Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Vodní kýla/hydrokéla/zkrátka oteklý šourek

Vodní kýla/hydrokéla/zkrátka oteklý šourek

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

tdnur muž 29.06.2022 21:10:53

Ahoj, je to trošku citlivé, ale nesetkal se někdo s hromaděním tekutiny v pytli během běhání? :-) Už nevím, kde se ptát. Konzultoval jsem to s kámoši, urologem, googlem, ale zatím jsem zjistil jen málo.

Je mi 30 a pravděpodobně kvůli menšímu zákroku v dětství mi při běhání občas nateče pravá strana šourku, naplní se tekutinou. Mělo by se tomu říkat hydrokéla. Po doběhnutí se během pár minut opět vstřebá a je to cajk. Častěji se to děje v zimě a nejspíš pomáhá volnější oblečení, vazelína a vyšší teploty. Někdy k tomu dojde po 5 km, někdy vůbec. Jen jednou došlo k nepříjemnému pálení, jinak o tom vlastně ani nevím. Ale když bych měl běžet něco delšího a když by to začalo zas pálit, tak nedoběhnu, takže mám trošku strach z dlouhých tratí. U jiných aktivit jsem to nikdy nezpozoroval, ale ono běhání je docela intenzivní pohyb, že…

Někdo nějaké zkušenosti, tipy?

avatar

Martin

JaroslavD muž 10.07.2022 13:11:20

Ahoj,

ja som mal tento problem pred 13 rokmi. Ano je to hydrokela, ja som to ale nemal v miesku ale priamo tu vodu v semmeniku. Mne tam natieklo cca 1dcl vody a uz to odtial neodislo. Neustale sa to zvacsovalo. Bol potrebny operacny zakrok, odvtedy to mam v poriadku. Musim ale pripomenut ze som bol zaroven 20 rokov dozady operovany na ten isty semmenik – krcova zila (varikokela), takze to urcite malo nejaky suvis. Kazdopadne ta operacna rana je citliva stale a ked telo viac zatazim tak je to trosicku citit, na co som si zvykol. Ked ti ta voda sama odide tak je to lepsi pripad. Ja ked si tak spominam dozadu tak ta hydrokela sa mi stale ako nasledok nejakeho prechladnutia, respektive zapalu. Zakrok nebol narocny, par stehov na miesku, zhojilo sa to celkom rychlo, no nasledne to bolo citlive na priklad pri sedeni a podobne. Skus popatrat ci proste nemas nejaky zapal v tele, nejake krvne vysetrenia, moc a tak, ja si pamätam ze u mna bol suvis so zapalom. Drzim palce

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.