Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Boty na maraton

Boty na maraton

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Martas-PBS muž 24.08.2009 15:10:35

Chtěl bych poradit s botami na maraton. V neděli 30.8. mám běžet svůj první maraton, plánovaný čas 5:30. Ale mám problém s botami. V březnu jsem si koupil po roce běhání své první pořádné běžecké boty Asics Gel Nimbus 10, předtím jsem rok běhal v laciných, ale dobrých Reebokách. Reeboky absolvovali i 1/2 maraton, ale tam jsem už dost cítil každé šlápnutí a celkem byli už dost tvrdý. No zakoupil jsem tedy Asics a byla to nádhera, skvěle tlumili a já se v nich cítil v pohodě, absolovoval jsem vnich 600km a věřil jsem, že v nich v pohodě uběhnu maraton. Ale ve čtvrtek po čtvrt hodce tréninku mně začal bolet pravý kotník a hlavně holeň a zdálo se mi, že se mi noha v botě propadá na vnější stranu, přišlo mi to divný, vždyť ty boty mají vydržet 1000km. Po tréninku mně ten kotník a holeň dost bolela, což se mi nikdy nestalo. V sobotu jsem v nich zaběhl delší běh 1.5 hodky, ale po půl hodce se ozvala bolest v kotníku a holeni a já cítil jak mi ta nohe v botě se nějak smeká a nedrží, i když jsem různě povoloval a utahoval kaničky. No sice jsem dal těch 1.5 hodky, ale na maraton 5.5 hodky to nevidím. Jsem sice těžší běžec 91kg, a boty dostali přes léto zápřah, ale nebyl žádnej problém až teď. Tak, že mám problém běžet maraton.

  1. Mám ho běžet v nových botách (které si musím koupit), ale ty nebudou prošlápnuté a vyzkoušené ?
  2. Mám si vzít své Asicsi a zkusit to odběhnout v nich, s tím, že třeba to vydržím ?
  3. Mám běžet ve svých starých Reebokách, i když budu cítit po 3 hodkách asi každý dopad a tlumení nemají žádné jsou docela už tvrdý ?

Prosím o jakýkoliv postřeh a zkušenosti z botami při maratonu. Díky Martas

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 24.08.2009 15:19:01

no pokud by slo jen o bolest kotniku a holeni, nemuze byt na vide nedostatecne protazeni? Take jsem to sveho casu svadel na boty a strecink pred a po behu pomohl .. boty byly OK.

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 24.08.2009 15:28:55

A co je s tou botou-je nějak poškozená vevnitř? Když ne, tak ta bolest bude způsobená asi něčím jiným, než botou. Jestli ale chceš stejně nové boty a můžeš si je rychle vybrat i koupit, tak to udělej. Ještě je trochu vyzkoušíš (určitě si do neděle i tak párkrát krátce zaběháš) a před maratonem si můžeš preventivně oblepit prsty, klouby u palce, patu ap. náplastí, aby nebyly puchýře. Hlavně to chce vyzkoušené ponožky.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 24.08.2009 16:23:57

Pokud je problén v botě, tak si pořiď opět Nimbusy. Nove boty budes stejně potrebovat a noha je na ně zvykla.

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.