Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Covid

Nalezené položky: 1726 První Předchozí | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | Další Poslední
avatar

České Budějovice

Jirka123 muž 12.01.2022 22:25:20

>> VlastaK, 12. 01. 2022 21:07:45

A dokonce ten článek není mimo běžeckou tématiku, je zde citován profesor Pirk, velký propagátor běhání :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 13.01.2022 10:55:54

>> VlastaK, 12. 01. 2022 21:07:45

Pekne napisane, ziadne konspirovanie, len vyjadrenie myslienkoveho a osobneho postoja. Vo svetle utahujucich sa skrutiek opatreni a nekonciacej dilemy ohladom ockovania deti, ma slova autora oslovili.

Zverejnenie sprisnenych opatreni, ktore budu platit od 19.1. v SR ma nuti krutit hlavou co to zas za sprostosti vymysleli. Bez urazky, ale bratia Cesi nas v tomto predbehli a my sme ich iba okopirovali…

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 03:40:54

zabudol som na vas, tak aby som to napravil

fraska ide do zaverecneho dejstva

herci komedie pripravuju spustenie opony

https://www.parlamentnilisty.cz/…covid-689389

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 03:42:36

>> rudo, 14. 01. 2022 03:40:54

herec co hra rolu PRYMULA je zvlast srandovny:

treti zapich je dobry lebo chrani pred omicronom

dalsie zapichy su zbytocne, kedze nie je na omicron „vakcina“

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.01.2022 09:07:15

Tak nakoniec Djokovicovi minister pre imigraciu zrusil vizum. Zvlastna to kauza. Zo sportoveho hladiska je skoda, ze Djokovic nehra. Obavam sa vsak, ze minister, ak si chcel udrzat politicke body, inak konat nemohol.

Z dostupnych informacii je zrejme, ze Djokovic pri podavani ziadosti o viza obisiel federalnu vladu, klamal/dodal falosne papiere o prekonani choroby alebo/aj porusil zakony behom (nepravdepodobnej) karanteny minimalne v Srbsku a v Spanielsku – vedome. A potencialne tak spachal niekolko trestnych cinov. Takze teraz sa bud prizna, ze klamal, alebo bude celit vysetrovaniu a ak sa preukaze, ze predpisy porusil, aj postihu minimalne v dvoch jurisdikciach. V Srbsku ho urcite neodsudia, mozno formalne minimalisticky potrestaju pokutou, v Spanielsku by som si vobec nebol isty.

To, ze pri vstupe sa „pomylil“ a neuviedol, ze navstivil aj Spanielsko pred priletom do Australie, ani nerozvadzam. Mozno naozaj spravil iba chybu z nespozornosti. Ak vsak klamal pri tvrdeni o nakaze a o prekonani choroby, islo o dalsie umyselne klamstvo.

Nestihnutie lehoty na odovzdanie dokumentov, je na posudeni organizatorov AO a ti mu to zrejme radi prepacili. Tiez nie pekna vizitka o uplatnovani pravidiel na kazdeho rovnako.

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 10:43:39

kedze cely covid a teda aj zapichavacky su jeden velky podvod a kriminalny cin

tak Djokovic je jediny co nic nespachal

a len nastavil zrkadlo fasitickemu rezimu aj AUS

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 10 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:31 (2024)
půlmaraton: 1:24:58 (2023)
maraton: 3:26:43 (2022)

Meescha muž 14.01.2022 10:44:07

>> Mato, 14. 01. 2022 09:07:15

Víš, jak to je. Na papíry (včetně víza) má lidi, jenže když si vybereš kretény, tak to dopadá, jak to dopadá. Už jen to, jak hloupé lži mu vymysleli na občůrání australských pravidel, je k smíchu. Teď si to holt po právu vyžere letošní neúčastí na AO, což mě štve, byl by to hodně peprný turnaj. V Srbsku dostane maximálně pokutu, ve Španělsku to též nebude tak horké a nakonec ty tři roky zákazu vstupu do Austrálie se dají odrbat výjimkou až kauza vychladne.

Zapletl se do narychlo splácaných lží, urval si ostudu, nezíská pro něj velmi důležitý titul a jestli nepatřil mezi diváky oblíbené tenisové hvězdy, tak teď tomu moc nepomohl.

avatar

Bratislava

Brutto muž 14.01.2022 10:44:26

>> Mato, 14. 01. 2022 09:07:15

Inak ja ho nejako nechcem obhajovat, urcite sa potom uz zamotal a chcel si udrzat nejaku tu hrdost (o balkancoch viem svoje), ale je pravda, ze pri vytazenosti vrcholoveho sportovca je to v hlave casto jeden velky gulas. Ak nahodou za neho tie prehlasenia nevyplnal niekto iny, lebo aj take moze byt, tak uplne kludne mohol „zabudnut“ ze bol v Spanielsku. Pamatam sa na dokument s Kilianom Jornetom, ktoreho Salomon vlacil po celom svete po prezentaciach, interview, akciach a uz za niekolko dni totalne nevedel kde bol a kam vlastne prave leti, bol uplne gorgy. A to ma este lepsiu vydrz ako Novak :) Skor mi v tom celom trochu vadi to, ze mal pozitivny test na Covid a na druhy den sa stretaval s dalsimi sportovcami. O jeho postoji k tejto chorobe uz ale davno vieme, spomenme si na jeho „premorovaci“ turnaj :)))

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.01.2022 10:57:26

>> rudo, 14. 01. 2022 10:43:39

Ak by sme pristupili na tvoj narativ (nejdem sa s tebou vadit, nema to zmysel), tak ked nic ine, tak klamal a absolutne nezvladol PR. Keby bol tak hrdy a cestny clovek, tak na rovinu vyhlasi, co si o tom mysli a nikam necestuje. On chcel balkansky osierat a dopadlo to, ako to dopadlo. Tak alebo onak klamal. A to cestni ludia nerobia.

A to ho ako sportovca uznavam, aj ked sa nemozem oznacit za fanusika.

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 11:01:35

>> Mato, 14. 01. 2022 10:57:26

tvoj sukromny nazor v tejto forme sa dal ocakavat.

neviem co znamena privlastok balkansky pre teba.

hadzat niektore etnika do jedneho vreca je povolene u inych etnik zakazane

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.01.2022 11:02:19

>> Brutto, 14. 01. 2022 10:44:26

Jasne, ze mohol zabudnut a aj som to napisal. Vo svetle inych jeho zjavnych klamstiev/neces­tneho spravania, vsak nemozno vylucit, ze aj toto nebola iba nepozornost. Ak aj neuznavam Covid, budem aspon respektovat obavy inych a nesposobim svojim spravanim, ze sa pravom obavali o svoje zdravie. Aj ked kazdemu je asi jasne, ako to s jeho „pozitivitou“ bolo… Chcel provokovat/obist pravidla, kopli ho do zadku.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.01.2022 11:03:15

>> rudo, 14. 01. 2022 11:01:35

Balkan je region. You are welcome.

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 11:39:03

>> Mato, 14. 01. 2022 11:03:15

balkansky osierat

a Balkan je region

skvele, MATKO, skvele

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 11:40:49

ked je to teda o tenise

Gruzinsky tenista na turnaji ATP – Sydney

musel vzdat, kedze nemohol dychat, nizka saturacia krvi kyslikom

trikrat zapichnuty Fajcerom

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 11:46:51

obrovsky megapodvod na ludstve

umyselne nasadena biologicka zbran hromadnej depopulacie

a tenbto fasiticky rezim ma odvahu vycitat Djokovicovi nejake mini mini male klamstvo, ktore musel spachat, kedze na rovinu sa s teroristami a fasistai jednat neda.

ale samozrejme ze pravnik ma na to iny nazor.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.01.2022 12:57:26

Srdieckom vysvetlovat pravidla, a nasim vsetko prepacit to je take, chcel som povedat balkanske, ale ide to aj o hodne viac na sever, tak sa nebudeme obmedzovat iba na jeden region… postkomunisticke.

A isteze, Balkan je geograficka cast sveta – balkansky poloostrov a aj historicky sa oznacuju konkretne regiony, ako patriace na balkan. Pridavne meno – balkansky ma aj negativnu konotaciu – surovy, divoky, bez politickej kultury (balkanizacia vztahov, a pod.). Ovsemze, kazda generalizacia pokrivkava a mozme tu slovickarit.

Francuzsky general po prvej svetovej vojne vyhlasil: chceli sme skulturnit Balkan a namiesto toho sa zbalkanizoval cely svet. No co uz k tomu dodat. Snad len ze normalny ludia nebudu popierat Srebrenicu a to, co sa tam udialo. A milion inych udalosti, len to nesuvisi s behom a nemam chut tu vzdelavat popieraca vsetkeho, aj nosa medzi ocami.

avatar

Celkem 6303,63 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:39:52 (2020)
půlmaraton: 1:33:51 (2023)

blackseal muž 14.01.2022 13:03:03

>> Mato, 14. 01. 2022 11:03:15

Tak ci onak, si priradil negativnu charakteristiku, obyvatelom geograficky vyclenitelnej oblasti. Prisne vzate si prisudil viacerym narodom resp. etnickym skupinam ktore ju obyvaju. Len potom je otazkou, preco pri urcitych etnikach, obyvajucich detekovatelnu oblast je spojenie s negativnou charakteristikou akosi hm.. pomaly trestnym cinom a ci by som sa vyvinil, ak by som nehovoril o etniku, ale o uzemi (a ucitou negstivnou vlastnostou k nemu priradenou), hoci je zrejme, ktore etnikum v danej oblasti prevazuje. Potom sa cudujeme, preco je vela ludi skeptickych k miere objektivity napr. medii, sudov a pod a preco mame podhubie ludi, ktori inklinuju k alternativnemu, konspirativnemu a neviem akemu inemu videnia sveta a spolocnosti.

avatar

Celkem 6303,63 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:39:52 (2020)
půlmaraton: 1:33:51 (2023)

blackseal muž 14.01.2022 13:07:10

>> Mato, 14. 01. 2022 12:57:26 Ok, ale potom v takom pripade, ked sa bavime o ustalenom spojeni, mozem beztrestne hovorit o nemeckej nadutosti, britskom snobizme, polskom kseftarstve a pod?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.01.2022 13:25:46

>> blackseal, 14. 01. 2022 13:07:10

Suhlasim, nebolo to korektne a ani sa to tak netvarilo. Nie som novinar a ti by si to samozrejme nemali dovolovat – okrem glos, ktore by mali byt jasne oznacene, ze su to glosy. Ja sa napriklad vobec neurazim, ked oznacia nas region/oblast, ze v nom je pritomny karpatsky typ demokracie, ci ze tu mame trvalo zakorenenu karpatsku demokraciu. Je to pravdive, aj ked nekorektne. U nas je typicky slovensky nepotizmus, ktory riadi vsetky nase vztahy, politiku, aj spravodlivost. Ti, ktori ho nepraktizuju, sa pravom citia urazeni. Napadaju ma aj ine / vecna slovenska ukrivdenost, slovensky komplex, atd. Pouziva sa na okorenenie, provokaciu, vzbudenie vasni.

Keby som tu takto utocil na konkretneho diskutera… Ale vseobecne – nebolo to pekne, pardon.

P.S.: k tej nadutosti, snobizmu … atd. – a nehovoria to bezne ludia? Teda, nie ze by to bolo spravne.

avatar

Bratislava

Brutto muž 14.01.2022 13:49:31

To vazne uz pod tou ani nie prehnanou, ale uz chorou korektnostou, sa tu budeme tvarit, ze neexistuju viditelne rozdiely pri chovani sa severanov, juzanov, balkancov, severoafricanov, stredoazijcanov, atd.? To nemyslite vazne. Ja mam pritom balkan rad (aj teraz napriklad uz cely den pocuvam Jasnu Zlokic), chodim tam rad a rad sa aj bavim s tamojsimi ludmi. Neznamena to ale, ze si budem zakryvat oci aj pred ich minusmi. Tu nikto nehovori, ze z 50 milionov balkancov je 50 milionov presne rovnakych a zlych a neviem akych. Ale pokial sa obyvatelia nejakeho regionu v prevaznej miere nejako spravaju, tak nie je v nicom zle ich takto oznacit. Ja napriklad uz dlhodobo badam, ze obyvatelia vychodneho Slovenska vykazuju ovela viac rovnakych crt spravania sa ako Ukrajinci a nie ako obyvatelia stredneho a zapadneho Slovenska. A teraz, kedze sa niekto niekedy rozhodol nakreslit nejaku nezmyselnu ciaru, tak sa to mam bat povedat?

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.01.2022 14:06:18

>> Brutto, 14. 01. 2022 13:49:31

Takto – ked je nieco nekorektne, tak je to nekorektne a ja som bol za to vyvolany, tak beriem. Nebolo to pekne a ospravedlnil som sa. Niekde je nekorektonost v pohode prijatelna a doplna diskusiu, inde neziaduca, zalezi od okolnosti. Nie, ani nahodou to nenaplnalo skutkovu podstatu trestneho cinu (na rozdiel od niektorych inych prispevkov aj v tomto vlakne), lebo vyjadrenia treba brat aj v kontexte. Ak ma nekorektne vyjadrenie vzbudit nenavist ku konkretnemu narodu/entiku/na­bozenstvu tak je neprijatelne absolutne. Ak sa jedna o nekorektnost vramci vyhrotenejsej diskusie, tak jej ucelom je nieco podciarknut, nie vyvolavat nenavist.

Balkan ako geograficka oblast je pekny, velakrat som tam bol a ludia nie su homogenni ani omylom. Z urciteho typu spravania nie som vsak u ludi z tohto regionu prekvapeny, aj ked nie vsetci sa tak spravaju. To je vsetko. Zrovna tam sa politicka, kulturna, genderova a ani ina korektnost nenosi (zas generalizujem, ja viem).

avatar

Celkem 6303,63 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:39:52 (2020)
půlmaraton: 1:33:51 (2023)

blackseal muž 14.01.2022 14:41:28

>> Brutto, 14. 01. 2022 13:49:31

Vsak jasne ze existuju, vsetci to vieme, len je velmi tenka hranica, co je dovolene, co nie, nevraviac o tom, ze okrem toho, ze je tenka, nie je ani pevna a zavisi aj od toho kto to hovori, pripadne od celeho kontextu situacie. A nemusime sa ani ohanat trestnym pravom, pozri co sa deje Rowlingovej. Takto som si predstavoval 50 roky, masova hysteria, ale uznam, zatial beha po slobode.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.01.2022 15:11:17

>> blackseal, 14. 01. 2022 14:41:28

Co sa deje s Rowlingovou (tou spisovatelkou J.K.?)? Nestiham sledovat, neviem.

S urcitou davkou ironie podotykam, ze politicki vazni by sa tiez citili teraz dotknuto. A ku kontextu dodavam, ze procesy z 50.rokov postihli moju rodinu velmi tazko (moj otec videl svojho otca prvykrat az ako velky skolak a dedo nikdy nic nespachal; babku odsudili sucasne tiez a hned po porode isla do udelenia milosti sediet- hadaj kde vyrastal so sestrou medzicasom, ked aj jeho stryka odsudili na dozivotie v tom istou procese a ostatni z rodiny zahynuli cez vojnu v „neexistujucich“ koncentrakoch). Stalinsky teror je niekde uplne inde, stacil krivy pohlad a prokurator ziadal opratku.

avatar

Celkem 6303,63 km
Minulý měsíc 155 km
10 km: 0:39:52 (2020)
půlmaraton: 1:33:51 (2023)

blackseal muž 14.01.2022 15:28:29

Rowlingova mala ironicke poznamky, k newspeaku ohladom genderovej oblasti a je tak trochu v nemilosti. Dohladat sa to da, tiez som to nesledoval, len preletel nejake clanky. Napr: .https://www.id­nes.cz/kultura/film-televize/special-harry-potter-20-let-rowlingova-absence.A211230_130­306_filmvideo_ts, 50te roky neboli len o politickych procesoch, ale aj o celkovej atmosfere v spolocnosti (isteze vyvolanej tymi procesmi). To som mal skor na mysli. Ak si cital od L. Mnacka Oneskorene reportaze, tusim z 1963, v niektorych pribehoch je to pekne popisane.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.01.2022 15:42:36

>> blackseal, 14. 01. 2022 15:28:29

Diky, cosi sa mi mari, ze som to uz zachytil, precitam si o tom.

Samozrejme som to nemyslel vazne a aby ma niekto neobvinil, ze si robim nemiestnu srandu – doplnil som kontext. Ako si pisal vyssie – nekorektnost treba vnimat v kontexte a aj v osobe, ktora sa jej dopusta. Aj tak je problem vyhoviet kazdemu.

Ak vsak ma niekto alternativne pravdy = alternativu k logike, nuansy mu nevysvetlis. Tie sluzia len na dalsie zadrapnutie.

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 15:53:29

ak sa ide hodnotit srbske etnikum

balkan je tak roznorody, ze podla mna nic balkanske neexistuje

obrovsky rozdiel napriklad voci Chrovatom, ktori podlahli Vatikanskemu planu uz davno a vychovali svoj chorvatsky katolicky fasizmus.

ja som osobne 2 roky byval v dome srbov v MEL a nadalej som sa s nimi kamaratil este 20 rokov a casto sme sa stretavali cela skupina

vsetci chlapy – srbi boli skveli ludia, uz by som to netvrdil o srbskych zenach, tam to ale bola skor logicka problematika.

ak sa pozrieme na pripady co pozna kazdy:

Nikola Tesla – srb odrbany americkymi bankarmi cely zivot a lutoval ze neodisiel ako mlady do Ruska kde by mal plnu podporu svojej vdececkej prace.

Madelaine Albright – Korbelova = prazska zidovka, ktorej pred Hitlerom zachranili zivot srbski partizani odmenila sa im vyvolanim juhoslavskej vojny a bombardovanim Srbska

a podovbny medzietnicky konflikt vidime napriklad v manzelstva zida EINSTEINA , ktory po stranke ludskej – manzelskej sa spraval absolutne hnusne ku srbke – Mileva a radil jej nech necha zomriet dceru, ze ved urobia druhu a potom profesionalne ked kradol vsetky jej matematicke prace a zverejnoval to pod svojim menom.

ist aj ine etnika, napriklad nemci, nielen zidia sa spravali podrazacky voci srbom.

tak len tolko ku balkanskej povahe

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 15:56:59

>> Mato, 14. 01. 2022 15:42:36

MATKO pravda je len jedna a logikou sa k nej nedostanes.

pravda sa musi nacitit cez vsetky cakry a musi rezonovat s dusou a duchom skutocneho cloveka

sfalsovane informacie zaobalene do pokrivenej logiky pravdou nikdy nebudu.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 16:02:00

este k Balkanu – situacia v Bulharsku

https://www.armstrongeconomics.com/…ter-wise-up/

nemam po ruke cisla ale co si pamatam tak prave na balkane je najmensie % zapichanosti, obcania tam maju viac rozumu, su schopni logicky mysliet a maju aj viac odvahy.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.01.2022 16:08:09

>> rudo, 14. 01. 2022 15:56:59

V poriadku, Rudko, ak uz trvas na tej familiarnosti. Urcite mas pravdu. Nabuduce nezabudnem dat uvodzovky, kde patria. Pekny vikend a pokoj v dusi.

avatar

Sloviensko

rudo muž 14.01.2022 18:09:29

Djokovic dal kazdemu sancu vyjadrit svoj osobny postoj ku fasistickemu rezimu.

co sa tyka zapichavacky – prave som sa dozvedel ze vo vzdialenejsej rodine mame dalsi pripad tromboidozy, ci ako to nazvaly po zapichu fajcerkou ale zatial ho zachranili, dokonca uz je doma z nemocnice. tu na SK. kedysi sa hral na atleta a chcel sa hrat na trenera jeho otec je stale SK rekorder vo veteranskej kategorii

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 1726 První Předchozí | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.