Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Hallux valgus - vbočený palec

Hallux valgus - vbočený palec

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha-Kunratice

Celkem 11110,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:07 (2012)
půlmaraton: 1:48:22 (2012)
maraton: 3:53:36 (2012)

HaGa žena 29.07.2010 20:31:38

Mám prosbu, zda někdo máte zkušenost s tímto problémem. Já osobně mám mnoho let potíž koupit běžecké či neběžecké boty – mívám otlaky, puchýře. Nyní se mi po trecích v horách v Norsku po letech vrátila bolestivost v kloubu u palce levé nohy. Běh se tím pádem změnil v belhání, nesnesu žádnou uzavřenou botu a při odrazu v palci citelně bodá. Zajímá mě možná rehabilitace či cvičení, kterými by se dal tento problém řešit. Operaci se chci vyhnout, osekat klouby podle mě jen zmírní (ne vždy) následky, ale neřeší příčinu.

Motto: ...let the river flow...
avatar

Dolany (OL)

Celkem 1657 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:44 (2011)
půlmaraton: 1:52:02 (2011)

Daisy žena 30.07.2010 08:18:17

>> HaGa, 29. 07. 2010 20:31:38 Mám stejný problém a rehabky mají asi tak stejně dlouhý účinek, jako když si dám pauzu od běhání. Vystřídej na čas běh za kolo. Boty vybírám zásadně s pevnou co nejméně ohebnou podrážkou, spíše terénní a úzké, aby tu příčnou klenbu držely zafixovanou. Stejně mám občas tak jednou za rok takové bolesti, že chodím po vnějších stranách chodidel a vybírám si pohybové aktivity, které tyto klouby tak nezatěžují a vždy to přešlo. Operace – myslím si, řeší jen estetický problém. Když ti useknou kus kosti tak se tím ten palec nenarovná,takže to budu také odkládat. Ať Ti to běhá.

Motto: Jsem věčný optimista a krize řeším během...
avatar

Praha-Kunratice

Celkem 11110,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:07 (2012)
půlmaraton: 1:48:22 (2012)
maraton: 3:53:36 (2012)

HaGa žena 01.08.2010 22:34:54

>> Daisy, 30. 07. 2010 08:18:17

Díky za rady, terénní boty určitě opatřím, běhám dost po lese a po kopcích. Zkusila jsem včera běžet s molitanovými válečky, které kapku rovnají palce a vydržela pomalým tempem 26km. Dnes jsem s nimi běžela osm, už docela svižně. Kupodivu až na jeden puchýř to docela šlo, asi jsem nějak odlehčila šlachám a nebolelo to. Našla jsem na netu způsob, jak palce tejpovat, tak to taky vyzkouším. Operace je pro mě (po zkušenostech jedné známé) opravdu nejkrajnějším řešením.

Motto: ...let the river flow...
avatar

Olomouc

Celkem 10048 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:10 (2013)
půlmaraton: 1:40:40 (2012)
maraton: 3:58:26 (2009)

tomaz muž 02.08.2010 21:35:44

>> HaGa, 01. 08. 2010 22:34:54

můžeš, prosím, napsat odkaz na to tejpování? Může se to hodit i dalším. Díky.

Motto: Only those who risk going too far, can possibly find out how far they can go...
avatar

České Budějovice

Celkem 92 km
Minulý měsíc 0 km

doubrawka žena 23.08.2010 08:58:11

Tu operaci absolvovala moje maminka, operovali jí obě nohy. Osekali kost a zároveň upravovali šlachy, takže to nebyla jenom kosmetická záležitost. Ovšem po operaci je třeba nosit vhodnou obuv a cvičit, jinak by se to udělalo znova. Mně se osvědčují vlepovací srdíčka do bot, které tu „příčnou klenbu“ nohy podepřou, měkké polštářky mezi palec a ukazováček a hlavně cvičit, cvičit a cvičit. Kdykoliv si vzpomenu, tak zout boty a ohýbat prsty a natahovat. Při natahování prstů se je snažit i roztáhnout do strany. Cvičením stále a stále se palec pomalinku rovná a rozhodně méně bolí.

avatar

Celkem 1196,38 km
Minulý měsíc 0 km

Kateřina G. žena 20.11.2011 22:04:47

>> doubrawka, 23. 08. 2010 08:58:11

Máš ještě nějaké ověřené cviky? Mně bolí kloubky u palců na nohách už více než 10 let. Měla jsem je chvíli zatejpované, ale pásky se mi velice rychle odlepily, navíc se mi shrnovaly a tlačily, až to bolelo.

Motto: "Někdy jsem do snídaně uvěřila třeba v šest nemožností." Královna, Alenčina dobrodružství v říši divů a za zrcadlem, L. Carroll
avatar

AlesMj muž 16.01.2013 10:47:49

>> HaGa

Dobrý den,

s problémem hallux valgus mám problémy delší dobu a bylo mi doporučeno abych palec tejpoval kinesio tapem. Moc jsem tomu neveřil, ale opravdu mi to pomohlo. Palec jsem tejpoval podle videonávodu: tejpování vbočeného palce hallux valgus

avatar

Lysá nad Labem

10 km: 0:41:08 (2012)
půlmaraton: 1:30:08 (2013)
maraton: 3:22:31 (2014)

zdeno muž 16.01.2013 11:44:46

Já mám zatím tenhle problém drobnějšího rázu. Řeším tejpováním, cvičením a ortézou na noc (na trhu jich je vícero druhů). Zatím se mi daří udržet přijatelné, zlepšení po cca 1,5 roce nevidím. Ale nebolí.:-)

avatar

Lysá nad Labem

10 km: 0:41:08 (2012)
půlmaraton: 1:30:08 (2013)
maraton: 3:22:31 (2014)

zdeno muž 16.01.2013 11:49:02

*>> AlesMj, 16. 01. 2013 10:47:49*Jo, to je přesný. Mě to naučila fyzioterapeutka a postup je totožný.

avatar

Praha

Celkem 53203 km
Minulý měsíc 100 km
10 km: 0:47:15 (2010)
půlmaraton: 1:46:26 (2010)
maraton: 3:46:35 (2012)

mapo žena 16.01.2013 12:12:20

Tejpovat palec taky umím, naučila mne to fyzioterapeutka, není to tedy úplně totožné jako na videu, ale dost podobné…Chvíli jsem si ho tejpovala, ale moc to nedrželo. Cvičení je určitě lepší cesta a nejen pro palec, jak píše doubravka výše.

Motto: ------------------ vytrvale jako smrt
avatar

KalinaMichal muž 21.01.2013 12:36:05

moje máma používá ortézu Hallux – ortéza vbočeného palce Dr. MED http://www.mojepece.cz/…lce-dr--med/ , na radu fyzioterapeuta a je spokojena, zkoušeli jsme i tejpování, ale je to zdlouhavé a mám to sama nedokázala provést.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 21.01.2013 16:18:05

>> KalinaMichal, 21. 01. 2013 12:36:05

Vazeny pane Kalino, dovolim si napsat, ze Vami uvadena orteza je obrovske monstrum. V kazdych zdravotnich potrebach maji takovou, ktera se obtoci kolem paty, odtahuje palec a je mnohem mensi, navic telova – neznam vyrobce, ale kdo tim problemem trpi, staci zajit do zdravotnich potreb (ne lekarny!), rici, jaky problem mne trapi a daji mi na vyber z rady moznosti.

Tento vyrobek bych si nekpoupila uz kvuli jeho velikosti a neprakticnosti do bot. Reaguji na vas jen z jednoho duvodu. Tento problem je tak casty, ze by si nekdo mohl myslet, ze radite z dobre vule ne jako agent dane firmy.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Praha 10 - Strašnice

Celkem 2251 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 2:14:43 (2011)
maraton: 5:30:52 (2010)

šlčka7 žena 21.01.2013 16:25:05

>> KalinaMichal, 21. 01. 2013 12:36:05

A moje babička používá Francovku. Maže se s ní zvenku i zevnitř a zvládá to úplně sama. Ani radit jí nikdo nemusel. A dokonce si jí dojde předtím i sama koupit do obchodu…

Motto: NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY
avatar

Rakovnik

carlisse žena 07.05.2013 12:47:54

Ahoj,

konecne diskuze tykajici se tematu, ktere me velice zajima, protoze sama trpim vbocenym palcem. Mama byla na nekolika operacich a potyka se s tim vicemene cely zivot, takze dedicna dispozice tam je. Ja jsem se dlouho radovala, ze jsem se teto libustce vyhnula, ale ejhle, predminuly rok pred planovanym 12ti dennim prechodem Rumunskych hor natezko jsem si vsimla, ze muj palec (a prilehly kloub) zacinaji ponekud vybocovat, nebo lepe receno vbocovat. Muj tehdejsi ortoped doporucil poridit si ortopedicke vlozky (bezne vlozky do bot z ortopedickych pomucek) a na noc nosit ‚rovnatko‘, ale problem se stale zhorsoval. Nebylo to ale nijak akutni, pouze nevzhledne, ale nebolelo, netrapilo, do bot jsem se vesla. Ted beham ctvrtym rokem (behavala jsem cca 2× tydne, pres zimu s pauzou), nyni intenzivne vice nez rok (4–6× tydne vzdalenosti od 5–20km vcetne zimy), jezdim pres sezonu na in-line bruslich, rekreacne plavu a hodne chodim. Bohuzel se muj problem zacal stavat viditelnejsim, tedy zacala jsem mit potize s vyberem obuvi, a postupne i bolestivym a to velice. Kloub zacal byt natekly a bolel i kdyz jsem mela nohu uplne v klidu. Hledala jsem ortopeda, ktery by mi poradil neco ucinnejsiho, nez to co jsem zminovala vyse (plus jsme pridala na radu fyzioterapeutky cviceni – mala noha). Ortezu na noc jsem mezitim nosit prestala, protoze jsem se v noci budila bolesti a musela ji sundavat. Muj novy ortoped mi predepsal vlozky do bot delane primo na miru (obtiskavala jsem nohy do penove hmoty i na plochu), silikonovy korektor (nosi se mezi palcem a ukazovackem) jsem do te doby nosila pravidelne, s vlozkama pry neni potreba, takze ted do bot s vlozkou nenosim. Ptala jsem se specialne i na bezeckou obuv, tam neni treba uzivat vlozku, ale kvuli spatnemu doslapu (nohy do ‚x‘) jsem si poridila boty s kontrolou pronace. Palec se ted ozve jen obcas, vetsinou po velke zatezi. Na beh obcas preci jen nosim silikonovy korektor mezi palec a ukazovak (pouze do jedne boty, pravou stranu mam v norme), protoze se mi obcas stane, ze kdyz bezim delsi trat, palec prilis tlaci na ostatni prsty a delaji se mi mezi nimi puchyre. Rada bych letos zkusila maraton a chceme se s pritelem prihlasit na Horskou vyzvu v Krkonosich (a vzhledem k velke zalibe – lezeni po kopcich a horach se chystame taktez na prechod hor), tak doufam, ze to palec ustoji. Vzhledem k bolestem mi bylo ortopedem doporuceno podstoupit operaci – nikoliv prestaveni kosti a slach, ale zatim pouze otevreni kloubu a pripadne odstraneni cyst, ktere udajne bolest v klidovem stavu zpusobuji. Pokud se bolesti do te doby nezbavim, operaci bych videla na zimu, ale nechce se mi do ni. Pry je to mensi zakrok a rekonvalescence cca 6 tydnu. Mate s tim nekdo zkusenosti? Podle pana ortopeda se tomuto zakroku drive ci pozdeji stejne nevyhnu… Svuj elaborat jsem sepsala proto, ze mi mozna muzete nekdo poradit jeste neco lepsiho, nez jsem sama objevila a take pro ty, kterym by mohl muj postup treba pomoci. Celkove je toho o kombinaci beh – hallux valgus na internetu pomerne malo, coz je dalsi duvod pro muj prispevek. Behu zdar a at nozky boli co nejmene :)

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 07.05.2013 15:05:47

>> carlisse, 07. 05. 2013 12:47:54

Ahoj. V rodine to mame take, sama mam lehce vboceny jeden, kdyz to boli, staci mi na noc korektor a druhy den to nevim, ale davam si ho i preventivne a aby se to nehorsilo. Kdyz to nohu boli, tak si to ve spanku sunda :-).

Moje sestra je jiny pripad. Mela operovane malicky a ted jeden palec. Je hrozne spokojena. Drive trpela bolestmi, pouzivala intenzivne vse mozne (krom silikonu pres den mela i takovy svetle hnedy navlek s poutkem pres patu), casem musela prestat nosit nektere boty. Maji psa, chodi s nim kazdy den ostre hodne kilometru, jezdi na kole, plave, turistikuji a obcas si jde zabehat…Nakonec sla na operaci, neb ji ortoped rikal, ze je lepe driv, cim je ta kost zatuhlejsi, tim je ten zasah pozdeji vetsi. Uz tak sekali kost dost, asi 2 dny to pry po operaci hodne bolelo, pak mela par tydnu berle a dnes je hrozne spokojena. Od operace ma 3 roky a rika, ze udelal blbost, ze nesla uz driv a zbytecne se trapila. Ted ji nic neboli, muze delat co chce bez problemu, obuje i stare boty. A ano, presne jak ti rekl ortoped, rehabilitace je tech 6 tydnu.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

boženka žena 06.11.2016 16:56:44

Ahoj. Mám ploché nohy, a na jedné noze značný hallux valgus. Asi před měsícem mi opuch nárt z hora pod druhým a třetí prstem, nejdřív byla bolet ze spodu chodidla, potom při došlapu na špičky a teď zejména v místě otoku, který už není sice tak značný, ale pořád je. Ortoped mi řekl, ať jdu na operaci, kterou odmítám. Zkusila jsem fastumgel,dol­git,nyní tejpuju.Jsem objednaná i na protetiku na ortopedické vožky. Po vložkách ze zdravotnických potřeb to bylo o něco lepší. Běheme měsíce klidový režim od běhu, ale cítit to je pořád. Máte prosím někdo stím nějaké zkušenosti, tipy, rady? Díky!

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.