Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Články na Běhej.com » Trénink se Zdeňkem Smutným: Technika běhu [článek]

Trénink se Zdeňkem Smutným: Technika běhu [článek]

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

PetrDen muž 13.10.2008 10:22:47

Většinu doporučení snad chápu, prosím o upřesnění techniky došlapu „..přes kolébku chodidla v rovině došlapu ..“ – bylo by možné popsat detailněji která část chodidla se dotýká podložky jako první atd.? Nebylo by možné připojit video?
Dříve padlo od jiných odborníků pro mě pochopitelné doporučení: „tragédi přes patu, chrti přes špičku“. Pro jaké tempo je vhodná popsaná technika? Předem díky, Petr

avatar

Z.Smutný muž 13.10.2008 14:34:33

Takže pro upřesnění to doplním, v textu je přes kolébku chodidla, to znamená dopad na vnější hranu chodidla, podle rychlosti se došlap odvalí buďto od vnější hrany paty nebo přímo přes malíkovou hranu ke špičce nohy, dál je tam v rovině dopadu, ne došlapu, to je dost důležité. Rovinnu dopadu chápu tak, že došlapuji bez velkého vykývnutí nohy z koleního klubu, možná jsem to v textu špatně vysvětlil. Co se týče tempa, záleží na dokonalosti zvládnutí této techniky, ale viděl jsem běžce tímto stylem běžet desítku průměrem dost pod 3 min na km.Ale to už jsou vyjímky, netroufám se přesně strefit, ale předpokládám, že ještě tempo kolem 3:20/km je tímto stylem docela v pohodě zvládnutelné. Alespoň já to tak kdysi v mládí běhal.Snad jsem to popsal už správně, video k tomu bohužel nemám. Zdeněk

administrator 03.04.2010 13:32:36

Jak se zlepšit jinak než tréninkem – správnou technikou běhu. Teď si v duchu říkáte, co nám to tady ten cvok píše za bludy. Jenže já jsem přesvědčen, že pokud dočtete tento jednoduchý návod a zamyslíte se nad sebou, většinou mi dáte za pravdu.


Odkaz na článek
Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.