Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Polar RS 200 SD

Polar RS 200 SD

Nalezené položky: 199 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další Poslední
avatar

Praha 3

Celkem 2522 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:01 (2008)
půlmaraton: 1:55:38 (2005)

Manfred muž 13.09.2005 12:39:02

Zdravím všechny tragédy i Keňany :-),

Na vedlejším tématu psal Romank, že uvažuje o koupi této na pohled pěkné mašinky. Abych se přiznal, tak se mi taky moc líbí, zvlášť prezentace na stránkách Polaru je velmi působivá. I cena je celkem přijatelná proti 625ce, která má navíc dle mého názoru dost zbytečných funkcí (aspoň pro mě). Má někdo s tímto sportesterem osobní nebo zprostředkovanou zkušenost? Díky.

avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 13.09.2005 15:18:10

[quote=Manfred]Zdra­vím všechny tragédy i Keňany :-),

Na vedlejším tématu psal Romank, že uvažuje o koupi této na pohled pěkné mašinky. Abych se přiznal, tak se mi taky moc líbí, zvlášť prezentace na stránkách Polaru je velmi působivá. I cena je celkem přijatelná proti 625ce, která má navíc dle mého názoru dost zbytečných funkcí (aspoň pro mě). Má někdo s tímto sportesterem osobní nebo zprostředkovanou zkušenost? Díky.[/quote] Ne primo. Mam zkusenosti s 625 a s rychlostnim cidlem. Protoze mam duvodne podezreni, ze streva 200 i rychlostni cidlo jsou uplne stejny (proc by taky byly jiny, ze), tak mohu prohlasit, ze zkusenosti jsou veskreze ok.

avatar

Praha 4 - Kamýk

Celkem 4054,61 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:12 (2012)
půlmaraton: 1:36:57 (2009)
maraton: 3:51:27 (2014)

Roman V muž 13.09.2005 20:42:08

Taky o Polar RS 200 SD vážně přemýšlím :-)

Motto: When you have exhausted all possibilities, remember this - you haven't ! :-)
avatar

Zbořený Kostelec

Celkem 1126 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:00 (2006)
maraton: 3:57:00 (2003)

papaaya muž 14.09.2005 09:18:57

pozor na jednu z vlastnosti (Keke diky za upozorneni):

Polar RS 200 SD… propojení s PC – SonicLink™ – přenos dat do PC přes mikrofon zvukovým signálem

bude vam to doma pistet :)) – jinak je to tuze pekna hracka, taky me zaujala.

avatar

Praha 3

Celkem 2522 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:01 (2008)
půlmaraton: 1:55:38 (2005)

Manfred muž 14.09.2005 09:34:45

[quote=papaay­a]jinak je to tuze pekna hracka, taky me zaujala.[/quote] Hračka je to vskutku pěkná. Já si od ní slibuji hlavně zkvalitnění tréninkových záznamů, rád běhám (a objevuji) nové tratě a mnohdy netuším, kolik jsem vlastně naběhal.

avatar

Praha 3

Celkem 2522 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:01 (2008)
půlmaraton: 1:55:38 (2005)

Manfred muž 14.09.2005 09:36:29

[quote=Roman V]Taky o Polar RS 200 SD vážně přemýšlím :-)[/quote] A co jsi vymyslel? :-) Já už jsem téměř rozhodnut, že si udělám předčasného Ježíška :-)

avatar

Praha 3

Celkem 2522 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:01 (2008)
půlmaraton: 1:55:38 (2005)

Manfred muž 14.09.2005 09:43:02

[quote=Traged][qu­ote=Manfred]Zdra­vím všechny tragédy i Keňany :-),

Na vedlejším tématu psal Romank, že uvažuje o koupi této na pohled pěkné mašinky. Abych se přiznal, tak se mi taky moc líbí, zvlášť prezentace na stránkách Polaru je velmi působivá. I cena je celkem přijatelná proti 625ce, která má navíc dle mého názoru dost zbytečných funkcí (aspoň pro mě). Má někdo s tímto sportesterem osobní nebo zprostředkovanou zkušenost? Díky.[/quote] Ne primo. Mam zkusenosti s 625 a s rychlostnim cidlem. Protoze mam duvodne podezreni, ze streva 200 i rychlostni cidlo jsou uplne stejny (proc by taky byly jiny, ze), tak mohu prohlasit, ze zkusenosti jsou veskreze ok.[/quote] Zkoumal jsi někdy přesnost měření vzdálenosti? Např. porovnáním údajů s cyklocomputerem?

avatar

Třinec

Celkem 13521 km
Minulý měsíc 0 km

romank muž 14.09.2005 09:48:41

[quote=Manfred][qu­ote=Roman V]Taky o Polar RS 200 SD vážně přemýšlím :-)[/quote] A co jsi vymyslel? :-) Já už jsem téměř rozhodnut, že si udělám předčasného Ježíška :-)[/quote] No to jsme 3. Původně jsem taky myslel na Ježíška, ale ten je ještě tak daleko …

avatar

Pole

Celkem 2689 km
Minulý měsíc 0 km

Traged muž 14.09.2005 09:57:19

[quote=Manfred][qu­ote=Traged][qu­ote=Manfred]Zdra­vím všechny tragédy i Keňany :-),

Na vedlejším tématu psal Romank, že uvažuje o koupi této na pohled pěkné mašinky. Abych se přiznal, tak se mi taky moc líbí, zvlášť prezentace na stránkách Polaru je velmi působivá. I cena je celkem přijatelná proti 625ce, která má navíc dle mého názoru dost zbytečných funkcí (aspoň pro mě). Má někdo s tímto sportesterem osobní nebo zprostředkovanou zkušenost? Díky.[/quote] Ne primo. Mam zkusenosti s 625 a s rychlostnim cidlem. Protoze mam duvodne podezreni, ze streva 200 i rychlostni cidlo jsou uplne stejny (proc by taky byly jiny, ze), tak mohu prohlasit, ze zkusenosti jsou veskreze ok.[/quote] Zkoumal jsi někdy přesnost měření vzdálenosti? Např. porovnáním údajů s cyklocompute­rem?[/quote] Ano, mám zkušenosti. Funguje to. Bez kalibrace plus minus tři procenta, s kalibrací je to přesný.

avatar

Praha 3

Celkem 2522 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:01 (2008)
půlmaraton: 1:55:38 (2005)

Manfred muž 14.09.2005 10:22:55

[quote=Traged][qu­ote=Manfred][qu­ote=Traged] Ne primo. Mam zkusenosti s 625 a s rychlostnim cidlem. Protoze mam duvodne podezreni, ze streva 200 i rychlostni cidlo jsou uplne stejny (proc by taky byly jiny, ze), tak mohu prohlasit, ze zkusenosti jsou veskreze ok.[/quote] Zkoumal jsi někdy přesnost měření vzdálenosti? Např. porovnáním údajů s cyklocompute­rem?[/quote] Ano, mám zkušenosti. Funguje to. Bez kalibrace plus minus tři procenta, s kalibrací je to přesný.[/quote] Díky za informace, to jsem potřeboval vědět :-)

avatar

Zbořený Kostelec

Celkem 1126 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:40:00 (2006)
maraton: 3:57:00 (2003)

papaaya muž 14.09.2005 10:46:49

ok – kluci kdyz uz si jdete udelat jeziska, kde budete nakupovat? Mate nejaky (cenove) zajimavy tip ci odkaz? Tucnaku, i tys zminoval nejaky obchod…

avatar

Praha 3

Celkem 2522 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:01 (2008)
půlmaraton: 1:55:38 (2005)

Manfred muž 14.09.2005 10:53:46

[quote=papaaya]ok – kluci kdyz uz si jdete udelat jeziska, kde budete nakupovat? Mate nejaky (cenove) zajimavy tip ci odkaz? Tucnaku, i tys zminoval nejaky obchod…[/quote] Nejlepší cena na internetu je zde: http://www.s-shop.cz/…/default.asp?…

avatar

Praha 4 - Háje

Celkem 1125 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:50 (2006)
půlmaraton: 1:32:19 (2006)
maraton: 3:38:00 (2006)

Tucnak muž 14.09.2005 11:18:15

Já jsem tuším zmiňoval eHodinky.cz http://www.ehodinky.cz/index.php?… , ale koukám, že ty ceny jsou srovnatelné. Na mém oblíbeném bikezone.cz Polary nemají.

T.

Motto: Viktor Machek [url=http://www.behej.com]Behej.com[/url] Běžící Tučňák ICQ: 132533346
avatar

Praha 4 - Kamýk

Celkem 4054,61 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:12 (2012)
půlmaraton: 1:36:57 (2009)
maraton: 3:51:27 (2014)

Roman V muž 14.09.2005 23:50:29

[quote=romank][qu­ote=Manfred][qu­ote=Roman V]Taky o Polar RS 200 SD vážně přemýšlím :-)[/quote] A co jsi vymyslel? :-) Já už jsem téměř rozhodnut, že si udělám předčasného Ježíška :-)[/quote] No to jsme 3. Původně jsem taky myslel na Ježíška, ale ten je ještě tak daleko …[/quote] V Říjnu mám narozky :-) tak když z rodiny každý něco přidá tak proč ne :-))

Motto: When you have exhausted all possibilities, remember this - you haven't ! :-)
avatar

pavelsacha 15.09.2005 10:51:48

Polar RS200 je dostupný ve dvou obchodních variántách – RS200 a RS200sd. Druhá varianta má již v balení bezdrátový snímač frekvence šlapání, k první, levnější si jej můžete později dokoupit.

Máte-li snadný přístup k internetu, s výhodou můžete užívat tréninkový deník na www.polarpersonaltriner.com Polar CS200 si dokáže pamatovat 7 záznamů, které pomocí aplikace Polar WebLink umístěné ve vašem PC snadno odešlete do vašeho účtu, treninkového kalendáře ve výše uvedené databázi. Často jsou předmětem diskuzí námitky, proč není SW v balení CS200? Nelze popřít, že uživatelé nemající přístup na web jsou o tuto funkci ošizeni. Výrobce smýšlí trochu jinak a dalo by se i říct, že se tím brání nelegálnímu kopírování SW. Jak se data přenáší? Jistě se vám stalo, že nějkam voláte a z druhé strany na vás „skřípe“ fax. Podobným zvukovým signálem přenáší data Polar CS200 do databáze. Jde o spolehlivý přenos dat, nazývaný Polar SonicLink. Toto řešení přenosu dat navíc nemá další vyšší finanční nároky na zařízení podporující přenost. Stačí obyčený mikrofon řádově v desítkách korun.

Držák na řidítka bývá také předmětem diskuzí. Jsme zvyklí na držáky s objímkou a šroubem pro pevné uchycení. U modelů CS100 a CS200 výrobce od starší, spolehlivé metody upustil a držáky se nyní připevňují gumičkou nebo pevným páskem jak je tomu již delší dobu u výrobců Sigma Sport nebo CicloSport. Zde je však firma Polar o něco dále. Díky jednoduchosti držáku a faktu, že signál ze snímačů jde přímo do cyklocomputeru (nikoli do držáku), umožňuje uchycení sestavy na jakýkoli průměr a tvar profilu nejen řidítek ale i představců. Dříve, klasické objímkové držáky s množtvím typů a tvarů mají dnes problém – proto se používají tyto nové metody.

Odlišností je i zalisovaná baterie ve snímači rychlosti a frekvence šlapání. Na první pohled vzhledem k samotné ceně snímačů může toto působit negativně. Tímto řešením se však zajistila dokonalá vodotěsnost elektroniky snímačů. Jaká je životnost a co s již nefunkčním snímačem? Doba životnosti tohoto provedení je 4–5let podle používání. Tady bych zdůraznil nyní jednu věc: vybité snímače nevyhazujte! Výměnný program umožňuje získání nového snímače ne za cenu nového ale jen v ceně baterie. Pokud by někdo namítal, že i samotná výměna je dražší, pak se zeptejte uživatelů bezdrátových cyclomputerů značky VDO a CicloSport, kolikrát za 3 roky mění baterii ve snímači rychlosti, která stojí přes 100Kč. Nakonec se dostáváte právě na stejnou cenu.

Zobrazení údajů na displeji je perfektní. Displej je zvětšený a tak nemusíte zaostřovat a hledat potřebný údaj ve víceřádkovém zobrazení. Ovládání 3-mi tlačítky a přehledné menu zvládne i méně pokročilý uživatel. CS200 lez užívat na dvou různých kolech.

Protože se firma Polar zabývá do hloubky právě měřením tepu, pak i tento model má co nabídnout. Nastavení TF limitů nastavíte ručně nebo s využitím tzv. OwnZone ( vlastní zatížení ). Jde o test, který na základě proměnnosti srdečního tepu behěm rozjíždění, zahřátí organismu určí optimální tepové limity. Přístroj vychází nejen z proměnnosti srdečního tepu v čase ale i z údajů o uživateli, od data narození až po výšku, váhu a pohlaví. K čemu takový test je? Jistě mi dáte za pravdu, že ne každý den to jede na stejné trase tak dobře jako minulý týden. Velkou roli právě hraje psychická pohoda jedince, která se právě održáží v srdečním tepu. OwnZone rozpozná jak na tom v daný den jste a vlastně vám řekne, jestli můžete šlápnout víc do pedálů nebo se máte raději šetřit. Během závodu můžete TF limit vypnout sledovat tak jen prostý údaj o vaší trpové frekvenci.

Kódovaný signál u CS100 a CS200 navíc komfortní hrudní pás WearLink zamezují rušení od okolních uživatelů. Nestane se vám tak, že byste viděli tep někoho jiného – pokud však nezajdeme do extrému a nestalo by se, že druhý cyklista bude zrovna na stejném kanálu jako vy. Spárování hrudního pásu a CS100/200 se děje automaticky.

Za zmínku stojí i dopňující funkce ETA a spotřeba energie. Co je ETA? Z předem nastavené vzdálenosti ( před závodem nebo vyjížďkou ) určí cyclocomputer předpokládaný čas návratu domů nebo do cíle z údajů o průměrné a okamžité rychlosti. Spotřeba energie může vzbuzovat trochu úsměvu, však zde nově zavedené veličiny kcal/km a kcal/hod vyjadřují míru úsilí při jízdě a také mohou napoveďět kdy a kolik sníst tyčinek nebo vypít ionťáku.

Závěrem bych jen dodal, že Polar CS200 a S625X zmíněný v jiných článcích ( obecně S510/520 S725 atd ) nelze mezi sebou srovnávat. Modely řady S nabízí zcela jiné možnosti tréninku a nastavování TF limitů.

Pavel Šácha www.s-shop.cz

avatar

pavelsacha 18.09.2005 22:00:36

Polar RS200SD nabízí svým uživatelům unikátní funkce stvořené pro každého běžce. Mírně se můžete lišit od šedého středu při výběru ze dvou barevných provedení.

Co RS200 umí a čím se odlišuje? Jako většina pulsmetrů měří tep s přesností EKG, navíc měří rychlost běhu a vzdálenost. Další doplňkovou funkcí je Fitness test určující index kondice. Přibalen je komfortní hrudní pás WearLink, který dle mého mínění sedí na telě nejlépe. Standardem u dražších modelů značky Polar je kódovaný signál zamezující rušení jinými uživateli.

V oblasti měření tepu jde o nadprůměrný přístroj. Umožňuje nastavení až 3 TF zón a definování 5-ti sportovních zón. Nastavení TF limitů je všem známe ( spodní a horní limit tepové frekvence ). K čemu jsou pak sportovní zóny? Po nastavení TF limitů můžete sledovat dobu, kterou jste strávili v limitu, pod limitem a nad ním. Sportovní zóny vám pomohou rozpitvat čas strávený v jednotlivých, vámi definovaných pásmech rozsahu srdečního tepu. Oproti času strávenému nad zónou, pod a v ní navíc máte možnost zjistit, kolik času jste strávili např. v oblasti 50–55%, v oblasti 56–65%, v oblasti 66–70% TFmax atd. Sportovní zóny lze teda nastavit tak, že lze po skončení tréninku určit, kolik času jste strávili na spodní hranici vámi nastaveného tepového limitu a kolik času jste strávili u horní hranice TF. Záleží tedy jen na uživateli, co chce sledovat.

Stanovení klasických TF limitů se děje ručně nebo pomocí testu OwnZone. Co je OwnZone? Jde o test, který během rozcvičení sleduje proměnnost srdečního tepu. Na základě naměřených hodnot a údajů o uživateli je tento test schopen určit optimální TF limit ( zatížení organismu ) pro daný den. Na tepové frekvenci se odráží i vaše „pohoda“. Jste-li v dobré náladě, můžete si dovolit běhat s větším zatížením organismu. Jstel-i unaveni, je lepší volit nižší TF limity – OwnZone to jednoduše stanoví za vás.

V RS200 si můžete vybírat z 8-mi tréninků z toho 4 můžete vytvořit plně dle své vůle a 4 jsou přednastaveny a lze je částečně upravit k obrazu svému.

Ještě zpět k TF limitům. Tento přístroj je unikátní skutečností, že nemusíte stanovit tepové limity ale můžete si nastavit limity rychlostní. Vaše tempo nebo zatížení není řízeno dodržováním tepu ale rychlosti. Analogicky stanovíte spodní/horní mez rychlosti. Užívání více než jedné TF nebo rychlostní zóny je vztažené k časovačům nebo vzdálenosti – tzn. z prvního limitu přecházíte na druhý v okažiku uplynutí 10minut nebo 1km atd.

Na oválu oceníte funkci AutoLap – záznam mezičasu po uběhlé vzdálenosti, např. každých 500m.

Díky krokoměru připevněnému na nártu sledujete rychlost v km/h nebo „tempo“ v jednotce min/km. Samozřejmostí je kalibrace délky kroku pro přesné měření.

Během záznamu lze sledovat funkce: tep, stopky, lap time – mezicas, cislo mezicasu, rychlost, graficke zobrazeni tepu vuci limitum nebo sportovnim zonam – dle nastaveni.

Po skonceni zaznamu je trenink ulozen do souboru, file, kde se dozvite podrobnosti o dosazenem vysledku – prumerna TF, maximalni TF, max. rychlost, prumerna rychlost, cas v zone nad a pod zonou TF, casy ve sportovnich zonach, spotreba energie, info o mezicasech ( prumerny, maximalni a okamzity tep pro dany mezicas + max, prum. rychlosti atd. )

Přenos dat do PC je realizován pomocí SonicLink, tedy zvukovým signálem. Pro ty z vás, kdo nemáte přístup k internetu, je tato funkce zbytečná. Ti, co internet mají, mohou s výhodou využívat internetovou aplikaci, do které se vpisují zaznamenané tréninky. Téměř automaticky je za vás veden tréninkový kalendář v graficky přehledném prostředí.

Trošku kritiky neškodí a tak bych jen uvedl malou informaci těm, co by rádi nastavovali pohodlně svůj RS200 pomocí aplikace UpLink. Jak bylo zvykem u jiných modelů, zpravidla těch starších a z vyšších tříd, bylo možné nastavit téměř vše. Zde bohužel tato funkce silně pokulhává a nastavení pouhého data a času případně loga na displej je pro tento model opravdu velmi málo. Výrobce by se měl nad tím zamyslet ale do té doby nezbyde nic jiného než provádět nastavení ručně.

Rozebírat další funkce hodinek, budíků je asi zbytečné. Celkově jde o našláplý přístroj se kterým by se měl spokojit i dost náročný uživatel.

Pavel Šácha www.s-shop.cz

avatar

Praha 3

Celkem 2522 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:01 (2008)
půlmaraton: 1:55:38 (2005)

Manfred muž 29.09.2005 12:27:15

Tak jsem si dnes koupil RS 200 SD. Už se těším, až ho odpoledne vyzkouším. Samozřejmě sem budu psát své uživatelské postřehy pro případné zájemce.

avatar

Prostějov

Celkem 2853 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:00 (2007)
půlmaraton: 1:25:37 (2007)

draver muž 29.09.2005 14:37:18

Tak mě by hned na úvod zajímalo, nakolik taková legrácka přijde?

avatar

Třinec

Celkem 13521 km
Minulý měsíc 0 km

romank muž 29.09.2005 15:03:20

[quote=Manfred]Tak jsem si dnes koupil RS 200 SD. Už se těším, až ho odpoledne vyzkouším. Samozřejmě sem budu psát své uživatelské postřehy pro případné zájemce.[/quote] Běhej a piš!! Chystám se na stejný model, trochu mě odrazuje nutnost připojení na internet a nemožnost ukládání dat v PC.

avatar

Praha 3

Celkem 2522 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:01 (2008)
půlmaraton: 1:55:38 (2005)

Manfred muž 29.09.2005 15:12:40

[quote=draver]Tak mě by hned na úvod zajímalo, nakolik taková legrácka přijde?[/quote] Dal jsem za něj 6550 Kč.

avatar

Praha 3

Celkem 2522 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:01 (2008)
půlmaraton: 1:55:38 (2005)

Manfred muž 29.09.2005 15:23:44

[quote=romank][qu­ote=Manfred]Tak jsem si dnes koupil RS 200 SD. Už se těším, až ho odpoledne vyzkouším. Samozřejmě sem budu psát své uživatelské postřehy pro případné zájemce.[/quote] Běhej a piš!! Chystám se na stejný model, trochu mě odrazuje nutnost připojení na internet a nemožnost ukládání dat v PC.[/quote] To je pravda, bez internetu se neobejdeš. V paměti je možno udržet 16 denních záznamů (pokud jsem to dobře pochopil, zatím jsem manuál pouze prolétl). K modelu S 625 X dodává Polar vlastní software, ale ten je už v jiné cenové relaci (cca 11 500 Kč)

avatar

Ostrava

Lwella 29.10.2005 22:20:21

Tak jsem si před pár (10) dny svůj RS200SD koupila taky… …ale dnes večer, když jsem se zrovna radovala, že už mi téměř po 20min. běhání nepípal alarm překročení TR zóny a koukla jsem na displej, bylo to celé nějaké pokažené :-(( Tak jsem se chtěla zeptat majitelů POLARů, jestli s tím taky nemáte nějaké zkušenosti – celý displej v každém bodě „svítil“ teda spíše každý bod byl černý a když jsem zkusmo zmáčkla nějaká tlačitka, všechno zmizelo a od té doby jsou hodinky mrtvé. Přitom mě nenapadá žádná příčina – měla jsem je na ruce, takže náraz nebo nějaký mechanický, teplotní, vlhkostní apod. exrtrém je vyloučen. Jediné co by přicházelo v úvahu jsou vybité baterky, ale to je taky dost podivné, protože jsem si nevšimla, že bych viděla nějaký symbol, který by vybití ohlašoval a taky po týdnu užívání (i když jsme jim asi dala zabrat jak jsem si pořád hrála) by to bylo trochu brzy.

avatar

Jíra 30.10.2005 00:09:45

To Lwella: Baterkama to nebude. Moje zkušenost s Polarem S625X: asi po půlroce nijak extrémního používaní (asi 98 hodin běhu, 30 hodin kolo, žádné plavání) začal dělat hlouposti. Špatně se chytal na tepovku, při běhu si dělal co chtěl – ukazoval hausnumera – z úrovně zatížení skočil na 65 tepů, chvíli setrval a poté v klidu ukazoval div ne komorovou fibrilaci – 229 tepů a pak zase chvíli spravně a tak pořád dokola. (Při mém věku by musel být efektivně mrtvý). Pral jsem hrudní pás jako vzteklej, měnil všechny možné baterie a nic nepomáhalo. Dorazilo mě, když na rovníku při stabilních 32 stupních tvrdil, že bylo –5 (jo, mínus pět) a že jsem vystoupal na cca 12 km asi 7655 m. To už bylo příliš. Zašel jsem do Allsystem, Jana Zajíce 24, www.allsystem.cz . Pánové jsou velmi vstřícní a slušní. Vyměnili co bylo potřeba – celý střeva – a už to zase chodí. Jíra

avatar

pavelsacha 30.10.2005 20:04:17

pro Lawella: pokud přístroj nereaguje, zkus stisknout všehcny 4 tlačítka současně. Měl by se rozsvítit displej ( komplet všechny segmenty ) a po té pokračuj libovolným tlačítkem. Popisovaný stav je zvláštní, nikdy jsem se s ním nesetkal.

avatar

Praha

Celkem 481 km
Minulý měsíc 0 km

petrp muž 08.11.2005 13:35:58

[quote=pavelsacha]Zá­věrem bych jen dodal, že Polar CS200 a S625X zmíněný v jiných článcích ( obecně S510/520 S725 atd ) nelze mezi sebou srovnávat. Modely řady S nabízí zcela jiné možnosti tréninku a nastavování TF limitů.

Pavel Šácha www.s-shop.cz[/quote] Mě se zdá, že jsou hlavně nesrovnatelné cenově, ale co se týče funkcí ten rozdíl tak dramatický není (snad jen software). Pavle, nenapíšeš k tomu něco víc?

avatar

pavelsacha 08.11.2005 16:01:24

K tomu porovnání CS200 a S625X – mělo tam být RS200 a S625X. Velmi vysoký je rozdíl v oblasti vedené tréninku a pak skutečnost, že u S625X lze na PC sledovat přímo průběh, graf tepu, dráhy a přepínání intervalů atp. U RS200 jde na PC sledovat jen sumární údaje o tréninku – tedy ždáné grafy tepu atp.

Začnu tedy asi tímto: Modely S210 a výš…až S725 nejenom že mají možnost využívat 3 TF limity (3× spodní a 3× hodrní limit) ale navíc umožňují nastavení tzv. intervalového tréninku. Vrátím se trošku zpět k jednodušším přístrojům: pokud máte k dispozici 1 TF limit, ten pak nastavíte a víc dělat nemůžete, řídíte se podle něj. Pokud máte lepší přístroj, který umí využívat až 3 TF limity pak jsou nejčastěji vázané k časovači ( příklad: první limit 110–141 bude aktivní po dobu 10minut, po uplynutí této doby se puslmetr přepíná na další limit 128–166 a ten bude aktivní hodinu.......atd.) Z toho jde také udělat intervalový trénink jak se někdy prezentuje: 4minuty poběžíš klidným tempem a 30vteřin poběžíš na maximum -to se opakuje.

Co mají tedy modely řady S… S210 a vyšší navíc, když užívají teké 3TF limity? S těmito modely lze samozřejmě pracovat jako s jednoduchými nebo pokročilými přístroji. Funkce se tady dále rozvíjí a umožňují kompletní nastavení celého tréninku včetně zahřátí, intervalů a uklidnění. Stejně si zase můžete nastavit první tepový limit na nějakou dobu vhodnou pro zahřátí svalů.

Druhý tepový limit ovládaný nejen časem ale i tepem či vzdáleností (dle modelu) slouží k samotnému tréninku, intervalovému tréninku, kdy jste přístrojem vybízeni např. právě k běhu na maximum a k běhu v klidu. To, kdy máte běžet na maximum a kdy máte zpomalit si nastavíte. Buď můžete toto udělat pomocí času (30s naplno, 5minut volně) nebo tepu (běh naplno do doby než tep dosáhne např. 180tepů, pípnutím jste vyzvání abyste zpomalili a dokud tep neklesne na hodnotu např.140tepů musíte běžet pomalu – jakmile se vám to podaří, jste vyzvání opět k běhu naplno) či vzdálenosti (stejně jako tep ale u modelů podporující cyklofunkce). Tyto 2 respektive 3 veličiny, které sledují intervaly je možné mezi sebou kombinovat – tzn. běh naplno dokud nedosáhnu tepu 185 a pak běh v klidu 3 minuty. Počet intervalů lze definovat přímo číslem, počtem opakování. Po vyčerpání počtu opakování přístroj přechází do třetího nastaveného tepového pásma zpravidla určeného pro vydýchání a ukončení tréninku.

Takže to je takové vysvětlení co mají ty lepší modely navíc ačkoli to na první pohled nevypadá. U RS200 repsektive RS200sd dokonce výrobce samotný a na některých CZ e-shopecch a to spíš jako obchodní trik udávájí, že tento model umožňuje nastavení intervalového tréninku (doufám,že to tam taky nemám :-). RS200 užívá čistě 3 TF limity a ty lze vázat jen ke vzdálenosti či času. Nelze nastavení rozvíjet tak jako u eSkových modelů vyšší třídy.

Jěště k eSkům. Nejen, že lze udělat intervalový trénink kompletně včetně fází zahřátí a uklidnění ale těchto nastavení můžete mít v přístroji 5 (prezentováno někdy jako profily zatížení) – tzn. máte-li tréninkový plán na týden, bohatě to vyjde na nastavení pro každý tréninkový den jiný program – lze to mimo jiné pojmenovat třeba Pondělí, středa, pátek, sobota aby bylo jasné, podle kterého nastavení mám ten den trénovat. Nedá se však říct, že by tohle všechno bylo velké plus. Záleží na uživateli. Někdo to třeba nevyužije a pokud ano, usnadní to život.

Ještě zmíním jednu věc – často se bere v úvahu neznalost problému a pak se setkáte u jiných značek s popisem funkcí 5 profilů zatížení. Polar to píše taky, že ano? A proč mám platit tedy víc, když tady to je o polovinu levnější? Nikdo vám však nepoví, že 5 profilů zatížení u Polaru je to, co jsem popsal výše a nikdo vám neřekne, že 5 profilů zatížení (a nebudu jmenovat) je pouze to, že si vyberete jednu z 5-ti pevně definovaných zón tepové frekvence ( třeba 55–65%, 65–75%,75–85%.....). u takového řístroje nelze ani nastavit zónu jinak, je prostě pevně daná. TAK NA TOHLE POZOR.

Poctivý popisky Polarů se dají najít na http://polar.prodejce.cz nebo na http://polarshop.cz kde není účelem někoho klamat ale poskytovat takové informace aby i méně zkušený trošku pochopil o co jde a mohl si sám udělat o každém produktu svůj názor a obrázek.

Pavel.

avatar

Praha

Celkem 481 km
Minulý měsíc 0 km

petrp muž 08.11.2005 16:28:04

Díky za vysvětlení :-)

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 08.11.2005 16:50:57

Já taky děkuji za ten podrobný popis, který mě donutil se podívat na typ hodinek, co mám ve skříni. Zjistil jsem, že mám POLAR S210, který toho tolik umí (viz popis výše). Snad mě to donutí si konečně nastudovat návod. Je fakt, že nestály tak málo, aby se to nevyužilo. Připlatit jsem si připojení k PC stejně nechtěl jenom proto, abych se nemusel zdržovat se sálohlouhlým popisem použití …

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

pavelsacha 08.11.2005 17:44:49

kdo máte S210, S410, S510/520,S610­i,S710,S720,S725 a S625X určitě si stáhněte aplikaci Pola UpLink tady http://www.polar.prodejce.cz/…ownload.html Jde o nastavení vašich přístrojů zvukem – stačí mít reproduktory. VAROVÁNÍ: nepoužívejte nastavení např. S410 pro S210 atp. K výše uvedeným modelům je to velmi dobrý nástroj a snad usnadní i nastavení intervalového tréninku, který s UpLinkem snadno zmáknete – hlavně majitelé S210.

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 08.11.2005 21:08:26

Pavle, díky za radu, zkusil jsem to dle návodu. Asi 3 vteřiny se ozýval s repráků chrčivý zvuk, tak to jsem zvědav, co to udělá, až si dám hrudní pás a vyrazím do okolí.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
Nalezené položky: 199 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.