Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolest mezi nártem a prsty

bolest mezi nártem a prsty

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Kralupy nad Vltavou, Praha

Celkem 1726 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:22 (2007)
půlmaraton: 1:49:57 (2002)
maraton: 4:07:25 (2003)

mIREK muž 14.09.2006 15:59:18

Ahoj,

je tomu cca 10 dní co jsem běžel svojí sedmnáctku a asi na 14km mě po kopci začalo bolet při nášlapu nebo odrazu zčásti zespoda i zezhora v oblasti nártu a úponu prstů k noze, pokud to mám správně popsat… Zkoušel jsem to mazat nějakými gely, stáhnout, ale bolest se mě drží už 10 dní…

Dneska jsem tudížnavštívil chirurgii ale „kosti“ jsou v pořádku. Spíše jde o nějaké „šlachy“ vyjádřil se postarší pan doktor a s ledováním se mám za týden ukázat, ale já potřebuju běhat, Košice jsou za dveřmi a já zase, jak už bývá u mně „pravidlem“ mám problém vposlední fázi tréninku… :-( Uvidím, včera i dneska leduju i v práci, chci pokračovat i zítra a ovíkendu… Stále věřím v malý zázrak…

V dlouhodobém hledisku tam něco naběhaného je, ale tenhle výpadek bude cítit… Zrovna v ten den kdy se mi to jako n potvoru stalo už sem cítil takovou tu „sílu“, kdy jsem běžel do kopce a měl oproti předchozím běhům „hodně“ sil…

Uvidíme :-| Košice půjdu třeba i na jedné, ale zrovna letos jsem chtěl aby to za něco stálo… Držte palce…

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 05.10.2006 14:55:12

Jsou to zřejmě klouby zánártních kůstek (zánět jednoho z nich). Možná jako důsledek nadměrného nárazu zátěže. Už to mělo hodně lidí. Dělat se s tím nedá nic, gely nemají smysl, při velké bolesti (jen nezbytně) ibuprofen. Je lepší tomu předcházet nepřetěžováním. Odchází to pomalu, ale (vyjma bolesti) výkon nekazí.

avatar

Kralupy nad Vltavou, Praha

Celkem 1726 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:22 (2007)
půlmaraton: 1:49:57 (2002)
maraton: 4:07:25 (2003)

mIREK muž 05.10.2006 15:06:58

[quote=Lubos J]Jsou to zřejmě klouby zánártních kůstek (zánět jednoho z nich). Možná jako důsledek nadměrného nárazu zátěže. Už to mělo hodně lidí. Dělat se s tím nedá nic, gely nemají smysl, při velké bolesti (jen nezbytně) ibuprofen. Je lepší tomu předcházet nepřetěžováním. Odchází to pomalu, ale (vyjma bolesti) výkon nekazí.[/quote] V pondělí jdu konečně po 3 týdnech čekání na Ortopedii. Přesně nechápu jak myslíš to "nepřetěžovat ". Měsíc jsem skoro neběhal, menší zlepšení jsem pocítil až po třech týdnech neběhání… Ledování moc nepomohlo, docela pomáhalo, když jsem si nohu sprchoval ledovou vodou, vždy po nějaké chůzi, běhu atp.

Při běhu po rovině a do kopce to moc cítit není, ale při běhu z kopce to bolí a je cítit vcelku dost… Mám mírně oteklý celý ten měsíc onu oblast za prsty…

V Košicích to do 8km skoro cítit nebylo, pak od devátého do desátého hodně, na desátém mi to polili ledovou vodou a velmi se to zlepšilo, do 14km jsem skoro nic necítil, ale pak se to zas vrátilo…

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 06.10.2006 09:43:24

Ono to většinou začne po špatném došlapu při nezpevněném kloubu – což je většinou po větší námaze. Potíže odejdou rychleji při klidu = ne nedělat nic, ale bez terénu, seběhů… Klasika je bolest, po rozběhu úleva, pak se to postupně vrátí. Ortopedii rozhodně doporučuji, ale počítej spíš, že to prostě bude několik týdnů trvat a pak samo zmizí. To jsou moje zkušenosti s mýma nohama a lidí okolo mě.

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.