Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » objemova priprava

objemova priprava

Nalezené položky: 134 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 25.10.2006 11:41:47

Kdy zacinate s objemovou pripravou? Pomalu konci doba, kdy se da rozumne jezdit na kole a tak bych chtela cast kola vymenit za dlouhe behy. Snih na bezky taky jeste neni a na cyklotrenazer se mi moc nechce, ovsem nahradit veskery kolo behem asi nebude to pravy. Je tedy lepsi pres tyden behat neco delsiho a o vikendu zaradit delsi kolo nebo se radej kousnout a kombinovat i pres tyden trenazer? Preci jen na kole ty objemy nabihaji rychleji a pro me malinko bezbolestneji

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 25.10.2006 12:17:09

Doporucuji misto trenazeru spis spinnig. A o vikendu v lese bike, 2–3hodky se v pohode daji, chce to dobre obleceni. Kazdopadne v lese na biku zima nehrozi.O vikendu pak je dobre jit v sobotu dlouhy beh [15–25km] a v nedeli toho bika 2–3hodky. Nebo pokud je moznost tak vyrazit na bezky. idealni je pak dat dvoufazove – sobota rano 2h., odpoledne 3hodky a v nedeli to zopakovat.

Motto: Never give up!!!
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 25.10.2006 13:24:46

Spinning v objemovem obdobi je malinko luxus, ne? Vzhledem k cene jedne hodiny tam tocit nohama, parkrat tydne kolem dvou hodin, muze asi jen instruktor:) Ale muze to byt fajn na spestreni. Ale zajimalo by me, jaky duvod mas k preferovani spinningu pred trenazerem? Je to kvuli psychice? Neco jinyho je to asi kdyz se jezdi intervaly, to se lip ve skupine, kdyz se clovek vyhecuje, nez doma u telky. Ovsem na toceni nohama na nizke tepovce mi to prijde prijemnejsi doma nez v sale plnem spocenych lidi.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 25.10.2006 13:40:45

Souhlasím z DEVCE. Zatím nenašli způsob jakým by se dala nahradit jízda na válcích, na kole se svým posedem, u kterého jak víme jde o milimetry. Jestliže někdo namítne, že na válcích se dá pouze švrlat, tak si myslím, že to není vůbec na závadu. Přece i pro triatlonistu platí: Leden až půl dubna pouze na malou placku. Nebo už se preferuje i v přípúravě silové ježdění? A spining je spíše silový než frekvenční. Takže stačí 3 * do měsíce jako zpestření. (Hrazdíra prý dokázal doma sedět (šlapat)6–9 hodin denně doma na válcích a to tenkrát nebylo video apod.)

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 25.10.2006 17:43:31

Píšu o tom, protože se mi to minulou zimu velmi osvědčilo. Vzhledem ke krušné zimě, jsem nenajel o víkendech to, co předchozí roky a proto jsem spin zařadil od ledna a v březnu ve Španělsku jsem neměl problém od prvního dne vydržet 100 a více km na kole.Moje zkušenost je taková, že 1hod spinu= 2–3hod na trenažeru. Vem si třeba Martina Matulu, ketrý vždy hlásil víc jak 60km nejezdím ztratil bych se.A jak dopadl na Havaji? Slušně ne? Cena mi nepřijde extra vysoká, cca 100/hod, někde i méně (v Praze tuším na palmovce). Pokud nevyzkoušíš, asi neuvěříš. To minusák: obecně platí, točit, točit, točit. Jinak sám píšeš 3× měsíčně, já říkám 1× týdně, to je to samé řekl bych.Vem si ale jak trénují nejlepší, tj.aussie a američani. Většina žije v Boulderu (Kalifornie) a rozhodně nic nešmrdlaj, makaj celej rok v teple. A přečti si knihu o Armstrongově tréninku, vyšla v Čechách a tam se dozvíš, že je třeba rozvíjet vše. Sám jsem na VŠ dokázal natočit v únoru na trenažeru i 2tis. Dneska si myslím, že je to nanic a dělal bych to jinak. Tolik můj názor.

Motto: Never give up!!!
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 26.10.2006 07:12:36

Pro Ironmana. teď jsem pochopil, že to řešíte úplně v jiných objemech a výkonnostních cílech než uvažuji já. Samozřejmě, v té nejvyšší kategorii výkonnosti nelze 4 měsíce strávit lehkým tréningem na udržení vytrvalosti. A pokud člověk investuje koruny do březnového pobytu v teple, měl by tam přijet všestranně připravený, aby mu dávky v tomto prostředí něco daly, ne aby to tam odjezdil jako na výletě. Omlouvám se za matoucí názor, uvažuju pořád jako hobík 2.kategorie. Někdy není z dotazu jasné v jaké úrovni se pohybuje člověk, který se ptá. Co se týče různých rad těch úplně nejlepších cyklistů či běžců, mám pocit, že se každý připravuje jinak. Když si koupím knížky od Amstronga,I ndu­raina, Merxe, Zátopka, Baldiniho, tak mají společné jediné: Dřina ,dřina, dřina. Jinak se tam dá najít i dost odlišností v způsobu tréningu i podmínkách.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 26.10.2006 08:00:24

[quote=ironman]Píšu o tom, protože se mi to minulou zimu velmi osvědčilo. Vzhledem ke krušné zimě, jsem nenajel o víkendech to, co předchozí roky a proto jsem spin zařadil od ledna a v březnu ve Španělsku jsem neměl problém od prvního dne vydržet 100 a více km na kole.Moje zkušenost je taková, že 1hod spinu= 2–3hod na trenažeru. Vem si třeba Martina Matulu, ketrý vždy hlásil víc jak 60km nejezdím ztratil bych se.A jak dopadl na Havaji? Slušně ne? Cena mi nepřijde extra vysoká, cca 100/hod, někde i méně (v Praze tuším na palmovce). Pokud nevyzkoušíš, asi neuvěříš. To minusák: obecně platí, točit, točit, točit. Jinak sám píšeš 3× měsíčně, já říkám 1× týdně, to je to samé řekl bych.Vem si ale jak trénují nejlepší, tj.aussie a američani. Většina žije v Boulderu (Kalifornie) a rozhodně nic nešmrdlaj, makaj celej rok v teple. A přečti si knihu o Armstrongově tréninku, vyšla v Čechách a tam se dozvíš, že je třeba rozvíjet vše. Sám jsem na VŠ dokázal natočit v únoru na trenažeru i 2tis. Dneska si myslím, že je to nanic a dělal bych to jinak. Tolik můj názor.[/quote] Na spinningu jsem parkrat byla, bracha je dokonce instruktor, ale jaksi me to neoslovilo a i v zime radej vyrazim ven nez tam. Faktem zustava, ze pres tyden se na kolo v zime uz nedostanu, takze 1× tydne ten spinning by se dal zvladnout. Ja Te asi trochu blbe pochopila, pres zimu na trenazeru, kdyz neni snih, sedim temer denne a to si na spinningu predstavit neumim. Jinak M.Matula, podle toho, co jsem kde cetla ma fakt trochu jiny pristup k trenovani, ale taky je to uplne jina liga:) A to co se mu podarilo na Havaji bylo skutecne famozni.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 26.10.2006 08:24:31

pokud můžu doporučit, mě se osvědčil rytmus středa spin, neděle dlouhé kolo s cyklistama (do –5st.C), nebo na chalupě bike v lehkém terénu 2–4hod. Když se blížilo soustřeďko tak jsem si párkrát spin protáhl na 2hod.Mám dotaz, pokud na trenažeru sedíš téměř denně, cítíš nějaký pokrok? Moje vlastní zkušenost byla taková, že jsem sice vykázal třeba i 2tis km za měsíc, ale efektivita nahoru moc nešla. Nyní jž cca 5let válce nezařazuji a spíš se snažím vyjet ven. Ve skupině s cyklistama, to jde, člověk se schová a mám dobré oblečení, které dělá hodně. Pravidlené 3–4hod. o víkendu dělají hodně, kam se na ně trenažer hrabe.

Motto: Never give up!!!
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 26.10.2006 09:00:07

Trosku upresnim, ze nedelam triatlon, jezdila jsem maratony na biku, pak nejako odesla motivace k zavodeni, ale ne k trenovani, ale chci se k zavodeni vratit a zkusit i duatlon a zase nejaky bezecky maraton, tak se na to chci trosku pripravit. Trenazer si myslim, ze mi docela pomohl, ale faktem je, ze kazdy vikend jsme byli s klukama venku na kole, takze se to da tezko presne odhadnout. Hodne mi na biku pomohla i v zime posilovna, stacilo 1–2× tydne a v kopcich to hned bylo znat. Ale tehdy jsem moc nebehala, kdezto ted i beham, tak se to snazim nejako rozumne skloubit, abych se zas neodvarila a v sezone mi to nejezdilo. Zimni hadriky mam docela super, takze zimni jezdeni pro me nikdy nebyl problem. Praveze jsem resila, jestli si koupit novy trenazer, stara hajtra uz dodelava, ale mam trochu dilema, ze bych to radej nahradila necim jinym.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 26.10.2006 16:56:43

tak to je poměrně velké upřesnění. Pokud si již v zimě jezdila, tak to jsi na tom dobře. Spousta těch co znám, je „měkká“ a jak se trochu ochladí, tak sedí doma za pecí:). Co se týče síly, já s ní mám problém, nejsem silový jezdec a v tom mi právě spin pomohl a v tom vidím jeho výhodu oproti trenažeru. Na trenažeru se člověk naučí dobře točit, na spinneru zase přidá sílu. U mě je taky problém, že jezdím dlouho a trénink ve skupině pro mě byl také vítanou změnou zimního tréninkového stereotypu.

Motto: Never give up!!!
avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 25.01.2007 10:22:16

myslím, že následující téma s touto větví až zas tak moc nesouvisí, ale vhodnější jsem nenašel a nechtělo se mi zakládat nové téma:

Myslíte, že se dá natrénovat na dlouhý triatlon na cyklistickou část jízdou pouze na MTB? Nemáte s tím někdo zkušenost? A jaký by byl asi rychlostní/vý­konostní koeficient v porovnání se silničním kolem? Jinak jízdou na MTB jsem myslel převážně na silnici (70–80%) dík.

avatar

Liberec

Albert muž 25.01.2007 12:24:39

[quote=žula]myslím, že následující téma s touto větví až zas tak moc nesouvisí, ale vhodnější jsem nenašel a nechtělo se mi zakládat nové téma:

Myslíte, že se dá natrénovat na dlouhý triatlon na cyklistickou část jízdou pouze na MTB? Nemáte s tím někdo zkušenost? A jaký by byl asi rychlostní/vý­konostní koeficient v porovnání se silničním kolem? Jinak jízdou na MTB jsem myslel převážně na silnici (70–80%) dík.[/quote] Záleží na tom, co si od toho slibuješ, pokud to horské kolo upravíš spíše do podoby trekingového – tedy dáš úzké pláště, v ideálním případě větší kola (kotoučovou MTB nábu a silniční ráfek + plášť.) tak to do jisté míry půjde. Samozřejmě převody nebudou ideální, ale celkem to pojede. A o to jde – v objemové přípravě to chce těch minimálně 180km několikrát ujet. I na silničním kole je to slušná porce kilometrů a +/- 6 hodin v sedle. Každé kilo navíc, každý prvek zvyšující odpor jízdy je znát. Kratší intervalové tréninky pro zvýšení síly a meziprahové vytrvalosti na tom asi půjdou objet celkem dobře. Ale je tu ještě jeden velký problém.

Posez na kole si musíš vyladit, zvyknout si na něj. Pokud tedy člověk střídá několik kol, měl by mít na všech stejnou geometrii posedu aby svaly pracovaly ve stejných rozsazích a úhlech. To není vždycky lehké zařídit. Není jasné jestli na tom chceš ten závod i jet, ale pokud budeš trénovat na MTB a na závod si od někoho půjčíš kolo, tak zažiješ krušné chvíle. Nemluvě o tom že třeba naučit se jezdit zalehlej v hrazdě chce taky svůj čas. A tak dále.

Prostě pokud máš jen trochu možnost šel bych cestou silniční kolo. Nemusí to být žádný top model. Na trénink stačí normální. A pokud na závod použiješ třeba speciální kola, tak to může být rázem „jiný kolo“ ale přesto v podstatě to na který seš zvyklej.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 25.01.2007 12:53:04

myslím, že není problém najezdit drtivou většinu přípravy jenom na MTB. Pokud obuješ 1,3 pláště a pořádně nahustíš, můžeš se klidně pohybovat kolem 70-ti i více procent rychlosti na silničce. Rozhodně bych Ti ale doporučil na tom silničním kole, které budeš mít na ironmana, najet před závodem aspoň tak 500 i více km kvůli zvyku a posedu. Jestli máš kotoučové brzdy, je dobrá myšlenka Alberta hodit na „bejka“ silniční ráfky. Na takovém MTB by možná dal i ten závod přežít.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 25.01.2007 13:23:38

Taky jsem na podzim resila podobny problem jako žula, jestli jezdit v zime na silnicnim zimaku nebo na bajku. Nakonec jsem az do tohoto pondelka jezdila furt jen na bajku, zadny uzky plaste, normalni 2,1 – je to sice vetsi drina, ale proste je to pro me mnohem prijemnejsi kolo nez silnicka, obzvlast u nas na tech „tankodromech“. A ze v noci ty diry na silnici moc videt nejdou. Taky se mi zdalo docela vyhoda, ze to sem tam muzu strihnout klidne i po poli. Ovsem se silnicarema bych na nem na svih nejela, bo by byli hned fuc.

Kazdopadne na jaro chystam silnicni kolo, protoze ten posez je uplne jiny a fakt je treba si na nej zvyknut. Myslim, ze trenovat jen na bajku a pak na dlouhy triatlon sednout poprve na silnicku je sebevrazda, nebo aspon skoro jistota, ze si zavod pekne protrpis.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 25.01.2007 14:54:50

No původně jsem myslel, že bych to oddřel na MTB a pak si půjčil silničáka a v závodě by mi to pak jelo samo :-). Tak problémy s jiným posedem (a jiným zapojenými svalovými partiemi) mě teda vůbec nenapadly :-( ! Díky za upozornění. Začnu se poohlížet po silničáku už teď (nicméně přebytek z daní se vrací bohužel až koncem dubna :-( a to možná nebude dost času).

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 25.01.2007 15:19:48

Bike rozhodne ano, vykasli se na koeficinety, doporucuji sledovat cas a minimalne pulku treninku stravit v terenu. K tomu sleduj samozrejme tepy, aby ses nezatahl. Od dubna pak je treba zacit pripravovat cele telo jiz na tom, na cem pojedes, vyladit si posez a alespon 1× tydne si zajet trenink nad 100km. Maximalne vsak 5hodin, více není třeba.

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 25.01.2007 15:44:34

[quote=žula]No původně jsem myslel, že bych to oddřel na MTB a pak si půjčil silničáka a v závodě by mi to pak jelo samo :-). Tak problémy s jiným posedem (a jiným zapojenými svalovými partiemi) mě teda vůbec nenapadly :-( ! Díky za upozornění. Začnu se poohlížet po silničáku už teď (nicméně přebytek z daní se vrací bohužel až koncem dubna :-( a to možná nebude dost času).[/quote] Loni jsem kolo také pořizoval v dubnu (a předtím nejezdil). Jestli ti stačí dokončit, pak by to s MTB do dubna neměl být problém. Mně se osvědčilo 1× si 180 km zajet kvůli sebevědomí, jezdit takovou dálku v tréninku častěji podle mne také nemá význam (pokud nenajedeš 10.000/rok), opravdu stačí stovky.

avatar

Liberec

Albert muž 26.01.2007 08:24:25

[quote=žula]No původně jsem myslel, že bych to oddřel na MTB a pak si půjčil silničáka a v závodě by mi to pak jelo samo :-). Tak problémy s jiným posedem (a jiným zapojenými svalovými partiemi) mě teda vůbec nenapadly :-( ! Díky za upozornění. Začnu se poohlížet po silničáku už teď (nicméně přebytek z daní se vrací bohužel až koncem dubna :-( a to možná nebude dost času).[/quote] Záleží co chceš jet za závod, ale myslím že od dubna je to úplně v pohodě. Spíš jsem chtěl varovat právě předtím na co ses chystal, jet závod na půjčeným kole :) Ale jestli pojedeš třeba Moraviamana, tak za dva měsíce si na ten posez zvykneš naprosto v pohodě.

avatar

Liberec

Albert muž 26.01.2007 08:33:25

[quote=ironman]Od dubna pak je treba zacit pripravovat cele telo jiz na tom, na cem pojedes, vyladit si posez a alespon 1× tydne si zajet trenink nad 100km. Maximalne vsak 5hodin, více není třeba.[/quote] No, já sem teda hlavně cyklista, a oproti tobě triatlonista teoretik (jezdím spíš survival závody než triatlon), ale klidně bych zařadil i delší objemy na kole. Ta základní vytrvalost je do značné míry přenositelná a pokud mluvíme o hobíkovi co urazí celého IM za nějakých 13–15 hodin tak si myslím že pár delších tréninků (150km a více) se v objemové přípravě (březen, duben) může hodit ne? Samozřejmě je potřeba tomu přizpůsobit zbytek týdeního programu – takže třeba běh musí jít v té době s objemem dolů a soustředit se spíš na kvalitu.

avatar

Celkem 65890 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 26.01.2007 08:49:54

To Albert: to je prave to teoretizovani :). Take jsem si to myslel, ale dnes vim, ze staci bohate v treninku zajet na jare 1–2×, mesicne 5hodinovku. Je to tvrde nabyta zkusenost metodou pokus – omyl. Ale kazdy si ji samozrejme muze vyzkouset sam. Na maraton take asi vetsina nebeha nekolikrat mesicne 42km trenink. Staci odbehat tricitky.

Motto: Never give up!!!
avatar

Liberec

Albert muž 26.01.2007 09:08:39

No jo :) Budu to muset prubnout. Běhat každý týden maraton by mě ani nenapadlo, ale s tím kolem to dělám celkem běžně, ale jak říkám ty survivaly jsou trochu o něčem jiném :) Právě tady sonduju, protože mě napadlo že trénink na IM by mohl být zajímavou variantou přípravy na ztřeštěnosti typu adventurerace.cz .

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 26.01.2007 09:15:42

[quote=Albert][qu­ote=ironman]Od dubna pak je treba zacit pripravovat cele telo jiz na tom, na cem pojedes, vyladit si posez a alespon 1× tydne si zajet trenink nad 100km. Maximalne vsak 5hodin, více není třeba.[/quote] No, já sem teda hlavně cyklista, a oproti tobě triatlonista teoretik (jezdím spíš survival závody než triatlon), ale klidně bych zařadil i delší objemy na kole. Ta základní vytrvalost je do značné míry přenositelná a pokud mluvíme o hobíkovi co urazí celého IM za nějakých 13–15 hodin tak si myslím že pár delších tréninků (150km a více) se v objemové přípravě (březen, duben) může hodit ne? Samozřejmě je potřeba tomu přizpůsobit zbytek týdeního programu – takže třeba běh musí jít v té době s objemem dolů a soustředit se spíš na kvalitu.[/quote] Při tvé výkonnosti máš samozřejmě pravdu :) Pro někoho, kdo doteď dělal doteď menší objemy (do 4k/rok?) a chce IM jen dokončit je to však cesta k přetažení. Asi jako kdyby se hobík snažil v běžeckém tréninku běžet každý týden maraton. Já po ujetí 150 km (převýšení obvykle něco přes 1000m) potřebuji minimálně 3 dny na regeneraci, to se pak toho moc nenatrénuje. A třeba běhat kvalitu v týdnech, kdy mi rostou cyklistické objemy není v mém případě dobrý nápad, to je pak jen jeden výklus za druhým. Loni se tu probíraly tréninky na IM pro začátečníky, ty objemy popisované na některých webech mi přijdou zase nízké. Takže bych to viděl na zlatou střední cestu s kolem 1× týdně 100–120 pochopitelně s přihlédnutím k aktuální cyklistické výkonnosti a půjde to :)

… To je tak, když jeden něco rozepíše a je nejpomalejší…

avatar

Liberec

Albert muž 26.01.2007 09:28:28

[quote=vl001]Při tvé výkonnosti máš samozřejmě pravdu :) Pro někoho, kdo doteď dělal doteď menší objemy (do 4k/rok?) a chce IM jen dokončit je to však cesta k přetažení. Asi jako kdyby se hobík snažil v běžeckém tréninku běžet každý týden maraton. Já po ujetí 150 km (převýšení obvykle něco přes 1000m) potřebuji minimálně 3 dny na regeneraci, to se pak toho moc nenatrénuje. A třeba běhat kvalitu v týdnech, kdy mi rostou cyklistické objemy není v mém případě dobrý nápad, to je pak jen jeden výklus za druhým. Loni se tu probíraly tréninky na IM pro začátečníky, ty objemy popisované na některých webech mi přijdou zase nízké. Takže bych to viděl na zlatou střední cestu s kolem 1× týdně 100–120 pochopitelně s přihlédnutím k aktuální cyklistické výkonnosti a půjde to :)[/quote] Jo, paušalizovat se to určitě nedá. Určitě je hrozně důležitý co má člověk za sebou, protože logicky v tom musí bejt rozdíl. Mě třeba 300km za víkend rozhodně nezabije ( i když v neděli večer usínám u televize :) ) a v úterý sem zregenrovanej. Na druhou stranu, 400m uplavu za nějakejch 8:30 takže až vylezu při IM z vody, tak už budou všichni za horama. A maraton je vůbec půda neoraná, nejvíc jsem v životě uběhl asi 28 km – holt u nás v Liberci už při takovéhle vzdálenosti jde převýšení k 1000m.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 26.01.2007 09:58:23

Alberte, to není nijak hrozné plavání. Sice se s tím vyhrát nedá, ale všichni za horama nebudou a navíc řadu z nich na kole dojedeš. Klidně si IM zkus a pak uvidíš, jestli má cenu se připravovat v budoucnu na lepší výsledek :)

avatar

Liberec

Albert muž 26.01.2007 10:06:20

[quote=vl001]Al­berte, to není nijak hrozné plavání. Sice se s tím vyhrát nedá, ale všichni za horama nebudou a navíc řadu z nich na kole dojedeš. Klidně si IM zkus a pak uvidíš, jestli má cenu se připravovat v budoucnu na lepší výsledek :)[/quote] No jo, ale to je takovej ten test. Neznamená to, že bych touhle rychlostí uplaval ty 4km :) No a v hodnocení testu se píše, že kdo to nedá pod 8 minut, tak se má nejdřív naučit plavat :) Což momentálně zkouším. IM bych zkusit chtěl – ale termínově sem samá kolize :( Akorát ten Moraviaman vypadá nadějně, ale nevím, jestli je dobrý nápad jít jako první triatlon hned dlouhej. Ale tak, co mě nezabije…

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 26.01.2007 10:25:43

Samozřejmě to tou rychlostí neuplaveš. Na druhou stranu bys neměl plavat nad 1:30, nakolik přesně zpomalíš je těžké odhadnout. Rozhodně je to rychlejší než já loni a spousta dalších loni, podívej se do výsledků :) Ani nevím, jak na tom budu letos, nicméně se nechystám být ani v plavání poslední.

Kdo ví co to máš v rukou za test – správnější interpretace by asi byla kdo neplave pod 8 minut, nikdy nezkoušel závodně plavat. Moje holky se pod tuto hranici dostaly za 2 roky, ale ty na startu IM nebudou :)

Zkoušet první dlouhej není nejvhodnější varianta. Je lepší vyzkoušet napřed krátký kvůli přechodům, nutné to však není.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 26.01.2007 10:44:27

2žula: jestli počítáš s vratkou daně na základě společného zdanění, tak už se nechalo slyšet ministerstvo financí, že je pravděpodobně z důvodu nedostatku zdrojů přesunou až na červen a je možné, že tam posunou vůbec všechny vrácené přeplatky. Lepší bude se poohlédnout po jiných zdrojích;-)

2Albert: 400 za 8:30 není tak špatné, dost záleží na tom, jak po té čtyřstovce vypadáš. Jestli jsi relativně v pohodě, tak by se tvoje tempo na 3,6 km nemuselo zase tolik lišit. Odkud jsi? 14.6. se jede u Olomouce Baseman 2007. Je to taková akcička odpoledne po práci (start v 17:00, 800–32–5,5). Na zkoušku a prima trénink před moravianmanem by se mohlo hodit.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 26.01.2007 10:51:55

Pro vl001: [quote=vl001]… Já po ujetí 150 km (převýšení obvykle něco přes 1000m) potřebuji minimálně 3 dny na regeneraci, to se pak toho moc nenatrénuje. A třeba běhat kvalitu v týdnech, kdy mi rostou cyklistické objemy není v mém případě dobrý nápad, to je pak jen jeden výklus za druhým. …[/quote] Pokud je to cílená příprava ambiciózního hobíka na IM, je nutné běhat něco jiného než pomalé výklusy? Při délce závodu, cca.12 hodin na 80% TFmax, bych tempové běhy a krátké závody naopak hodně omezil. Při takto dlouhých závodech hrozí spíše chůze, nebo hodně pomalá jízda na kole, než potřeba trhat asfalt maximálním nasazením. Já jako laik čekatel bych to viděl právě na co největší objem plavání a kola na těch 80% intenzity a k tomu 40km týdně naběhat při kochání se přírodou.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 26.01.2007 11:08:00

[quote=rk]Pro vl001: [quote=vl001]… Já po ujetí 150 km (převýšení obvykle něco přes 1000m) potřebuji minimálně 3 dny na regeneraci, to se pak toho moc nenatrénuje. A třeba běhat kvalitu v týdnech, kdy mi rostou cyklistické objemy není v mém případě dobrý nápad, to je pak jen jeden výklus za druhým. …[/quote] Pokud je to cílená příprava ambiciózního hobíka na IM, je nutné běhat něco jiného než pomalé výklusy? Při délce závodu, cca.12 hodin na 80% TFmax, bych tempové běhy a krátké závody naopak hodně omezil. Při takto dlouhých závodech hrozí spíše chůze, nebo hodně pomalá jízda na kole, než potřeba trhat asfalt maximálním nasazením. Já jako laik čekatel bych to viděl právě na co největší objem plavání a kola na těch 80% intenzity a k tomu 40km týdně naběhat při kochání se přírodou.[/quote] Není nutné běhat nic jiného než výklusy. Aspoň ne v období květen-červen. Já jen reagoval na prodloužení cyklistiky klidně nad 150 a běh menší objem, ale intenzita. To nepovažuji za rozumné, takže s tebou souhlasím :)

Baseman je zde: http://www.hanackypohar.com/baseman.php , z Liberce asi kus cesty.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 26.01.2007 11:14:27

ten link je na loňské propozice, aktuální termín je tady: [url]http://www­.hanackypohar­.com/dalsi-zavody.php[/url]. Informaci odku je Albert jsem neměl, v profilu to nemá;-)

Nalezené položky: 134 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.