Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » Běžec Vysočiny

Běžec Vysočiny

Nalezené položky: 224 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další Poslední
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 29.05.2006 08:33:50

Tak už je i po Třebíči… Když jsem v pátek ráno vylézal z bazénu a chytla mne křeč do lýtka, pochopil jsem, že to nebude lehké. A nebylo. Loni jsem se v Třebíči docela trápil, myslel jsem, že za to mohlo vedro. Tentokrát bylo 17 stupňů, od druhého kola velmi jemný deštík – a trápil jsem se zase. I když jsem běžel na svou výkonnost relativně rychle. Nebo právě proto? Fakt by mne zajímalo, kdo psal, že je trať rovinatá, cítil jsem každý centimetr výškového rozdílu…
Lýtko se začalo ozývat naštěstí až na konci třetího kola, velmi brzy ho ale přehlušila velká euforie – tentokrát mne první běžec nepředběhl o kolo! No z čeho všeho můžeme mít my tragédi radost, že? To si první neužijou. Pod vlivem tohoto úžasného pocitu už jsem v klidu doběhl do cíle v tempu posledních Pisárek (ale ty byly dost kratší!) a v bodově zatím nejlepším výsledku na Vysočině – poprvé jsem překonal hranici sedmi bodů. Ale v sobotu na Mohylu běžecké síly fakt nezbyly, raději jsem vyrazil na kolo. V mírném regeneračním tempu pochopitelně, jak jinak…

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 29.05.2006 09:13:02

No jo, už jsi nám chyběl v Obřanech i v Šaraticích. Zařaď vedle těch závodů taky nějaký regenerační běh, jinak Tě budou lýtka zlobit, a nejen lýtka… a kolo nepomůže…

Máš za sebou týden s 3 těžkými závody (běžec vysočiny, PIM, Pisárky), to není legrace…

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 29.05.2006 09:33:21

vl001: už jsem si říkal, kam ses ztratil. To lýtko trochu šetři, ať můžeš běžet ve středu.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 29.05.2006 11:44:27

[quote=running-observer]No jo, už jsi nám chyběl v Obřanech i v Šaraticích. Zařaď vedle těch závodů taky nějaký regenerační běh, jinak Tě budou lýtka zlobit, a nejen lýtka… a kolo nepomůže…

Máš za sebou týden s 3 těžkými závody (běžec vysočiny, PIM, Pisárky), to není legrace…[/quote] Na Obřany mám omluvenku, byl jsem pracovně mimo Brno. Bylo mi to líto, Obřany mám z LBP nejraději. Příště vás tam proženu. Doufám…

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 31.05.2006 10:37:49

Blíží se nám konec týdne, Běžec Vysočiny pokračuje v pátek v Kamenici 15km závodem. Kamenic je v ČR fůra, jde kupodivu o tu nejblíž k Jihlavě. Trasa je velmi hezká, pro Vysočinu typická – po startu docela do kopce, hurá do pěkného lesa, tam trošku nahoru dolů a pak nezbude, aby to do cíle trochu klesalo… Ale vážně – v Kamenici se mi loni dost líbilo, rozhodně doporučuji, nicméně já opět tento týden vynechávám a jedu na kolo, tedy pokud nenapadne do pátku sníh, na lyže už se mi nechce.

Zvláštností závodu v Kamenici je poměrně vyskoká účast na dětských závodech, daná zřejmě místním sponzorem, díky kterému každé dítě dostane pár dobrot. Děti to ale nemají jednoduché, i ty nejmenší běží 1,75km! Takže prověřte výkonnost svých ratolestí a vemte je s sebou. Já to loni zkusil a ďíky tomu je mé jméno konečně i mezi vítězi nějakého závodu…

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 31.05.2006 14:36:58

Může tam být hezky…

avatar

Havlíčkův Brod

Celkem 116 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:42 (2007)
maraton: 3:40:04 (2007)

Ghost Buster muž 06.06.2006 22:49:17

Vzhledem k tomu, že vl001 v Kamenici chyběl (čemuž se ani příliš nedivím, protože absolvovat více než jeden závod týdně mi připadá jako přepínání) dovolím si zaskočit s krátkou reportáží. Organizace byla (jako obvykle) perfektní, sponzorské zajištění velmi atraktivní, účast nepatrně nižší než bývá v Kamenici zvykem, zato však počasí o třídu lepší než loni. Loňské vedro (a pozdní oběd) mě potrápily natolik, že pro letošek bylo zlepšení oproti loňsku více než očekávatelné. Úvod závodu (tedy první čtyři kilometry, kdy se po kvalitním asfaltu nepříliš zprudka stoupá z 520 na 610 metrů) to dost foukalo zleva. Po krátkém seběhu do Brodku se odbočovalo po větru vpravo, bohužel do lesa, který potenciální větrný pohon poněkud oslabil. Navíc závora přes celou šířku cesty (přeskočit? přelézt, podlézt? oběhnout zleva? oběhnout zprava! – což není míněno jako narážka na to, že zrovna zuří volby do parlamentu) poněkud narušuje nasazené tempo. A v lese stoupání pokračuje, bohužel již po značně hrubším povrchu. Co taky jiného čekat od Kamenické patnáctky, než trochu toho kamení. V polovině tohoto pětikilometrového úseku se však nad námi profil trati konečně slituje a nechá nás seběhnout ze 650 na nějakých 610 metrů. Ještě nabídka občerstvení a osvěžení mokrou houbou (loni byly občerstvovačky dokonce dvě, letos vynechávám i tuhle jedinou) a vracíme se zpátky na pevnější povrch, opět mírně do kopce, zato s vyhlídkou na příjemné závěrečné seběhnutí na výchozích 520 metrů. Skutečnost je opět poněkud pestřejší, než by vyplývalo z povrchního pohledu na profil trati. To, co byl v první třetině trati silný bočák, nyní je silným protivětrem, při kterém osamělým běžcům oproti těm ve skupinkách není tak úplně hej. Mobilizuji tedy skryté rezervy a několika desítkami prodloužených kroků se dotahuji za kolegu, se kterým jsem před chvílí protrpěl lesní úsek, a který mi při mé menší krizi při výběhu na silnici poněkud poodběhl. Ten rozdíl – moci běžet za někým v závětří – je dnes opravdu znát. Opět se vzájemně vyhecujeme ke zrychlení (bylo načase, protože skupinka, ze které jsme se na 3. kilometru odpoutali je již za námi v dohledu) a v tempu sbíháme zpět do Kamenice, kde nás prudké ale velmi krátké stoupání před cílovou rovinkou již nemůže nijak zásadně zaskočit. V cíli mi počítadlo ukazuje nejen rapidní zlepšení oproti loňsku, ale patrně i přesnější informaci o skutečné délce trati – 15,6 km, tedy o něco víc, než udávají v propozicích. Teplý čaj za cílovou čárou, poukázky na jídlo (prý guláš) i pití pro všechny závodníky, rychlé vyhodnocení výsledků, hodnotné ceny pro vítěze – až mám někdy dojem, že nás na Běžci trochu rozmazlují. A to prý tahle soutěž opět (ani ve svém 31. ročníku) nedostala grant z Kraje. Inu – zřejmě by nezbylo na fotbalisty apod. Takže – klobouk dolů před Bohoušem Novákem, hlavní postavou celého toho „cirkusu“. Příští „štace“ jsou Dačice.

Motto: [color=blue]Lepší už to nebude[/color]
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 07.06.2006 09:44:40

Skvělé! Už nebudu na popis Vysočiny sám! Tragédí forum pěkně bobtná… Jinak já běhám závody tak pomalu, že mi dva starty týdně asi neuškodí. Minulý pátek jsem ale cestoval na víkend pryč, Kamenice fakt nešla zařadit.

Tento pátek do Dačic pojedu. Sice je to z Brna dál než ostatní závody Vysočiny, ale já mám letos nějak málo startů, musím se polepšit. Loni se mi v Dačicích běželo dobře, byť trať nepartří na Vysočině k nejhezčím, z mého pohledu díky polní cestě, po které se běží od startu přes dvě terénní vlny asi čtyři kilometry. Pak se vběhne do lesíka a oběhne menší kopeček. Oproti ostatním tratím Vysočiny nejsou převýšení velká. Zpestřením loňského ročníku byl start Jana Bláhy, který kupodivu vyhrál. Tak uvidíme, jak to dopadne letos…

avatar

Havlíčkův Brod

Celkem 116 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:42 (2007)
maraton: 3:40:04 (2007)

Ghost Buster muž 10.06.2006 18:56:27

Dačice jsme zvládli. Organizace byla opět na jedničku (značení trati, ceny, ozvučení, „stravenka“, ceny) těší mě, že se mohu v tomto opakovat. Soupeřů bylo sice méně než jsme na poháru Běžce Vysočiny zvyklí (jen 72 oproti loňským 111), ale ani tak jsme se nevyhnuli „zácpě“ po startu při pokusu vzdálit se po úzké pěšině od rybníku Peráček. Dalším drobným nedostatkem byla samolepicí startovní čísla – po propocení triček už čísla neměla důvod držet na hrudi, takže poučení pro příště z toho vyplývá takové, že spínací špendlík se bude hodit. Jak jsem slíbil zakladateli našeho fóra (vl001), předkládám ukázky toho, jak nahlíží na běžícího závodníka 66 družic Iridium systému GPS. V levém sloupci jsou odkazy na podrobné grafy, v pravém sloupci odkazy na mapky závodních tratí. Zvlášť u okruhových závodů je dobře vidět, jak (ne)přesné je snímání pozice. Na úsecích, které vedou lesem nebo v blízkosti budov se zase objevují tenké čáry, které nahrazují skutečnou trajektorii v místech, kam družice „nedohlédly“. Zcela nepochopielný je jeden úlet úplně mimo trať, který nastal na závodě v Plandrech. Co se týče závodu v Dačicích, tam se v lese družice na chvíli totálně „odmlčely“, takže počitadlem změřená délka trati vyšla výrazně kratší, než kolik byla skutečnost. [url]http://gam­bit.hbnet.cz/da­ta/bv_2006/bv2006­.htm[/url] Podrobnější popis zkušeností s GPS a možností jeho využití hodlám uvést do některého z příštích příspěvků. Zdravím oba zúčastněné tragédí pohodáře do Brna a „nazhle“ 16.6.2006 v O­patově.

Motto: [color=blue]Lepší už to nebude[/color]
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 11.06.2006 07:29:32

[quote=Ghost Buster]Dačice jsme zvládli. Organizace byla opět na jedničku (značení trati, ceny, ozvučení, „stravenka“, ceny) těší mě, že se mohu v tomto opakovat. Soupeřů bylo sice méně než jsme na poháru Běžce Vysočiny zvyklí (jen 72 oproti loňským 111), ale ani tak jsme se nevyhnuli „zácpě“ po startu při pokusu vzdálit se po úzké pěšině od rybníku Peráček. Dalším drobným nedostatkem byla samolepicí startovní čísla – po propocení triček už čísla neměla důvod držet na hrudi, takže poučení pro příště z toho vyplývá takové, že spínací špendlík se bude hodit. Jak jsem slíbil zakladateli našeho fóra (vl001), předkládám ukázky toho, jak nahlíží na běžícího závodníka 66 družic Iridium systému GPS. V levém sloupci jsou odkazy na podrobné grafy, v pravém sloupci odkazy na mapky závodních tratí. Zvlášť u okruhových závodů je dobře vidět, jak (ne)přesné je snímání pozice. Na úsecích, které vedou lesem nebo v blízkosti budov se zase objevují tenké čáry, které nahrazují skutečnou trajektorii v místech, kam družice „nedohlédly“. Zcela nepochopielný je jeden úlet úplně mimo trať, který nastal na závodě v Plandrech. Co se týče závodu v Dačicích, tam se v lese družice na chvíli totálně „odmlčely“, takže počitadlem změřená délka trati vyšla výrazně kratší, než kolik byla skutečnost. [url]http://gam­bit.hbnet.cz/da­ta/bv_2006/bv2006­.htm[/url] Podrobnější popis zkušeností s GPS a možností jeho využití hodlám uvést do některého z příštích příspěvků. Zdravím oba zúčastněné tragédí pohodáře do Brna a „nazhle“ 16.6.2006 v O­patově.[/quote] Při pohledu na grafy a mapky tras jsem rád,že jsem si tento systém nekoupil.Z jed­notlivých grafů mě vyplývá ,že objektivní hodnoty jsou jen u TF.Tím,že družice nejsou schopny v uzavřeném terénu v pravidelných a krátkých intervalech zaznamenávat hodnoty se dozvídáme,že např.u JIT : na úseku mezi 200 m (2,7–2,9 km) zrychlil z 12,5 na 31 km/h.Podle profilu trať v tomto úseku stoupá.Tolik příklad.Jest-li jsem tento graf a jeho úsek vyhodnotil nesprávně,rád se nechám poučit,nemám s těmito přístroji běžeckou zkušenost. Beru svoji SUUNTO t6 a jdu běhat.Pěkný den.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 12.06.2006 09:53:48

[quote=Ghost Buster]…[url]http://gam­bit.hbnet.cz/da­ta/bv_2006/bv2006­.htm[/url] …[/quote] Díky za zaslaná data. Upřimně, myslel jsem, že družicový signál vypadává častěji. Zvlášť když si uvědomím v jakých lesech se na Vysočině běhá. Zdá se, že délku přístroj často změří poměrně přesně, i z grafů převýšení docela profil tratí poznávám. Hezká hračka. Možná by se mi na trénink hodila. Když budu hodný, třeba si časem něco takového pořídím…

Při čtení grafu tepu jsem ale jen lapal po dechu. Na to, že jsi ještě o malinko starší jsou ty tepy pro mne nedosažitelné. Běhávám tak o deset (možná i víc) níž. Není divu, že býváš o hezkých pár minut rychlejší…

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 12.06.2006 09:58:01

Zdravím Ghost Bustera. Ta Dačická 14 byla celkem pěkná, i když místy velmi silně připomínala kros (stavem polních cest po kterých se běželo). Nejhezčí úsek byl ten lesní, dokonce s vodní sprchou od přeháňky. S výkonem 1:02h jsem celkem spokojen – lepší to být nemohlo kvůli únavě z předchozího závodu brněnského poháru. Ještě jsem se díval, že ve své kategorii jsem na bedně – druhý od konce :) vl001 : co sobotní triatlon, dobrý ?

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 12.06.2006 11:06:01

Minulý týden byl zatím nejvíce objemový v mé dosavadní kariéře tragédího sportovce. Do Dačic jsem jel s cílem vydat ze sebe poslední zbytky sil a energie. Zároveň jsem chtěl zlepšit svůj loňský čas. Vědom si těchto docela protichůdných tendencí, použil jsem univerzální tragédí urychlovač – tričko. A to si s Dačicemi poradilo jako obvykle v OR, byť jen o 40 vteřin. Ale měl jsem toho fakt dost, ani spát jsem dobře nemohl…

Nicméně to jsem vlastně chtěl. Nastoupit do sobotního triatlonu unavený (možná jsem to s tou únavou přehnal…). Triatlon jsem dokončil až trochu nad očekávání. Takže nakonec nadšení veliké.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 12.06.2006 11:56:30

[quote=vl001]Minulý týden byl zatím nejvíce objemový v mé dosavadní kariéře tragédího sportovce. Do Dačic jsem jel s cílem vydat ze sebe poslední zbytky sil a energie. Zároveň jsem chtěl zlepšit svůj loňský čas. Vědom si těchto docela protichůdných tendencí, použil jsem univerzální tragédí urychlovač – tričko. A to si s Dačicemi poradilo jako obvykle v OR, byť jen o 40 vteřin. Ale měl jsem toho fakt dost, ani spát jsem dobře nemohl…

Nicméně to jsem vlastně chtěl. Nastoupit do sobotního triatlonu unavený (možná jsem to s tou únavou přehnal…). Triatlon jsem dokončil až trochu nad očekávání. Takže nakonec nadšení veliké.[/quote] Klobouk dolů-v pátek běh,v sobotu triatlon,jak to děláš? Je to věkem , trenovaností a nebo tím,že v závodech nejdeš nadoraz. Druhý den po závodě jsem schopen lehkého výklusu.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 12.06.2006 12:59:40

[quote=milan][qu­ote=vl001]Minu­lý týden byl zatím nejvíce objemový v mé dosavadní kariéře tragédího sportovce. Do Dačic jsem jel s cílem vydat ze sebe poslední zbytky sil a energie. Zároveň jsem chtěl zlepšit svůj loňský čas. Vědom si těchto docela protichůdných tendencí, použil jsem univerzální tragédí urychlovač – tričko. A to si s Dačicemi poradilo jako obvykle v OR, byť jen o 40 vteřin. Ale měl jsem toho fakt dost, ani spát jsem dobře nemohl…

Nicméně to jsem vlastně chtěl. Nastoupit do sobotního triatlonu unavený (možná jsem to s tou únavou přehnal…). Triatlon jsem dokončil až trochu nad očekávání. Takže nakonec nadšení veliké.[/quote] Klobouk dolů-v pátek běh,v sobotu triatlon,jak to děláš? Je to věkem , trenovaností a nebo tím,že v závodech nejdeš nadoraz. Druhý den po závodě jsem schopen lehkého výklusu.[/quote] Milane, klobouk nech určitě na hlavě. Máš mnohem vyšší výkonnost než já, obvykle to běhám jen abych to vůbec uběhl, pak toho zvládnu víc… Ale v Dačicích jsem se krotil, aby tep nešel přes 162. Minulý týden toho bylo fakt až moc, už to asi neudělám.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 13.06.2006 15:16:10

[quote=milan]… Beru svoji SUUNTO t6 a jdu běhat.Pěkný den.[/quote] Milane, díval jsem se na SUUNTO T6 na internetu, taky určitě zajímavá hračka, pokud dobře hledám ve fóru, zatím o ní nikdo nepsal. Nemohl bys tady, prosím, popsat své zkušenosti z používání?

avatar

Liberec, AH

trava 13.06.2006 16:13:35

jestli jsi nepřehlíd' cenu tak asi pochopíš proč o nich zatím nikdo nepsal. jsou to krásný „stroje“ a na válení po asflatu nebo v lese ať z kola nebo v teniskách mi to přijde škoda. ale je pravda, že pokud cena není rozhodující, člověk by si měl radost udělat.

jsou lidi ujetý na boty, nože, army věci i Hodinky > pro ty doporučuju mrknout na stránky firmy Breitling jsou opravdu krásný

jen tak mimochodem mám originál sirky z prezidentskýho letadla Air Force ONE přímo od personálu /asi ochranky/ nemáte někdo zájem :D

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 15.06.2006 09:52:33

Prázdniny jsou na dohled a s nimi se blíží i přestávka v Běžci Vysočiny. Do konce června jsou ještě dva závody – 25.6 (neděle) půlmaraton v Novém Veselí, který určitě vynechám. Nejsem už tak kategoricky proti závodům o víkendu, ale tu neděli asi budu rád, že dýchám. Doufám. Takže pro mne poslední příležitost jak před prázdninami nabrat nějaké běžecké zkušenosti (nebo body??) je tento pátek závod v Opatově na 8.8 km. Loni jsem na něm nebyl, podle délky jde jistě o kros, těžko říci, jak náročný. Start v 17 hod není pro mne tentokrát úplně ideální, ale když budu mít šanci to stihnout, objevím se na startu. Snad nebudou na dálnici zácpy jako při cestě do Dačic, z nich jsem byl zničený už na startu.

avatar

Jihlava

Celkem 3476 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:09 (1996)
půlmaraton: 1:38:20 (2007)
maraton: 3:23:19 (1996)

Hejkal muž 15.06.2006 13:07:50

Ať vzpomínám sebevíc, nějak si z loňska nedokážu vybavit ty 3 hráze, ale jen 2. Asi se budu letos více kochat, ono mi vzhledem k „formě“ nic jiného nezbývá. Čeká nás pěknej pařák, většina trati je na otevřeném prostranství, něco snad zachrání krátký seběh lesem brzy po startu, následující chatová oblast vedle stráně a i trochu s „porostem“, alej na 1.hrázi a pak i podél silnice. Vlastně opravdu otevřených je „jen“ 500 metrů mírného stoupání po startu, polňačka mezi hrázemi a závěr ve vesnici, končící „chuťovkou“ – cca 250 metrů prudkého stoupání do cíle. Mně osobně stoupání příliš nejde a závěr do kopce teprve nemám rád, tady mi tím pádem nejvíc nesedí konec 1. a začátek 2.kola – loni jsem tady ztratil tolik, že jsem to pak doháněl až skoro do konce. Když se mi to povedlo, byl tu opět ten krpál. Naštěstí byl i finiš a ten dopadl dobře. Inu, byla aspoň trochu forma…

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 16.06.2006 08:53:27

Vida, Hejkal. No, nedalo mi to a podíval jsem se do statistiky vzájemných soubojů. A ejhle, letos vedu. Zatím. Kupodivu. I když naposledy byl Hejkal lepší. To abych snad opravdu do Opatova nejezdil a nekazil si před prázdninami vzájemnou statistiku. No, uvidíme…

avatar

Jihlava

Celkem 3476 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:09 (1996)
půlmaraton: 1:38:20 (2007)
maraton: 3:23:19 (1996)

Hejkal muž 16.06.2006 11:05:45

[quote=vl001]Vida, Hejkal. No, nedalo mi to a podíval jsem se do statistiky vzájemných soubojů. A ejhle, letos vedu. Zatím. Kupodivu. I když naposledy byl Hejkal lepší. To abych snad opravdu do Opatova nejezdil a nekazil si před prázdninami vzájemnou statistiku. No, uvidíme…[/quote] Jo, lepší. Kdybych předtím absolvoval polovičku toho co Ty, tak ty Dačice snad ani neuběhnu ! Poslední týdny to u mě funguje tak, že se v pátek zničím při závodě, sobota pauza, ne-út pokus o výklus (v úterý už je to pseudo trénink, ale pořád jsem ještě tuhej), st-čt odpočinek a v pátek opět závod :-) V Dačicích jsem se rozběhl až ve druhé půlce a nakonec jsem se proti loňsku zhoršil jen o půl minuty. Dnešek odhaduji podstatně hůř – horko, kratší a členitější trať a kila navíc – s tím musím v letní pauze něco udělat.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 17.06.2006 12:08:38

[quote=vl001][qu­ote=milan]… Beru svoji SUUNTO t6 a jdu běhat.Pěkný den.[/quote] Milane, díval jsem se na SUUNTO T6 na internetu, taky určitě zajímavá hračka, pokud dobře hledám ve fóru, zatím o ní nikdo nepsal. Nemohl bys tady, prosím, popsat své zkušenosti z používání?[/qu­ote] Jen telegraficky :funkce jsou detailně popsány v manuálu na netu Chtěl jsem nějaký přístroj z kterého můžu stahovat data do PC pro běh,kolo a skialpinistické tůry zároveň porovnávat intenzitu treninků různých odvětví (údaje EPOC) přijatelnou cenu měření rychlosti běhu „foot POD“ na stránce www.reshnesh.com/t6 jsem uložil pár příkladů zobrazení běhů v programu training manager : 1/ zobrazení běhů za jeden měsíc (délka,EPOC) 2/ profil dlouhého krosu 3/ profil dlouhého krosu s dalšími hodnotami 4/ srovnání dvou běhů stejného profilu Jedinou drobnost,kterou bych t6 vytknul je délka paměti měření časů při současném snímání TF,která je omezena na 12 hod. Po této době musíš stáhnout data do počítače. Poté vymazat záznam z hodinek.Na víkendových nebo delších turistických nebo skialp.tůrách zapínám pouze stopky a zaznamenávám výškový profil. Milan

avatar

Havlíčkův Brod

Celkem 116 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:42 (2007)
maraton: 3:40:04 (2007)

Ghost Buster muž 17.06.2006 22:20:46

Opatovským organizátorům se letošní „Běh přes tři hráze“ (my, kteří tam závodíme, už víme, že se ve skutečnosti běží „Dvakrát přes dvě hráze“) skvěle vyvedl. Loňská atmosféra ve stylu „fandí celá vesnice“ se sice letos nekonala, ale organizační zabezpečení závodu nemělo chybu. Perfektně vyznačená trať (navíc v mnoha místech organizátory střežená), štědré občerstvení v průběhu závodu (i po něm), sympatická keramická „upomínková botička“, originální ceny – v podobě stoličky (použitelná např. při dojení apod.), solidní ozvučení, v neposlední řadě i doprava do místa konání závodu zdarma a rychle zpracované výsledky. Za událost sezóny by se nepochybně dala označit neúčast nestora Pavla Hotaře (1963), který tak přerušil svou rekordní šňůru startů v Bežci Vysočiny – dosud mi není známo, jaká byla příčina, faktem je že v nejbližší době jeho sérii jen tak někdo nepřekoná. Značnou dávku sebezapření prokázal Luďa Indra, který – ač pravidelný závodník – obětoval svou aktivní účast v závodě ve prospěch výše zmíněné perfektní organizace. Za opravdu malou vadu na kráse by se dalo považovat improvizované posunutí místa startu (kvůli plynulejšímu náběhu závodníků na zúžený luční úsek) – čímž se poněkud změnila délka trati oproti loňsku, ale to už se letos stává téměř pravidlem. Osobně si myslím, že to bylo zbytečné, protože komu se po louce v prvním kole chtělo běžet rychleji, měl (teoreticky) možnost oběhnout pomalejší závodníky zleva. Poměrně dlouhé úseky trati, na kterých se nedá předbíhat, se stávají terčem kritiky ze strany některých závodníků – nám – tragédům a rekreačním běžcům to zas až tolik nevadí. Diskutabilní je však hodina startu. Tady bych se plnou vahou přimlouval na posunutí na 18. hodinu – neboť v pondělí slíbené a ve středu odvolané páteční ochlazení se nekonalo, a tak kromě členité trati bylo velmi silným protivníkem i horko. Dobrým tahem tak bylo předstartovní namočení dresu i čelenky – možná tip pro organizátory půlmaratonu – za vaničku s vodou v prostoru startu by se při nedělním opakování vedra asi zlobil málokdo. Zážitky z vlastního průběhu závodu – po startu luční úsek, na kterém (i když byl posekán) nejspíše však i v důsledku převýšení – si jeden připadá, že „to nějak nejede“, nás trať zavedla do prudkého seběhu po úzké lesní cestě, zakončeného hodně ostrou vracečkou (se kterou si GPS nevěděla rady – viz [url]http://gam­bit.hbnet.cz/da­ta/bv_2006/bv2006­.htm[/url]). Navazuje o něco příjemnější pěšina chatovou osadou, s „malým překvapením“ v podobě můstku, z nějž se nedá seběhnout, protože po něm následuje tak prudký sráz, že se nohy úplně zastaví. Kolem první z hrází to jakž takž ujde, i když to fouká proti nám, horší je následující výběh na druhou hráz (na silnici), který rovněž není ničím, co by jednoho urychlilo. Alespoň, že tam jsou vyryté schůdky, protože zde by opravdu hrozilo, že někteří závodníci by zde museli odstoupit, protože by se prostě nahoru nevyškrábali. Kousek po silnici je tak jakousi odměnou za všechny dosud překonané překážky. Ještě před vběhnutím do vsi však trať znovu uhýbá na lesní cestu, kde je hodně krosový prudký seběh. Přes Opatov to celkem ujde, jen ten mentální blok v podobě vědomí, že veškeré prudké seběhy budou ještě před proběhnutím cílem prvního kola tvrdě zaplaceny náročným (dle komentátora „běžci nezáviděným“) 250 metrovým stoupáním (převýšení 25 m je na grafu znatelné) k fotbalovému hřišti. No a protože jsme asi zlobili (zatímco ženy, dorostenci apod. nikoliv), dáváme si to celé ještě jednou dokola. K mému výkonu – průměrná rychlost vychází spíše podprůměrně, průměrná tepovka je jen o jeden tep za minutu níže než v Dačicích (pokyn od manželky, abych se v tom vedru tolik nehnal, je tedy splněn ;) ), tepovka v cíli opět na „102 procentech TFMax“, což je důkazem, že jsem bojoval až do konce. A že je dosažený čas horší naž loni? Alespoň bude příští rok snazší se polepšit. Jo – a v neděli půlmaraton v Novém Veselí. (To je blízko i pro Brňáky)

Motto: [color=blue]Lepší už to nebude[/color]
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 19.06.2006 09:34:30

Tak už vím, jaký je kros v Opatově. Pro mne těžký, extrémně těžký. Na závod jsem vyrazil s vědomím relativního úspěchu v Plandrech jako zkušený krosař. Podle loňských časů jsem si stanovil cíl běžet na 42 minut. Pravda, při příjezdu mne poněkud zarazilo stoupání, do kterého se ani autu nechtělo. A poté jsem se rozběhal na tom, co si v předchozím příspěvku vysloužilo název louka. No, nevím. Šikmý sklon, navysoko posekané strniště, člověk nevidí kam šlape, podklad samá hrouda… Myslel jsem, že to je nejhorší úsek trati. Posekaný chodníček vedl k nějakému podivnému srázu, předpokládal jsem, že se od něj běží někam dozadu. V závodě jsem pochopil, že nikoli, ale přímo dolů. Abych to moc nenatahoval – v prvním kole se mi ještě jakž takž dařilo nutit mé dlouhé nohy k neustálým změnám rytmu a směru běhu. Pod závěrečným stoupáním prvního kola mne doběhl Hejkal se slovy – tady vytuhnu. A během stoupání jsem na něj získal úžasné dva metry! První kolo za 21:08, to šlo. Jenže Hejkalovy nohy se na louce rozběhly, moje to vzdaly a na louce už jsem měl ztrátu sto metrů. Ve druhém kole jsem nohy k žádným změnám rytmu nedonutil a běžel pořád stejně vyrovnaně ( rozuměj pomalu) a dobíhal už jen silou vůle ( druhé kolo za 23:22). Takže letos jednoznačně nejhorší výsledek na Vysočině, nicméně pěkný závod. A hlavně – jednou se ty krosy přece naučit musím. Tak uvidíme příští rok…

Pohled na výsledek vede ještě k úvaze o tom, že asi neexistuje ideální způsob bodování. V Opatově jsem určitě běžel nejhůř, bodově je letos můj výsledek až druhý nejhorší za závodem Jihlava-Třešť, který se mi podle mého názoru na Vysočině povedl nejvíce! Bodové ohodnocení prostě není závislé jen na výkonu, ale i na typu trati, její délce, kdo z dobrých zrovna přijde a možná ještě na spoustě dalších veličin. Přesto považuji bodování na Vysočině za nejlepší systém, se kterým jsem se zatím setkal. A skvělé je, že výsledky bývají na internetu už během soboty. Klobouk dolů před skvělou organizací.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 19.06.2006 09:49:25

[quote=milan][qu­ote=vl001][qu­ote=milan]… Beru svoji SUUNTO t6 a jdu běhat.Pěkný den.[/quote] Milane, díval jsem se na SUUNTO T6 na internetu, taky určitě zajímavá hračka, pokud dobře hledám ve fóru, zatím o ní nikdo nepsal. Nemohl bys tady, prosím, popsat své zkušenosti z používání?[/qu­ote] Jen telegraficky :funkce jsou detailně popsány v manuálu na netu Chtěl jsem nějaký přístroj z kterého můžu stahovat data do PC pro běh,kolo a skialpinistické tůry zároveň porovnávat intenzitu treninků různých odvětví (údaje EPOC) přijatelnou cenu měření rychlosti běhu „foot POD“ na stránce www.reshnesh.com/t6 jsem uložil pár příkladů zobrazení běhů v programu training manager : 1/ zobrazení běhů za jeden měsíc (délka,EPOC) 2/ profil dlouhého krosu 3/ profil dlouhého krosu s dalšími hodnotami 4/ srovnání dvou běhů stejného profilu Jedinou drobnost,kterou bych t6 vytknul je délka paměti měření časů při současném snímání TF,která je omezena na 12 hod. Po této době musíš stáhnout data do počítače. Poté vymazat záznam z hodinek.Na víkendových nebo delších turistických nebo skialp.tůrách zapínám pouze stopky a zaznamenávám výškový profil. Milan[/quote] Milane, díky za grafy, které ukážou více než deset návodů. Rád bych se přece jen ještě zeptal na dvě věci:

  • rozdíl v délce dvakrát proběhnuté trati je 480 m na 25 km, tedy cca 2 procenta. Opravdu je měření vzdálenosti tak přesné? Zkoušel jsi určit „obvyklou“ odchylku na nějaké přesně změřené trati?
  • EPOC – tu veličinu jsem moc nezkoumal, zatím jsem neviděl, že by ji používali další výrobci, uvažuji, jestli to není trochu „marketing“. Využíváš hodnotu EPOC nějak rozumně při tréninku nebo jen jako orientační srovnání různých aerobních aktivit?
avatar

Jihlava

Celkem 3476 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:09 (1996)
půlmaraton: 1:38:20 (2007)
maraton: 3:23:19 (1996)

Hejkal muž 19.06.2006 14:02:21

Ghost Buster: To mě podrž ! Ty se považuješ za tragéda ? 8-| Pavel Hotař běžel stovku někde v Belgii, jel tam s Jirkou Krejčím, Danem Orálkem a asi ještě s někým. Doufám, že z toho bude report. Pokud mě paměť neklame, naposledy vynechaal závěrečný závod roku 91, takže má 242 startů bez přerušení ! Termín brutálně kolidoval, start byl snad 2 hodiny po našem doběhu – to by nezvládl ani letadlem. Běžet se to o den později, tak by určitě přišel aspoň vyklusat – jako loni Heulos. Luďa se „obětoval“ z holé nutnosti – v Dačicích se mu stalo něco s nohou, doběhl jen silou vůle a tady nechtěl riskovat. vl001: Tak jsi měl pravdu, oba okruhy jsem dal ve skoro stejném čase ! Oproti loňsku jsem se zhoršil víc než o minutu, přesto jsem byl příjemně překvapen. Terénní nerovnosti nedělají mým špekům dobře a do kopce umdlévám, jak už jsem psal. Rozhodně jsem nečekal, že Ti tady o tolik uteču. Ve 2.kole jsem měl nějakých 80 – 120 metrů před sebou maličko roztrhanou skupinu asi 8 běžců. Pozvolna jsem snižoval ztrátu bez valné šance se na ně dotáhnout a v duchu litoval, že neumím rychlejší začátky. (Neumím, viz Dačice – Standa může vyprávět) Pod závěrečným krpálem jsem ztrácel 15 m na Honzu Škrletu, dalších 5–10 na trojici před ním a myslel jsem, že je vymalováno. Honza se ale kupodivu v kopci moc nevzdaloval, a tak jsem cca v půlce „parkoviště“ nasadil trhák a stihl udělat nejen Honzu, ale i Frantu Pospíchala – toho v místě, kde kopec přechází v cílovou rovinku. Možná jsem na to mohl dupnout dřív, loni jsem šel za cílem k zemi, letos mi stačilo opřít se o zeď :-) Bylo to docela těsný, 8 se nás vešlo do půl minuty – resp. 9 do 40 sec. – ze stejné kategorie jsme se tam potkali 4 – v rozmezí 11 sec. !

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 19.06.2006 15:03:15

Milane, díky za grafy, které ukážou více než deset návodů. Rád bych se přece jen ještě zeptal na dvě věci:

  • rozdíl v délce dvakrát proběhnuté trati je 480 m na 25 km, tedy cca 2 procenta. Opravdu je měření vzdálenosti tak přesné? Zkoušel jsi určit „obvyklou“ odchylku na nějaké přesně změřené trati?
  • EPOC – tu veličinu jsem moc nezkoumal, zatím jsem neviděl, že by ji používali další výrobci, uvažuji, jestli to není trochu „marketing“. Využíváš hodnotu EPOC nějak rozumně při tréninku nebo jen jako orientační srovnání různých aerobních aktivit?

Čau, kalibraci jsem prováděl hned po zakoupení dost narychlo-prošel jsem odhadnutých 100 m a nakalibroval tuto vzdálenost.Na PIMu mě ukázal foot pod o 6,7 % větší vzdálenost.Teď v Blansku o 7,5 %.Při běhání stejných tratí ukazuje v toleranci 2–3 %.Nosím jej stále na pravé noze stejně upevněný.Tento rozdíl je podle mých zkušeností způsoben např.změnou povrchu (sníh-asfalt,blato-lesní cesta),rychlostí běhu(rychlejší ukazuje delší vzdálenost)Po víkendu jsem se rozhodl překalibrovat-nejlépe na 400 metrovém oválu.Při závodech jsem to musel přepočítávat. EPOC-je podle mě stanovena jako součin TF a délky trvání této TF s nějakým přepočtem.Využívám to k porovnání treninku (závodu) jak si dávám…Např. „5“ jednou týdně ,po ní 1–2 atd.Myslím si ,že CASIO má něco podobného (čas strávený v ruzných tep.pásmech graficky)a z toho stanovenou tren.efekt.Dřív (před 15–18 lety)když jsem trenoval,tak na doraz-výsledkem bylo přetrenování a přerušení treninku.Dnes mě hlídají trochu zkušeností a sporttester…

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 22.06.2006 20:41:11

Blíží se pátek, ale tentokrát se poběží na Vysočině v neděli, posledním závod před prázdninovou přestávkou je již avizovaný půlmaraton v Novém Veselí. Mně nějak není přáno se do Nového Veselí podívat, ani loni jsem nebyl, snad to vyjde jindy. Pokud jihomoraváci nemáte o víkendu jinou akci, zkuste to. Tento závod mívá v posledních letech účast kolem 60 běžců, rozpětí časů od 1:11 do 2:30, takže „svého“ soupeře si najde každý. Není to sice trať ( a ani počasí) na osobák, ale jistě zajímavý trénink a jak bývá na Vysočině zvykem, s dobrou organizací. Z Brna je to navíc opravdu docela blízko…

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 23.06.2006 09:14:34

Bohužel to bude i bez mé účasti – hodlám teď do MUMu polevit v závodním úsilí, takže jen tréningy a brněnský běžecký pohár.

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 23.06.2006 12:33:32

[quote=Stanislav Junga]Bohužel to bude i bez mé účasti – hodlám teď do MUMu polevit v závodním úsilí, takže jen tréningy a brněnský běžecký pohár.[/quote] Jen neber ten MUM jako vrchol závodní sezóny, ale jako dost náročnej trénink! Tam určitě osobák neuděláš :-)

Nalezené položky: 224 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.