Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Koleno po xté

Koleno po xté

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Peat muž 02.12.2009 23:00:16

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s následujícím problémem kolen(a). Připravoval jsem se na běh maratónu (Kladno začátkem září), regulérně cca od dubna 2009. Postupně si zvyšoval tréninkové dávky, bez nějakých závažnějších problémů. Zhruba 14 dní před maratónem samotným jsem si zkusil odběhnout 30Km, což ještě proběhlo v pořádku stejně jako velmi lehlé vyklusání následující den. O dva dny později jsem si dal (už v rámci závěrečné přípravy) 10Km v ostřejším tempu, opět bez jakýchkoli problémů, ale po doběhu asi po 100m chůze mě začalo velmi silně bolet levé koleno (svalová bolest, jako by se natažený sval při stažení „nemohl vejít“ do své klidové polohy, bez opuchnutí, změny barvy nebo teploty). Následující 2 dny jsem prokulhal (téměř bez pohybu) a další 3 jsem koleno pořád cítil. Zhruba po týdnu (v poslední naději na maratón samotný) jsem zkusil lehce potrénovat, ale už po cca 7–10min. jsem cítil, že se to vrací, následoval 1 den kulhání, 2 dny jsem to cítil. Kladno jsem se slzou v oku odpískal a dal si 10 dní úplnou pauzu s nadějí na Pražský maratón v říjnu, ale situace se de facto opakovala takže nevyšla ani Praha. Vleče se to podstatě do dnes, koleno funguje, ale nevydrží déle než 15–20min. běhu – pak se ozve a co jsem si taky všiml, moc se mu nelíbí chodit dlouho z kopce dolů. Jestli máte někdo podobnou zkušenost, tak prosím poraďte. Díky moc

avatar

Manětín

Celkem 4583 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:00 (1998)
půlmaraton: 1:53:36 (2007)
maraton: 4:24:25 (2007)

Kydy muž 02.12.2009 23:39:04

[quote=Peat]Ahoj, chtěl …tak prosím poraďte. Díky moc[/quote] Něco podobného mám za sebou… moje rada: jedině doktor na ortopedii. Nevíš, co se tam hnulo, je potřeba rentgen a nějaká diagnóza. Podle mě se tohle heřmánkem nevyhojí. Držím palce, ať Ti to dobře dopadne.

Motto: Běhání je krásný... hlavně to pívo potom :-) Vidíš-li někoho běžet, nepřemýšlej o něm, ale o sobě...
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.