Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » začátek - běh/kolo -pulsmetr

začátek - běh/kolo -pulsmetr

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

larry 24.07.2006 14:32:13

Zdravím.

V březnu jsem si pořídíl kolo a z bojových sportů tak nějak přesedlal na kolo a běh. Nějakých 25 dnů v měsíci stále něco dělám. Na kole mám teda najeto cca „jen“ 1600km od března a k tomu něco naběháno. S tim během si na kilometry netroufám. Kdyz jedu na kole 10km nebo treba 20km tak si drzim tepovku od 139 do 159
tepu za minutu. Zkousel jsem si maximalku a vysla mi pri behu na 199. (pulsmetr mam tejden) Jinak ubehnul jsem i 20 km s nejakým terenním stoupáním za (nesmát se) :D asi 2h 30min. Při závodě v běhu do vrchu na 6km s převýšením cca 650 metrů jsem to měl za 37:59s (pulsmetr jsem ještě neměl). To jenom tak pro přehled. Kamarád co jezdil profi cyklokros, mi řiká, že na kole jezdim v moc vysoký tepovce. Na začátek prej moc. Mám v klidu jezdit do 130 a to i do kopců. Když si ale pudu zaběhat svojim normal tempem, tak se budu pohybat někde mezi 145–155 tepy. Jak si mám teď vybrat? Jak teda na zvyšování kondice? Jak připravit svaly a kardiovaskulární systém? Možná že těch 150TF na kole je třeba dost. Jel jsem teď v pěti dnech po dvaceti kilometrech ve 150TF a začali mě brát křeče. Jinak moje vidina je taková: stále nabírat fyzickou kondici, zůčastňovat se závodů jak v běhu tak na kole, časem třeba duathlon. Vzhledem k nepřebernýmu množství informací na internetu a od kamaráda bývalého profíka, je těžké se rozhodnout. Ještě něco. Měřil jsem si tep po probuzení a měl jsem 47/min. (je to možné?) V další dny však to v podstatě nešlo pod 65 / min. Nejsem tedy dost natrénovaný? Jsem přetrénovaný? Nemocný?

Poradíte-li, DĚKUJI

larry

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 24.07.2006 15:41:37

[quote=larry]Ještě něco. Měřil jsem si tep po probuzení a měl jsem 47/min. (je to možné?) V další dny však to v podstatě nešlo pod 65 / min. Nejsem tedy dost natrénovaný? Jsem přetrénovaný? Nemocný?

Poradíte-li, DĚKUJI

larry[/quote] Ranni tep maji spickovi sportovci kolem 40tepu/min. a treba Indurain mel tepovku 36/min., coz asi u beznyho cloveka je pouze pred smrti:) Jinak cim trenovanejsi organismus, tim nizsi klidova TF.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 24.07.2006 15:52:33

[quote=Devce][qu­ote=larry]Ješ­tě něco. Měřil jsem si tep po probuzení a měl jsem 47/min. (je to možné?) V další dny však to v podstatě nešlo pod 65 / min. Nejsem tedy dost natrénovaný? Jsem přetrénovaný? Nemocný?

Poradíte-li, DĚKUJI

larry[/quote] Ranni tep maji spickovi sportovci kolem 40tepu/min. a treba Indurain mel tepovku 36/min., coz asi u beznyho cloveka je pouze pred smrti:) Jinak cim trenovanejsi organismus, tim nizsi klidova TF.[/quote] Lidičkové, já jsem aerobní tragéd /osobák 10km:41min , ale když poctivě trénuji, mám ráno 40/min Indurain běžně 32/min, v období extrémních tréningů v kopcích až 28/min Obsah plic /indurain/hodně přes 6l / no já zase mám menší plíce než absolutní nesportovec. Bohužel. Pán bůh ví proč. Ranní průměrný klidový tep nepřecenujte. Jeho náhlé zvýšení je však signál průseru. Většinou boj s bacilem nebo přetížení těla.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 24.07.2006 16:23:33

[quote=minusak]Ob­sah plic /indurain/hodně přes 6l /[/quote] tuším, že měl 8,6 litrů… (ale ruku do ohně za to nedám, ale určitě měl přes 8)

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.