Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Kompenzace a doplňky při běhání

Kompenzace a doplňky při běhání

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

artorie31 muž 20.01.2022 00:20:16

Zdravím

Poslední dobou toho naběhám opravdu mnoho. asi 300km měsíčně. Čím dál tím více si ale uvědomuji, jak jednostranné zatížení těla to je. Myslím velmi na své zdraví, a asi to nebude úplně nejzdravější. Jaké formy kompenzace a podpory provozujete? Já osobně chodím jednou týdně plavat, jednou týdně nahradím běh cyklistikou a jednou týdně dělám takový kruhový posilovací trénink, kde postupně procvičím a proposiluji celé tělo. Před každým během se také důkladně protahuji (spíše dynamicky) a po každém výběhu se pak protahuji staticky. Používám také v preventivní míře kolagenové doplňky. Co vy? Jak o sebe v tomto směru pečujete?

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 20.01.2022 01:01:50

Běhám už skoro 10 let denně, v průměru přes 500 km za měsíc, nicméně běh považuji za normální pohyb, v mém případě intenzitou často ne vzdálený chůzi, proto nic z uvedeného nepoužívám a cítím se stále dobře. Chodím ovšem každý rok na preventivní komplexní sportovní prohlídku, kde by měli na případné potenciální problémy upozornit. Zraněný jsem dosud nebyl za již skoro 15 let běhání (přes 80 000 km) a snad mi to vydrží.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

10 km: 0:38:51 (2022)
půlmaraton: 1:52:14 (2018)

MIKR muž 21.01.2022 08:46:33

>> artorie31, 20. 01. 2022 00:20:16

Upřímně moc nerozumím tomu proč to řešíš. Když píšeš, že ti 300km měsíčně přijde hodně, tak předpokládam, že nejsi výkonnostní běžec, ale hobík. To neříkám proto, že by na tom bylo něco špatnýho, já běhám stejně. Ale pokud nejsi výkonnostní běžec, tak vždycky můžeš trochu ubrat, pokud by něco bolelo. Navíc o tom, že bys měl nějaký potíže nepíšeš. Pokud děláš ty věci o kterých píšeš, tak mi to přijde naprosto OK, respektive podle mě děláš pro svoje zdraví víc než 90% hobíků. A pokud by se objevil nějakej problém, tak prostě snížit objemy a řešit to s odborníkem.

Jako nebudem si nalhávat, že běháme pro zdraví, většina z nás běhá tak moc,že to nějaký opotřebení způsobí, ale bude to strašně individuální a odvislý od spousty věcí. Kdo má dobrej základ a třeba dělal atletiku, tak bude moct naběhat bez problémů hodně. Kdo běhá stylem invalidního mravenečníka, toho může po pár letech odrovnat i 150 měsíčně.

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.