Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » DENÍK P. NOVÁKA: Za limitem přes Tatry až na dno Vltavy [článek]

DENÍK P. NOVÁKA: Za limitem přes Tatry až na dno Vltavy [článek]

Nalezené položky: 46 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

havelka_david muž 20.05.2008 21:20:26

>> chmelikpepik, 20. 5. 2008 20:42:11

jestli se bavime o tom samem Sykorovi tak ten umel 5km za 13:24 :-) jinak Pavel ma bezeno 2:17 a je pred nim 20 lidi kteri to behali pred 20–30 lety v maratonkach, a byli 5–6 minut za svetakem, k pomeru dnesnim casum, treninkum, vybaveni, atd. pokud se jim chce nekdo rovnat by mel behat maraton kolem 2:10. Ale chapu ze behani, vy kteri jste si precetli jednu, dve knizky jak se dostat do kondice a casopis k tomu rozumite nejlepe.

avatar

Orin muž 20.05.2008 21:57:12

>> havelka_david, 20. 5. 2008 21:20:26

Divná je jedna věc. Dal jsem si v Googlu vyhledat „elitní maratonec David Havelka“ a žádný relevantní odkaz to nenašlo. Jak je to možné?
Ale k věci: před 30 lety byl světový rekord 2:08, před 20 lety lehce pod 2:07. Jsem zvědav, kde najdeš 20 lidí, kteří tenkrát u nás běhali maraton za 2:12–2:14. Až je najdeš, tak se teprve pouštěj do diskusí o věcech, kterým nerozumíš.
Připomínáš mi chlapa v hospodě u TV, který má sedmé pivo a vykřikuje, že ten Kulič nikdy nebude dobrej jako Ronaldo…

avatar

Orin muž 20.05.2008 22:01:03

>> havelka_david, 20. 5. 2008 09:05:25

Nikdo netvrdil, že měl noční den před maratonem, ale jistě je měl v posledních týdnech před závodem, což nikomu na formě nepřidá. A ty ho srovnáváš s lidma, co měli v Duklách ideální podmínky. S tou dovolenou je to hezký nápad. Ale ve většine firem je 4–5 týdnů. Pokud jsi článek skutečně četl, možná víš, že Novák ji obětoval soustředění.

avatar

havelka_david muž 20.05.2008 22:36:03

>> Orin, 20. 5. 2008 21:57:12

Ono kdyz si zadas elitni maratonec Pavel Novak tak to taky nenajde. :-) zajimave je ze v clanku o Pichrtove je psano, ze Kanada nema dobre maratonce, a ze Kanadan bezel pouze 2:18 a tady kdyz nekdo bezi 2:19 nebo v loni 2:30 tak je proste za Boha… A oni to skoro behaji baby…

avatar

Zlín

joshula muž 20.05.2008 22:39:15

Já také dál fandím Pavlovi a děkuji, že se podělil o pocity. Každý děláme chyby. Hodně toho Pavel prozradil už na besedě behej.com před Pražským maratonem. Kdo tam byl a slyšel, tak pochopí, že to Pavel neměl zrovna jednoduché. I když udělal nějaký omyl, tak štěstí se k němu zrovna nepřiklonilo.
Co se týká Veroniky, tak už to tu taky několikrát zmínila, že prostě lepší závod nebyl k dispozici.
Děkuji těmto našim nejlepším běžcům a redakci, že tyhle deníky nám sprostředkovává. Je to výborná motivace pro nás amatéry. Třeba se jednou i Robert Štefko podělí o své zkušenosti.

Pavle přeji hodně síly do dalších závodů a limitů!!! Veronice hodně štěstí, tak jako Aničce.

avatar

havelka_david muž 20.05.2008 22:40:18

>> havelka_david, 20. 5. 2008 22:36:03

jeste tedy doplnim, protoze to stejne zacarovanej kruh a nekteri to nedokazi pochopit. Bohuzel tyto lidi nemaji na to zabehnout limit. A at si porad sneji svuj sen, diskutuju se o nich na forech, delaji se konference, stejne se pak vymluvi na to ze z otaceni dozadu si neco natahli, ze zrovna tyden pred maratonem meli nocni, atd… Doufam ze z toho snu konecne procitnou…

avatar

Orin muž 21.05.2008 07:51:33

>> havelka_david, 20. 5. 2008 22:40:18

Těch 20 jmen bych prosil, pane chytrý.

avatar

havelka_david muž 21.05.2008 08:18:44

>> Orin, 21. 5. 2008 07:51:33

pomerove jestli neumis cist :-)

avatar

havelka_david muž 21.05.2008 08:21:07

>> havelka_david, 21. 5. 2008 08:18:44

a uznavam chybu tak pred 30–40 lety… :-)

avatar

Franta Holy muž 21.05.2008 12:09:55

Přihlašuji se do diskuse „Mohu do toho mluvit?“ Je dobré mít téma, které má několik úrovní a několik úhlů pohledů … pokud se budeme držet zásady – bez invektiv a stop vulgaritě, tak každý má tu „svojí“pravdu, která pro druhé bude relativní a také může být i nepravdou. Respektujme se a argumentujme „svými“ názory, postřehy, znalostmi…a zkusme akceptovat názory druhých. Co je však skutečností a faktem bez diskusí, že Pavel byl a doufám, že zůstane sdílný a otevřený komunitě běžců na stránkách běhy.cz. Za to mu patří velký dík i můj obdiv. Tato komunita má svůj cíl / obsah najdete na webu samém /, ale také své požadavky, které více či méně tyto stránky plní. Pokud zde budeme prezentovat pouze příspěvky a komentáře odborné a znalé „hrstky“ veřejnosti, zabředneme do věčné polemiky trenérů i závodníků o „jejich“ principech a „jedinečných“ receptech na úspěch … a tak se diskuse stane sice kritickou, ale rozhodně ne zajímavou … Osobně přiznávám, že s Davidem v mnohém souhlasím, ale toto není to pravé fórum pro takovouto úroveň diskuse. Proto navrhuji aby nám David napsal článek, články, jak on se ke svým výsledkům dopracoval, jakým způsobem, co určitě běžec musí, co by už nemusel a co určitě nesmí … To bych považoval za korektní a zároveň prospěšné sdělení /ne komentář/ pro všechny kategorie a všechny úrovně běžců.

atlet veterán, Franta Holý 

avatar

Prievidza

Celkem 4352 km
Minulý měsíc 0 km

eN muž 21.05.2008 19:36:21

David nie je majster konštruktívnej kritiky, napriek tomu mohol napísať svoj názor. Právo mu neupieram, ale za dikciu mu dobrý bod dať nemôžem. Pavel Novák ( nedovolím si špekulovať, či to bolo, alebo nebolo reálne, preto možno ) možno na to mal, možno nemal, napriek tomu mohol o limit usilovať. Právo mu rovnako neupieram, ale na rozdiel od Davida mu dobrý bod za pokus dávam. A za to, že bol ochotný o svojom neúspechu napísať mu dávam 10 bodov.
Davidovým slovám by som rozumel, keby ho Pavel svojim pokusom obmedzoval v snahe o dosiahnutie svojich cieľov. Podľa mňa Davidov piesoček narušený nebol. Tvrdenie o čase na 5 km je vo všeobecnosti pravdivé, ale existujú výnimky. Kedysi sme mali na Slovensku bežca, ktorý v 5 km na dráhe nestíhal s priemernými bežcami, ale maratón dokázal dať za 2:14. Žiaľ z tabuliek žijúci slovenskí funkcionárski „Davidovia“ mu toľko veštili neperspektívu, až im uveril a vyprdol sa na behanie.
Vo Formanovej „Kukačke“ Mc Murphy tiež nezodvihol mramorový kameň so sprchovou armatúrov, aby ním vyvalil mreže ku slobode. Uškrňajúcim sa „Davidom“ v ústave povedal, „Ale aspoň som sa o to pokúsil, srabové!" Náčelník sa neuškŕňal, iba mlčky sledoval a keď nadišiel jeho čas, kameň podľa návodu Mc Murphyho zodvihol, mrežu vyvalil a bol voľný. Slovenský a aj Český maratón je tiež dlho preč. Možno Pavlove riadky mlčky číta nejaký náčelník a keď príde jeho čas… V tom je význam podobných článkov a v tom je kontraproduktívnosť pohľadu Davidovho.

avatar

Kladno 4

Hauken muž 21.05.2008 20:12:19

>> eN, 21. 5. 2008 19:36:21

Vážený a milý „nástenkár“,
po přečtení Tvých řádků jako bych si opláchl oči živou vodou ( unavené z předchozího), hřejivá náplast( hrejivá náplasť?)pro mě a jistě potěší spoustu těch, kterým se Pavlův článek líbil a kteří oceňují možnost nahlédnout nejen pod pokličku Pavlovy běžecké kuchyně, ale přímo trochu pod kůži člověku, z kterého vyzařuje nadhled a sympatický životní postoj, který je pro mnoho vnímavých inspirací… ať již běhají na jakékoliv úrovni.
Miloš Kmuníček

Motto: Běh není droga, je úplně neškodný, dokud jej nevysadíte.
avatar

Celkem 65971 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 21.05.2008 21:25:26

>> havelka_david, 20. 5. 2008 22:36:03

Musis rozlisovat, nekdo zabehne 2:30 a protoze vime, ze to neni profik, tak to potesi, zvlaste treba kdyz se jedna o debutanta, od ktereho nikdo takovy cas necekal. Mimochodem, pokud by se nepsalo o lidech jako je Pavel, tak proste v ceskem behani neni temer o cem psat. A ja nevim jak ty, ale ja si o behani ctu rad. Myslim, ze tvoje osobni utoky na Pavla nejsou na miste, je v nich sice spousty pravdy, ale zpusob jakym to rikas mi tedy vubec nesedi.

Motto: Never give up!!!
avatar

BroukBeBe žena 22.05.2008 11:02:42

Ahoj Pavle

Gratuluju k tomu, ze jsi dosel na ceste za pokusem o splneni limitu tak daleko.
Myslim, ze malokdo by do toho veskereho snazeni za danych okolnosti vubec sel, pak dosahl takovych vysledku a po relativnim neuspechu nechal nahlednout do sve duse.
Jednoduse – vic nez dobry!

Uzivej leto a pocit dobre vykonane prace:).

S pozdravem pro Tebe a rodinu
Veronika 

avatar

Liberec

fogltanc muž 23.05.2008 08:49:24

Při čtení článku, mimo jiné pěkně napsaném, se mi zase vrátili pocity při trénky, když jsem měl také svůj sen. To krásné vrušení při pocitu, že to běhá. Ta síla něco s tím udělat, když se zrovna nedaří… A Pavel toho napsal ve svém článku moc a moc a třeba to někomu pomůže a za čtyři roky v Londýně budem držet palce našemu běžci :-)
Honza Šebelka

administrator 03.04.2010 13:32:29

Olympiáda. Kouzelné slovo pro každého sportovce a já měl tu drzost, že jsem si na podzim loňského roku řekl, že se o ni pokusím. To jsem si ještě naivně myslel, že by pro jednoho českého běžce mohla být letenka do Pekingu za čas pod 2:18 hod. Omyl. Když jsem později zjistil, že tomu tak není a budu muset předvést výkon v každém případě o tři minuty lepší, moje bojovnost se zvýšila. Ale popořádku.


Odkaz na článek
Nalezené položky: 46 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.