Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » První boty - cross/silnice

První boty - cross/silnice

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

ipetrk muž 24.05.2010 09:32:31

Ahoj, omlouvám se předem za asi milionkrát omleté téma, ale nenašel jsem přesně to, co jsem hledal, tak se chci zeptat zkušených.

Začal jsem nedávno běhat/cvičit. Někdy je to třeba hodinovej volnej běh, jindy naopak krátký sprinty, lajny, skákání atp. (prostě zlepšování kondičky včetně posilování). Mám starý boty Nike, ale původně to byly spíš takový ty „kecky“ k džínám, podrážka co nečárá po podlaze atp.

Takže bych si rád pořídil nový boty. Parametry jsou jasný – co nejlepší za co nejnižší cenu :D

Moje běhání se odehrává tak 40% silnice, 40% louka, park, šotolina, polňačky a 20% lehkej les (žádný šutry a kořeny, občas kamínek, hlavně jehličí atp.). Rád bych tedy „univerzální“ botu, co drží, dá se v ní jít i normálně, relativně odolnou v ceně kolem 1500,– (student, nájem, běhání není jedinej koníček atp…).

Vím, že mi asi nikdo neporadí konkrétní model, spíš bych rád slyšel radu jestli cross/silnici (udrží mě silniční bota na trávě?? vydrží drsnější zacházení??) a případně doporučení pár modelů (vím, že mi třeba nesednou, ale vzhledem k tomu, že jsem se nikdy tímhle odvětvím nezabýval, tak rozdíl je pro mě hlavně v barvě a ceně… – i když jak si to tu pročítám, je to lepší :D). Jen abych se měl od čeho odpíchnout a co vlastně vůbec hledat.

Díky moc za váš čas a rady!

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 24.05.2010 11:29:01

>> ipetrk, 24. 05. 2010 09:32:31

…stavěl bych se za nějaký silniční model, přeci jen mají lepší tlumení, což je pro někoho, kdo asi bude do budoucna navyšovat objemy docela důležité…

Motto: ...kam až?
avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 24.05.2010 12:02:05

uz tady ta debata byla – silnicni bota s trochu vyraznejsim vzorkem. ja pouzivam nb 1223

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

ipetrk muž 24.05.2010 13:55:58

Tak jsem pozevlil po netu… Ze silniček mám strach z jednoho důvodu – vydrží rychlý změny směru pohybu? Obecně mi přijdou mnohem „křehčí“, než crossky. A bojím se, abych je při mym „blbnutí“ nezrušil dřív, než zjistím, jaký vůbec jsou…

Co se objemu týká, velký navyšování nečekám. Samozřejmě s fyzičkou půjdou trochu nahoru, ale obecně je běh jen součástí cvičení… Jinak díky moc za info. Kouknu i po odolnějších silničkách. Ty nb1223 jsou mimo moje fin. možnosti (pokud maj něco společnýho s nb1225).

Děkuju moc!

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 24.05.2010 14:58:28

ještě existujou univerzálky, tj. vhodné pro většinu povrchů. Jsem měla jedny NB za cca 1000,– Kč a udělaly moc dobrou službu, držely i na sněhu, sice jsem si na ně chvilku zvykala, přišly mně trochu tvrdší, ale za ty peníze-skvělý.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

JitkaJíťa žena 27.06.2010 09:54:37

Zdravím všechny, chtěla bych poradit. Jsem začátečník běžec a pročetla jsem si spoustu recenzí na běžecké boty Nike Air Zoom Vomero a řekla bych, že jsem četla jen samou chválu. Jen mně překvapilo, že starší model má špičku víc zúženou a novější ne. Chtěla jsem se zeptat jak tyto dva modely od sebe rozeznám je to nějaký značení?? Četla jsem že jsou modely Nike Air Zoom Vomero +3, pak +4 a bůhví co. A opravdu dneska v našich sportovních obchodech pořád ještě nejsou prodavači tak zkušení a neporadí laikovi. Děkuju ;-)

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.