Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Problemy s brichem

Problemy s brichem

Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Myse.7 muž 20.09.2008 12:48:20

Cau, hraju zavodne fotbal a OBCAS pri trenincich(vetsinou jen bezeckych-pri priprave) me zacne bolet bricho a kdyz neprestanu trenovat vcas tak musim prestat kvlui prujmu. A uz pokracovat nemuzu ptze to trva tak pul hodiny ty bolesti bricha… Byl sem i na ultrazvuku a tam mi rekli ze nic nenasli a ze mit prujem pri treninku je normalni…Ale podle me to normalni neni. Nevim jestli na to muze mit vliv strava, stres nebo rani sex s pritelkyni… Obcas jsem to pozoroval napriklad kdyz jsem mel na svacinu pred treninkem jogurt s rohlikem a nebo dopoledne dovadeni s pritelkyni… Jim docela hodne gumovy bonbony a treba mliko vubec nepiju. Z mlecnych vyrobku jim pouze syry a obcas jogurty. Nemate s timhle nekdo zkusenosti prosim ? Strasne moc me to trapi a dokonce i brzdi v rozvoji kariery. Fyzicka je zaklad a s timhle proste pres bolest jit nejde… Tak jestli nevite jak to lecit nebo jestli sou na to naky prasky ci co… Dekuji moc

avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 20.09.2008 20:20:56

Skús si kúpiť Psylium-indická vláknina v prášku,pridáva sa do nápoja ,jedla,dobre sa zapije,absorbuje všetky humusy z čreva,zahusťuje stolicu,lebo 400 násobne zväčší svoj objem,teda pomáha aj v zápche aj v hnačke.Ja to jem večer,ráno idem tam..a potom behať.Určite mi to pomohlo,lebo tiež mávam probl.s tráve­ním.Akú dobu pred tréningom neješ?

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 20.09.2008 20:49:01

ja mám třeba intoleranci na laktózu (ještě před pár rokama jsem mohl vypít 2l mléka denně a teď nemůžu skoro ani trochu ráno s mussli) a když si dám jogurt, pudink prostě něco mléčného a jdu běhat, až se to dostane do střev, tak jsem jasný…

další problém mohou být slabé břišní svaly.

zkus trochu změnit stravu. Nápad s Psylliem (vlákninou obecně) je ale podle mě třeba opatrně vyzkoušet. Je pravda, že ti pravděpodobně pomůže s průjmem, jenže budeš muset chodit na záchod stejně častěji, protože objem stolice zvětšuje. Navíc musíš víc pít, jinak budeš mít zase místo průjmu zácpu :).

Jestli tohle nepomůže, tak zkus zajít za dietologem a třeba i na gastroenterologii. Tam ti třeba pomůžou… Jinak hodně štěstí.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

shon@ muž 21.09.2008 10:49:52

Přes léto jsem měl podobný problém a teď co se trošku ochladilo to přešlo.Takže to může podle mě způsobovat i horko.Jinak dávám pauzu mezi posledním jídlem a během aspoň 2,5–3 hodiny.Držím palce ať se ti to zlepší vím co je to za pocit když víš ,že bys mohl ještě v klidu běžet,ale žaludek to prostě nedovolí.

avatar

Myse.7 muž 21.09.2008 11:13:54

[quote=Eviku]Skús si kúpiť Psylium-indická vláknina v prášku,pridáva sa do nápoja ,jedla,dobre sa zapije,absorbuje všetky humusy z čreva,zahusťuje stolicu,lebo 400 násobne zväčší svoj objem,teda pomáha aj v zápche aj v hnačke.Ja to jem večer,ráno idem tam..a potom behať.Určite mi to pomohlo,lebo tiež mávam probl.s tráve­ním.Akú dobu pred tréningom neješ?[/quote] Tak vzdycky asi 2 hodiny pred treninkem…abych stacil jit jeste ne zachod a byl prazdnej…

avatar

Myse.7 muž 21.09.2008 11:17:15

[quote=shon@]Přes léto jsem měl podobný problém a teď co se trošku ochladilo to přešlo.Takže to může podle mě způsobovat i horko.Jinak dávám pauzu mezi posledním jídlem a během aspoň 2,5–3 hodiny.Držím palce ať se ti to zlepší vím co je to za pocit když víš ,že bys mohl ještě v klidu běžet,ale žaludek to prostě nedovolí.[/quote] Jenze ja to mivam treba spis v zime nez v lete. Kdyz mame venkovni vybeh a pak prijdem do telocvicny tak to na me vetsinou prijde…Prijde mi ze mam strasne studeny bricho…nevim jesli to muze mit nakej vliv. Je pravda ze svalu moc nemam..sem celekem hubenej…

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 22.09.2008 10:24:25

Jeste bys mohl zkusit nejake tablety s pre- a probiotiky. A mozna bych taky zkusila hodne snizit prijem jednoduchych cukru (protoze pri hodne sladke strave muzou ve strevech prevladnout nehodne mikroorganismy nad hodnymi-zalezi, jak moc tech gumovych bonbonu jis, ale je to samy cukr), zkus to na tyden a uvidis… Pripadne zkus postupne vyloucit nejcastejsi potravinove alergeny (mlecne vyrobky, bilek, orechy,…).

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 22.09.2008 10:51:57

Mám kámoše, kterej má sračku pokaždý když mu nachladne břicho. Musí chodit běhat se šusťákovkou i v létě. Nebo si bere ledviňák obráceně (kočkou dopředu).

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Nymburk

Celkem 2830 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:42 (2009)
půlmaraton: 1:35:37 (2009)
maraton: 3:47:55 (2008)

dan67 muž 22.09.2008 20:21:41

Na trening jdeš na lačno, nebo po jídle? V prvním kole bych zkusil vypozorovat závislost na jídle nebo na pití před během. Může to být nějaká drobnost. sex bych v tom neviděl.

Motto: http://dan1967.blogspot.com/
avatar

Doudleby nad Orlicí

Celkem 17409 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:00 (2007)
půlmaraton: 1:47:00 (2014)
maraton: 3:44:21 (2009)

Mira.B. muž 22.09.2008 21:21:03

[quote=VanaXXL]Mám kámoše, kterej má sračku pokaždý když mu nachladne břicho. Musí chodit běhat se šusťákovkou i v létě. Nebo si bere ledviňák obráceně (kočkou dopředu).[/quote] Zajímavé, svého času pracovalo v naší firmě pár kluků ze Slovenska a jeden z nich vždy den poté co byli v restauraci a pili pivo běhal na záchod a měl průjem. A vždy to vysvětloval tím, že má „prechlazená čereva“( nevím, jestli je to gramaticky správně, kolegové běžci ze Slovenska snad prominou). Já si ale vždy myslel, že to má po pivu. Že by to bylo chladem by mně nenapadlo.

avatar

Myse.7 muž 22.09.2008 21:43:55

[quote=dan67]Na trening jdeš na lačno, nebo po jídle? V prvním kole bych zkusil vypozorovat závislost na jídle nebo na pití před během. Může to být nějaká drobnost. sex bych v tom neviděl.[/quote] Jim tak dve hodky pred treninkem…Ja se podle me oblikam dost…ale potim se vzdycky jako prase…To mame asi v rodine…Bracha se taky hodne poti ale problemy nema… Snad stoprocentne to myvam kdyz se najim moc brzo pred treninkem a nebo kdyz sem zase hladovej…je to tezky…a nebo kdyz sezeru neco z mlika… Strasne me to mrzi kvuli lidem okolo, ptze si mysli ze mam talent ale ze sem taky bebicko, ptze jak me to nekdy chytne tak je mi trapny rikat ze mam sracku tak reknu ze me treba pichlo v koleni nebo tak…

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 23.09.2008 10:06:38

Asi bych hledala nějakou souvislost s jídlem.Při běhu se prostě celý břicho prokrví a zrychlí se peristaltika.­.některý potraviny tomu ještě pomáhaj,ale to je individuální,někdo má mléčný výrobky,někdo ovoce a zeleninu..já to měla s čajem a malou stranou, jak jsem se během 2hod před během napila čaje/i jen pál loků/, tak jsem celý běhání akorát přičapávala a hledala v lese kde můžu ..děs!A přitom při normálním denním režimu s tím nemám problém. Chce to vypozorovat co tě prohání, pokud je to vyloženě průjem,myslim, že to bude fakt nějaká potravina.Držim palec, zažívací potíže jsou fakt otrava.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.09.2008 14:44:15

Vynechaj jogurty a vobec vyrobky obsahujuce laktozu az do doby po treningu. Co to je za napad dat si jogurt pred tazkym treningom, najma ak vies, ze Ti to skodi? Ja aj v dobe, ked som nemal intoleranciu na laktozu (vyvija sa to vekom, ak mas k tomu predispozicie, ako vacsina populacie) som NIKDY nejedol jogurt pred treningom. Tato kombinacia mi zarucovala dlhu pauzu v strede treningu- bud v krikoch, alebo na zachode – podla toho kde sme trenovali.

avatar

Myse.7 muž 23.09.2008 17:19:20

[quote=Mato]Vy­nechaj jogurty a vobec vyrobky obsahujuce laktozu az do doby po treningu. Co to je za napad dat si jogurt pred tazkym treningom, najma ak vies, ze Ti to skodi? Ja aj v dobe, ked som nemal intoleranciu na laktozu (vyvija sa to vekom, ak mas k tomu predispozicie, ako vacsina populacie) som NIKDY nejedol jogurt pred treningom. Tato kombinacia mi zarucovala dlhu pauzu v strede treningu- bud v krikoch, alebo na zachode – podla toho kde sme trenovali.[/quote] Ten jogurt jsem mel jen jednou kdyz sem jeste nevedel co mi to dela…Pak uz jsem to asi zjistil… Zkusim to diky

avatar

shon@ muž 20.02.2009 19:53:19

Včera jsem byl po dlouhé době běhat odpoledne(většinou běhávám ráno po snídani), dal jsem si snídani a místo oběda 4 tousty se šunkou a sýrem a měl jsem opět při běhu bolesti břicha a musel jsem asi po 25 minutách trénink ukončit a chvátat domů na záchod. Přitom když běhám dopoledne po snídani tak je to uplně bez problému a cítim se lehký a jakoby prázdný,ale včera jsem měl pocit plnosti.Pauzu po posledním jídle a tréninkem jsem dal 2,5 hodiny což mě jindy pokud jen snídám bohatě stačí. Už fakt nevím co dělám špatně je to k vzteku.Teď nemám dopoledne skoro vůbec čas a pokud by to mělo takto pokračovat tak by asi nemělo cenu se trápit a běhat odpoledne.Myslíte že by to třeba mohlo být i tím že jsem byl doteď zvyklý běhat výhradně dopoledne nebo ráno na lačno?Že prostě stačí vydržet pár odpoledních běhů a tělo si zvykne a bude to v pohodě?(Ve skladbě jídla to není protože si ty tousty někdy dávám i na snídani před dopoledním během a je to ok) problémy mám jenom když jdu běhat po druhém jídle.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 20.02.2009 23:24:09

[quote=shon@](Ve skladbě jídla to není protože si ty tousty někdy dávám i na snídani před dopoledním během a je to ok) problémy mám jenom když jdu běhat po druhém jídle.[/quote] Tak jsi si vlastně odpověděl: je to tím druhým jídlem, které jsi nestačil za těch 8 hodin dostatečně strávit. Proto nemám rád odpolední nebo večerní závody (např. večerní 10km na PIMu), protože jakmile se před tím dvakrát najím, neběží se mi dobře. Takže je nejlepší dát si před závodem jenom jedno jídlo (samozřejmě lehké a bezmasé, nejlepší jsou těstoviny, rýže).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 538 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:02 (2009)
maraton: 4:07:52 (2009)

Fiona žena 21.02.2009 00:23:34

Na streva je nejlepsi bud samotne hroznove vino (aspon pul kila), nebo kilo jablek, nebo nepasterizovane kvasene zeli (pozna se podle toho ze je bile a ne do hneda). Sice se z toho clovek tak trosku potento, ale jde to ven a streva si vydechnou. Nejhorsi spunty ve strevech jsou z peciva, zvlast bileho, ale celozrnne na tom neni o moc lip (lepek lepi). Nejlepsi na mekou pruchodnost strev je syrove ovoce a hned po nem syrova zelenina. Pak douho dlouho nic, pak varene zrni (jakykoliv druh namekko vareny vcelku). Cokoliv susene, pecene nebo smazene je na vlastni nebezpeci.

avatar

shon@ muž 23.02.2009 19:30:43

Takže asi jediná možnost jak se vyhnout těm problémům pokud chci běhat odpoledne (po snídani i obědě) je prodloužit pauzu mezi obědem a tréninkem na cca 4 hodiny.Snad to zabere…

avatar

Alfget muž 01.06.2009 18:42:58

Ahoj, už přes rok mě trápí podobné obtíže. Vypozoroval jsem, že to většinou přijde při seběhu z kopce, kdy je tělo vystaveno největším otřesům. Často je to doprovázeno pálením žáhy. Jsem astmatik a po přečtení příspěvků mě napadlo, že by to mohlo být způsobeno alergií na nějakou potravinu. Mám ale návod, jak trénink přežít. Varianta A – vzít si tabletku Imodia, var. B uvařit si čaj z „Smil květ“ a „Benedikt nať“stačí vypít dva hrnky před běháním. Obě varianty fungují, bez nich už se na běhání nevypravím! Ale je to jen přechodné řešení, taky musím přijít na to, čím to je.. Byl jsem na gastru, ultrazvuku, vše čisté..

avatar

Slavkov u B.

Celkem 2724 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:21 (2010)
půlmaraton: 2:07:00

Majka1 žena 01.06.2009 19:37:03

Přes týden můžu běhat jen navečer, jindy nemám čas. To znamená poměrně bohatou snídani, malinkou svačinku a lehký oběd nejpozději kolem 11:00. Pak musím vydržet až do tréninku kolem 17:30 a později. Večeřím až potom a taky jen lehce jinak bych neusnula. Mléčné výrobky pouze ráno a ne vždy. Nedostatek odpolední energie někdy řeším drobnými sladkostmi, nebo džusem. Jakmile tento zaběhaný pořádek poruším, rovnou si sebou beru toaleťák a mezi 4 a 5 km jsem jasná. Opravdový problém bych ale určitě řešila s gastro-odborníkem. Zapisuj si alespoň 14 dní poctivě co kdy jíš a kdy máš potíže. Stejně tyto iformace po tobě doktor bude chtít, ale určitě ti pomůže.

Motto: Bože, dej mi víc trpělivosti, ale prosím tě hned!
Nalezené položky: 20 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.