Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Regenerace?

Regenerace?

Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 15.09.2006 18:44:25

Zdravím, mám dotaz ohledně regenerace. Nevíte někdo, jak fungují Reg-ge drinky? Já si neumím představit, proč ta regenearce probhá rychleji. To tu únavu jen posune dál a pak, když je toho hodně, se z toho člověk …, nebo ne? Zkusíte mi to někdo prosím licky vysvětlit? mimochodem, máte někdo zkušenosti s něčím na regeneraci? co říkáte na nabídku nutrendu?

A ještě dotaz: Jak dlouho po závodě, kde jste šli na 100 % jste zase schopní trénovat naplno. Mě to trvá docela dlouho na to, že jsem věkem ještě junior – to bych se měl zotavovat rychleji… Předem díky!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 15.09.2006 19:10:10

Tak já to neberu, moc na to nevěřím, myslím si, že to může fungovat jedině jako placebo efekt. Nejlepší regenerace je podle mě zase jen běh. A střídat rychlé a náročné tréninky s pomalým vyklusáním. Člověk by nevěřil, jak je opět schopen dalších výkonů, kde se to v něm bere. Ty vhledem k věku by jsi neměl běhat nějaké moc dlouhé dávky, ale jen pro zajímavost ti uvedu svůj trénink na marathon z tohoto týdne, kdy jsem taky musel regenerovat: Po – tempový běh 15km (4:21/km), celkem 19km (před tím a potom vyklusání) Út – klidný běh 15km (5:28/km) St – „pyramida“ 400–800–1200–1600–2000m (1:28–3:00–4:40–6:20–8:00) meziklusy 2× delší, celkem 18km Čt – klidný běh 20km (5:09/km) Pá – regenerační běh 15km, rychlost neměřím, ale asi 6:30km (vedro 27st – běželo se bídně) So – plán běžet 2:40hod. v tempu mezi 4:30–4:45/km (aspoň 34–35km) Ne – regeneračně 10km (dopoledne) + 10km (odpoledne) Tolik Creifův tréninkový plán, dle kterého teď běhám. Jinak to chce pravidelně protahovat (hlavně po běhu, dříve jsem to šidil), na noc se masíruju tam, kde mě co bolí, občas si dávám perličku s vířivkou. Ještě k tréninku po závodu: Záleží na jeho délce. Ale omezuju dávky jedině po marathonu.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 15.09.2006 20:54:33

Oslik: No, ja uz jsem postupne vsechny podpurne regeneracni prostredky opustil, protoze jsem nemel pocit, ze by to nejak pomahalo. (A treba proteiny mi spis skodily, protoze jsem diky nim byl tezsi, no a taky jsem to mozna spatne stravoval nebo nevim co.) Porad jsem zkousel ruzne kombinace, protoze jsem mel pocit, ze se nejak spatne regeneruju, prisel jsem v zime treba na trenal do tunelu a hned jsem dostal sracku, no, mozna to bylo i psychicky. Ted nepouzivam nic, ani ty iontaky pri treninku ne, jen vodu, a super. :-) Jinak k te regeneraci po zavodech – podle mne hodne zalezi, jak moc jsi aerobne natrenovany pres pripravne obdobi (kdy zavody naplno nechodis), no a taky jak se ti zavod povedl (pokud jsi ho prepalil, tak se budes zotavovat dele), mne staci jeden den regeneracni, kdy jdu pulhodky az hodku volne no a dalsi uz muzu jit kvalitni trenink. No, po pulmaratonu mozna dva, ale po tech kratsich staci jeden. Jenze ted, co se trenuju sam, jsem taky zmenil to, ze i na zavody, na kterych mi zalezi, nijak extra neladim (protoze to proste neumim), no a taky trenaly nejsou tak intenzivni, jak byvaly (pomalejsi usek a kratsi pauza); nebo treba cely tyden nejdu zadne intervaly, ale nahrazuji to ANP. Mimochodem, na co trenujes (patnactistovku nebo neco delsiho?) a mas trenera?

avatar

Celkem 65971 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 16.09.2006 01:17:34

jedine co opravdu funguje je R10 od Nutrendu, ale pozor pouze po opravdu náročném výkonu, ne po 10km, spíše třeba pokud odběhnete 30km svižněji a nebo máte náročný týden, kdy se načte zátěž a jste KO, pak fakt pomůže.Malá rada, po zátěži ne nalačno, spíš dát něco malého, třeba půlku rohlíku se sýrem.A dodržovat předepsané ředění. A na závěr, je to dost drahý špás, jedna dávka tuším vyjde cca na 80Kč, v krabici je cca 10 dávek.

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 16.09.2006 07:17:13

[quote=Mirek Kostlivý]Tak já to neberu, moc na to nevěřím, myslím si, že to může fungovat jedině jako placebo efekt. Nejlepší regenerace je podle mě zase jen běh. A střídat rychlé a náročné tréninky s pomalým vyklusáním. Člověk by nevěřil, jak je opět schopen dalších výkonů, kde se to v něm bere. Ty vhledem k věku by jsi neměl běhat nějaké moc dlouhé dávky, ale jen pro zajímavost ti uvedu svůj trénink na marathon z tohoto týdne, kdy jsem taky musel regenerovat: Po – tempový běh 15km (4:21/km), celkem 19km (před tím a potom vyklusání) Út – klidný běh 15km (5:28/km) St – „pyramida“ 400–800–1200–1600–2000m (1:28–3:00–4:40–6:20–8:00) meziklusy 2× delší, celkem 18km Čt – klidný běh 20km (5:09/km) Pá – regenerační běh 15km, rychlost neměřím, ale asi 6:30km (vedro 27st – běželo se bídně) So – plán běžet 2:40hod. v tempu mezi 4:30–4:45/km (aspoň 34–35km) Ne – regeneračně 10km (dopoledne) + 10km (odpoledne) Tolik Creifův tréninkový plán, dle kterého teď běhám. Jinak to chce pravidelně protahovat (hlavně po běhu, dříve jsem to šidil), na noc se masíruju tam, kde mě co bolí, občas si dávám perličku s vířivkou. Ještě k tréninku po závodu: Záleží na jeho délce. Ale omezuju dávky jedině po marathonu.[/quote] Teda Mirku, to budeš v Košicích na bedně.Jinak po té sobotě 2:40h v tempu maratonu,2× 10km regeneračního běhu mě připadá hodně brutální. Jest-li to všechno přežiješ,tak to bude osobák aspoň o 10 min.Držím Ti palce.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 16.09.2006 10:23:04

[quote=tuta]Oslik: No, ja uz jsem postupne vsechny podpurne regeneracni prostredky opustil, protoze jsem nemel pocit, ze by to nejak pomahalo. (A treba proteiny mi spis skodily, protoze jsem diky nim byl tezsi, no a taky jsem to mozna spatne stravoval nebo nevim co.) Porad jsem zkousel ruzne kombinace, protoze jsem mel pocit, ze se nejak spatne regeneruju, prisel jsem v zime treba na trenal do tunelu a hned jsem dostal sracku, no, mozna to bylo i psychicky. Ted nepouzivam nic, ani ty iontaky pri treninku ne, jen vodu, a super. :-) Jinak k te regeneraci po zavodech – podle mne hodne zalezi, jak moc jsi aerobne natrenovany pres pripravne obdobi (kdy zavody naplno nechodis), no a taky jak se ti zavod povedl (pokud jsi ho prepalil, tak se budes zotavovat dele), mne staci jeden den regeneracni, kdy jdu pulhodky az hodku volne no a dalsi uz muzu jit kvalitni trenink. No, po pulmaratonu mozna dva, ale po tech kratsich staci jeden. Jenze ted, co se trenuju sam, jsem taky zmenil to, ze i na zavody, na kterych mi zalezi, nijak extra neladim (protoze to proste neumim), no a taky trenaly nejsou tak intenzivni, jak byvaly (pomalejsi usek a kratsi pauza); nebo treba cely tyden nejdu zadne intervaly, ale nahrazuji to ANP. Mimochodem, na co trenujes (patnactistovku nebo neco delsiho?) a mas trenera?[/quote] Díky moc za radu. Já letos trénoal na PIM 1/2Marathon, pak na závody do vrchu, nedávno na Bawag bank a rád bych začal i na Běchovice, ale jak uběhnu prvních pár km, začnou mě tahat lýtka… Prostě běhám ty závody okolo 10 km, nebo kopce. Trénuje mě Miloš Škorpil pomocí e-mailu a jsem spokojený. Napadá mě, že je příležitost mu poděkovat: MOC DÍKY!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 16.09.2006 12:27:05

[quote=milan]Teda Mirku, to budeš v Košicích na bedně.Jinak po té sobotě 2:40h v tempu maratonu,2× 10km regeneračního běhu mě připadá hodně brutální. Jest-li to všechno přežiješ,tak to bude osobák aspoň o 10 min.Držím Ti palce.[/quote] Nevím, nevím … Před chvílí jsem doběhnul těch 2:40hod. (necelých 34km) v tempu 4:44/km, ale už jsem toho měl tak akorád. Nějak se zase otepluje (před týdnem bylo 16st, teďka je asi 24st), a to se mi běží opravdu těžko. A o 10minut lepší osobák? Tak to budu muset běžet rychleji asi o 15s/km než dneska. Jinak díky za držení palců, ale zázraky se občas dějí, tak co by ne 1. října? Ale bedna nebude, jedině že by padesátníci zůstali (až na mě) doma :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 18.09.2006 09:00:00

Oslik: Pokud te boli po zavode lytka, tak to muze byt tim, ze zavod jdes v zavodnich botech a jinak chodis vsechny treninky v tezkych tlumenych botech; a telo na ty lehky boty neni zvykly – z toho boli prave lytka. (Nebo staci treba dlouhy trenink na tartanu, po kterem jsi dlouho nebehal, a je to to samy.) Taky te muzou bolet proto, ze doslapujes na spicku (ale zase kdybys vsechno chodil pres spicky, tak si na to telo zvykne a lytka pak neboli).

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 18.09.2006 11:00:43

[quote=tuta]Oslik: Pokud te boli po zavode lytka, tak to muze byt tim, ze zavod jdes v zavodnich botech a jinak chodis vsechny treninky v tezkych tlumenych botech; a telo na ty lehky boty neni zvykly – z toho boli prave lytka. (Nebo staci treba dlouhy trenink na tartanu, po kterem jsi dlouho nebehal, a je to to samy.) Taky te muzou bolet proto, ze doslapujes na spicku (ale zase kdybys vsechno chodil pres spicky, tak si na to telo zvykne a lytka pak neboli).[/quote] Díky! to je pravda, závody chodím v lehkých adadasech (paradoxně levnějších než tréninkový), který jinak nepoužívám. já myslel, že je to z těch kostek (pověstná pražská dlažba), ale máš pravdu. Jak to řešíte vy? Přece nebudu běhat polovinutréninku v závodních botách, nebo jo? Já v nich v létě běhám tak 4× za měsíc (na závodech), jiný měsíce ještě míň… Došlap mám přes paty, to je v pohodě… A díky!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 18.09.2006 12:25:17

Tak to je tim; tradicni reseni je poridit si jeste polozavodky (u Asicsu treba DS-Trainer, u jinych znacek nevim) a v nich chodit rychlejsi useky a tempa, v priprave i zavody. Ty rychlejsi useky (treba na draze) chodit nekdy i v zavodkach. Pokud bys behal drahu, tak bych ti rekl, at na zacatku sezony postupne zkousis neco i v tretrach (ne cely trenink, ale treba dva posledni useky; cely trenink se v nich obvykle nechodi, pokud nejsi milar – i z tech dvou useku te lytka rozboli, ale nejak si ty svaly postupne zvyknout musi), ale vzhledem k tomu, ze chodis vrchy, tak pocitam, ze drahu zrovna nemusis. Stejne te po zavode lytka trochu bolet budou, ale s tim nic nenadelas. Pak muzes zvolit neklasicky pristup, coz jsem udelal ja – behat vsechno v zavodkach nebo v tretrach s hreby a bez hrebu. Jenze to nejspis vyzaduje i zmenu techniky, s tim, ze pak dopadas na predni cast chodidla, plus ja jeste zvysil frekvenci na ukor delky kroku (vsechno kvuli tomu, aby naraz na nohu byl co nejmensi). No teda neni to nutny, jeden milar od nas (ma asi tak 17 a patnactistovku beha za 4), z nedostatku financi ma jen dvoje boty – zavodni Adidasy a pak totalne roztrhany a vypraskany Adidasy (i kdyz ty uz doufam vyhodil) a tretry – s tim vsim pul roku trenoval a v pohode to prezil, jenze on jde zase cestou vysoka intenzita, mala kilometraz.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 18.09.2006 19:38:40

No, já zatím běhám to, co se zrovna naskytne – kopce, silnici, krosy, ale vše do těch 10km. Na dráze mám 1× týdně trénink, ale tady u nás je dost zajímavá dráha – za 1) je to jen štěrk a za 2) to je „400“, která má asi 390 m… Ale co jsem zkoušel, tak možná není špatný rozklsávat v těžších botech (NB 375) – četl jsem to v BMD – MARATON. Zkoušel jsem i běhat vše v závodkách a není to ono. O tretrách jsem uvažoval, ale asi ne. Já si chtěl koupit ne dráhový, ale crossový a problémje, že nikde není 100% terén, a na asfaltových částech bych je ničil. Tak dík!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Brno

10 km: 0:33:55 (2009)
půlmaraton: 1:13:13 (2011)
maraton: 2:32:57 (2007)

tuta muž 19.09.2006 08:09:29

No, rozklus v tezkych – to je na probuzeni tela – akorat pokud davas dvacet minut pred zavodem tristovku v tempu zavodu, tak to uz je lepsi jit v zavodkach. Behat useky na sterku, to potes, to musi byt odraz. :-) A krosove tretry se daji sehnat i bez hrebu (je to uplne stejna bota akorat proste nema hrebiky), pres net z USA nebo Anglie, k nam se to nevozi a pokud jo, tak je to silene predrazeny, nebo muzes zaslepit ty otvory (ale budes klapat).

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 20.09.2006 08:29:34

Tak díky za rady, uvidíme, co vymyslím. Ale objednávat z USA nebo Anglie asi ne, já si neobjednávám boty ani přes český servery, protože si jí musím zkusit… Ale třeba asicsy na mě působí dojmem slušný boty na cross… Před závodem rozklusávám v tréninkových adidasech, ale neni špatnej nápad pak zkusit rovinky (já teda dávám tak okolo 100m) v závodkách. Běhat úseky na štěrku je dost na nic – po delším sešti tam stojí voda, po delším suchu mi zase kloužou boty a když je něco mezi, tak běžim, běžim a najednou – jak je to pořád ještě nasáklý vodou nebo co – mi noha klouzne skoro jako bych vběh na led… Ale co – nestěžuju si, je to lepší než nic a těším se, až tam bude nový povrch. Možná se v njbližších padesáti letech dočkám… Aspoň tam nechtěj platit vstup…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 13 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.