Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest zadku

Bolest zadku

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

10 km: 0:39:00 (2020)
půlmaraton: 1:30:00 (2019)

check_drummer muž 29.09.2020 19:14:45

Ahoj, cca před týdnem jsem začal na zadku cítit tupou bolest (nevím kdy to přesně začalo, spíše plíživě) – je to na jedné půlce zhruba uporstřed a možná až u kosti, nedokážu to přesně lokalizovat. I když to není nic ostrého, tak to znemožňuje rychlejší běh a větší odraz. Nejprve se s tím běhat rychle dalo (dokonce to ani při rychlém běhu nebolelo – dokonce jsem s tím dal 10km pod 39min, je otázka, zda mě to nedodělalo :-)), teď už ne. Pozice, při které to nejvíc bolí je: Stoj na natažené bolavé noze, druhá noha vpředu – v kyčli a v koleni pravý úhel – a následně se předkloním – spíše směrem k té bolavé noze, pak je ta bolest cítit, jinak to v klidu skoro necítím. I když jsem to popsal poněkud nejasně a na dálku, nesetkal jste se prosím někdo s něčím podobným? Díky za reakci.

Motto: Spojení jako "běž nakoupit" ukazují, že běh je stejně přirozený jako chůze.
avatar

10 km: 0:39:00 (2020)
půlmaraton: 1:30:00 (2019)

check_drummer muž 08.10.2020 16:53:12

Upřesňuji: Bolest při odrau prakticky není, zato je dost cítit při tom, kdy noha vyrovnává a stabilizuje pozici těla, např. na nerovnostech, na klouzavém blátě, a to i při pomalém tempu, apod. Rovněž na kole to vůbec nebolí. Nesetkali jste se s tím někdo? Máte nějakou (konstruktivní) radu? Díky.

Motto: Spojení jako "běž nakoupit" ukazují, že běh je stejně přirozený jako chůze.
avatar

Desert muž 08.10.2020 17:21:02

>> check_drummer, 29. 09. 2020 19:14:45

jo dodelalo, vidis jak jsi chytrej, sam na to prijdes, :-P

neni nad to behat podle pocitu :-D

avatar

Desert muž 08.10.2020 17:24:30

>> check_drummer, 08. 10. 2020 16:53:12

konstruktivni rada : dej si rychlou vodu, budes mit jine problemy :-P

jinak, zanedbanej strecink , budes muset do fitka, ktere bude zavrene a tam to zkonzultovat

avatar

Desert muž 08.10.2020 18:31:50

>> Desert, 08. 10. 2020 17:24:30

PS: vypada to, ze si delam srandu, ale ve skutecnosti to mohou byt kouzla paterni inervace, kdy ti stejnym segmentem muze prochazet impulz od sveracu, tedy prakticky receno, boli te pata a citis to az v zadku :-(

avatar

10 km: 0:39:00 (2020)
půlmaraton: 1:30:00 (2019)

check_drummer muž 08.10.2020 20:03:06

>> Desert, 08. 10. 2020 18:31:50

Ona je to shodou okolností druhá půlka zadku než ta moje pata. No ale na té druhé patě zas trochu cítím achilovku (ne na patě, ale nad ní). Strečink se snažím provádět, ale samozřejmě není jistota, že protahuju vše co je nutné a nebo že ho provádím správně.

Motto: Spojení jako "běž nakoupit" ukazují, že běh je stejně přirozený jako chůze.
avatar

Sloviensko

rudo muž 08.10.2020 20:12:36

>> check_drummer, 29. 09. 2020 19:14:45

vyzera to na svalovy upon-slachu, ktory ma za ulohu stabilizaciu tela

a tieto zranenia sa liecia velmi dlho

idealne by bolo uplne prestat behat na 2–3 mesiace, urcite nebudes moct korculovat ani lyzovat

snad plavanie by mohlo pomoct

nebezpecna je tiez rozna fyzicka praca vykonavana v stoji

ak to nevyliecis hned, tak ked pride zima, lad sneh, budes mat problemy aj chodit

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 08.10.2020 20:14:28

liecit by to malo teplo

nohy aj zadok velmi obliekat, v noci prehriat pod perinou

nesmies sedavat niekde vonku na studenych lavickach atd

skusit saunu, infralampy

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:39:00 (2020)
půlmaraton: 1:30:00 (2019)

check_drummer muž 08.10.2020 20:33:11

>> rudo, 08. 10. 2020 20:12:36

Zkoušel jsem si to na sucho a s bruslením by neměl být problém. Zato lyžování (klasické) problém je – jakmile švihnu tou bolavou nataženou nohou dozadu, ozve se poměrně velká bolest. Přitom jak jsem psal – při obrazu při běhu to v podstatě necítím. Ještě upřesnění: Jde o jakýkoliv pohyb, kdy noha prudce zrychluje ale i zpomaluje svůj pohyb, tedy např. noha visící dolů prudce švihne dozadu, ale i noha, kterou zazadu švihám dopředu prudce ve svislé pozici zastavím. To asi vysvětluje, proč to při normálním běhu skoro nebolí, ale když šlápnu na nějakou nerovnost, tak ano – noha se při tom rychle pohne. Možná to bude souviset s tím, že jsem prováděl před tím zraněním (ale dlouhodobě a ne jen před ním) cvik, kdy jsem měl gumovou pásku zavlečenou za nataženou nohu a švihal jsem s ní za sebe – to je právě přesně ten pohyb, který mě bolí.

Motto: Spojení jako "běž nakoupit" ukazují, že běh je stejně přirozený jako chůze.
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.10.2020 07:42:53

>> check_drummer, 08. 10. 2020 20:33:11

v tom pripade mohlo dojst k prekysleniu tej slacy-uponu z prilisneho opakovaneho zatazovania

vyvaruj sa vsetkych pohybov kde to citit treba stravu ktora ma v tele zasadite reakcie, vyvaruj sa vsetkych kyselinotvornych potravin a napojov

treba prehrievat a masirovat okolie bolaveho miesta

a najst si cvyky, ktore budu to miesto rozhybavat ale robit to velmi pomaly bez trhavych momentov

skus is lahnut na brucho a velmi pomaly tu nohu zdvihat hore

samozrejme striedat nohy nech si symetricky

ak najdes taky rozsah pohybu ze to neboli, tak to mozes robit pomaly aj niekolkrat denne, nech sa to prekrvi a kyselina odplavuje

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.10.2020 08:05:44

A ja si dovolim inu uvahu, s varovanim, ze nie som lekar. Len mam svoje skusenosti s podobnymi bolestami.

Zabudni teraz na chvilku na slachy a konkretne miesto bolesti – ber to iba ako manifestaciu problemu v nejakej partii. Boli ta pata na druhej nohe. Tzn., ze najskor podvedome, ci aj vedome, kompenzujes a odlahcujes. Asi mas aj inak zapojene posturalne svalstvo, ako si mal predtym stereotyp pohybu. Podla popisu sa skor jedna o nervovy problem vychadzajuci z driekovej oblasti – ergo problem s platnickou, ci posunutou panvou (najma ak popisujes zhorsenie bolesti pri pohybe na nerovnostiach). Toto sa tazko diagnostikuje cez net a ani skuseny ortoped ti definitivnu diagnozu neda iba od pohladu. Mal by si ist – po prehliadke a fyzickom prehliadnuti dobrym doktorom – na MRI.

U mna boli podobne vypadajuce problemy diagnostikovane ako L5S1 vyhrez platnicky. To som si sposobil dlhodobym kompenzovanim a pretazovanim, kedze mam na opacnej nohe reumatoidnu artritidu. Pri zatazi, najma nadmernej, som pocitoval bolest v chodidle a odlahcoval som mu. Zmenil som postoj a doslap a po x rokoch som si vytvoril vacsi problem, uplne inde, ako povodna bolest v chodidle (konkretne na zadku a pod nim na opacnej nohe). Pomohlo iba religiozne dodrziavanie cvicebnej rutiny. Ani lieky, ani fyzioterapia od vymyslu sveta. Len cvicenie.

Prajem Ti, nech si najdes sikovneho lekara ortopeda, resp. neurologa – najlepsie ak bude tiez bezec, aby jeho rady nezneli „No, tak nebudete behat…“

avatar

SR, Reca

Celkem 15391,89 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:32 (2015)
půlmaraton: 1:30:36 (2017)

satch muž 09.10.2020 10:36:29

Mňa začala bolieť prdel asi pred 5 rokmi. Naťahoval som svaly, myslel som si že to je pyriformis syndrom, neskôr sa pridala bolesť v bruchu – myslel som si že pruh, následne brnenie v prstoch na nohách a nakoniečc bol problém platnička L5/S1. ostatné by som skopíroval od maťa. Všetci ma varovali že som dobehal a už nikdy to nebude dobré. A skutočne žiadne lieky nepomáhali, nepomáhal fyzioterapeut (iba na chvíľku). Dlhodobo skutočne pomáha iba cvičenie… pravidelné… A samozrejme u teba drummer, to môže byť niečo úplne iné.

avatar

10 km: 0:39:00 (2020)
půlmaraton: 1:30:00 (2019)

check_drummer muž 10.10.2020 01:44:36

Děkuji za rady, jsem zvědav co se z toho vyklube. Možná ještě jedna zajímavost: Když kyčel protahuju tak, že sedím na židli, dám patu na koleno druhé nohy a koleno nohy, která je výše tlačím dolů (bez pomoci rukou), tak u té bolavé ho dám dolů výrazně níže než u té zdravé (řekl. bych min o 5cm, možná o 10) a zatímco u té zdravé nohy jako překážku k dalšímu snížení kolne cítím opravdu kyčel (tak to má asi být), tak u té bolavé to není kyčel, ale nejvíce cítím zadní stranu stehna, vně, kousek nad kolenem.

Motto: Spojení jako "běž nakoupit" ukazují, že běh je stejně přirozený jako chůze.
Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.