Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Garmin foreruner 305

Garmin foreruner 305

Nalezené položky: 671 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 02.01.2007 14:56:17

takže máš koupený mapsource, nebo jsi to dělal přes cgpsmapper? Já zatím jen naivně soubory nakopíroval do příslušného adresáře a smázl původní;-). Nemám holt zatím s garminími mapami zkušenost.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 02.01.2007 15:05:43

Mapsource jsem nekupoval, stáhnul jsem si jen volné mapy čr a slovenska z linku gps-maps.info/cz (volné mapy, za které se neplatí), který jsem zde dříve uváděl, nechal je instalovat instalačním programem a pak jsem je jen přepnul v popup poli nad mapou. Nic víc, nic míň, mapy fungují Pravda je ta, co jsem psal, že jsem to dělal u training centra z přiloženého CD – asi starší verze

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 02.01.2007 16:20:48

no jo, tak já trouba stáhl jenom mapové podklady a s těmi laboruji. Díky za kopanec. Nicméně aspoň jsem se o garminích mapách něco dozvěděl.

avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 02.01.2007 17:49:18

Romane, zkoušel jsem google pedometer, úspěšně vygeneroval gpx file, ale sporttrack mi nepřečte žádnou z variant (track, route, point) Nemáš na to nějaký fígl?

Btw. díky Jecminkovi za tip, uz mi leti 305 z amazonu :)

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 02.01.2007 19:34:31

ten gpx formát je nutné ještě zkonvertovat programem gpx2crs do crs formátu, který už importnout půjde. [url]http://www­.guenther-dirks.de/2006/04/­update_gpx2crs_1­0010.php[/url] Co se týče amazonové ceny, tak malinko ztratila na zajímavosti, protože v době, kdy jsem to tam bral, stál 305 u nás 12k a v prosinci padla cena k 9-ti, porád se to samo vyplatí, ale už to není tak hezké.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 03.01.2007 08:08:13

Petře v tom goglepedometru se dá vygenerovat log trasy pro volbu běhu (crs soubor), ale je podle route či tracks, u points to podle zkušenosti nevygeneruje nic. gps2crs následně po zadání pace trasy vygeneruje crs soubor. Ten se dá dále naimportovat do trainingcetra a z toho (po úprav, doplnění bodů, odboček, pitných pauz a jiné havěti) do sportesteru. Jinak jsou v tomhle programu i volby do history či z vygenerovaného crs fo gpx, ale ty jsem nějak nezkoušel (ani jsem nepřišel na to, proč a případně jak to nefunguje), většina odkazů byla na vytvoření tréninku, ke kterému tohle slouží výborně. Krapet jednodušší je použít nyní procedury přes mapmyrun, kde se dá uložit napřímo trasa crs (po odklikání a následném zadání pace).

Zjistil jsem, že běh bere s přesností cca posici +/- 30m a pak oznamuje, že je člověk mimo trasu. Taže pokud máš v plánu nějaký běh mimo hlavní trasy, pak počítej s tím, že zjistíš, jak je spousta map dělaná od stolu a odchylka v tomhle citovaném rozmezí je obvyklá. Pak se již celá příprava hodí jen na to, aby si člověk přepnul na mapový podklad a koukal se, zdali ta cesta, po které běží, je tím směrem, kudy by to podle plánu mělo být… Pak se ale rozlišení s přesností cca 80m náramně hodí :-) Tuhle finesu jsem našel při tom krásném běhu na Svatého Jana pod Skalou, kde lesní komunikace byly před Hostímem plus mínus 100m, ale do Jana mi ta mrška nohy dovedla…

Když si pak tohle odběhneš, pak log už nebude problém naimportovat z history do sporttracks. Napřímo jsme to nezkoušel, ančto sportracks mám jen jako trénikový deník a víc jsem v něm nebádal.

Jinak volba běhy je v současnosti vhodnější především pro navigaci, když neběžíš podle nějakého tréninku (asi pro víc zkušenější běžce), než se ti trasa dostane do podvědomí. Velká škoda je jen ta, že nejde použít najednou trénink a běh, či doplnit do běhu omezení na tepovku, tempo či jiné špásy jako v tréninku, pak by to musela být dost bomba…

Roman

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 03.01.2007 14:32:58

nepřišli jste někdo na to, jak nastavit v training center začátek týdne z neděle na podnělí? Je to sice prkotina, ale dost mi to vadí. A ještě jeden OT dotaz pro Romana: jdou ve sport tracks nastavit metrické jednotky? Taky se mi to nějak nedaří. Když zadám metrické hodnoty s jednotkou, tak se sice automaticky přepočítají, ale upřímně řečeno libry, míle a stopy mi k srdci moc nepřirostly.

avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 04.01.2007 08:11:43

Díky vám oběma :)

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 04.01.2007 10:44:44

ve sportracks je volba pod settings – display – measurement units : metric namísto US. To s tím nastavením týdne – zatím jsem to nikdy nehledal. Možná se zeptat garminů na tech supportu.

Jinak ve sportracks se dá hezky nastavovat řazení míst, musí být ve formáti odděleném dvojtečkou, např : ČR: Praha: … Pak je zde možno dát i více rozlišení různých lokací běhání. Kupodivu to bere podobné trasy a rozliší to i běh jedním lesem nebo dvěma lesy

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 04.01.2007 11:19:48

jsem fak lamka. Já prostě v settings viděl jenom nastavení parametrů sportovce a finito. Že se dá nastavovat více věcí přepínáním tou malinkou šipkou mne nenapadlo. Asi IT deformace. Do garminu jsem napsal, tak uvidíme. Tak odpověď z Garminu přišla pozitivně rychle, ale to je jediné pozitivní:

Dear Martin

Thank you for contacting Garmin Europe.

At present there is no way to change the calender in Training Center so that the weeks start on different days. This has however been passed on to our enginners as a potential for future versions of Training Center.

Regards

Samuel Taylor European Product Support Associate Garmin (Europe) Ltd

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51561,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 07.01.2007 10:02:58

Včera mě v Uhnošti Garmin štval.. Před závodem jsem si nastavil Autostop okruhu, před startem jsem se postavil na startovní čáru, zadal „Označit a okruh“ a odmáčknul svojí pozici. Po startu jsem pustil stopky a při náběhu do druhého kola jsem nechal stopky být, a … nic. Garmin mi kolo neodmáčknul. V dalším kole jsem doběhl k občerstvovačce 2 m před cílovou čárou, píp Garmin mi zmáčknul konec kola sám, jenže jsem to neslyšel, tak jsem si na čáře odmáčknul kolo ručně, když v první to Garmin neudělal. Tak mám ke každému zmáčknutému kolu ještě jedno 2 vteřinové. Kolo ze záznamu v Training Center vymazat jde, ale přičíst ty 2 vteřiny ke kolu předešlému už ne. Mašinka jedna zlobivá!

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51561,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 07.01.2007 10:05:51

Včera mě v Uhnošti Garmin štval.. Na běžných trénincích jsem si nastavil Auto pauzu, jdu čúrat, píp, stopky se samy zastaví. Jenže jsem to při Maratónu zapomněl vypnout:-) Tak jsem si odskočil, píp stopky stojí, rozběhnu se, píp stopky se rozběhnou se mnou. Pak se ve skupince dohadujeme, proč mám o 30 vteřin jiný čas než kluci, až mi to, sakra!, došlo. Vypínat při běhu v menu Garmina Auto pauzu, když ho máte teprve pár dní, a tlačítka jdou dost ztuha, nic moc.. ale vypnul jsem to.

avatar

venca muž 07.01.2007 11:44:20

Chlapi, mám možná blbý dotaz, jak probíhal nákup přes ten Amazon.com (ještě jsem nic přes zahraničí nerealizoval). Kolik činila přesně cena, kolik bylo clo a za jak dlouho po objednání ti to přišlo. Musel jsi pro to tady na poštu? Na amazonu jsem se registroval, ale protože tam mají trochu jinou cenu než tady na foru uvádíš tak se takhle blbě ptám. Nemám se zahraničními e-obchody zkušenosti. Dík za odpověď.

avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 07.01.2007 21:14:10

Objednal jsem ho na 261$ + 69$ poštovné. Zatím nepřišel, jen zpráva, že ho 4.1. odeslali

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 08.01.2007 09:36:51

[quote=venca]Chla­pi, mám možná blbý dotaz, jak probíhal nákup přes ten Amazon.com (ještě jsem nic přes zahraničí nerealizoval). Kolik činila přesně cena, kolik bylo clo a za jak dlouho po objednání ti to přišlo. Musel jsi pro to tady na poštu? Na amazonu jsem se registroval, ale protože tam mají trochu jinou cenu než tady na foru uvádíš tak se takhle blbě ptám. Nemám se zahraničními e-obchody zkušenosti. Dík za odpověď.[/quote] Amazon tyto věci neprodává, pouze zprostředkovává jejich prodej různým jiným firmám, takže dost záleží i na tom, od koho kupuješ. Já hledal dodavatele, který umí:

  • dodat do ČR (těch je překvapivě mále, více než polovina dodává pouze USA, Kanada)
  • akceptuje platbu kartou (nehodlám riskovat s paypalem)
  • má rozumné dodací podmínky (tzn. balné a dobu dodání)

Jinak příjde normálně balík (můj prodejce měl uvedeno 7–8 work days a bylo přesně 8), když jsi doma, převezmeš ho, když ne, musíš tam holt zajít. Připrav se ale na to, že při převzetí ještě navíc zaplatíš clo, které u mne činilo cca 1200,–. Kupovat dneska na amazonu stojí za zvážení, protože třeba tady: [url]http://www­.obchodnet.cz/in­shop/zbozi/(id-75127)-navigacni-system-garmin-forerunner-305.html[/url] ho mají za necelých 9 tisíc a máš standardní českou záruku. Balení z ameriky navíc obsahuje nekompatibilní napájecí zdroj (američané mají jiné zásuvky), který, pokud nemáš, si budeš muset koupit (je to normální nabíječka s miniusb konektorem, kterou mám k mobilu, takže jsem zrovna toto neřešil, stejně záruku, která by dle dodáku měla být world wide, ale budu raději, když na její uplatnění nedojde;-) Pozn. budeš-li platit kartou, potřebuješ buď embossovanou (tzn. s platickými čísly, jde ji použít na tzv. žehličce), nebo ještě lépe internetovou, která je daleko bezpečnější a už ji vydávají asi všechny banky (eBanka na 100%, do té ji mám já)

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 08.01.2007 10:34:54

Rosťo bohužel se tohle stane, i v manuálu to je napsané krapet nepochopitelně, stejný problém jsem měl při jednom tréninku v Čimickém háji. Tady ale je ještě jedno upozornění – ten bod okruhu na mezičas se dá neúmyslně spustit i krokem ve tréninku, to znamená, že pokud si nastavíš třeba intervalový běh(každých 400m) a navíc k tomu chceš mít i kolečka okolo lesa, tak zjistíš, že každý interval přidá na tom místě nové kolečko, které se bere i v následujícím okruhu. Štěstí, že tenkrát jsem měl jen dva intervaly sprintu 400 m a pak vyklusání, ale les má 2900m a tak jsme měl na každém kolečku okolo lesa cca 5 bodů mezičasů (i to to „umí“). Jó, holt chybama se člověk učí, a kdyby to chtěl, na just se mu to nepovede… ještě štígro, že jsem těch intervalů tenkrát neměl pět pomalejších, to by se asi úplně upípalo… I tak ale cca 25 okruhů na 5 oběhů okolo lesa bylo trochu moc :-) Jinak s tím zvukem je to občas divné, někdy je superhlasitý, kór pokud člověk běží okolo zastávky plné lidí (asi je tý mašince líto, že není mobilem), paradoxně někdy při běhu jsem skoro to pípnutí oznamující odbočku paradoxně skoro neslyšel… (a byl kufr…) Auto pausa funguje vždy když se zastavíš, nebo máš nastavenou malou rychlost, jako vlastnost je to super, ale v závodě to člověk musí vypnout, jinak jsou časy mimo… Plné odečítání časů (to jest vyřazení autopauzy) se ti taky povede, pokud si dáš přednastavený trénink například 5km běhu a 1 minuta občarstvovačka voda, pak ti to ten čas započte celý (furt sem se takhle divil, jak to, že čas je delší když rychlost je stejná…, než jsem na to přišel, tohle vyřadilo i autopausy v jinak normálním běhu na vzdálenost, započítalo stání na semaforech atd…). Jinak pípání alarmů například nastavené rychlosti, času či vzdálenosti či spolehlivě vyruší trénink – mašinka prioritně bere nastavení dané tréninkem a na zbytek zvysoka kašle, stejně se mi to chovalo na dřívější verzi sw i u běhů… Holt si člověk musí buď vše naplánovat… pak si člověk trénink ale opravdu užije… Až se s tím krapet otrkáš, tak přesně zjistíš, co od toho chceš, tobě jakožto progišovi to nebude problém nastavit a pak už ti mašinka bude dělat naschvály jen málokdy… Často jsem zjistil, že naschvál se dal popsat logickým modelem, ač v manuálu nepopsaným, ale z logiky použité popsané věci bohužel následně plynoucí… Holt logika je velká dáma, ta si nedá poroučet… Roman

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

venca muž 08.01.2007 21:05:49

Díky za radu – už mám jasno

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 15.01.2007 22:05:27

mám takový problém: když importuji historická data z training centra do sport tracku, tak mi při importu dochází ke kravinám. Při importu trasy se objeví kolo, které je někde třeba 30km od místa běhu a je to jenom bod v mapě. Říkal jsem si, chybka v gps datech, kterou TC neukáže. Dneska mi ale v tréninku sporttrack ukázal max. HR 356, což je hodnota, kterou jsem TC vůbec neměl. Dělá vám to někomu taky?

avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 16.01.2007 07:14:56

zatím nee, a zkoušel jsi editovat ručně GPX soubor a to kolo vymazat?

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 16.01.2007 08:48:10

importuju hst soubory z training centra. Ten okruh v TC je ok, binec to nadělá až po importu do sport tracku a v něm taky jde to špatné kolo smazat. Štve mne ale, že to musím ručně dělat po každém importu a hlavně mne štve ta včerejší tepovka, protože 356 maximálky mi dost mrší statistiku. Editovat texťáky gpx, případně hst se mi nechce, příliš to připomíná pakárnu ;-)

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 16.01.2007 09:40:18

čauky, to občas dělá poslední verze sportracks, to jsem našel taky. Problémem je snad asi nejvíc to, že to pokazí ten graf tepovky. Na to ale mám řešení, obvykle si graf zvětším (točítko na myši), posunu nahoru a časovou osu umoudřím poklepáním na popisce „time“. Jinak se body zde samy o sobě dají posovouvat v náhledu mapy, jen musíš zvolit z move na edit nad mapou, stejně tak se dají editovat data tepovky, převýšení, zobrazit se dají přes volby obsahující data (ale to se musí zvětšit graf veličiny na celou obrazovku a pak se tam tahle volba objeví). Kupodivu ty zcestné tepovky nejsíš souvisí s nějakým vyhlazováním křivky ve sportracks, ančto se v původním hst souboru nevyskytují ani v naimportovaných datech… Jinak to kolo, co tam nechceš, tak se dá vymazat jako bod v režimu edit v mapě – pokud tam ale poklepeš na tečkovanou spojnici trasy, zase to bod přidá… Už aby byla nová verze, tyhle chybyčky neobsahující…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 16.01.2007 11:12:13

tušil jsem (resp. doufal), že ta zrada bude ve sporttracks. Jinak Ti musím Romane poděkovat za doporučení, protože jako deník je trainingcenter opravdu na pendrek. Ještě, jak píšeš, trošku poladit sporttracks a bude to ok. Zkusím to vyhlazení křivky tepu. To se hned pozná zkušený uživatel.

doplněno: tak je to jinak. Našel jsem ta HR data a tam žádná úchylná hodnota není, resp. ten graf hr data je jenom do 340-ti tepů. Sákryš, no uvidíme s novou verzí. Máš Romane, nějaké info, píšeš si s autorem např.?

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 16.01.2007 12:01:15

zkušený – hahaha, spíše otrkaný, to by bylo přesnější. Vyhlazování jsem tam moc nenašel, ale jen vím, že se tam může křivka nějak uhlazovat, na praktické důsledky jsem zase nepřišel.

Ten sporttracks používám proto, že mi to může sledovat více věcí, než ten training center, včetně změny pace dle vzdálenosti atd… – to jsou ty nádherné volby pod záložkou split, například při rozdělení běhu na úseky po 250 m a pak vespod nádherná možnost „pace change from last split“ či jiné… Často si podle toho přizpůsobuju tréninky na běh dle určitého jednoho záznamu – kde přidat, kde ubrat, kde se šetřit, kde plivat plíce, kde jaká maximální tepovka. Jinak to má výhodu i v tom, že se tam dají naimportovat i tréninky čistě jen záznamu tepovky a tam mám minimálně každý týden přehled o hodinopohybech, což training center nemá. To se ale musí dělat napřímo importem z garmina ze sporttracks, ančto přes export *.hst to jaksi nejde…

Training center je zase velmi dobrý na plánování tréninků, či na přípravu denních plánů, pak je to jednodušší, na týden si připravím plán a pak jen jedu podle denního tréninku, s tím, že pokud je nutné ten den něco přehodit, pak se potřebný trénink z jiného dne vezme z ostatních dní. Na jaro si tam připravuju cílené tréninky na maraton, až skončí to hamounění kilometráže po zimě… Škoda jen, že dosud nemá funkce EPOC či nějaké kalkulace vo2max, pak už by to byla celkem dost psina, už by to i dávalo odpovědi na stimulaci tréninku. Tak tuhle absenci objedu zátěžovým testem na jaře dle Milošova doporučení…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 16.01.2007 12:21:24

mně jde historie záznamu jenom s tepovkou exportovat z TC i importovat do ST bez problémů. Jezdím tak 3–4× týdně na rotopedu a pohoda. Taky se mi líbí, že můžu do ST psát i aktivity, kdy neměřím nic, jenom čas, typicky plavání. Ten ústřel tepovky mám v místě, kde jsem se rozbíhal po „čůrpauze“ do kopce, tep šel rychle nahoru a ST to asi nějak divně interpretoval při importu.

doplněno: Uff, tak jsem si s tím trošku pohrál a nakonec „objevil“ to, že se dá v ST při editaci dat označit i interval, nejen jedna hodnota, takže jsem označil onen problematický kousek a smázl ho. Jelikož v tom místě byl průběh pěkně lineárně rostoucí (rozběh do kopce), graf se hezky srovnal. Škoda jen, že se na aplikaci nedá spolehnout. Ale co chtít za ty peníze.

avatar

Praha 5 - Barrandov

Celkem 51561,4 km
Minulý měsíc 119 km
půlmaraton: 1:26:06 (2007)
maraton: 2:58:14 (2008)

Rosťa muž 19.01.2007 15:38:08

Tak jsem si zase s tím přístroječkem nerozuměl, návod je velmi stručný, tohle tam nepsali. Chtěl jsem vyzkoušet ve Stromovce Rychlý běh, nastavil jsem zkusmo 2km za 11:00, Garmin občas houkl „Rychleji“, ale když jsem pořádně přidal „Pomaleji“, to on ne. Virtuální partner se na displeji neobjevil. Pak běh na 2km skončil. Zkusil jsem to ještě jednou na 1 km za 5:00, stejné. Jenže potom jsme běželi 2 kolečka po 5km, druhé jsem makal, tak byl zvědavý na čas, jenže po importu PC jsem zjistil, že jakmile použiji funkci Trénink, přestane asi fungovat mačkání kol, nebo co. Ze včerejšího tréninku mám 2 běhy, 2km, 1km a všechno zbylé dohromady. Nerozumím… Když skončí Trénink běhu na zadanou vzdálenost, tak se do toho běhu už nedá nic přidat, a začíná běh nový? To tam tedy nepíšou…

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.01.2007 16:45:35

jestli se nemýlím, tak se virtuální partner dá použít jenom tehdy, když běžíš podle course. Záleží také na tom, jak máš v tréninku nastavenou podmínku, protože jde nastavit rychlost běhu, pro km za 5 minut je to 12km/h a v training centre můžeš nastavit zónu, tzn. pokud ji máš od 12km/h do třeba 15km/h, garmin Tě na přílišnou rychlost upozorní až při přešvihnutí té horní hranice. Pokračovat v běhu se dá, ale pouze tak, že znova pustíš timer (vyzkoušeno). Zadáš-li další trénink, máš dva běhy (myslím, nezkoušel jsem, ale zdá se mi logické). Použiješ-li trénink, přestane fungovat autolap (podle mne logicky) a také alarmy, protože tréninkem nastavuješ přesnější hodnoty, takže mi to příjde také logické. Když mrkneš kousek níž zde ve vlákně, píše tam romikv o funkci split ve sport tracks, takže když si neodmačkáváš laps, můžeš to udělat dodatečně ve sport tracks včetně přepočtu statistik. Sport tracks jsou freeware, takže doporučuji k vyzkoušení.

Pozn. vy máte menu v garminu, případně Training Centre česky?

avatar

Praha

Celkem 17405 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:54 (2007)
půlmaraton: 1:29:59 (2007)
maraton: 3:16:40 (2007)

PetrS muž 19.01.2007 17:16:45

jj Garmin 305 prodávaná u nás má české menu, my s amerikánskými modely musíme louskat AJ :)

mám otázku na Jecminka, jaké máš výstupní údaje na nabíječce k mobilu, kterou používáš pro Garmina, já mám 5V 1A a nechci riskovat odpálení, protože originál nabíječka má 5V 0,35A, otázka tedy zní, neodprásknu ho?

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.01.2007 18:58:42

ničeho se neboj, mám na dobíječce taky 1A. Hodnota proudu u dobíječky ale pouze udává maximální schopnost proudového odběru z dobíječky, nikoli to, že Ti tam ten 1 ampér pustí. I těch 0,35A by, myslím, zařízení spolehlivě zlikvidovalo;-). Dobíjím touto dobíječkou pravidelně a pohoda. Anglické menu je stejně lepší;-)

avatar

Kladno

KBarak muž 23.01.2007 11:23:43

Cau,

muzu se zeptat (mozna hloupe, ale zrovna tohle by mi ted v zimnich vecernich vybezich chybelo) – ma Garmin podsviceni displeje? Na obrazkach nikde specialni tlacitko na to nevidim a na vyse uvedenych strankach mi odpovedeli trosku hloupe:

„Dobrý den, tuto informaci nemáme momentálně k dispozici, dle mého názoru by ale měl být podsvícený při zmáčknutí určitého tlačítka.“

Diky, Kamil

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 23.01.2007 12:26:05

jasan, má podsvícení displeje s tím, že si můžeš nastavit, jak dlouho má podsvit trvat (tuším 5, 10, 20, 30, 60 s), nebo ho můžeš nastavit na „manuál“, kdy ho aktivuješ krátkým stiskem tlačítka power a dokud ho stejným tlačítkem nevypneš, svítí pořád.

Nalezené položky: 671 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.