Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest svalů

Bolest svalů

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

ČB

pecjan žena 09.04.2006 17:32:31

Je mi jasné, že bolest svalů ke sportu patří. Dokonce mám kolikrát dobrý pocit, když mě bolí – jako že jsem dobře trénovala apod.:-) Ale kde je hranice mezi tou „dobrou“ bolestí a „špatnou“?
Na konci týdne jsem to trochu přehnala s tréninkem a teď nemůžu chodit. Není to ono příjemné pálení nohou, ale fakt moc,moc bolavý stav:-( Myslela jsem si o sobě, že jsem už správnej tvrďák:-) a nic mě jen tak nerozhází, ale tohle je fakt brutální. Dnes jsem to zkusila rozchodit, ale stěží jsem obešla blok…Podlamovaly se mi nohy (připadala jsem si jak trubka) a schody do našeho 3.patra jsem spíš vyšplhala, než vyšla.
Tak by mě zajímalo, jestli i vy ještě zažíváte bolesti svalů, nebo jste už tak zatažení, že se vás tohle vůbec netýká- a teď se ukáže, kdo je správnej tragéd:o)

avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 09.04.2006 17:39:25

Začal jsem běhat po špičkách – cupitání a bolely mě asi týden lýtka, včera maraton ( tragicky ) dnes 15 km, nebolí nic…asi jde o zvyk.

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51512,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 09.04.2006 18:00:44

Ale to víš, že bolí, ale už to není ta prkenná ztuhlost, co bývala. Aniž bych přemýšlel, jestli bolí nebo nebolí, zařazuji po každém tréninku střečink. Pomáhá střídání horké a teplé masážní sprchy. Pomáhá masáž froté ručníkem, nohy se znovu prokrví. Když jsem začínal, přikládal jsem po dlouhém tréninku studené ručníky na stehna. Občas mažu masážním olejem s Arnikou. Prostě dělám všechno, co umím, abych nohy znovu prokrvoval a odplavilo se z nich, to co bolí.

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 09.04.2006 19:00:40

Mám ovšem dojem, že bolest, jakou popisuješ, není normální stav. Ta normální bolest by měla po dvou až třech dnech skoro úplně zmizet, a to bez ohledu na to, jestli v těch dalších dnech bude regenerační běh, masáže či jiná fyzioterapie. Ve všech ostatních případech je třeba se zamýšlet, kde je něco špatně – přetrénování, nedostatečný strečink, nedostatečné prohřátí před začátkem, resp. začátek tréninku v ostrém tempu… nebo chyba ve výživě…

avatar

ČB

pecjan žena 09.04.2006 19:52:14

Myslím, že příčinou byla nepřiměřená zátěž. Běhala jsem kopečky, odrazy, žabáky- ale vše se zátěží, na což jsem nebyla zvyklá…Mno, příště si už dám bacha. Jo a bez rozběhání, protahnutí atd. nevyjdu z baráku;-)

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 10.04.2006 22:22:12

[quote=pecjan]Mys­lím, že příčinou byla nepřiměřená zátěž. Běhala jsem kopečky, odrazy, žabáky- ale vše se zátěží, na což jsem nebyla zvyklá…Mno, příště si už dám bacha. Jo a bez rozběhání, protahnutí atd. nevyjdu z baráku;-)[/quote] Myslím, že žabáci nejsou pro tělo moc prospěšní, mohou nadělat víc škody než užitku, tím spíše se zatěží… To ostatní je dobré, ale s mírou…

avatar

Liberec, AH

trava 11.04.2006 08:25:16

Pryč jsou již doby žabáků v písku u Baltu a na všech lyžařských a tenisových soustředěních. Podle nových tréninkových metod se žabáky přímo NEDOPORUČUJOU. Takže jedině KOSÁKY :). Co myslíš tou zátěží – pytle s pískem? čus trava

avatar

ČB

pecjan žena 11.04.2006 10:16:32

Pytle s pískem??Haha­ha..to bych zkolabovala hned po prvním úseku:-) Občas sice na dráze používám pás s provazem a s pneumatikou (ne s pružným lanem, jako Železný:-))) -pro lepší akceleraci a tak, ale teď jsem měla jen taková ta pásová závaží na nohou. A stačilo mi to. Jinak je jasný, že žabáky nejsou např. na kolena to pravé ořechové, ale jsou dobré na výbušnost… Dík za reakce.

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.