Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Garmin foreruner 305

Garmin foreruner 305

Nalezené položky: 671 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.10.2006 12:34:17

Dobrý den, jako úplný nováček tady, ale zato technický fanda a nadšenech do elektronických hraček, jsem se díval po nějakém pěkném zařízení a objevil jsem věc zmiňovanou v názvu tématu. Je k vidění třeba tady: http://www.garmin.cz/index.php?… V zásadě jde o sporttester v kombinaci s GPS s chipsetem SiRF Star III, což je dnes asi to nejpřesnější v běžném prodeji. Celkem pěkná recenze k modelu bez pulsmetru (jde o model foreruner 205) vyšla nedávno na behej.com. Máte, prosím, někdo se zařízením zkušenost? Např. sedí udávaná výdrž baterie 10 hod? Případně neznáte třeba software pro Windows Mobile zařízení (mám spojeno s GPS), který by umožňoval právě spojení s GPS využít nejen pro záznam tréninku (na to stačí obyčejný tracklogger, kterých je spousta), ale umožňoval i plánovat tréning podle vzdáleností a časů se zvukovými alarmy? Za každý nápad budu moc rád.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 12.10.2006 13:20:46

Čauky, i já ho mám a myslím si, že je to opravdu bomba. Oproti jimým trackerům ti to dává dohromady i data ohledně cesty, rychlost atd… Pravda je, že citlivost jde do háje trochu v lese, kde tě stíněj stromy, ale to se většinou jen projeví v okamžité rychlosti, kde se nedá podle těchto alarmů – min/max trénovat. Vyhlazení dat při přenosu do počítače ti to vše zpraví a myslím si, že přesnost je opravdu super – pro stejné kolečko v lese cca 7,75 km mi to dává rozdíl na stejnou trasu ± 20 m celkem, jen výška je trochu mimo, ale to prý umí spravit motionbased. Větší citlivost člověk chytne jen při běhu na silnici, kde se dá naplno využít i tréninku dle rychlosti… Jinak si sám občas i hraju s profily, či podle mapy s tréninky na fartrek, řídí tě to, pokud se to rozhodneš poslouchat, celkem dost dobře. Kvičící krám na ruce na sebe upozorňuje a tak, pokud chce člověk zůstat relativně ne středem pozornosti, kolikrát dábelkou krabičku poslechneš… Jinak softů je dost, asi nejlepší je Sportracks – o tom jsem říkal i Milošovi mezi Cvikovem a Kamenicí, zde si zobrazíš opravdu vše, i dle profilu trati, taže ci člověk může najít i tempo do kopce a jak strmého, aby se nepřepaloval a nezakyselil. Jinak se zde dají naplánovat i trasy, kdy si jí nejdřív označíš na google pedometru, přeexportuješ do gpx a následně programem gpx2crs na crs soubor, kter následně můžeš naimportovat do garmina zpátky a závodit na trase s plánovaným tempem, kde jsi nikdy nebyl. Nevýhodou je snad jen přesnost cca ± 30m od trasy, takže pokud je mapa blbá či nanic, čist to blbě oddklikal, tak tě furt prudí, že jsi mimo cestu. Ale vzhledme k tomu, že se dá na světové maratóny stáhnouty tyhle časové tréninky, je možné si i zkusit něco nanečisto, či zazávodit si s někým, kdo tu běhá, ale jindy, či se sebou před měsícem…Zase ale platí ta nepřesnost lesa, takže bych tohle spíše viděl nejlepší na silnice, čii na dlouhé víkendové nebloudící běhy, kdy si chceš naplánovat rychlost a zjistit, jak je to u tebe s krokem a optimem rychlosti, na jaký tepovce jet, i vůči délce běhu a nárustu frekvence (či průběžnému snižování rychlosti…) Ta hračka ti dá to, co od ní chceš. je na ní spousta hanobení na inetu, vetšinou vychvalují Polar ve stejné ceně, vím, je dělaný pro sportovce, má lepší vyhodnocovací sw, garmin nemá vomax, či jiné indexy kondice… Gamin to tak dlouho zase nedělá, ale s touhle věcí se opravdu vytáhl. Jinak ta navigace občas pomůže, mě naposled na posledním běhu v Teplicích, kdy jsem si byl líný vzít mapu, i když starou a nakonec jsem krapet zabloudil, pak mi gps ukázala pravděpodobou cestu domů – teda směr tohohle půlmaratónu 22,5km. Polar je asi opravdu víc pro sportovce, ne je pro hobbíky jako já, kteří se můžou upravovat a vést většinou sami podle knížek, doporučení, tréninkových plánů atd… Občas mám opravdu pocit, že to to toho sparringpartnera nahradí, ale nedá tam ten fenomén závodění… to které ti většinou dá ty kroky na rychlosti, vzdálenosti… I když po poslední devítce s přítelkyní, po silnicích, když si vzala kolečnové brusle, aby mi stačila, se dá závodění taky slušně zaimprovizovat… Jinak výdrž baterek – Miloš říkal, že se to opravdu po 10 hodinách vybije, ale neříkal, jestli s podsvícením displeje či nikoliv. Poslední dlouhý běh cca 3 hod znamenal úbytek jedné čárky na symbolu baterky, takže nevím, a to mi šajnovalo neustále…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 12.10.2006 13:39:13

já ho zatím bohužel nemám, protože hledám, zda něco nenajdu pro PDA, jak jsem se ptal v prvním příspěvku. Jinak to, co popisuješ, mě znova utvrzuje v přání opatřit si něco takového. Co se týče citlivosti GPS, tak tady asi vím, co můžu čekat, protože používám bluetoothový gps modul se stejným chipsetem SiRF star III, jako má foreruner 305. O nějakou totální přesnost mi ani nejde, spíš o to, že bych rád běhal intervaly kdekoli bez nějakého měření a tak. Že nesedí záznamy převýšení je zatím u GPS celkem normální, protože když máš slabší signál, gpska dávám jenom 2D informace, takže vzdálenosti je zhruba OK, ale výškový profil může být v háji. Mrknu po tom Sportracks. Můžu ještě poprosit o Tvoje pocity z baterky? Dá se třeba, když ji chci pošetřit, vypnout gpska a používat jenom sporttester a profil jenom s tréninky bez vzdáleností?

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 12.10.2006 14:27:27

na PDA jsem zatím nic nenašel, teda pokud nepočítám svůj starý excel sheet v ipaqu. Ani mi navíc není jasné, jak by to spolu komunikovalo, ančto ta komunikace je možná jen z garmin-pc a zpět, připojuje se to přes usb. Bohužel infraport to nemá, ani nic jiného, jen pár kontaktů pro napojení na nabíjecí a synchronizační kolébku…

baterka se mi po standartním podsvíceném běhu okolo hodiny a půl nabije mezi 35–45 min připojení k síti či kompu. GPS jsem zatím na běh nevypínal, ančto při vypnuté gps ta mrška nepočítá kalorie nevím proč – to vím, když si dám 40min pilates bez zapnutého gps…

jinak sportracks najdeš na http://www.zonefivesoftware.com/SportTracks/

Miloš při svém běhu okolo čr tohle měl také a říkal mi, že ta baterka je asi nejslabší částí – že se mu to opravdu asi po těch 10 hodinách vybilo a vypínalo (navíc mu to odíralo zápěstí, než se to naučil přelepovat, ale to je problém běhů nad 2 hod v kuse – už to znám taky, problém kontaktů). Pro ultráše to nejspíš asi zatím není, ale neznám ve svém okolí moc lidí, co jsou schopni běžet současně v kuse přes dvě hodiny, takže se obávám, že asi moc lidí v tomhle českém dolíku baterka moc neomezí, kromě stádečka chrtů a lidí, co jsou schopni běžet či se pohybovat nepřetržitě po tuhle dobu. Jinak, nabíječka se dá vzít vždy ssebou a minimálně při obědě či něčem jiném se to dá alespoň zčásti dobít… – teda pokud by jsi jej občas používal i k houbaření, kde se člověk courá i 6 hodin (to byly dvě čárky pryč)

Pokud by jsi si dával tréninky bez vzdálenosti, jen dle tepovky či délky času běhu se zázamem pulsu, může být užitečný, ale pak jsou modely od polaru levnější s hodně podobnou funkčností založeném čistě na pulsu a čase.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 12.10.2006 14:47:15

s tou komunikací jsem Tě asi uvedl v omyl:o). Mám PDAčko a GPS modul, přičemž pokud bych našel nějakého podobného trenéra, jako je program v garminu, ten foreruner bych si vůbec nepořizoval. Problém je, že pro PDA nacházím jenom jenom trackery, tedy zapisovače uražené vzdálenosti, což je fajn, ale abych podle toho mohl řídit trénink, musel bych strojek pořád držet v ruce a hledět na něj. Proto bych chtěl něco, co by umělo řídit trénink a ne jej jenom zaznamenat. Moc to ale zatím nevypadá, možná opráším staré programátorské učebnice a něco si napíšu:o). V zásadě by kombinace PDA a GPS se správným softem měla umět to, co foreruner 205 a pulsmetr bych si mohl koupit nějaký za pár korun. Efekt by sice nebyl tak vydatný, jako s forerunerem, ale místo 12000,– bych utratil 2000 za pulsmeter a tak do 50-ti dolarů za program, který ale asi není na trhu. Ta baterka mne zajímá z prostého důvodu: chtěl bych příští rok zkusit triatlon na ironmanské vzdálenosti, protože koncem srpna se jeden bude konat kouset od nás a nedělám si iluze, že bych suchozemskou část dal pod 12 – 13 hodin. Jelikož se to pojede na známých tratích, zabloudění nehrozí, ale tep měřit bude nutnost. Proto tedy ta otázka. BTW je součástí příslušenství držák na řídítka? Díky za trpělivost.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 12.10.2006 15:55:15

Bohužel není, stejně jako próba pro kadenci frekvence šlapání.

A jestli si něco dokážeš napsat, možná na tom něco časem trhneš. Spíš bych měl strach, že při těch otřesech se po čase to pda vyklepe, navíc jak se člověk potí, asi by mělo dost záhul i od vlhkosti (čtečka karty atd…). Ty „hodinky“ mají výhodu utěsnění a malé hmotnosti. Možná že by teda pro tebe byl vhodnější paradoxně starší model garmina, tam se baterky daj měnit. Jinak nevím, kolik ti baterky přežijou v PDA, ale co vím, tak to bývá dost podobné jako výdrž forerunnera305.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 12.10.2006 20:25:37

s tou výdrží pda a forerunera souhlasím, ale já potřebuju na dlouhý čas pulsmetr, GPS mě nezajímá. Ale jestli jde vypnout (z toho co píšeš, mám pocit, že ano), by to mohlo stačit. No budu ještě chvíli bádat, na zimu už teď nic nového pořizovat nebudu, to stejně neběhám a na jaro to rozseknu. Foreruner 301 mě taky napadl, ale ten má starý gps chipset a rozdíl v citlivosti mezi navilockem 308 (který má stejný chipset jako foreruner 301) a navilockem 338 s novým je propastný, měl jsem oba v užívání, takže předpokládám, že foreruner 305 je proti 301 jiná káva. Každopádně moc díky za napsání osobních zkušeností. Třeba se pochlapí již ježíšek:o)

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 13.11.2006 10:10:35

tak ježíšek se skutečně pochlapí, protože mi 305-ka dneska dorazila na stůl. Pokud by se před vánoci ještě někdo rozhodoval o koupi, tak jsem ho kupoval na amazon.com za 251 USD což mi i s poštovným a clem dohromady dalo necelých 7000,–kč. Sofwarem garmin training centre jsem nadšen, tedy částí pro plánování tréninku (historii tam žádnou samozřejmě nemám), provedením taky, bohužel mi ho asi žena až do vánoc schová do skříně, takže ho testnu až 25.12.:o).

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 13.11.2006 14:18:41

Tak to teda vítej do klubu :-). Do vánoc bych asi nevydržel čekat. A že bych teďka bez „přístrojové desky“ někam vyrazil, nevím nevím… Na spoustu věcí si člověk zvykne okamžitě. Třeba na naplánované trase, když ti přesně ukazuje výškový profil, či řekne, že už půlka je za tebou… Sám si chci ještě opatřit footpod, což je próba na kadenci šlapání, snad se mi to podaří sehnat ještě před vánoci – pak to netrpí i tím, že na chvíli není signál a je to i míň rušený nepřesností satelitů, takže konečně bude možnost si dělat trénink podle i podle rychlosti či na kadenci, co potřebuju. Jinak jestli jsi pražák a chodíš taky občas do stromovky ve čtvrtek, tak ti tam můžu celé ukázat a říct pár zkušeností.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 13.11.2006 16:20:28

jsem bohužel (resp. naštěstí:-))) nepražák, nicméně v Praze bývám služebně častěji, než je mi milo, takže pokud se bude rýsovat nějaký čtvrteční nocleh, zkusím se s Tebou domluvit. Taky mne to bude drásat, ale mám tu „výhodu“, že jsem si zatím nezvykl a v tomto období ani nějak nemám moc chuti do běhu, věnuji se víc posilovně a plavání. Těším se spíše na snížek:-) Jak jsem se tak zběžně díval po příslušenství, tak cadence sensor je něco jiného než foot pod. Cadence sensor je příslušenství pro forerunery a edge na kolo, klasický snímač kadence na kliku a food pod je zase normální krokoměr. Ale s takovými věcmi počkám, až si hračku trošku osahám :-) Koupení foot podu asi nebude legrace, protože na českém webu jsem toto příslušenství nikde nenašel a i obvykle spolehlivý amazon u něj uvádí ship time 1–2 měsíce!

avatar

Celkem 147 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:53 (2006)

runner123 23.11.2006 13:30:13

ahoj nevite nekdo kde prodavaji levny sportester dekuji karel

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 23.11.2006 14:33:04

jsme sice off topic, ale zkus toto: [url]http://www­.bajkshop.cz[/ur­l] a najdi si sigmu fitwatch. Stojí 1600 a je k ní i krokoměr. Když tak si založ jiné vlákno, tady se bavíme o jiném strojku.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 23.11.2006 15:41:14

tak mi to nakonec nedalo a trošku jsem si forerunera vyzkoušel a skutečně, elevation graf je divoký až hrůza, což jsem čekal. Trošku jsem si myslel, že to training center při importu nějak vyhladí, ale bohužel nikoli. Vyzkoušel jsem tedy funkci gravity na motionbased a ta funguje parádně, navíc se dá nastavit jako automatika při importu historie a následně naimportovat zpět do softu. Ještě to tak nějak hezky zautomatisovat:o). Dá se nějak do training center naimportovat podrobnější mapka, než tam je? Sice to nemá valný význam, ale vypadalo by to hezky.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 27.11.2006 16:24:28

Jo, to není problém, taky jsem hledal volné mapy do garmina a našel jsem něco pod tímhle linkem http://gps-maps.info/cz, ale podrobný je to většinou na velkých městech, jako podklad je to totálně nesrovnatelný oproti tý základomapě, co je na cd instalovaná. Pokud víš o jiných mapách, budu ti povděčný. Tohle pokrývá ČR a Slovensko. Vesnice to často bere jako naprostou zbytečnost, ale pro základní použití je to dobrý. S tím profilem s Tebou souhlasím, ale může se to zlepšit novým sw (včetně usb driverů) – stáhnul jsem si verzi 2.9 z garmin stránek a pevně doufám, že to trackování bude lepší. Zatím jsem se kvůli smogu s tím nemohl o víkendu proběhnout (teda mohl, ale plíce moc nechtěly a asi jsem to s tím krosstrainerem v sobotu krapet přepískl s výkonem) a tak uvidím dnes nebo zítra. Ten update slibuje lepší tracking během delších aktivit po hodině trvání atd… To jsem si ale taky všiml, že většinou odchylky od trasy jdou cca po 1,5 hodině zátěže více mimo, než na začátku. No snad se to vylepší, uvidíme. Možná to vylepší i to pendlování výšky, sám osobně si myslím, že je to taky verzí sw. Jestli chceš, koukni se na romikv.motion­based.com a některý z posledních běhů okolo 18 km (nutno nastavit metriku), když to přeimportuješ do googlu, krásně to ukáže, kdy to je mimo cestičky (hlavně na konci, kde je odkrytý terén a nemělo by to být, ale může to být taky během dolíkem???). Často dělá úlet vedle baráku ale to spíš bude tím že panelák zakryje část satelitů. Pravda je, že po upgrade jsem se dostal na přesnost u nás doma z obvyklých 7–8 m na 4–5m, možná to i nový vyladí, to uvidím dost brzo. Už by to nemělo tak ulítávat vedle baráků, takže až tam bude nějaký běh nad 27/11, tak už by přesnost měla být více OK. Vzhledem k tomu, že si data importuju do sporttracks a v práci na motionbased, nějak jsem se k tomu importování vyhlazování výšky ani nějak nedostal. Možná až budu mít doma inet, bude to mít smysl. Pokud si dělám běhy, tak s tuhle trasu stejně vyhladím na motionbased a pak jí dám zpět, takže mám reálná data taky. Ale často ani vyhlazování nepotřebuju. Přes gpedometr si naklikám mapu, udělám z ní běh a podle toho se pak o víkendu řídím.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 27.11.2006 17:19:09

jj, s motionbased už jsem si chvilku hrál a líbilo se mi to. Čeho máš verzi 2.9, těch usb driverů? Já mám TC verzi 3.1.14 a usb driverů 2.1.0.0. Myslíš toto: Forerunner X05 GPS Chipset Ver. 2.90 as of Nov 17, 2006? To mi příjde spíše jak firmware pro gps unit forerunnera, navíc mi to teď stejně nějak nejde stáhnout. Pak jsem tam ještě našel toto: # Unit Software
* Forerunner 305 Ver. 2.40 as of Apr 06, 2006 což je určitě soft do forerunnera, jenom se teď nemůžu mrknout, co tam mám za verzi, protože už jsem ho odevzdal doma ženě a laborování vypukne nejspíše až 24.12. večer (haha, to ji bude mrzet, že mi ho zamkla, vyběhnu ještě večer:o). To jsi tam nahrával?

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 28.11.2006 12:04:04

No, ono je to tam rozdělené, verze vnitřního sw je 2.4, verze ovladače cipsetu gps je 2.9, verze usb driverů je 2.1.0.0, verze tréninkového sw 3.1.4. Co jsem nějak četl, tak pro instalaci 2.9 chipsetu musí být nový usb driver 2.1. Sám jsem toto instaloval takto : update tréninkového sw na 3.1.4, následně usb drivery na 2.1.0.0., dále pak update chipset na 2.9 (v tom usb by měl být i nový loader, jak psáno v infu) – při tomjhle musí mít člověk připojenýho forerunnera v kolýbce a na displeji se mu objeví cca na 3 minuty strachu slovo loading, pak to jen chtělo chytnout polohu, aby si korigoval čas. Náběh byl pak cca za poloviční dobu a satelity chytal líp na silnější signál. Možná že je to skutečně i optimalizace, uvidím po dalším běhu. Jestli chceš, pošli mi na romikv@volny.cz maila a pošlu ti obratem ty všechny soubory – mám je stažený. Jinak je tam skutečně sw do forerunnera, 2.4, předchozí verze byla 2.3 ale že jsem to koupil s 2.4, tak toto pro mě nemá význam. Končím s technikou, jdu se večer potrápit, naštěstí ho odevzdávat nemusím… Doufám, že dnes už smog nebude, jinak budu zase jako nezávislá čistící jednotka.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 28.11.2006 12:22:08

už se mi to stáhnout podařilo, dokonce si i na update forerunnera půjčit. Verzi 2.4 tam mám taky už rovnou. Každopádně díky za ochotu.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 28.11.2006 15:42:43

Není zač. Jen ať se stádečko rozrůstá. Hlavní věc, co se mi na tý mašince líbilo už od počátku bylo to, že kdo s ní začal běhat, říkal co mu dává a bylo to od uživatelů. Navíc vyhodnocení dle mapy, můžu si vytípnout problematický úsek a vím, kde skutečně byl… Sám dělám obchod a tak mám kolikrát k marketingu vysloveně odpor, kór když mi něco vnucuje když se mám něčemu přizpůsobovat. Tahle hračka, jak jsem zjistil, se přizpůsobí mě, má to ale háček – musím se dost chápat a podle toho má se sebou možnost něco dělat. A u tohohle jsem většinou našel recenze lidí, co jim to přineslo. Prostě, přinese to tohle, chceš-to, umíš to využít, a že jsem bývalej progiš, tak jsem byl dost na větvi si udělat sám program s tréninkem, jak jsem potřeboval… Což jsem třeba u jiných sporttesterů vůbec nenašel… Ani že by tohle bylo možné, ani možnost tréninku s možností pomalu rostoucí frekvence tepu či jiných podle potřeby a zkušenosti navolených kroků dle trasy tréninkového kola… Kdyby byl člověk vysloveně sportovec, tak pojede vždy nejtvdršejc a nejspíš i jiným drilem (snad na to dojde před jarem, kdy se chystám na novou zkušenost) ale takhle mám možnos si řídit trénink i tak, že se vrátím z tréninku po dvou hodinách odpočatý a v nohách je okolo 18km, což mi jenom trochu obolí plosky… Proto se mi třeba líběj knížky o Herberta Steffnyho, že řekne, co je potřeba od tý věci čekat, značku si najdi sám nebo hledej lidi s podobnou zkušeností na tuhle věc dle tvé potřeby, vždyť to bude pro tebe jen od tvého rozhodnutí přínos-nepřínos. Tak mám třeba Das grosse Laufbuch a jen lituju, že někdo tuhle supernádheru někdo nepřeloží do češtiny, ale to je spíš jen tak vedle…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 28.11.2006 17:31:50

já jsem „ajťák“ pořád a právě možnosti nastavování tréninků a jejich import do forerunnera mě nadchly. Letos jsem poprvé v životě zkoušel běhat intervaly, dost se mi to líbilo, ale nemám přístup na stadion a lítat tam a zpět po změřených úsecích........ to garminu si nastavím jednoduchý cyklus i s vyklusáním. Těším se na Ježíška jak malý Jarda. Od garmina si slibuji i trochu motivaci, protože hraní si s výsledky tréninků má jistě něco do sebe. Mezi svátky se jistě ohlásím s prvními dojmy.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 29.11.2006 13:25:38

tak jsem se koukal na výsledky prvního běhu na novým ovladačem sw 2.9 a je to asi takhle – chytá to více družic a silnějc. Díky tomu to má na místech, kde to předtím bylo dost stíněno vysokými blízkými baráky, menší chybu. Objevil sem ale, že pokud se teď zase probíhá okolo vzdálenějšího vyššího baráku, tak to ten zase rozhází na stranové pozici, vypadá to jako chyba od vzdálenější družice. No uvidím příště, pokud se to bude zase opakovat, mohlo to být taky třeba jen mraky. Zjistil jsem, že se nejspíš ta mrška učí, ančto dříve na opakovaných často probíhaných místech dávala plynulejší vyhlazení trasy. Zkusím tohle vysledovat tak po třetím čtvrtém proběhnutí, zdali toto bude stejné. Náběh je ale rychlejší a ukazuje větší přesnost, i více vyhlazená křivka výšky – to asi dělá více těch družic. Co se ale dost vylepšilo je stabilita rychlosti, konečně to vypadá, že by se dal taky trénink řídit i dle nastavení intervalů i s rychlostí – což je věc, která nebyla vždy při pace cca 6:30 – 5:20 vždy plně použitelná při částečném stínění stromy. Předtím toto bylo plynulé při pace cca 5:00. Čemuž dávám jedničku s hvězdičkou…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 29.11.2006 16:06:20

s tou pace je to klasika: čím pomalejší pohyb, tím větší „ptákoviny“ v detailu gpska pouští. Věřím, že na kole to bude úplná pohoda.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 01.12.2006 10:21:51

Takže po včerejšku stejná zkušenost jako při předchozím dlouhém běhu. Přesnost se krapet zlepšila, ale opětovně viditelné ovlivňování vyššími vzdálenějšími baráky. Náběh stejně rychlý a i silnější signál, kupodivu víc i na Stromovku. Přesnost je vynikající, pokud má výhled jen na horní družice. Pokud se terén moc začne měnit, tak se to promítne i do přesnosti. Jestli v další verzi udělají i filtraci náhodných poruch a především se zaměřením na krátkodobé výpadky vzdálených družic, pak teda už to bude dávat, co to má…Paradoxně že beru Stromovku jen jako trénink na rychlost (rovina a převaha chrtů), tak demotivační příliš vysoké hodnoty pace spíše člověka nutí se hýbat víc. Ale vzdálenost a průměrnou rychlost to dává dobře,ta hold má už v sobě nějaké vyhlazování a tak už tohle sedí. Výškové odchylky záznamu se taky zmenšily. Už aby tu byla ta sonda na nohu a pace se vyřešilo nafurt… Ale vzdálenosti přitom proti zkušenostem z minula dost sedí. Doufám, že se na mě Petr nebude zlobit, že jsem jim tam včera vzal dráhu, ale nějak jsem se rozběhl, na tréninku jsme měl nastavený puls na tempotrénink a dolů jsem chodit nechtěl, no a kajána jsou opravdu sedmimílovky – odvykat se už asi bude velmi těžko, pokud někdy… Škoda bude, až přijde sníh a člověk bude muset zpomalit i na tu Stromovku…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 01.12.2006 16:05:57

čemu říkáš vyšší vzdálenější baráky, třeba osmipatrové paneláky 30m daleko? Jen tak pro informaci. Naštěstí bydlím na kraji města, takže převážně běhám mimo osídlené oblasti, ale jenom ať vím. Snad se chlapi v garminu budou 305-tce ještě chvíli věnovat (i když mám pocit, že ten chipset soft byl určent všemu se sirf star III), než se vrhnou do plného vývoje něčeho nového.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 04.12.2006 09:30:21

Vyšší baráky – zatím jsem si všimnul, že vždy, když se v okolí objeví vzdálenější vyšší objekt, tak jde přesnost do čudu. Krásně je to viditelné například na Stromovce vedle tenisových kurtů, tam mají vnitráci budovu asi 6 pater-a asi 40 metrů od silnice, stejně tak je to krásně vidět nahoře na proseku vedle zatáčky u Billy- tam, kde to původně šlo hodně rovně podle posledních protokolů se to najednou rozhází – tam je taky barák asi 10 pater asi 100 m od cesty. Možná to může být tím, že se signál krapet roztříští, opravdu nevím. Koukal jsem se na protokoly z doby před aktualizací a po ní a před aktualizací to tohle nedělalo. Tam byly jinak úlety jen vedle vysokých baráků.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51434,4 km
Minulý měsíc 87 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 27.12.2006 14:37:27

[quote=romikv]Tak to teda vítej do klubu :-)[/quote] Kluci, taky se hlásím do klubu… Ježíšek se trochu prohnul, tak jsem zvědavý…

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 28.12.2006 07:32:56

ještě se tak kloudně vyzdravit, abych si ho trochu užil. Už se peru s chřipkou skoro 14 dní a pořád to není ono. Dal jsem si teda 24.12. večer lehkou pětku, abych měl něco na hraní do computeru, ale na normální trénink jsem zatím lemra.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 29.12.2006 10:44:58

tak to vítej do klubu, Rosťo. S postonáváním se peru taky, holt jsem zjistil, že vše, co jen nad 27km+, si odstonám. Takže po 33 km v neděli před vánoci skončím na pemzu okolo 120 km/měsíc – fakt ostuda. Chvíli před vánocema jsem si stáhnul update sw do sportesteru 2.50 a konečně vše funfuje jak má, rychlost ukazuje průběžně správně, ne nadnesenou, jak dříve, je tam něco voleb navíc křivka výšky je již více vyhlazená, kalorie neukazují nesmysly (konečně je nemusím násobit cca 0,66 pro realitu – připadám mi to, že to dříve počítalo i převýšení „nalogovaných“ kopců). Navíc dlouho slibovaná volba pro footpod sondu už je taky, snad jí časem seženu taktéž. Update každopádně doporučuju, konečně se tohle zařízení začalo přesně chovat, jak má. Změna rychlosti není okamžitá, reaguje asi po padesáti metrech, (či tak do 10 sec zpoždění), ale konečně se podle rychlosti začal dát řídit trénink… Ve Stromovce ve čtvrtek mi to neúprosně ukazovalo, kdy asi doběhnu a mrcha moc nelhala…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 29.12.2006 11:50:00

footpod sonda se podle mne zatím nedělá. I venku ji mají „na dotaz“, což obvykle znamená, že zboží ještě není. I doposud chybějící podpora v softwaru signalisuje, že se teprve připravuje. Musím říct, že s tou verzí 2.5 jsem byl fakt překvapen, jak pace hezky funguje. Po tom, co psal romikv, jsem se dival do grafu pace a i při velikém rozlišení, to byla krásně plynulá křivka bez výchylek podobných třeba převýšení, kde to bez gravity z motionbased moc k použití není.

doplněno: teď jsem se díval pořádně, co na webu k updatu 2.50 píšou a mimo jiné je tam toto:Added support for foot pod accessory (Forerunner 305 only, not yet available).

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 02.01.2007 11:52:57

mám takový dotaz: jak jsi dostal garminí mapy to training centre? Když smažu tu origo a vrazím tam některou staženou, tak mi program vůbec nenaběhne a zahlásí nějaké chyby v registrech. Možnost výběru jsem v nastavení nenašel. Možná jsem ale jenom lamka;-). Díky za nakopnutí, na nějaké bádání teď nemám času.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 02.01.2007 14:24:58

Nevím, prostě jsem jen nainstaloval soubory s mapami, co jsem dal odkaz a ono to chodí. Ale Tvá otázka je nejspíš ze stejného soudku jako počítač u skorotchána na nové programy 3.1.4 a usb 2.1.1 – tam jsem to taky nainstaloval, ale vždy při náběhu mrcha ukáže nějaké cinty o registrech a shodí celý trainingcenter. Možnost taky může být tím, že jsem ty mapy instaloval u předchozí verze trainingcentra, ale to nevím jistě, jestli je toto skutečně důvodem, a chodí mi to na obou kompech, kde jsem tohle instaloval dle softu z přiloženého CD a ne trainincentra 3.1.4, mám pocit, že tuto vlastnost mají obě instalace společnou…

Jinak tu origo jsem nemazal, jen jsem projel instalaci těch nových…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
Nalezené položky: 671 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.