Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

odřeniny

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

keramik muž 13.04.2006 21:53:10

můžete poradit čím mazat např.podpaží,stehna ap. proti odření?dík keramik

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 13.04.2006 22:09:49

Všude na těle, kde hrozí odřeniny, používám žlutou (měsíčkovou) indulonu. Na prstech nohou a chodidlech (tam už to není proti odření) spíše krém s olejíčkem Teatree. Ale toto jistě není jediný správný recept. Mně se to osvědčuje.

Na 12-hodinovce jsem použil v podpaží měsíčkovou indulonu až ex post (odřeniny tam už byly), ale zhojilo se to do druhého dne…

Mazal jsem i prsní bradavky (nepřelepuji), vnitřní stehna atd…

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51571,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 13.04.2006 22:44:28

[quote=keramik]mů­žete poradit čím mazat např. podpaží,stehna ap. proti odření?[/quote] lékařská vazelína

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 14.04.2006 07:42:19

Jednoznačný souhlas s předchozími. Čistá bílá vazelína je nejlepší. Oproti všem ostatním krémům vydrží bez problémů celý maraton i při nadměrném pocení a případném dešti. Jediná nevýhoda je, že docela nevratně promastí trenky, ale lepší trochu mastné trenky než krvavá vnitřní stehna :-) Prsní bradavky přelepuji náplastí a ze všech se mi nejvíce osvědčila prodyšná a vodě odolná náplast URGO. Vydrží a neslepí se po namočení.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Celkem 564 km
Minulý měsíc 0 km

Bády muž 12.07.2006 00:48:28

Prosím o radu : Podotýkám že pravidelně běhám teprve od dubna a to co jsem si zde na fóru o tomto tématu přečetl jsem až do dnešního dne bral jako něco co se děje,ALE někomu jinému. Sice jsem se zde dočetl o tom jak na odřeniny,ale nic o tom co mám dělat „kurnik“ TEĎ!!! Když mám bradavky jeden až dva krvavé strupy a manželka(ta o tom přeci něco musí vědět) straší jakýmisi záněty a následky.Mám tedy nechat volný hojivý průběh s nezakrytými bradavkami(aby se otužovaly),nebo je mám chránit náplastí a jakousi hojivou mastí (přitom běhat dál) což – v těhlech vedrech není úplně to pravé ořechové. Nebo máte nějaký jiný recept?Díky za nápovědu a promiňte neznalci který teprve začíná nasávat TRAGÉDÍ…

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 12.07.2006 07:38:59

Myslím, že je spousta hojivých a protizánětlivých mastiček. Ale teď v akutním stádiu (a vzhledem k počasí) bych doporučil běhat bez trička a tím pádem nemusíš přelepovat náplastí… A teprve po zhojení si můžeš vyzkoušet, jestli potřebuješ přelepovat, nebo stačí jen namazat…

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 12.07.2006 12:30:26

Doporučuji Dermazulen a při oblečení volně přelepit polštářkovou náplastí (proti umazání oblečení), jinak jak radil R-O do zahojení běhej nahoře bez :-)

Pokud máš tento problém i při kratších vzdálenostech, vykašli se na nějaké „otužování“ a na běh vždy použij čtvereček náplasti.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Praha

pug muž 12.07.2006 14:46:42

Existuje ještě jedna typicky česká vychytávka. Jmenuje se Ondřejova mast. Masťovým základem je vazelína, do kterého jsou přidány silice s hojivým a protizánětlivým účinkem. Vyrábí se v lékárně (o průmyslové vyrobě nic nevím) a typicky se předepisuje na opruzené a odřené zadečky a nožky nemluvňat. Levné, účinné a voní. Jediný problém by mohl nastat v tom, že 50-ti letý běžec by byl cítit jako čerstvě okoupané miminko. Když k tomu připočtu ventilek z hydrovaku v puse.........

Co se týká odřenin, jizev a povrchových kožních zánětů, tak bych doporučil měsíčkovou s peruánským balzámem (cca 50Kč).

avatar

Celkem 564 km
Minulý měsíc 0 km

Bády muž 17.07.2006 15:00:05

Chlapi díkes za rady-do mastiček jsem nešel,ale polepky se ukázaly jako naprosto vyhovující.Je to maličkost,ale mám klid a pokoj.

avatar

keramik muž 17.07.2006 17:08:22

Chlapi,/dámy prominou,ale v tomto asi neporadí/holíte prsa když přelepujete bradavky,nebo po akci náplast odsřihnete?

avatar

Liberec

PeterPan 17.07.2006 18:25:17

Tak například já přelepuju jenom hrot bradavky malým kouskem bezpolštářkové náplasti a vyhovuje mi to. Žádný chlupy mi tedy nevadí, protože tam žádný nemám a při odlepování to jen trošku štípne nebo to sundám po sprchování a je to vůbec bez problémů. :) P

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.