Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Opotřebení tlumicí vrstvy...?

Opotřebení tlumicí vrstvy...?

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 9

Celkem 3190 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:09 (2008)
půlmaraton: 2:00:29 (2008)

JanDvorak muž 30.10.2008 11:08:01

Zdravím, už několikrát jsem narazil na to, že píšete, že přestáváte běhat v botách, když končí životnost tlumicí vrstvy. Jak to poznáte? Běhám od ledna 2008 v NB 846 a v poslední době mám problém, který jsem předtím neměl – levá bota mě tlačí na vnější straně zespoda do kotníku. Trochu, ale přece. Předtím jsem s tím problém neměl (v jiných botách tedy ano, ten levý kotník mám zřejmě níž než pravý). Může to mít na svědomí nějaké smáčknutí tlumivé (či jiné) vrstvy uvnitř bot? Mám v nich naběháno něco přes 800 km při cca. 75 kg váhy. [Honza]

avatar

Ceske Budejovice

tintitko muž 30.10.2008 20:00:12

Nekteri lide tady psaly ze se to jednoduse pozna zkratka podle toho, ze cloveka najednou zacne neco bolet co predtim nebolelo, napr. koleno.

Podle me by se opotrebeni melo dat zjistit z osoupani vzorku a ze subjektivniho stlaceni vnitrni a vnejsi vrstvy podrazky.

Osobne zkusenost s dobryma botama na behani moc nemam, teprve pred mesicem nebo tak jsem si koupil NB 494 nebo nejak tak (zatim defacto spokojenost). Nekteri lide tu tvrdily ze dobry boty na behani by mely vydrzet i pres tisic kilometru, coz osobne nemam overeny a sem na to moc zvedavej… a musim rict trochu skeptickej, protoze je to hafo kilometru a boticky dostavaj zabrat jak abrazivnim povrchem, tak zatizenim (pri behu udajne na nohu kratkodobe pusobi az petinasobek lidsky vahy). Zivotnost bude samozrejme zaviset na vaze bezce, ale urcite taky na povrchu a na stylu behani – neco jinyho je klidne behat v trave, neco jinyho kratky sprinty s vyklusavanim na asfaltu, tim spis u cloveka s nejakou anatomickou anomalii.

Ja jsem predtim dyl behal v kotnickovych teniskach-vietnamkach za 200 Kc, co jsem na ne byl zvyknuty od vojny. Vazim 65 Kg, pokud vim nemam co se tyce behu zadny zdravotni problemy ani zdravotni anomalie, beham na asfaltu. Zkusenost – celkem rozsahla moje, tak i tehdejsi hromadna kolegu z armady – byla, ze po nejakych ~150–200 km na asfaltu odesla podrazka – vzorek prakticky zmizel, tim padem u toho typu obuvy odpruzeni vpodstate taky. Predevsim koncove fatalni opotrebovani se projevovalo u kazdyho ruzne, podle toho jak behal, jak mel rozlozenou vahu. Me treba uplne ke konci naprosto vzdycky praskla podrazka presne uprostred chodidla, pac jsem zvyklej behat s vahou spis na spicce.

…nevim jak moc to je k veci, ale prislo mi ze to muze souviset. Snad nekdo zkusenejsi poradi lip.

avatar

10 km: 0:41:04 (2008)
půlmaraton: 1:26:46 (2008)
maraton: 3:07:35 (2008)

Jarda /xxx/ muž 31.10.2008 09:59:35

runtime: Buďto máš dost peněz a budeš si kupovat nové boty podle doporučení, nebo máš ještě tuhle možnost. Kup nové boty a střídej je se starými. Pokud budeš pociťovat výrazný rozdíl, dá se soudit, že ty staré vzaly za své. Doba použití bot se dá trošku zvýšit tím, že ty, které už „nejsou ono“ ještě úplně nevyřadíš a doběháš je při výbězích do lesa po měkém, na kratší tratě apod. Navíc se říká, že střídání více různých párů bot může eliminovat nepříznivé vlivy, které boty mohou na nohy mít, když to nejsou ty úplně pravé (pronace-supinace). Co si budem namlouvat, většina z nás stejně ani nevíme, jaké boty bychom z tohoto hlediska mít měli.

avatar

Praha 9

Celkem 3190 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:09 (2008)
půlmaraton: 2:00:29 (2008)

JanDvorak muž 31.10.2008 17:24:21

Díky za náměty. Upřímně řečeno zatím běhám dál ve svých starých botách a hledám ještě další možné příčiny. Ono je to takové mírné tlačení, nikoli dření, takže náplast není potřeba, jen je to trochu nepříjemné až mírně bolestivé. Ale žádná muka. Každopádně to ale začalo teprve nedávno, po 8–9 měsících v těchto botách.

2 mapo: Neměl jsem na mysli podrážku (to, co je zespoda), ale nejspíš tzv. mezipodešev (jako že by mi noha v botě klesla o něco níž). Ale opravdu si nejsem jist, zda se něco takového může stát. Proto se taky ptám, žejo.

[Honza]

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 01.11.2008 06:53:18

Mně jeden čas odíraly zespodu kotník NB1060 a bylo to prasklým stability webem v podrážce.

Motto: Life is too short to remove USB safely
Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.