Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Jaké boty na 45 km orientační běh?

Jaké boty na 45 km orientační běh?

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Příbram

Ciriel žena 30.08.2009 16:39:42

Ahoj, poradí někdo, jaké volit boty na takovouto vzdálenost do terénu? Jde o cca 6h běhu, jak les, louka, tak i asfalt.....dle toho, kudy zrovna vede trasa…netuším, jaké volit boty… Zatím se přikláním k možnosti mít dvoje, abych je prohodila, až se začne otlačovat noha – jedny Adidas pro lesní terén, ve kterých běžně běhám, plus druhé s sebou pro výměnu, napadla mě Teva (sandály Teva Dozer II), protože mi při náhodném ozkoušení na 30 km sedly, ačkoliv vůbec nejde o běžecký boty.....

Není nějaká obuv přímo pro takto dlouhé běhy na různých povrchách během jedné akce? Nebo fakt dát přednost neběžecký Tevě, když sedla?

Děkuju všem za rady!

avatar

Bratislava

Celkem 78591 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:21:58 (2009)

Pranjal muž 31.08.2009 17:34:12

Ja by som sa priklonil jednym topankam, ale mozno by si mala zvazit topanky tak o 1 cislo vacsie, ako pouzivas zvycajne. Tymto by si sa mohla otlakom vyhnut. Sandale sa mi nezdaju ako dobra volba do terenu.

avatar

Příbram

Ciriel žena 31.08.2009 20:15:48

Myslíš o číslo větší, jo? Já měla zato, že boty maj právě sedět akorát, aby tam noha nalítala a nenarážela teda neustále na stěnu boty…

??

avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 01.09.2009 06:22:40

Stoprocentne vetsi, protoze se ti noha behem toho zavodu zvetsi aspon o to cislo, tak at nemas cerny prsty jak ja:)Ja beham dlouhy OB zavody, normalne v krosovejch botech, jednak dobre tlumej a hlavne mas trochu pevnejsi vrsek, takze nejsou tak problem vetve a pisek…

avatar

Příbram

Ciriel žena 01.09.2009 06:59:48

Bedrichu, no tak to zní úžasně logicky, to je supr!!!! Je pravda, že jsem se teď z podobného běhu vrátila a nosim boty svojí mamky, páč má o číslo větší nohu než já, a moje mi prostě nejsou :) Řikáš černý prsty? No tak ty pudou, co? :D Já mám odchlíplej nehet na malíčku, tak taky čekám, co se bude dít. A jinak nohu jak tlapu, hnisající a podlitou puchejřema, no sexy to neni :)

Díky moc vám oběma za rady, koupim teda o číslo větší!

Nemohli byste ještě třeba navrhnout značku, nebo popřípadě i model…dle toho, co je tak běžně chváleno, ozkoušeno…no určitě máte větší přehled než já..... Ono je těžký řídit se pocitem v obchodě, páč tam mi sednou třeba krásně, ale pak na 25 kilometru zjistim, že maj moc tvrdou vložku (prostě dno boty) a už se vezu, začnou pálit chodidla, narůstaj obrovskou rychlostí, vznikaj puchejře a s během to jde pomalu ale jistě…ta tam.

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 02.09.2009 14:02:07

Ciriel: Už jsem odpovídal i na email, ale klidně i sem – mě osobně se na dogtrekking skvěle osvědčily Adidas Supernova Riot, jsem s nimi nad míru spokojen. V Adidas Outlet Store v Praze na Jižní spojce jsme je teď kupovali nové za 2000Kč. Jinak se mi na ty dlouhé trasy osvědčila ještě jedna věc, kterou jsem vyčetl tady ve fóru – promazávat prostor mezi prsty lékařskou vazelínou. No a mít samozřejmě dobré ponožky, klidně bych i v průběhu běhu jedny ponožky vyměnil, rozhodně bych nestřídal boty … Jinak já na ty DT používám stejné boty, jako mám na „normální“ běh. Že bych kupoval o číslo větší, to tedy nedělám. Ty boty mi sednou docela dobře, jen nesmí být ani náznak toho, že by mě měly ve špičce tlačit …

avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 02.09.2009 15:07:59

No se tyce cernejch prstu to bych ani neresil, ja mam tak jeden dva normalni..:)Ale jinak pouzivam Adidas response TR a v pohode.

avatar

Kladno

Celkem 3473,25 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:22 (2005)
půlmaraton: 1:38:29 (2005)
maraton: 3:31:00 (2010)

Lucínek muž 02.09.2009 21:21:51

Adidas Response TR jsem pouzival pred SNova Riot. Byly to dobry boty, nicmene ty Riot mi prijdou o tridu lepsi. Mozna je to ale i tim, ze jsem v tech Response behal uz moc dlouho a uplne je zrusil …

avatar

Příbram

Ciriel žena 03.09.2009 12:27:23

Kluci, díky vám oběma. Ozkoušim a uvidim. Boty teda taky měnit nebudu, protože ty moje mi padnou jako ulitý, což po pár desítkách km by nedělalo dobrotu, jak jsem si ověřila – na základě nateklýho pařátu, téměř dvojnásobnýho. Takže seženu teda boty na běh, o číslo větší. Dám vědět, jak jsem pořídila.

Ještě teda k dokonalosti: ponožky spešl na běh? Nestačej jen takový ty s mohutnějším chodidlem? Já se v tědlech věcech moc nevyznám a zas se nechci nechat ukecat jen stylovostí atd, a platit 300 za ponožky, který seženu za stovku.....máte nějakej konkrétnější tip? Díky, díky!

avatar

Příbram

Ciriel žena 05.09.2009 19:58:53

Tak mi byly po konzultaci doporučeny, a nakonec nejlépe sedly, Asics Cumulus. Vyzkoušela jsem je i na pásu a na mou nohu byly eňo ňuňo :) Koupila jsem o číslo větší a už jsem je i prubla v lese a jeví se dobře. Za 3 týdny ten běh běžím, tak tam se ukáže víc, ale doufám, že zrasovaná se nevrátim :)

Prosim ještě, co ta ponožka? Poraďte mladé nebohé slečně, buďte toho srdce :-) Vim, že tu je sekce ponožky, ale mně de o to, jestli vůbec něco shánět, nebo stačej klasický vypodšitý, co mám doma…

Díky

avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 05.09.2009 20:21:55

Ahoj, poslední cca měsíc používám fusekle od moiry, model running. Jsou príma, stojej kolem stopade, a hlavně, mají na vrchním okraji napletenej takovej speciální rantlík, že do bot nepadá bordýlek. Pro ilustraci např. tento odkaz: http://www.fusky.cz/…html,det,920 Akorát já bych si na kros nevybral bílý.

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

Příbram

Ciriel žena 05.09.2009 22:23:28

Kostěj: Dobrý, to zní fajn, taková vychytávka. Tak já se po nich tady u nás mrknu. Na orienťák by se hodilo, kdyby do bot nic nelezlo, zbytečně by mě to brzdilo, kdybych musela vysypávat. Tak díky za tip, zdravim Střižák a spol. :)

avatar

Ústí nad Labem

Kostěj muž 05.09.2009 22:51:35

..... zdravim Střižák a spol. Jejda díkes, celou fakuli to byl můj běžeckej rajon(bylo to za kolejema), ale teďka jsem se předělal víc na silničáře. Ať ti to v tom terénu šlape.

Motto: kostejuv.blogspot.cz
avatar

Příbram

Ciriel žena 06.09.2009 08:25:14

Kostěj: Já tam chodila na VŠ a právě na těch kolejích jsem bydlela :) Už mám po státnicích, ale zrovna tu teď pro tu VŠ píšu DP :) Mě silnice psychicky unavuje, ale přes zimu se tam asi budu muset částečně přesunout, protože v lese by to bylo o ústa, a taky běhám se psem, kterej (vlivem lesního povrchu) má strašně jemný polštářky a když pak máme tyhle orienťáky, tak po troše asfaltu, kterýho se pořadatele prostě nevyhnou, začíná pokulhávat a nechce dál makat, páč je má narušený a otlačený. Tak v rámci zpevňování…ale trochu se bojim těch aut, upřímně, kor se psem (budu jí mít na pásu, ale i tak)

:-/

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.