Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Vhodné boty pro rychlostní trénink na dráze

Vhodné boty pro rychlostní trénink na dráze

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

zmatloj muž 24.04.2009 09:46:27

Ahoj, chtěl bych se zeptat na vaše zkušenosti s obutím pro rychlostní intervalové tréninky na dráze – jestli existují nějaké vhodné boty, které mají slušný odpich na umělých površích i při tempu cca 1:10 na 400 m a rychlejším, nebo se vyplatí přejít na tretry? Díky za vaše případné rady.

avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 24.04.2009 21:17:58

Dobrý dotaz, mě by to taky zajímalo. Od května chcu začít s intervalama na dráze v podobném tempu a v tretrách sem v životě neběhal. Poradí někdo zkušenější?

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 24.04.2009 22:52:31

Občas v tretrách běhám, ale na tempo 1:10 na 400m podle mě stačí LW tréninkovky… Navíc to je bez rizika, že si přivodíš nějaké problémy z běhu v tretrách… zmatloj: Spíš bych se zeptal jaké boty nemají slušný odpich na umělých površích. :D Jestli jsem špatně nepochopil otázku, tak mě se zdá, že na tartanu mají dobrý odpich boty na klus i lehčí modely.

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

zmatloj muž 25.04.2009 10:10:38

[quote=Oslík]Občas v tretrách běhám, ale na tempo 1:10 na 400m podle mě stačí LW tréninkovky… Navíc to je bez rizika, že si přivodíš nějaké problémy z běhu v tretrách… zmatloj: Spíš bych se zeptal jaké boty nemají slušný odpich na umělých površích. :D Jestli jsem špatně nepochopil otázku, tak mě se zdá, že na tartanu mají dobrý odpich boty na klus i lehčí modely.[/quote] Boty, v kterých teď běhám na tartanu, jsou Nike Zoom Victory+, což by LW měly být. Pro klus i pro tempový běh jsou výborné, ale pokud dojde na ostřejší tempo při kratších úsecích, pak mi připadají měkké, jakoby už tolik při odrazu neakcelerovaly. (Otázkou je, jestli moje nohy nejsou při ostřejším tempu měkké a už tolik neakcelerují :-) ) Každopádně jsem se chtěl zeptat, v čem na tartanu běháte, když vám jde o rychlost na kratších úsecích.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 15.05.2009 11:24:31

ahoj, jak jsi to vyresil? Ja predtim behal na tartanu v mekkych silnickach, ale pri rychle behanych zatackach vubec nedrzely, tak jsem si znicil boty i kotniky. Ted pouzivam bud takove nizke lehke nike, neco jako tretry ale nemaji hroty a podrazka je ohybnejsi, takze se vnich da i doklusat po asfaltu na stadion. Tretry jsem si koupil jen nedavno a pouzil je dvakrat. Jsou jeste lepsi, ale neda se v nich behat mimo trasu a hlavne kdyz uz nemuzu pres spicky, tak pres paty to v nich nejde.

avatar

Praha

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

zmatloj muž 21.06.2009 11:12:09

[quote=SlavoK]ahoj, jak jsi to vyresil? Ja predtim behal na tartanu v mekkych silnickach, ale pri rychle behanych zatackach vubec nedrzely, tak jsem si znicil boty i kotniky. Ted pouzivam bud takove nizke lehke nike, neco jako tretry ale nemaji hroty a podrazka je ohybnejsi, takze se vnich da i doklusat po asfaltu na stadion. Tretry jsem si koupil jen nedavno a pouzil je dvakrat. Jsou jeste lepsi, ale neda se v nich behat mimo trasu a hlavne kdyz uz nemuzu pres spicky, tak pres paty to v nich nejde.[/quote] Ahoj, tak jsem to ještě nevyřešil – dostal jsem se do onoho začarovaného kruhu, kdy čím více se člověk o běžecké boty zajímá a zajišťuje si o nich více informací, tím nerozhodnější má pak hlavu, a o to hůř se mu vybírá :-) Ale k nějakému závěru jsem přeci jen došel: přes léto si pořídím nějaké lehčí a rychlejší boty – rozhoduju se mezi Asics Gel – DS Trainer, Mizuno Wave Aero a Nike LunaRacer; na podzim pak plánuju koupi treter, nejlépe univerzálních, v kterých bych mohl vyběhnou jak na ovál, tak i do terénu. Můžu se tě zeptat jaký typ bot jsou ty nízké Niky a tretry, které používáš?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.06.2009 09:17:29

Kup si specialky na cestu, nie LW trainer (ako su Asics DS trainer, ci wave aero). Pozri sa na Adidas Adiracer, ci na liniu Adizero – co najlahsie. Dalsie na zvazenie su Asics DS racer, Nike Katana, atd. Tartan je maksi nez cesta, tak mozes ist ozaj do minimalnej podrazky. Kazdy centimeter gumy navyse ta spomaluje pri akceleracii. Tretry pouzivaj iba pri poslednych usekoch, ak musis, ale myslim, ze na tempo do 60s/400m nie su potrebne (okrem zavodov). Osobne som tretry v treningu pouzival iba na testoch (napr. 3×1km naplno, test na 2000m, 1200m +300m, atd) alebo v usekoch do 300m v druhej alebo tretej serii (napr. pri treningu 3×5×300m). Tempo okolo 70s/400m sa da v pohode behat aj v beznych treningovych botach. Ak sa chces pri tom citit lepsie a lahsie, tak si daj tie specialy.

avatar

Praha

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

zmatloj muž 23.06.2009 05:31:08

[quote=Mato]Kup si specialky na cestu, nie LW trainer (ako su Asics DS trainer, ci wave aero). Pozri sa na Adidas Adiracer, ci na liniu Adizero – co najlahsie. Dalsie na zvazenie su Asics DS racer, Nike Katana, atd. Tartan je maksi nez cesta, tak mozes ist ozaj do minimalnej podrazky. Kazdy centimeter gumy navyse ta spomaluje pri akceleracii. Tretry pouzivaj iba pri poslednych usekoch, ak musis, ale myslim, ze na tempo do 60s/400m nie su potrebne (okrem zavodov). Osobne som tretry v treningu pouzival iba na testoch (napr. 3×1km naplno, test na 2000m, 1200m +300m, atd) alebo v usekoch do 300m v druhej alebo tretej serii (napr. pri treningu 3×5×300m). Tempo okolo 70s/400m sa da v pohode behat aj v beznych treningovych botach. Ak sa chces pri tom citit lepsie a lahsie, tak si daj tie specialy.[/quote] Mato, díky za rady a za to, že jsi se podělil o svoje zkušenosti – v podstatě si mi tím dodal odvahu k pořízení speciálek. Do teď jsem nevěděl, co můžu od takových ultralehkých bot očekávat, a i když dávám přednost jednoduchosti a funkčnosti před kupou technologických vymožeností a tlumících prvků, z těch útlých podrážek jsem měl strach. Jenže v LWčkách to při ostřejších úsecích skutečně plave, takže chci vyzkoušet boty, které budou k akceleraci vstřícnější.

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.