou to sice vynikající boty ale vhodné pro běžce s přesně opačnou ortopedickou spacifikací(pro­nace). Navíc mají sice výborně řešenou patu a pronační podporu ale stabilizačně zaostávají v přední části,kde jsou naopak stabilnější a odolnější Creation. S pozdravem Zdeněk L.

avatar

Hradec Králové

Celkem 432 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:44 (1998)
půlmaraton: 1:28:42 (1999)
maraton: 3:12:03 (1999)

CUBE muž 06.10.2008 20:25:38

Zdravím „Obříku“. Před týdnem jsem si v HK koupil Mizuno Wave Creation 9, měli slevu z původních 4.499,–- na 2.899,–-. Stejnou cenu po slevě jsem zaregistroval i v Jičíně. Nabízejí je také na internetových obchodech. Běžel jsem v nich zatím 3× a jsem spokojen. Bota je sice trochu těžší ale na trénink dle mého ideální. Výborně se chová jak na silnici tak i při běhu v terénu, dobře kopíruje nerovnosti a perfektně se mi v nich běželo při seběhu z kopce. Moje váha se pohybuje do 70ti kg, zřejmě tedy nejsem schopen využít plně tlumící schopnosti boty, však jí také výrobce doporučuje pro těžší běžce. Sám mám přetrávající problémy s achilovkami a běhám s ortesami na achilovkách, tlumící systém těchto bot zatím plní mé očekávání. Uvidíme jako dlouho mi vydrží. Přeji dobrou volbu:)

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 13401 km
Minulý měsíc 0 km

bezec58 muž 13.10.2008 15:59:17

MIZUNO všeobecně nemá chybu a vyrábí boty do všech terénů a pro všechny typy běžců, tedy i nějak handicapovaných, váha, špatný došlap, problémy se zády atd. Mám již „proběhaných“ mnoho párů a vřele doporučuji, btw, tretry do haly mám Mizuno :)))

Motto: Chceš-li znát stav svého mozku, sáhni si na své lýtko. Aristoteles
Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.