Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » objemova priprava

objemova priprava

Nalezené položky: 134 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 01.02.2007 11:31:08

a teď bych si dovolil jednu kontrolní: co teprve bazén? Vždyť tam můžu měnit jediné – bazén (potažmo vzor kachliček), hudbu u toho poslouchat budu asi ztěží a film taky moc nepřichází do úvahy ;-) A že to tady neleze někomu na bednu, tak to je mi záhadou, když dělá problém „cyklistika uvnitř“.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 01.02.2007 11:35:40

[quote=forest][qu­ote=Albert]…po dvou hodinách odpadají psychicky…[/quote] Na IM bych řekl, že není nutná nejen fyzická, ale i psychická odolnost. Myslím, že když to „neustojím“ v tréning tak na závodě to nebude o nic lepšího.[/quote] Ja tedy vic jak tri hodky na trenazeru nikdy nedala a jeden MTB maraton mi trval tusim kolem 11 hodin a nebyl to az takovy problem ho ustat psychicky… preci jen je to uuplne o necem jinym nez trenazer… a i spinning je psychicky min narocny nez slapat doma sam

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Celkem 66034 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 01.02.2007 11:46:29

Problém trenažeru je, že točíš ve stále stejné teplotě, bez odporu vzduchu a pro organismus je to snažší. Máš stálý profil a jediné co můžeš měnit je odpor, tzn, přidávat a ubírat. Je to zkušenostech. Kdyz najedu venku 500 na kole da mi to víc, než 1000 na trenažeru. Vyzkoušel jsem. Nicmene obecně je to o tom, co očekáváme od toho tréninku. Pokud je někdo na nule, určitě je to lepší než nic. Pokud je na tom někdo dobře, tak je mu to vcelku k ničemu. Osobně jsem v kontaktu s většinou z naší IM širší špičky a většina prohání kolo venku. Trenažer v podstate vubec a v našich letošních podmínkách už vůbec ne. Nicméně přít se nebudu, metoda pokus omyl je taky dobrá metoda :)

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 01.02.2007 11:48:19

Tak si to spočítejme, kolik se může věnovat hobbík cyklistice v tomto období, ok? Ten se asi nedostane přes 20 hodin čistého času týdně (pro některé lidi naprosto nereálné kvůli rodině, pracovní vytíženosti a podobně). Dejme příklad vrcholného týdne v mezocyklu: Plavačo 5× týdně = 5 hodin, 2× 1,5 hodiny posilování = 3 hodiny, běh – dejme tomu kilometráž 100 km = cca 8,5 hodiny (a to už je to naběháno relativně rychlým tempem). Jsme na 16,5 hodinách. Tedy nějaké 3,5 hodiny týdně na kolo/trenažér…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 66034 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 01.02.2007 11:55:56

Foreste to jsou dávky, na ktere se nedostane širší IM špička kromě několika profíků. Když budu mít plavčo, posku a běh jak píšeš,tak mi může kolo políbit … :D

Motto: Never give up!!!
avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 01.02.2007 11:57:44

[quote=Albert]No, když vynecháme duševní stránku, protože ta je individuální až to bolí, tak i po fyzické stránce je ten trenažer náročnejší – posez je dost monotóní, a únava sedacích partíí přichází daleko dřív – venku se na sedle člověk posouvá ani o tom neví, naklání se do zatáček, z kopečka si občas vyvěší nohy, v zatáčce nešlape apod. Dokonce se uvádí že hodina na trenažeru odpovídá cca 75 minutám venku co se kvality zátěže týká…[/quote] Ještě dodám, že stejný čas strávený na trenažéru, válcích nebo rotopedu je efektivnější i díky snadnému udržení se v úzké tepové hranici a stále kadenci. Navíc nepůsobí vítr, špatná silnice, křižovatky, zatáčky, kopečky a tak doba strávená na chtěných tepech je vyšší než při jízdě venku, jak Albert už podotkl.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 01.02.2007 12:03:04

[quote=ironman]Pro­blém trenažeru je, že točíš ve stále stejné teplotě, bez odporu vzduchu a pro organismus je to snažší. Máš stálý profil a jediné co můžeš měnit je odpor,…[/quote] Proto je trénink objemu na trenažéru efektivnější. :-) S nižší fyzickou námahou strávíš víc času ve chtěném tepovém pásmu, kadenci a kvůli nižší námaze je rychlejší regenerace a tak si z příštího tréninku ZV vezmeš zas o něco víc, navíc při nižším riziku pozdějšího přetrénování. Blbá je náročnost na psýchu, zadek, v případě některých mučících nástrojů i na sousedy. Plus kvůli nudě se při časté změně tempa ztrácí efekt jednotvárnosti. A při jízdě prakticky jne na trenažeru i technika jízdy. No prostě venku je to lepší. :-)

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Celkem 66034 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 01.02.2007 12:04:35

to kamen urazu: a to je právě ten největší důvod, proč trenažer je neefektivní. Protože pak vyjedeš ven, pár kopečků, vyskočí ti tep a tělo, které na to není zvyklé je v háji. Hele nic ve zlém, ale mě připadá, že si tu snažíte skupinově alibisticky obhájit, že se vám nechce do té fuj zimy, co je za oknem :D.

Motto: Never give up!!!
avatar

Liberec

Albert muž 01.02.2007 12:09:21

[quote=forest]a teď bych si dovolil jednu kontrolní: co teprve bazén? Vždyť tam můžu měnit jediné – bazén (potažmo vzor kachliček), hudbu u toho poslouchat budu asi ztěží a film taky moc nepřichází do úvahy ;-) A že to tady neleze někomu na bednu, tak to je mi záhadou, když dělá problém „cyklistika uvnitř“.[/quote] No bazén taky je pěkná pakárna :) Ale jsem tam maximálně 90 minut, to se dá i pakárna vydržet. Znám i lidi co mají problém s tím že se při IM cyklistika i běh většinou točí na nějakém okruhu. Jenže při závodě je člověk z důvodu toho, že je to závod kousnout ledacos. To platí třeba i o tréninku/zá­vodění v dešti, vedru. U tréninku záleží na tom jakou máš motivaci – pokud tě závodění živí musíš kousnout jiné věci než ten pro něhož je prioritou se sportem bavit. A 6 hodin na trenažeru, jakkoliv třeba zkousnutelných, snad není zábava pro nikoho :)

avatar

Liberec

Albert muž 01.02.2007 12:11:45

[quote=ironman]to kamen urazu: a to je právě ten největší důvod, proč trenažer je neefektivní. Protože pak vyjedeš ven, pár kopečků, vyskočí ti tep a tělo, které na to není zvyklé je v háji. Hele nic ve zlém, ale mě připadá, že si tu snažíte skupinově alibisticky obhájit, že se vám nechce do té fuj zimy, co je za oknem :D.[/quote] Hmm tak to já klidně přiznám. Když přijdu ve 4 z práce, venku už je skoro tma, teplota +1, prší a fouká vítr tak jdu raději na ten trenažer :) Ale sem na něm 90 minut a hraju si s tepovkou i s kadencí, podobně jako v tom bazéně taky neplavu hodinu v kuse to samý.

avatar

Chrudim

kámen úrazu žena 01.02.2007 12:20:44

ironman> Je fakt, že mám v zimě radši mráz než teploty kolem pěti stupňů a vlhko, ale i tak v týhle fuj zimě běhám i jezdím na kole. :-) Osobně mně válce (trenažér nemám) tolik nedají, bo na nich nevydržím tolik času jako venku. :-) Porovnávala jsem stejný čas strávený indoor a normálním bičiklistováním. O efektivitě tréninku základní vytrvalosti při časté a poměrně vysoké změně tepu, navíc většinou spíše v hořejší polovině pásma pro ZV, občas i nad aerobním prahem (déle než dvacet, třicet vteřin, které samozřejmě kvůli příliš krátké době nutné pro nastartování spalování více cukrů nevadí) oproti stálému pohybu více při dolní hranici aerobní zóny (stejný efekt, lepší regenerace) nemá cenu debatovat, na tom se asi všichni shodneme. (PS: mám ohledně tréninku nastudováno z různých zdrojů hodně, ale kromě ZV (bo ta nebolí) se tím neřídím :-)) A co se týče trenažer versus kolo venku – jak jsem už psala, u mě jednoznačně vítězí to druhé.

Motto: Když šlapu, tak žiju! :-)
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 01.02.2007 13:09:58

[quote=forest]Tak si to spočítejme, kolik se může věnovat hobbík cyklistice v tomto období, ok? Ten se asi nedostane přes 20 hodin čistého času týdně (pro některé lidi naprosto nereálné kvůli rodině, pracovní vytíženosti a podobně). Dejme příklad vrcholného týdne v mezocyklu: Plavačo 5× týdně = 5 hodin, 2× 1,5 hodiny posilování = 3 hodiny, běh – dejme tomu kilometráž 100 km = cca 8,5 hodiny (a to už je to naběháno relativně rychlým tempem). Jsme na 16,5 hodinách. Tedy nějaké 3,5 hodiny týdně na kolo/trenažér…[/qu­ote] promluvil student! :-). Když je dobrý týden, mám šanci odtrénovat tak do 12-ti hodin, víc se mi ještě nikdy nezadařilo, průměr mám tak 7–9. A to chodím na plavání před prací na 6 ráno, do posilky přes poledne místo oběda, k běhu se dostanu až už děti spí, abych je aspoň večer po návratu z práce viděl. Z víkendu trénuju jenom max jeden den za světla a to ne dlouho, protože prioritou je zkrátka rodina.

avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 01.02.2007 13:18:39

Ja sice rodinu nemam, ale mam dve zamestnani a kdyz si na to davam bacha, tak sportovani vytahnu na max 14 hodin tydne a to beham rano, na kole jezdim do prace a z prace, do posilovny malo, a kdyz uz tak pres poledne a vecer jsem vetsinou tak zhuntovana, ze i prochazka se psem mi nekdy pripada nad me sily… A ty objemy co psal forest mi pripadnou pro hobika docela velky, vzdycky jsem mela predstavu, ze kolem tech 20 hodin udela clovek, ktery se tim zivi a nehakuje…

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 01.02.2007 15:14:23

vzdyt jo! Slo o to srovnat to, kolik ti vyjde casu na to kolo/trenazer v tomto obdobi. Bazen se da pred praci (v podstate nijak, vazne, to nenarusi denni plany). Ale vytocit vic nez ve zbytku vic nez 10 hodin cisteho casu je pro zamestnane lidi temer nerealne (a to se nebavim o hrubem case – na to kolo se clovek ven ted oblika i par minut, pak to kolo musi i odprasit) Jinak těch 20 hodin je maximální top pro člověka, který to dělá pro radost.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 66034 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 01.02.2007 16:09:15

To forest: ted nevim na koho narazis, moje nazory na trenink kola v tomto obdobi znas dobre z vlastni zkusenosti, takze jen v rychlosti 1–2× tydne spin vecer, ci rano neni problem vetsinou pro nikoho. O vikendu 2–3h na biku ci zimaku, vymluvy o tme neberu. Jinak jeden kamarad IM trenuje nasledovne: budicek ve 4h, beh do Prahy cca 17km, od 6h bazen 50minut, od 7h spin, v praci je v 8:30 a ma hotovo, a jeho domaci program – rodina netrpi. Zkuste popremyslet, jak to jde udelat efektivne, aby netrpela ani rodina ani trenink, vetsinou to jde, ale musi se chtit.

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 01.02.2007 16:30:41

[quote=ironman]ted nevim na koho narazis, moje nazory na trenink kola v tomto obdobi znas dobre z vlastni zkusenosti, takze jen v rychlosti 1–2× tydne spin vecer, ci rano neni problem vetsinou pro nikoho. O vikendu 2–3h na biku ci zimaku, vymluvy o tme neberu.[/quote] Já a na tebe naážet? Nikdy ;-) Ale teď trochu vážněji. S tím kolem mám fakt strach – i když v zimě jezdím na bajku a mimo frkventované úseky. I když je člověk osvícený jak vánoční stromeček, tak pořád riziko, že mě někdo sestřelí za tmy/šera je daleko vyšší než ve dne. A cpát kolo do běžného pracovního (i studijního) dne je dost komplikované. Člověk si musí najít řád, kam co zařadí…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 01.02.2007 16:33:48

Michale promiň, ale tohle mi nedá. Kamarádův režim, který popisuješ, je naprosto brutální. Vstát třeba 3×týdně ve čtři a dorazit na 8:30 do práce značí (pokud nedělá něco časově nenáročného), že se domů i s dojetím veřejnou dopravou (páč přiběhl, auto je doma) dostane domů nejlépe v 18:00 spíše později, do postele tak ve 21:00 nejpozději. Kde je ten rodinný život?. Možná je to jinak, třeba vystačí s 5-ti hodinama spánku a funguje ok a pak plácám. V druhém případě se omlouvám. Pořiď si rodinu a pak dáme pokec o time managementu;-)

avatar

Celkem 66034 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 01.02.2007 17:30:59

to jecminek: pracuje 8:30 na dost vysoke manazerske pozici, konci v 17h, cesta vlakem, pokud nebezi i zpet, doma je v 18h. Normal. Alespon v Praze. Neznam moc lidi, kteri jsou doma pred 18h. Spat chodi driv, vetsinou okolo 21h. Jinak mam dceru, takze o rodinnem zivote trochu vim. Nicmene zazemi dobre, doma nemam ohledne treninku problemy. Ta moje vzdy rika, lepsi, nez kdybys chodil do hospody. A jak asi sledujes muj trenink, tak vis, ze gro objemu je o vikendu.

Motto: Never give up!!!
avatar

Koryčany

Celkem 1601 km
Minulý měsíc 0 km

Devce žena 01.02.2007 17:50:30

Ja si dovolim napsat, ze dojet z prace v 18 hodin je pomerne bezna norma, pokud nehakujes ve fabrice do 14h. Ja nebydlim v Praze a i tak se domu dostanu nejdriv ve ctvrt na sest a je pro me daleko prijatelnejsi varianta vstavat v pet, odsportovat co chci a pak mit na cely den jen zamestani a vecer svyho psa a chlapa. Mozna se zda to, jak trenuje Michaluv kamarad brutalni, ale ja si myslim, ze si na tohle clovek proste navykne a jde to. Netusim presne co znamena venovat se rodine, ale vetsina mych kamaradu funguje s rodinou az vecer a to ani nemuseji sportovat, protoze z prace se treba ani pred sestou nedostanou. Takze pokud borec zvladne odtrenovat pred praci, tak udelal maximum proto, aby byl s rodinou. A spis to dela na ukor sebe, kdyz vstava ve ctyri, kdy rodinka stejne chrni.

Motto: Všechno jde, když se chce....
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 01.02.2007 18:49:49

Hm, super…jak to tak po dlouhé době pročítám, tak mám chuť to zabalit a nikam nejet…to je samé jak na to , rotoped ano/ne, málo/hodně, plavčo moc/málo, sakra o co jde…Vabroušek a jemu podobní tady mezi námi není a první má do toho hodně daleko, neregistruji žádné super rady, jak trénovat, krom toho co obecně všichni známe, jelikož až tak úplní začátečníci nejsme… MT

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 01.02.2007 19:01:10

v žádném případě nepolemizuji s tím, že návrat z práce kolem 18:00 je pozdě. Den, kdy to do šesté stihnu považuji za velmi úspěšný. Polemizuji s netrpěním rodiny. Stíhám se tak podílet na koupání a uložení. Úkoly můžu s dcerou dělat tak o víkendu. Ráno, kdy nevstávám na bazén, ale vyběhnu pro pečivo a posnídám s rodinou a pak dceru vezmu do školy je super. Trénink nás o to připravuje. A o tréninku o víkendu na úkor rodiny pro mne ani diskutovat nemá cenu. 2–3 hodiny venku znamenají půlden v pytli, ale uznávám, je to o tom, jaké má člověk priority. Pro mě je sport doplněk života, nikoli smysl. Upřímě řečeno, když jsem četl Michale Tvoje články, fakt mne ani ve snu nenapadlo, že nejsi svobodný;-)

avatar

Celkem 66034 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 01.02.2007 19:14:48

to jecminek: to tak byva :D

Motto: Never give up!!!
avatar

Brno

michalu muž 01.02.2007 20:07:44

V dnešní době windstopperového oblečení, termoprádla a hlavně diodových čelovek a svítilen na kolo není problém jezdit v zimě potmě, aspoň ve větších městech s nějakou tou – i když mizernou cyklostezkou.

Podle mě je mnohem lepší jezdit od sedmi do devíti hodinu, hodinu a půl po cyklostezce než šlapat na trenažéru s nejistým výsledkem. Narozdíl od léta se po cyklostezce v zimě dá docela dobře jezdit, žádné rodinky, bruslaři, maximálně sem tam nějaký pejskař… Minimálně v Brně to takhle krásně funguje.

To Forest: K té psychické odolnosti – myslím že používání trenažéru zase oslabuje tvoji odolnost vůči špatnému počasí. Často si řekneš: počasí nic moc, raději sednu na trenažer. No a ty kilometry venku potom opravdu chybí :-)

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 01.02.2007 20:29:39

Michalu : K té psychické odolnosti – myslím že používání trenažéru zase oslabuje tvoji odolnost vůči špatnému počasí. Často si řekneš: počasí nic moc, raději sednu na trenažer. No a ty kilometry venku potom opravdu chybí :-)

Odolnost vůči špatnému počasí posílíme mnohem víc v horách a celoročním několikahodinovým běháním za každého počasí .Na kole bych po brněnské cyklostezce nejezdil,mě to připadá jako docela nuda.Ale chápu,že každý může mít na stejnou různý názor.V zimě a potmě stejně nejedeš nijak intenzivně,hlavně dáváš pozor na neosvětlené chodce,bruslaře a psy. Na rotopedu nebo domácím spinningu navíc ušetříš čas strávený údržbou kola.Samozřejmě souhlasím s tím,že víkendová vyjížďka za slušného počasí v délce,kterou potmě stejně nenajedeš je nenahraditelná nejen zážitky.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 01.02.2007 20:45:33

[quote=michalu]To Forest: K té psychické odolnosti – myslím že používání trenažéru zase oslabuje tvoji odolnost vůči špatnému počasí. Často si řekneš: počasí nic moc, raději sednu na trenažer. No a ty kilometry venku potom opravdu chybí :-)[/quote] Když pominu bídný leden (kdy se systém tréningu zbořil jak domeček z karet), tak já zrovna nejsem ten typ, kterého by rozházelo špatné počasí. Kdy nesednu na naplánované kolo? Když se ze dne na den ochladí o velký skok (hrozí mi tak nachlazení) a když je náledí… A potom, když mi časově začně nevycházet, že bych to musel končit kolem stmívání. To odložím kolo na další den. Přece jenom bych dopnil, že přechod den-večer v zimě je spojený i s poklesem teplot – vymrznout na konci tréningu je nejleší způsob na marodku. U mě by jsi hledal trenažér nebo válce marně – žádne nemám. Když tady loni kluci mrmlali nad krutými mrazy, tak jsem se zrmzlým úsměvem najížděl kiláky na běžkách a trávil celkem dost hodin na skialpech v Beskydech. Pro mě je jediný limitující faktor prochlazení kolen (když pominu vrozenou lenost) – toho se bojím jak čert kříže :-( Jinak Brněnskou cyklostezku (podél řeky k Olympii a dál) jezdím celkem často. A letos bych řekl, že těch inlajnistů je tam podezřele moc ;-)

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Brno

michalu muž 02.02.2007 11:09:11

Milan: Nevím, nevím, možná je to tím že jezdíš na tom trenažéru ale moje nejhorší zážitky se špatným počasím při sportu jsou jednoznačně z cyklistiky. Když vymrzneš 80 kiláků od domova v dešti nebo sněžení, brzdit nemůžeš, řadit nemůžeš, najíst se nemůžeš – ale přesto musíš jet dál a udržovat pozornost abys nespadl z kola :-) Běh je proti tomu brnkačka a v horách máš v batohu vybavení na to, abys případným rozmarům počasí mohl čelit – pokud ne, tak je to spíš tvoje hloupost a není to moc ke chlubení. Z vlastní zkušenosti klidně přirovnám výstup na Batizovský štít v kraťasech, větrovce a bez rukavic (ráno bylo hezky, byli jsme pěkný paka) – ve sněžení k jedné podařené cestě na kole z Brna do Bratislavy v dešti a proti uragánu.

Forest: Na kolena je dobrej trik kapsaicinová náplast, stojí to 15kč a mají to v každé lékárně. Kousek ustřihni a nalep si to na kolena – jak se zpotíš, tak to krásně hřeje. Někdo si tím oblepuje i prsty na nohách.

Jo a poklesu teplot při setmění se vyhneš tím, že vyjedeš už potmě. Navíc zmizí i inlajnisti.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 02.02.2007 11:35:18

Michalu :možná jsme se nepochopili,což se stává.Proto zkusím reagovat.Tipnu si,že jsem o dost starší než ty a dívám se na věc touto optikou.Pokud nejsem starší fyzicky ,tak v tom případě psychicky určitě. :-))Mám už něco za sebou : Jak se po revoluci začaly prodávat bajky,tak u tehdy Tvrdíka jsem si jeden nekřesťansky drahý koupil.S oblibou jsem jezdil celoročně a zimě na sněhu zvlášť.Takže nestalo se mě jednou,že mě v lesích u Olomoučan přestal fungovat „šaltr“,brzdy,mrzly mě ruce a prsty na nohách.Domů jsem dojet musel.Užil jsem si.Materiál trpěl a tělo s ním.Dnes se sice připravím o zážitek z jízdy na sněhu,ale nemám problém narovnat nohy.Heroické výkony nechám mladší generaci… Běh v zimě volným tempem,přiměřeného profilu v délce několika hodin mě pro zvýšení odolnosti organismu stačí. K těm horám : Jezdím hlavně v zimě na skialpy a věř tomu,že náhradní vrstvy oblečení mám v batohu i na závodech.Často jezdím s různými lidmi menších zkušeností s pobytem v horách a kromě plánování obtížnosti,délky a bezpečnosti trasy kontroluji stav vybavení nejen oblečení… A z těchto důvodů si rád sednu doma (a v teple) na spinning,aniž bych měl nepříjemný pocit,že jsem něco zanedbal. :-))

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 02.02.2007 12:32:06

[quote=forest]…
U mě by jsi hledal trenažér nebo válce marně – žádne nemám. Když tady loni kluci mrmlali nad krutými mrazy, tak jsem se zrmzlým úsměvem najížděl kiláky na běžkách a trávil celkem dost hodin na skialpech v Beskydech. Pro mě je jediný limitující faktor prochlazení kolen (když pominu vrozenou lenost) – toho se bojím jak čert kříže :-( Jinak Brněnskou cyklostezku (podél řeky k Olympii a dál) jezdím celkem často. A letos bych řekl, že těch inlajnistů je tam podezřele moc ;-)[/quote] Foreste, nějak ti nerozumím. O kus výše píšeš, že pro tebe není psychicky problém strávit několik hodin na trenažeru a teď tady píšeš, že trenažér ani válce nemáš…? Vyzkoušel jsem si přes zimu obojí, jak trenažér, tak jezdit venku. A přesto, že jsem se z cyklistických tréninků vracel zrmzlý jak sobolí h…o, tak pokud to jen trochu šlo, dával jsem jednoznačně přednost cyklistice venku. Ono trávit přes zimu každý den na trenažeru dvě hodiny a více je po psychické stránce děsně ubíjející. Kdo to nezkusil, neví o čem tady je řeč. Vyzkoušel jsem si to na vlastní kůži. Jednu sezonu, od prosince do konce února jsem seděl na trenažeru tak pětkrát týdně většinou po dvou hodinách. A děkuji, už to víckrát nebudu opakovat. Raději budu přes zimu běhat nebo mrznout na kole, ale trenažer? Fuj! Spinning je podle mě něco jiného. Člověk na spinningu nejezdí sám, má se s kým dělit o prožívané pocity atd. Navíc, není problém strávit ojediněle na trenažeru nebo spinningu šest hodin, klidně i více. Ale je obrovský problém, hlavně po psychické stránce, to dennodenně opakovat.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 02.02.2007 12:54:32

Vlasta :ty jsi tak „dřel“ na kole ? Nevím proč ve mě vzniknul dojem,že s minimem naběhaných km dáš maraton za 2:45 hod.V tom případě bys mohl dávat lekce z „přenosnosti“ vytrvalostního základu jiného sportu.

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 02.02.2007 13:45:25

to Milan: Já bych asi přímo nenapsal „dřel“, ale na kole jsem si užil svý. Už jsem na tomto fóru mou cyklistickou minulost zmiňoval, ale do počtu najetých kilometrů (což bylo cca 11.000 km ročně, z toho cca 3.500 km na biku) jsem nezapočítával hodiny strávené na trenažeru a samozřejmě ani doplňkové sporty (běžky, běh – max. 100 km měsíčně přes zimu). Byl jsem v té době mladý a hodně motivovaný. Teď jsem starší, ne tak moc motivovaný, ale určitě mi kolo dalo velmi dobrý vytrvalostní základ a to co se týče jak stránky fyzické, tak stránky psychické. Ono jet třeba Krále Šumavy – 250 km v dešti při patnácti stupních nad nulou, a strávit v sedle kola devět hodin, taky vyžaduje jistou odolnost…

Nalezené položky: 134 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.