Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » ŽRANICE aneb za jak dlouho můžu vyrazit

ŽRANICE aneb za jak dlouho můžu vyrazit

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Liberec, AH

trava 17.05.2006 13:59:54

Přátelé tragédi, pro nás začátečníky a lidi co by se chtěli vyvarovat zvracení a nepříjemným stavům po kole nebo běhání navrhuju založit téma, ve kterém bude Váš oběd, snídaně, večeře a pak čas za jak dlouho jste mohli vyrazit.

dám příklad : smažák, hranole, pivko 0.5l ⇒ 5hod.

je mi jasný, že každý má jiný metabolismus, ale třeba se dostanem tak daleko, že budem chodit na oběd s papírkem a jídlo vybírat podle potřeby odpolední nebo ranní aktivity

co vy na to? blbý? jestli jo tak to smáznu. zdá se že by tahle sekce chtěla probrat a vyčistit některý mrtvý témata.

P.S. proč mě to napadlo – mám po O nějak těžký bříško : smažený celer, brambor, míchaný okurkový salátek ⇒ čas doplním až mi slehne :)

avatar

Realista 17.05.2006 23:32:57

No já nedoporučuji si dávat po nedělním obědě zmrzlinu. Po třech hodinách je možné volně běžet, ale pokud se člověk dorazí nanukovým dortem, tak do večera ho cítí v každém kopci. Závod to je úplně něco jiného, klasický oběd tři hodiny před závodem může způsobit píchání v boku nebo jiné problémy. Lepší je být hladový a jen kousnout do nějakého piškotu třeba dvě hodiny před závodem. Jinak píchání má i jiné příčiny a člověk musí umět běžet na hranici, aby to nepropuklo. I když mám natrénováno, tak hold mne to někdy nepustí na rychlejší tempo než je á 3:30 km. Když člověka píchá tak pomůže zpomalit a zmáčkout si rukou bok, tedy pokud má takový obvod pasu, aby si ten bok mohl rukou zmáčknout. Průšvih ovšem je, když to uvidí vzadu běžící soupeř, pak na vás „vlítne“, je to potřeba udělat, když jsou soupeři za zatáčkou. Ještě poznámka: pokud napálíte při závodě na dráze 800m nebo 1500m, tak najedený se pozvrací a hladovému se obrací žaludek na sucho, což je velice nepříjemné dávení. Na dráhu mne již nikdo nedostane, někteří Tragédi to bohužel nevědí, ale krátké rychlé závody na dráze někdy daleko více bolí než dvacetikilometrový pouťák někde v lese.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154831,72 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 18.05.2006 00:31:00

[quote=trava]je mi jasný, že každý má jiný metabolismus, ale třeba se dostanem tak daleko, že budem chodit na oběd s papírkem a jídlo vybírat podle potřeby odpolední nebo ranní aktivity[/quote] Tak, tak, už si na to přišel. Ale vůbec ti to nebude vadit, protože běh máš raději než jídlo. :)

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 18.05.2006 09:23:28

Jak už z jiných diskuzí na toto téma vyplývá, je to velmi individuální. Pomineme-li individuální rozdíly v tělesných dispozicích, problémy s jídlem v žaludku při běhu mohou záviset především na intenzitě běhu (viz komentář realisty výše). Pokud se běží vysoko v anaerobním režimu, může to být zlé… Naštěstí většině tragédů bez speciální přípravy by ani nešlo běžet 800 m (1500 m) tak, jak se patří, takže by to lépe snášeli…

Na druhé straně při pomalém dlouhém běhu mi jídlo v žaludku nevadí a za ideální pokládám hodinku před maratonem se lehce najíst. Ale to opět mluvím spíše o tzv. tragédí rychlosti. Loni jsem asi hodinu před 32 km (malý svratecký maraton) dojídal vepřový řízek, a nevadilo to (no výsledek nebyl zrovna OK, ale bylo to zcela v pohodě bez píchání v boku).

Ultramaratonci se musí naučit jíst (třeba i maso) v průběhu závodu a nemohou spoléhat na gely a tyčinky, ale tam je to o téměř zcela aerobní zátěži.

avatar

Pette muž 18.05.2006 14:24:16

moja skusenost – za vacsim jedlom minimalne dve hodky pokoja. mensie jedno – jeden rohlik s niecim a tak – pol hodka. problem mi robi maslo, resp cesto s maslom – napr vianocka. to niekedy citim aj po 4–5 hodinach, co je dost blbe.

riesenie je behat rano, a potom sa poriadne najest:)

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 18.05.2006 22:22:56

Souhlas s Pettem. Proto před během nebo při běhu upřednostňuji chleba se sádlem před chlebem s máslem, protože vepřové sádlo je velmi dobře stravitelné (nesmí ho být samozřejmě moc), a to zřejmě podstatně lépe, než rostlinné tuky. Ale před závodem na 10 km bych si dal nejméně hodinu pauzu i po chlebu se sádlem… A důležité: jídlo se nesmí bezprostředně zapíjet – dovedete si přestavit, jaká nehomogenní směsice by tím vznikla v žaludku a jak si s tím ten žaludek má poradit…

avatar

Líšnice

maraton: 2:52:51 (2002)

Láďa Tarant 18.05.2006 22:59:24

[quote=running-observer]Souhlas s Pettem. Proto před během nebo při běhu upřednostňuji chleba se sádlem před chlebem s máslem, protože vepřové sádlo je velmi dobře stravitelné (nesmí ho být samozřejmě moc), a to zřejmě podstatně lépe, než rostlinné tuky. Ale před závodem na 10 km bych si dal nejméně hodinu pauzu i po chlebu se sádlem… A důležité: jídlo se nesmí bezprostředně zapíjet – dovedete si představit, jaká nehomogenní směsice by tím vznikla v žaludku a jak si s tím ten žaludek má poradit…[/quote] Tak nevím, panuje všeobecný názor, že sádlo a vůbec tučné maso pro lepší trávení se má zapíjet pivem. Vzhledem k tomu, že jsem sádlu nepřišel na chuť a bůček před závodem nejím, tak mám problém vyřešený. A pivko po závodě je fajn, v tom snad bude panovat všeobecná shoda…

avatar

Praha 4 - Krč

Celkem 3265 km
Minulý měsíc 0 km

Melounek žena 19.05.2006 12:36:11

[quote=running-observer]A dů­ležité: jídlo se nesmí bezprostředně zapíjet – dovedete si přestavit, jaká nehomogenní směsice by tím vznikla v žaludku a jak si s tím ten žaludek má poradit…[/quote] To plati vseobecne, i mimo beh – neredit travici enzymy :-)

avatar

Brno

Celkem 26381 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:29 (2009)
půlmaraton: 1:33:05 (2008)
maraton: 3:23:02 (2012)

running-observer muž 19.05.2006 16:11:40

[quote=Láďa Tarant]Tak nevím, panuje všeobecný názor, že sádlo a vůbec tučné maso pro lepší trávení se má zapíjet pivem. Vzhledem k tomu, že jsem sádlu nepřišel na chuť a bůček před závodem nejím, tak mám problém vyřešený. A pivko po závodě je fajn, v tom snad bude panovat všeobecná shoda…[/quote] To souhlasí, ale je třeba doplnit, že pivo je vlastně jídlo… Jinak něco jiného je bůček (kombinace několika tkání) a něco jiného je čisté vepřové sádlo, které fakt na trávení nepotřebuje žádnou berličku…

Nalezené položky: 9 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.