Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » creatin

creatin

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 08.06.2006 21:58:25

Vážení! Možná tady neumím správně hledat, ale o tomhle jsem tady nikde nic nenašel. Používáte to někdo? Nemyslím pochopitelně, že by to někdo ládoval při každém tréningu, jde mi o ty náročnější situace, kdy je tělo fakt dost poznamenané.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Liberec

PeterPan 09.06.2006 08:23:43

Není to jenom na to, aby se ve svalech zadržovala voda a tím se zvětšovaly? Nevím, jestli je to pro běh to pravý ořechový. P.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 09.06.2006 13:05:09

Opět to asi nejspíše rozsoudí Ondra U. jako bývalý kulturista a současný maratonec. Mně se to brát zdá zbytečné.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha - Klánovice

Celkem 24666,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:21 (2007)
půlmaraton: 1:26:18 (2007)
maraton: 3:02:54 (2010)

Ondra1 muž 13.06.2006 08:12:30

Kreatin tvoří společně s fosfátem energetickou vazbu kreatinfosfát, která je nepostradatelná pro svalovou práci. Kreatinfosfát je energetickým zdrojem pro anaerobní výkon, tedy pohyb, který je energeticky krytý bez přísunu kyslíku. Délka trvání takového pohybu je udávána okolo 10s, pak jsou zásoby ATP-CP vyčerpány a enegretické krytí přebírá glukoza (krevní a následně uvolněná ze zásob jaterního a svalového glykogenu…). Při dostatečném příjmu kreatinu může vzrůst alaktátová výkonnost. Předpokladem je příjem 6–20g kreatinu denně po dobu cca jednoho týdnu. Ve svalech dojde k větší produkci kreatinfosfátu. Účinek kreatinu nespočívá v nárustu výkonnosti, ale ve větší odolnosti vůči intenzivnějším a alaktátovým zatížením. Kreatin podporuje odolnost vůči krátkodobémusé­riovému zatížení při tréninku síly, rychlosti a rychlé síly. Z mých osobních zkušeností musím říct, že schopnost trénovat při užívání kreatinu je daleko lepší – vyšší intenziota tréninku, delší trénink bez únavy až do konce. Mám ale zkušenost jen se silovým tréninkem (powerlifting) ne s během. Myslím, že kreatin by se dal využít jedině pro trénink rychlosti a rychlé síly, viz výše, tedy velmi krátkých a intenzivních úseků, v sériích. Další věc je, že spousta sportovců na užívání kreatinu reaguje různě. Ne každý zaznamená pozitivní vliv, někomu může i vadit. Jeden z vedlejších účinků může také být zadržování vody ve svalechm, což vede ke zvýšené hmotnosti. Ondra

Motto: Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.