Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecké závody » MMM Košice 2006

MMM Košice 2006

Nalezené položky: 175 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
avatar

Celkem 441 km
Minulý měsíc 0 km

kyro muž 31.07.2006 21:38:27

Ahojte. Moze mi niekto povedat, ako je to v Kosiciach s moznostou odbehnut si niekde pocas behu na WC. Ziaľ patrim k tym „stastlivcom“, ktorym beh znacne urychluje traviace pochody a harmasan je moj spolocnik pri kazdom behu. Minimalne tyzden pred MMM (mal by som bezat svoj prvy polmaraton) sa budem snazit upravovat stravu, tak aby som sa takejto neprijemnosti vyhol. Ale co ked predsa … Pripadne moze sa niekto podelit o skusenosti s riesenim podobneho problemu ?

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 31.07.2006 22:18:40

[quote=kyro]Ahojte. Moze mi niekto povedat, ako je to v Kosiciach s moznostou odbehnut si niekde pocas behu na WC. Ziaľ patrim k tym „stastlivcom“, ktorym beh znacne urychluje traviace pochody a harmasan je moj spolocnik pri kazdom behu. Minimalne tyzden pred MMM (mal by som bezat svoj prvy polmaraton) sa budem snazit upravovat stravu, tak aby som sa takejto neprijemnosti vyhol. Ale co ked predsa … Pripadne moze sa niekto podelit o skusenosti s riesenim podobneho problemu ?[/quote] V nejhorším to můžeš vyřešit jako Faschingbauer na jarním PIMu, který si musel odskočit někde na Výtoni pod Vyšehradem do křoví :). Aspoň že ho na to mistrovství Evropy v atletice pustí, když mu limit otekl o pár sekund. Ale v Košicích to bude asi těžší, když tam všude podél trati mají všichni pilně fandit. Pokud před závodem omezíš tuky a bílkoviny, tak ti žádný problém nehrozí.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 01.08.2006 07:34:39

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=kyro]Ahojte. Moze mi niekto povedat, ako je to v Kosiciach s moznostou odbehnut si niekde pocas behu na WC. Ziaľ patrim k tym „stastlivcom“, ktorym beh znacne urychluje traviace pochody a harmasan je moj spolocnik pri kazdom behu. Minimalne tyzden pred MMM (mal by som bezat svoj prvy polmaraton) sa budem snazit upravovat stravu, tak aby som sa takejto neprijemnosti vyhol. Ale co ked predsa … Pripadne moze sa niekto podelit o skusenosti s riesenim podobneho problemu ?[/quote] V nejhorším to můžeš vyřešit jako Faschingbauer na jarním PIMu, který si musel odskočit někde na Výtoni pod Vyšehradem do křoví :). Aspoň že ho na to mistrovství Evropy v atletice pustí, když mu limit otekl o pár sekund. Ale v Košicích to bude asi těžší, když tam všude podél trati mají všichni pilně fandit. Pokud před závodem omezíš tuky a bílkoviny, tak ti žádný problém nehrozí.[/quote] Najma treba obmedzit posledne 2–3 dni vlakninu (ovocie, aj ked menej, no najma zelenina- strukoviny (lusteniny) a vobec celkovo sa vyhybat v poslednom tyzdni celozrnnym vyrobkom) a mliecne vyrobky.

avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 01.08.2006 11:53:31

Tak jsem rozhodl, zaplatil startovné a přihlásil se. Na poště přes EUROGIRO byly poplatky 50,–. Zamluvil jsem si nocleh ze soboty na neděli. Takže teď jen dopravu, preferoval bych vlak. Jak to plánujete, domluvíme se z Prahy na společné cestě? M.

Motto: I cesta může být cíl.
avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 01.08.2006 17:29:09

Já se do Košic také chystám. Chtěla bych jet nočním lehátkovým vlakem, to rozhodně, ale další podrobnosti ještě neplánuju. Je snad dost času, já takové věci většinou zařizuju až na poslední chvíli.

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51434,4 km
Minulý měsíc 87 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 01.08.2006 21:49:17

Já jsem do Košic také přihlášený. Bude to zvláštní Tragédí vlak?

avatar

Celkem 441 km
Minulý měsíc 0 km

kyro muž 04.08.2006 21:41:24

Pozeral som prezencnu listinu na Kosice a vsimol som si, ze Tomas, Dita a Rosta su registrovani pod hlavickou Traged Team. Ako sa stat clenom Traged Teamu ? Je to spolok uzavretej skupiny ludi, alebo je pristupny pre vsetkych ? V mojom pripade sa jedna o skutocneho trageda (podla popisu). Tento rok je to polmaraton, buduci mozno cela dlzka.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 04.08.2006 21:47:51

[quote=kyro]Pozeral som prezencnu listinu na Kosice a vsimol som si, ze Tomas, Dita a Rosta su registrovani pod hlavickou Traged Team. Ako sa stat clenom Traged Teamu ? Je to spolok uzavretej skupiny ludi, alebo je pristupny pre vsetkych ? V mojom pripade sa jedna o skutocneho trageda (podla popisu). Tento rok je to polmaraton, buduci mozno cela dlzka.[/quote] Členem Traged Teamu se stává každý, kdo na otázku pořadatele běžeckého závodu: „Za jaký oddíl běžíš?“, odpoví nebo napíše hrdě klubovou příslušnost „Traged Team“.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 04.08.2006 22:21:35

Jupí, to nás je co ??? Tragédů......sakra víc než těch, co jsou na špici…nesjou ty závody také o nás ?

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Aura: 2920

Exploser muž 07.08.2006 13:50:19

[quote=Rosťa]Já jsem do Košic také přihlášený. Bude to zvláštní Tragédí vlak?[/quote] Úplně nejlepší by bylo, kdyby byl hlavní Tragéd manažerem a maskotem zájezdu i aktivním účastníkem závodu… :)

Motto: In God is our trust.
avatar

Zbořený Kostelec

Celkem 1126 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:00 (2006)
maraton: 3:57:00 (2003)

papaaya muž 07.08.2006 14:32:40

[quote=Jitka]Já se do Košic také chystám. Chtěla bych jet nočním lehátkovým vlakem, to rozhodně, ale další podrobnosti ještě neplánuju. Je snad dost času, já takové věci většinou zařizuju až na poslední chvíli.[/quote] take uz jsem prihlaseny a zaplaceny – a s cestou jsem na tom podobne, take to nechavam na posledni chvili. Zatim zvazuju nocni lehatkovy/luzkovy vlak nebo ‚zluty bus‘. Co do pohodli je vlak nedostizny, pokud by nas jela skupina vysla by i jizdenka na rozumny peniz… Pojedu z Prahy.

avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 07.08.2006 16:08:11

[quote=Mirek Kostlivý]Členem Traged Teamu se stává každý, kdo na otázku pořadatele běžeckého závodu: „Za jaký oddíl běžíš?“, odpoví nebo napíše hrdě klubovou příslušnost „Traged Team“.[/quote] Až takhle jednoduše? :-) Ale zase aby se pak na nás zasloužilí tragédi nekoukali jako na „vtěrky“

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 07.08.2006 16:34:33

Na to už je pozdě. :-))

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Praha 4 - Háje

Celkem 1125 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:50 (2006)
půlmaraton: 1:32:19 (2006)
maraton: 3:38:00 (2006)

Tucnak muž 07.08.2006 20:38:35

[quote=žula][qu­ote=Mirek Kostlivý]Členem Traged Teamu se stává každý, kdo na otázku pořadatele běžeckého závodu: „Za jaký oddíl běžíš?“, odpoví nebo napíše hrdě klubovou příslušnost „Traged Team“.[/quote] Až takhle jednoduše? :-) Ale zase aby se pak na nás zasloužilí tragédi nekoukali jako na „vtěrky“[/quote] :-)) urcite ne! platí to, co psal Mirek. Zadne omezeni neni.

mejte se fajn.

Tucnak

Motto: Viktor Machek [url=http://www.behej.com]Behej.com[/url] Běžící Tučňák ICQ: 132533346
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 14.08.2006 15:27:46

Tak jsem to dneska (sice až na 4. pokus vypnit složenku) na poště taky zaplatil. Cena 472,– Kč je skoro lidová. Já už to vezmu s rodinou na Slovensko někdy 28. září přes Tatry, kde už budu jenom chodecky relaxovat po kopcích, běh si zakážu. Na společné setkání na pasta party se ještě domluvíme. Teď jenom pilně trénovat, když nám to srpnové počasí tak přeje, ať si z toho východu přivezeme nějaký ten osobák.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 14.08.2006 15:44:41

Ja bych jela nejradeji nocnim vlakem nekdy v patek vecer hezky na luzku a v nedeli zase na noc zpatky. A v pondeli hura do roboty. Vzhledem k maratonske premiere bych urcite ve vlaku uvitala pritomnost nejakeho dalsiho Trageda, myslim, ze nervy budou na pochodu. Kdyz nekdo nepojede, tak holt zluty bus, ale sedet tak dlouho v buse, to je ocistec…

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 15.08.2006 09:51:58

Tak dneska jsem se taky prihlasil na pulmaraton a zaplatil (ja to Eurogiro zvladl vyplnit uz na druhy pokus :-) ). Ale mam dilema, jestli prece jen nezkusit ten maraton (snad to pujde prehlasit, kamaradovi to kdysi slo), strasne me laka, ale nejak se bojim, ze na neho nenatrenuju. Abych maraton odesel jenom za „carku“, to mi vubec nic nerika. Mozna mam z neho prilis velky respekt, kdyz jsem ted pred deseti dny sel petadvacitku v maratonskem tempu (no, mozna par sekund na kilak pomaleji), tak jsem se citil naprosto v pohode a jsem si jisty, ze jeste deset kilaku bych tim tempem ubehl, jenze bojim se, ze v zavode by to bylo urcite jinak. Co radite, jit uz do toho, nebo to o pul roku odlozit?

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 15.08.2006 10:31:27

A řekni mi, co ztratíš, když to rozeběhneš předpokládaným tempem a třeba ti ten závěr nevyjde? Neztratíš nic, ale získáš určitě lepší zážitek. Jet takovou dálku „jen“ kvůli půlce? Přeci jen proběhnout cílem maratonu je trochu jiný pocit než dokončit půlmaraton.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 15.08.2006 11:06:36

No, ja uz nejaky maraton odbehl (ten posledni jsem skoncil v lekarskem stanu, takze zazitek opravdu nic moc – a dost se maratonu ted bojim), ted uz by mi slo o „dobry“ cas. A taky mam problem, ze vlastne nevim, jak na ten maraton trenovat – a) musel bych prekecat treninkoveho partaka, aby ten maraton taky o pul roku uspisil, coz rozhodne nebude lehke; b) vymyslet nejaky treninkovy plan; nejlepe sehnat trenera, jenze to tady v Brne nebude snadne :-(. Slusny pulmaraton se da zabehnout z ne-idealniho treninku, jenze u maratonu si tim nejsem moc jisty. Fakt me desi, ze se na tricitce uplne sesypu, takze to zabalim, no a podzimni sezona bude v haji, protoze i ligu budu muset jit z plnyho (diky tomu, ze budu trenovat na maraton).

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 15.08.2006 12:33:13

[quote=tuta]No, ja uz nejaky maraton odbehl (ten posledni jsem skoncil v lekarskem stanu, takze zazitek opravdu nic moc – a dost se maratonu ted bojim), ted uz by mi slo o „dobry“ cas. A taky mam problem, ze vlastne nevim, jak na ten maraton trenovat – a) musel bych prekecat treninkoveho partaka, aby ten maraton taky o pul roku uspisil, coz rozhodne nebude lehke; b) vymyslet nejaky treninkovy plan; nejlepe sehnat trenera, jenze to tady v Brne nebude snadne :-(. Slusny pulmaraton se da zabehnout z ne-idealniho treninku, jenze u maratonu si tim nejsem moc jisty. Fakt me desi, ze se na tricitce uplne sesypu, takze to zabalim, no a podzimni sezona bude v haji, protoze i ligu budu muset jit z plnyho (diky tomu, ze budu trenovat na maraton).[/quote] Tuto,při tvých naběhaných objemech (min.100km/týden) a počtu tren.jednotek (11–12) máš problém se postavit na maraton ?Vždyť to nemusíš dát na 2:30 h.

avatar

Brno

10 km: 0:42:29 (2007)
půlmaraton: 1:30:54 (2007)
maraton: 3:41:49 (2007)

Pavel muž 15.08.2006 13:55:42

tuta: Myslím, že tu na fóru patříš k těm zkušenějším a rychlejším (psal jsi o pětce za 16, nepletu-li se), takže bys to měl sám vědět nejlíp. Maraton za jakýkoliv čas je výkon. Ale když se jde maraton naplno, tak je to často „hop nebo trop“ i pro špičku, takhle namátkou si vzpomínám na Radcliffovou, jak to zabalila na olympiádě nebo kolik DNFlo teď na ME a to asi nebylo nedostatkem tréninku. A pokud ten MMM chceš jít naplno, se speciálním tréninkem atd., tak těch 7 týdnů není moc. Ale stihnout by to snad dalo.
K tréninku: pro ambiciózní běžce jsem na netu našel [url=http://www­.geocities.com/ctvrtma­raton/trenink2/cre­if.html]tento[/ur­l] plán, ale to mi přijde fakt docela tvrdé, volný den se tam v podstatě nevyskytuje. Já si ze své tragédí pozice nějak radit netroufám :)

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 15.08.2006 15:02:56

Ten plan je vrazda, ty kilaky jsou tam strasne moc rychly a je jich tam malo (a 3×3000m po 3:25, to je pro mne taky utopie, to by musely byt desetiminutovy pauzy a to pak nema smysl), taky to jit nemuzu z toho duvodu, ze ted sice trochu snizuju pocet treninkovych jednotek, ale porad bych nezvladal jeden 25km beh na jeden den cely tyden, jeste musim neco dublovat (a ty trojhodinovy behy, co vyzaduji skoro kazdy tyden, o tom uz vubec nemluvim). Ono, ja uz pomalu prechazim na trenink maratonsky (coz v mem pripade znamena zvyseni delky nebo poctu useku a snizeni intenzity, takze treba 3×4000m po 3:37/km (400mk), nebo z „rychlosti“ 20×400m po 78s (200mk); vice rychlych aerobnich behu (pod 4:00/km); snizeni poctu jednotek, zvyseni delky jednotky, plus zpomaleni v rege-bezich (ted uz dokazu i tempo 5:30/km a jeste mam pritom pocit, ze bezim :-) ), jenze v tom porad plavu. Dalsi problem je konzistence, dam jeden kvalitni tyden, ale nejsem schopen ho sekat tyden co tyden, ale to uz je vsechno spis do sekce Trenink. S prvnim trenerem to bylo jednoduchy, to se chodily koule na draze prakticky cely rok, k tomu si clovek pridal ranni pulhodinovy faze, abych mel nejaky kilaky, a nemusel jsem nad tim moc myslet. S druhym trenerem jsme meli vsechno presne napsany, takze stacilo jen snazit se dodrzet plan, no akorat nasadit trenink milaru na v zasade pulmaratonce asi nebyl uplne nejlepsi napad. No, a ted kdyz si musim vymyslet plan sam, tak to fakt jednoduchy neni, ja vim jen jedno, nejmin pulrok zadnou intenzitu (takze proto chci ten maraton dat uz ted, abych mohl mit vymluvu proc nechodit intenzitu :-) ). No, ja se rozhodnu po MR v Liberci, ale asi me nahlodate. Jinak je fakt problem, ze rozbehnout to treba na 2:50, to fakt nechci, to by me neuspokojilo, ale tempo 3:50 by snad mohlo jit, to by bylo kolem 2:42, to by mi na prvni vazny maraton stacilo. :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.08.2006 15:48:43

[quote=tuta]Ten plan je vrazda, ty kilaky jsou tam strasne moc rychly a je jich tam malo (a 3×3000m po 3:25, to je pro mne taky utopie, to by musely byt desetiminutovy pauzy a to pak nema smysl), taky to jit nemuzu z toho duvodu, ze ted sice trochu snizuju pocet treninkovych jednotek, ale porad bych nezvladal jeden 25km beh na jeden den cely tyden, jeste musim neco dublovat (a ty trojhodinovy behy, co vyzaduji skoro kazdy tyden, o tom uz vubec nemluvim). Ono, ja uz pomalu prechazim na trenink maratonsky (coz v mem pripade znamena zvyseni delky nebo poctu useku a snizeni intenzity, takze treba 3×4000m po 3:37/km (400mk), nebo z „rychlosti“ 20×400m po 78s (200mk); vice rychlych aerobnich behu (pod 4:00/km); snizeni poctu jednotek, zvyseni delky jednotky, plus zpomaleni v rege-bezich (ted uz dokazu i tempo 5:30/km a jeste mam pritom pocit, ze bezim :-) ), jenze v tom porad plavu. Dalsi problem je konzistence, dam jeden kvalitni tyden, ale nejsem schopen ho sekat tyden co tyden, ale to uz je vsechno spis do sekce Trenink. S prvnim trenerem to bylo jednoduchy, to se chodily koule na draze prakticky cely rok, k tomu si clovek pridal ranni pulhodinovy faze, abych mel nejaky kilaky, a nemusel jsem nad tim moc myslet. S druhym trenerem jsme meli vsechno presne napsany, takze stacilo jen snazit se dodrzet plan, no akorat nasadit trenink milaru na v zasade pulmaratonce asi nebyl uplne nejlepsi napad. No, a ted kdyz si musim vymyslet plan sam, tak to fakt jednoduchy neni, ja vim jen jedno, nejmin pulrok zadnou intenzitu (takze proto chci ten maraton dat uz ted, abych mohl mit vymluvu proc nechodit intenzitu :-) ). No, ja se rozhodnu po MR v Liberci, ale asi me nahlodate. Jinak je fakt problem, ze rozbehnout to treba na 2:50, to fakt nechci, to by me neuspokojilo, ale tempo 3:50 by snad mohlo jit, to by bylo kolem 2:42, to by mi na prvni vazny maraton stacilo. :-)[/quote] No, tuta, na jednej strane hovoris o 5ke za 16 a na druhej mas strach bezat 3×3km v tempe 3:25/km. To indikuje nedostatocne rozvinuty ANP a potazmo aj vytrvalost… takze hned vies na com treba pracovat. Navyse 20×400m @78s by bolo ok, ale nie s 200m mzkl, pokial ten mzkl nie je pod 50s… je to prilis dlha pauza na tak „pomaly“ (pre teba) trening. Poradim- daj si max 30s pauzu, ale kratkou chodzou- omnoho viac tym potrenujes ANP a aj do „rychlosti“ tym zarobis (nie v absolutnom zmysle, ale naucis telo pracovat v relativne zakyselenom prostredi). Ja osobne som bol schopny bezat 3–4s od osobaku na 3000m v strede maratonskej pripravy- takze na rychlosti Ti to neuberie. Naviac som toho nazoru, ze pri idealnej priprave by si mal bezat 2 tyzdne pred maratonom pretek na 5–12km v osobaku (ak nie si prilis unaveny). Maraton nie je o dlhych pomalych behoch (ano, tam treba zacinat v priprave, ale potom sa treba posunut), ale o specifickom tempe, ktore je treba udrzat na 42,2km trati a na to treba potrenovat aj ostatne energeticke pasma, nie iba aerobny prah, vseobecnu vytrvalost a trochu ANP- naozaj vsetky- aj VO2 max, aj absolnu rychlost (aj ked s mierou a v spravny cas). Tempo pod 5min/km je pri Tvojej vykonnosti neefektivne, pokial nebehas skutocne megadavky (nad 180km/tyzden, skor nad 200km)- vtedy maju velky zmysel a dokonca su nevyhnutne behy aj okolo 6min/km. Ak vsak mas modifikovany pristup k objemom- max do 160km/tyzden, tak 5:30/km nemaju pre teba zmysel, okrem skutocneho 1–2 regeneracnych vyklusov do 30–40min v trvani. Nie som zastancom nahanania sa za tempom na kazdom treningu, treba mat vsak mieru a nemylit si vykonnostne behanie a trenovanie s rekreaciou :) Ja osobne „priskocenie“ do maratonu s nadejou na slusny vysledok (blizko k momentalnym fyzickym moznostiam) neuznavam a mozem potvrdit ze v 9-tich z 10tich pokusov sa koncia sklamanim. Ak chces bezat iba pre skusenost (na tom nie je nic zle), tak bez strachu chod do toho, ak na vykon- daj tomu aspon 4–6 mesiacov a specificky sa pripravuj. Ak mas zaujem a nejake otazky, rad odpoviem.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.08.2006 15:55:26

Myslel som samozrejme "tempo NAD 5min/km.

avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 15.08.2006 16:36:23

Mato: No, ja chtel tu petku dat za 16, to se nepovedlo, letos jsem mel tri pokusy kolem 16:40, se stejnym scenarem, prvni dva kilaky za 3:10, posledni dva za 3:30, trener to nedokazal zanalyzovat; pritom pri letosni jedine trojce to byly prvni dva kilaky za 3:10, ale posledni za 3:00. Vim, ze opakovane dlouhe useky (a tim padem asi ANP) jsou moje nejvetsi slabina, proste 3×3km po 3:30 v normalnim tydnu nedam; ale porad nevim, jak to zlepsit. :-( Ta pomala (5:30) tempa, to je fakt jen vyjimka, treba ted v nedeli jsem byl fakt mrtvej, to neslo bezet rychleji, jenze my jsme na to prisli tak, ze jsme sledovali jednoho naseho elitniho triatleta, se kterym jsme byli na soustredku, ze on to fakt dokazal soupat extremne pomalu a jeste tomu rikat trenink. No a pak jsme se rozhodli, ze se teda budeme pripravovat na (pul)maraton, vytrhli z kontextu jeden tydenni trenink R.Krupicky (kde ma i rege behy tempem 5min/kilak), snizili kilometraz z tech 200 na snesitelnych 160 (jenze rege behy samozrejme zustaly :-) ), a to jsme meli v planu opakovat az do zblbnuti. :-) I tak to vydrzim tak 2 tydny a pak musim dat volny tyden (coz nastesti ted dobre souvisi se sobotnim pulmaratonem). :-( K tem 20×400m, ja chtel 200m mk (to mi trva tak minutu deset), abych mel jistotu, ze mi zase nezatuhnou nohy z intenzity, a 100m by bylo moc kratkych. Tech 30 sekund chuze bych mohl zkusit, to bude tak padesat metru, ale nejdriv zase musim zpomalit cas tak na 80 sekund. Hlavne se nechci dostat na trenink, ktery jsem nenavidel s minulym trenerem, to bylo 3×(50×50m) s deseti sekundovou pauzou (a deset minut mezi), to bylo peklo – a hlavne jsem nikdy nepochopil, k cemu to bylo. No, ja si vymyslim otazky, ted si jdu zabehat, a pak te budu otravovat poradne. Dik.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154008,06 km
Minulý měsíc 822 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 15.08.2006 22:55:09

[quote=Pavel]K tré­ninku: pro ambiciózní běžce jsem na netu našel [url=http://www­.geocities.com/ctvrtma­raton/trenink2/cre­if.html]tento[/ur­l] plán, ale to mi přijde fakt docela tvrdé, volný den se tam v podstatě nevyskytuje. Já si ze své tragédí pozice nějak radit netroufám :)[/quote] Díky za typ, sice už zbývá sedum týdnů do Košic, ale plán je zajímavě poskládán. Matematicky to sice není správně spočítáno, např. skupina B, kam se se svými 110 a více km řadím, je trochu naddimenzována (134, 138, 127, 110, 127, 128, 137 a 47km v posledním týdnu), neboť bez posledního týdne to dělá skoro 130km týdně! Když předpokládám že se zařadím do skupiny 5 000m za 20:00 a 10 000 za 41:00, tak aspoň vidím, že těch 400m bych měl běhat za 88s a ne za 82s (o tom psal již Mato, mám mezi nimi dlouhou dobu na meziklus, a běhám už je v anaerobním pásmu). Ty tempa na 1000m, 2000m (má být za 8:00, dneska jsem si je dal 3× v průměrném času za 7:54) a 3000m jsou v pohodě. Což o to, že by tu kilometráž člověk neuběhnul, ale to tempo pro výklus (u mě by mělo být 5:24/km) se mi zdá dosti vysoké, většinou to běhám o půl minuty pomaleji. Ale asi to význam má, i když zda to člověk vydrží ve zdraví, je otázka. Zkusím to a po Košicích si povíme více … :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.08.2006 08:07:35

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Pavel]K tré­ninku: pro ambiciózní běžce jsem na netu našel [url=http://www­.geocities.com/ctvrtma­raton/trenink2/cre­if.html]tento[/ur­l] plán, ale to mi přijde fakt docela tvrdé, volný den se tam v podstatě nevyskytuje. Já si ze své tragédí pozice nějak radit netroufám :)[/quote] Díky za typ, sice už zbývá sedum týdnů do Košic, ale plán je zajímavě poskládán. Matematicky to sice není správně spočítáno, např. skupina B, kam se se svými 110 a více km řadím, je trochu naddimenzována (134, 138, 127, 110, 127, 128, 137 a 47km v posledním týdnu), neboť bez posledního týdne to dělá skoro 130km týdně! Když předpokládám že se zařadím do skupiny 5 000m za 20:00 a 10 000 za 41:00, tak aspoň vidím, že těch 400m bych měl běhat za 88s a ne za 82s (o tom psal již Mato, mám mezi nimi dlouhou dobu na meziklus, a běhám už je v anaerobním pásmu). Ty tempa na 1000m, 2000m (má být za 8:00, dneska jsem si je dal 3× v průměrném času za 7:54) a 3000m jsou v pohodě. Což o to, že by tu kilometráž člověk neuběhnul, ale to tempo pro výklus (u mě by mělo být 5:24/km) se mi zdá dosti vysoké, většinou to běhám o půl minuty pomaleji. Ale asi to význam má, i když zda to člověk vydrží ve zdraví, je otázka. Zkusím to a po Košicích si povíme více … :).[/quote] 7 tyzdnov je dost kratka doba na to, aby si mohol hodnotit treningovy plan a tr. filozofiu. Iba adaptacia organizmu si zoberie 6 tyzdnov- na to aby si sa posunul na o nieco vyssiu uroven (po 3 tyzdnoch je uz badatelna lahka zmena) a Ty mas 7 tyzdnov aj na vyladenie a oddychnutie si pred maratonom. Druha vec je, ze vacsina komercnych planov na maraton radi, aby aspon posl. 3 tyzdne boli lahke- s tym nesuhlasim a mam odskusane, ze 10 dni je tak akurat na znizenie objemu a poslednych 6 dni aj na znizenie intenzity (aj ked jeden lahsi fartlek si vzdy v stredu v maratonskom tyzdni dam). Posledny dlhsi beh by mal byt 14 dni pred maratonom (nie najdlhsi, ale stale okolo 30km, ak si pravidelne take dlzky v priprave behal) a 7 dni pred maratonom aspon 20–25km (v zavislosti od Tvojho najdlhsieho behu- u mna to byva 38km a potom 7 dni pred maratonom chodim 24–26km beh po ktorom zacinam superkompenzacnu dietu- den pred nim idem bez vyladenia 8–12km pretek). Na zaver- vela bezcov odsudi treningove pristupy po prilis kratkej dobe na to, aby im dali sancu v dlhodobejsom meradle. Taky Lydiardov pristup si vyzaduje aj 1 az 1a1/2 roka na to, aby si ho mohol aspon povrchne zhodnotit.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.08.2006 08:18:46

[quote=tuta]Mato: No, ja chtel tu petku dat za 16, to se nepovedlo, letos jsem mel tri pokusy kolem 16:40, se stejnym scenarem, prvni dva kilaky za 3:10, posledni dva za 3:30, trener to nedokazal zanalyzovat; pritom pri letosni jedine trojce to byly prvni dva kilaky za 3:10, ale posledni za 3:00. Vim, ze opakovane dlouhe useky (a tim padem asi ANP) jsou moje nejvetsi slabina, proste 3×3km po 3:30 v normalnim tydnu nedam; ale porad nevim, jak to zlepsit. :-( Ta pomala (5:30) tempa, to je fakt jen vyjimka, treba ted v nedeli jsem byl fakt mrtvej, to neslo bezet rychleji, jenze my jsme na to prisli tak, ze jsme sledovali jednoho naseho elitniho triatleta, se kterym jsme byli na soustredku, ze on to fakt dokazal soupat extremne pomalu a jeste tomu rikat trenink. No a pak jsme se rozhodli, ze se teda budeme pripravovat na (pul)maraton, vytrhli z kontextu jeden tydenni trenink R.Krupicky (kde ma i rege behy tempem 5min/kilak), snizili kilometraz z tech 200 na snesitelnych 160 (jenze rege behy samozrejme zustaly :-) ), a to jsme meli v planu opakovat az do zblbnuti. :-) I tak to vydrzim tak 2 tydny a pak musim dat volny tyden (coz nastesti ted dobre souvisi se sobotnim pulmaratonem). :-( K tem 20×400m, ja chtel 200m mk (to mi trva tak minutu deset), abych mel jistotu, ze mi zase nezatuhnou nohy z intenzity, a 100m by bylo moc kratkych. Tech 30 sekund chuze bych mohl zkusit, to bude tak padesat metru, ale nejdriv zase musim zpomalit cas tak na 80 sekund. Hlavne se nechci dostat na trenink, ktery jsem nenavidel s minulym trenerem, to bylo 3×(50×50m) s deseti sekundovou pauzou (a deset minut mezi), to bylo peklo – a hlavne jsem nikdy nepochopil, k cemu to bylo. No, ja si vymyslim otazky, ted si jdu zabehat, a pak te budu otravovat poradne. Dik.[/quote] Hmmm, tak tie Tvoje pokusy na 5ke su klasika… Hlava chce viac ako ma telo natrenovane. Neviem sice aky mas osobak, ale ak trenujes uz viac rokov, nemozes cakat 30s skoky na 5km. Zameraj sa najskor na 16:30, potom na 16:20…atd. K tomu potom treba upravit aj pociatocne tempo. 3:10 je na 15:50 a na to ocividne este nemas, takze 3:16 na prvom km je akurat (vysledny cas 16:20). Pri 5ke aj 2s seknutie sa smerom k rychlejsiemu tempu moze byt (v 99% aj byva) vrazedne. Opakovanym dlhsim usekom sa nesmies vyhybat a suvislym tempovym behom na urovni ANP v trvani 20–35min tiez nie. Podla mojho nazoru su tym najlepsim sposobom zlepsovania sa pre SKUSENYCH bezcov. VO2 max hranicu uz moc neposunies po cca 3 rokoch trenovania, ANP sa da posuvat do nekonecna ako aj upravovat ekonomiku behu (nizsia spotreba O2 pri rovnakom alebo vyssom tempe). Kazdych 10 dni treba mat minimalne 2 treningy na ANP, lepsie vsak 3 (nemusi byt iba suvisly tempovy beh, mozu byt aj opakovane dlshie alebo dlhe useky s kratkymi pauzami). Ak Ti tempo 3:30/km robi problem pri trojkach, 5ku asi tazko das za 16:00– sustred sa na to v treningoch a uvidis, ako budes v hale lietat :)

avatar

Praha

Celkem 481 km
Minulý měsíc 0 km

petrp muž 16.08.2006 08:57:39

[quote=Mato]7 tyzdnov je dost kratka doba na to, aby si mohol hodnotit treningovy plan a tr. filozofiu. Iba adaptacia organizmu si zoberie 6 tyzdnov- na to aby si sa posunul na o nieco vyssiu uroven (po 3 tyzdnoch je uz badatelna lahka zmena) a Ty mas 7 tyzdnov aj na vyladenie a oddychnutie si pred maratonom. Druha vec je, ze vacsina komercnych planov na maraton radi, aby aspon posl. 3 tyzdne boli lahke- s tym nesuhlasim a mam odskusane, ze 10 dni je tak akurat na znizenie objemu a poslednych 6 dni aj na znizenie intenzity (aj ked jeden lahsi fartlek si vzdy v stredu v maratonskom tyzdni dam). Posledny dlhsi beh by mal byt 14 dni pred maratonom (nie najdlhsi, ale stale okolo 30km, ak si pravidelne take dlzky v priprave behal) a 7 dni pred maratonom aspon 20–25km (v zavislosti od Tvojho najdlhsieho behu- u mna to byva 38km a potom 7 dni pred maratonom chodim 24–26km beh po ktorom zacinam superkompenzacnu dietu- den pred nim idem bez vyladenia 8–12km pretek). Na zaver- vela bezcov odsudi treningove pristupy po prilis kratkej dobe na to, aby im dali sancu v dlhodobejsom meradle. Taky Lydiardov pristup si vyzaduje aj 1 az 1a1/2 roka na to, aby si ho mohol aspon povrchne zhodnotit.[/quote] Mě se ten plán docela líbí, ale bál bych se ho vyzkoušet z jednoho důvodu – radí zvýšit tréninkové dávky nárazově až o 25% (z 80 km týdně na 100, jestli dobře počítám) při zvýšení intenzity tréninku. To je snad proti všem běžeckým zásadám.

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51434,4 km
Minulý měsíc 87 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 16.08.2006 09:07:46

Kluci, nejste trochu mimo téma? -;)

Nalezené položky: 175 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.