Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » jak nejrychleji vyléčit svalové zranění

jak nejrychleji vyléčit svalové zranění

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

kolín

Celkem 4827 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:18 (2000)

radon muž 04.10.2010 12:33:53

Tak, jak na to.Minulý čtvrtek mě začala bolet přední strana stehna,a tak jsem zašel na masáž a dal si den pauzu.V sobotu jsem jako bývalý cyklista neodolal vábení a absolvoval jsm asi se 70 kolegy závěrečnou vyjíždku.Jako vždy se to heclo a posledních 30km zůstalo vepředu tak 15lidí a já to samozřejmě rval taky.Stehno bylo ok.Po dojezdu mě ale v hospodě chytla křeč do hamsrtringu tak,že jsem se malem po..Doma teplá vana a wobenzym spolu s fastum gelem.Včera jsem vyklusal 8km v tempu 5,30min a noha docela bolela.Dnes mě od rána bolí v podstatě celé stehno.V neděli chci jít na závod na 4,5km a potřebuji to zranění urychlit.Lehká zátěž na kole či lehký běh?Masáže?Wo­benzym?Fastum gel?Magnezium?Pla­vání?Absolutní klid?Já na zranění moc netrpím,takže mě to štve o to více

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.10.2010 23:33:25

>> radon, 04. 10. 2010 12:33:53

je tazke z toho popisu odhandut ci sa jedna o mechanicke narusenie svalovych vlakien – natrhnutie alebo ci sa jedna o krcovo-unavovy stav, sposobeny najpravdepodob­nejsie chybajucimi mineralmi a inymi zivinami.

V oboch pripadoch ale treba zabudnut na preteky o par dni a dat svalom pokoj.

natrhnuty sval by som nemasiroval, stuhnuty sval by som masiroval.

Drzal by som to v teple cez den aj v noci – dvojite periny a niekolko gati.

Popisovany problem moze byt aj nervoveho povodu, nie svalovych vlakien.

Krce a unava su v podstate neschiopnost nervovej sustavy spravne prenasat elektricke impulzy do svalu najcastejise sposobene mineralovou nerovnovahou, podozrive mozu byt tiez tuky – nedostaok nezoxidovanych zakladnych tukovych kyselin, ako napriklad nezoxidovany omega3, to je ale dlhodoby problem.

Mysli na to ze ked vynechas 2 tyzdne, mozes byt v poriadku a absolvovat celu zimnu pripravu a zavodit cely buduci rok,

ak to budes tlacit, mozes to lutovat cele mesiace.

nezabudaj ze cukry a mukovce su demineralizacne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Kamhajek

Celkem 10023 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:29 (2003)
půlmaraton: 1:39:09 (2013)

Kajmann muž 05.10.2010 08:05:24

***>> rudo, 04. 10. 2010 23:33:25*

Moc hezky napsané, máš úplnou pravdu. V neděli se ale běží „Drozďák“, na kterém nesmí žádný kolínský profík ani hobík chybět. :-D Poraď mu (nám), jak to tam co nejšetrněji zahrnout, pokud to tedy jde. Dík.

Motto: Proč vlastně běhám, když mě nikdo nehoní?!
avatar

Sloviensko

rudo muž 05.10.2010 08:14:53

>> Kajmann, 05. 10. 2010 08:05:24

no ked si uz pocul, ze nemozne robim za 5 minut a zazraky na pockanie, tak sa priznavam.

Uz som robil liecenie aj operacie na dialku, chce to ale spolupracu lieceneho.

Som zvedavy kolko minusiek si zase vysluzim… ale nie je to vtip.

Co sa tyka klasickeho pristupu : teplo teplo teplo a mineralove doplnky, zeleninove vyvary, morske riasy, kupel s Epsom Salt a tiez sa da Epsom salt popijat – tak 1/4 lyzicky na 1/2 litra caju – pravdepodobny ucinok je explozivne vycistenie criev.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 05.10.2010 11:37:34

taky bych to nepodcenil, kdysi jsem si namohl kvadriceps a byl jsem dost dlouho mimo. doktor tehdy rekl, ze ten sval dost vydrzi, ale kdyz uz se mu neco stane, chvili to trva. chodil jsem s tim tehdy na vodolecbu, mel jsem pocit, ze se ten sval promasirovaval do hloubky, ale je mozne ze se to uzdravilo tak nejak casem samo, jak uz to tak byva…

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

kolín

Celkem 4827 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:18 (2000)

radon muž 05.10.2010 13:22:13

>> rudo, 04. 10. 2010 23:33:25

tak jsem seb rozhodl,že využiji tvé vzdělanosti a zeptán s tě na konkrétní problém,jestli tedy dovolíš.už v podstatě od dětství trpím při delších sportovních výkonech spojených se ztrátami potu křečemi.Jako fotbalový dorostenec jsem trpěl již až křečofobií.80min zápasu a automaticky křeč do lýtka či do obou.Nějak se to vyřešilo vápníkem a hořčíkem,ale uplně jsem se toho nikdy nezbavil.Při běhu se mně to takřka nestane,neboť těch mých 6–10km 4krát týdně ještě asi není ten požadovaný vytrvalostní výkon.Na kole je to už ale jiná.Po 60km vydatné jízdy,někdy o něco déle se křeče ozvou,a to i na přední straně stehna.,Musel jsem proto jezdit kratší závody,protože s křečema to do spurtu prostě nejde.Kamarád lékař vše zjednodušuje a říka mi,že moje tělo je tak nastaveno a basta.Na výživové doplňky jsem nikdy moc nebyl.Ráno šumivý mulťák,kapsle sojového lecitinu a nyní asi2měsíce na doporučení mého syna flexodon na podporu kloubní chrupavky a před výkonem bcaa aminokyseliny.Co wobenzym preventivně či magnezium?Magnezium si beru před těžkým treninkem či závody,ale je to spíše rituál.Pomůže na křeče preventivní braní wobenzymu?

avatar

Sloviensko

rudo muž 06.10.2010 00:06:13

>> radon, 05. 10. 2010 13:22:13

neviem co je wobenzym ?

Neviem aku si mal stravu od detstva, ale ak bola zalozena na sladkostiach, buchtach a knedlikoch, tak to odcerpava mineraly z tela, je to dlhodoby proces a moze to znamenat bolestnu starobu ak sa to radikalne nezmeni. Strava by mala byt zalozena na zelenine, morskych riasach rozneho druhu, hriboch a pokial nie si vegetarian tak aj na mase, Vyhnut sa treba mliecnym vyrobkom a vsetkemu z muky. Treba pozuivat vyhradne morsku sol = ma minimalne 64 druhov mineralov. Magnezium sa vstrebava velmi pomaly a vacsinou tabletkove magnesium sa do tela nedostane, magnezium ktore sa vstrebe, potrebuje na to 12–14 hodin, takze tabletka pred trenigom ci pretekmui nic neriesi. Vsetci poznaju termin carbloading – co casto narobi viac zla ako dobra kedze vacsia to riesi cestovinami a strati aj tie posledne mineraly. Ovela dolezitejsie je robit mineral-loading a to systematicky aspon pocas 3 tyzdnov pred dolezitymi pretekmi. Ja si do kazdeho pohara vody alebo caju prihodim zopar zrniek morskej soli, varim si polievky a omacky z korenovej a listovej zeleniny, do toho rozne druhy susenych morskych rias a rozne druhy susenych hribov, plus susene korienky, koru a ine casti stromov, ktore kupujem v cinskom obchode – velmi lacno. Je to taka mineralova bomba. Tiez si obcas davam Epsom Salt do pitia – to je lahsie stravitelne magnesium, ale ako som spomenul dokaze tak rychlo zrelaxovat vnutornosti ze niekdy to vyzaduje byt stale v pritomnosti tro­nu.

Treba sa tiez pozriet na problem z uplne ineho hladiska – cukry vs tuky, co som velakrat diskutoval inde, pokial trenujes a zavodis v cukrovom rezime, mas nefunkcny tukovy metabolizmus tak pocas trenigov ci zavodov minies cukry, tuky sa nezapnu a krce mozu nastat aj z tohoto dovodu, cukrovy metabolizmus spotrebuje velmi vela vody, takze krc moze nastat aj koli tomu ze nastane lokalna dehydratacia. Kedze si spomenul ze si nuteny sa venovat len kratkym zavodom a ze si limitovany ako dlho dokazes makat tak by som nad temou – cukor-tuk velmi dokladne porozmyslal. Ako futbalista v detstve si robil len opakovane sprinty teda vsetko na cukor a telo nebolo pretrenovane, viem ze na kole to k tomu zvadza, ja tiez najradej taham tazky prevod a makam na plne gule do kopca a nikdy som nenajazdil viac ako 100km. Momentalne robim hladovku uz niekolko dni, uplne vyminuty glykogen, kedze stale viacfazovo trenujem, vcera vecer na veteranskej atletike som siel 1km chodze naplno a to som tak prepalil prvych 200m ako nikdy a potom som bezal sprintna 200m a dostaval som krce do stehien ale najme do zadkovych svalov – som si vedomy ze to boli cukrove vykony bez cukru, ale bolo to take rozptylenie, inac trenujem len na tuk pocas hladoviek. Stale ale pijem morsku sol a vyvar z roznych cajov koli mineralom, nemienim sa demineralizovat pocas hladoviek to by som vela stratil

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

kolín

Celkem 4827 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:18 (2000)

radon muž 06.10.2010 10:24:54

Díky za rady.Wobenzym jsou enzymy

avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 06.10.2010 10:39:18

>> radon, 05. 10. 2010 13:22:13

…jedna věc je dostatek minerálů, ale něco úplně jiného je schopnost jejich absorbce…

Motto: ...kam až?
avatar

Litoměřice

Celkem 512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:42 (2011)
půlmaraton: 2:04:35 (2011)

chmelko muž 06.10.2010 11:27:43

nebudem zakládat nove vlakno, ale mám problém s lavým kolenom (na jeho pravej strane presne v spoji pocitujem niekedy bolest typu narazenia). Presne viem kedy mi to začalo (cca 5 rokov dozadu som na biku při stupani zabral viac než bolo zdravo a prepadla ma obrovská bolest, takže som niečo pravdepodobne urval) po týždni ma bolest uplne opustila, ale stále ak niečo robím nadoraz (beh, kolo atd) tak popri svalovke citim pravidelne aj to miesto (stále si viac myslím, že je to nejaký sval, jako samotná chrupavka) a odoznie spolu spolu s celkovou svalovkou. Jasne, prvé čo mi napíšete, že som to zranenie zanedbal a nechal to tak, chcem sa vás ale spýtat, čo presne najpravdepodob­nješie som mohol poškodit a či je ešte šanca (bez lekara) sa toho aj po takejto době zbavit, díky moc

Motto: smell the flowers while you can
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.10.2010 22:24:55

>> chmelko, 06. 10. 2010 11:27:43

sanca to opravit je.

ale treba najprv presne vediet o co sa jedna. navrhoval by som ultrazvuk, pripadne rentgen aby bolo jasne co s tym je a co s tym nie je. Vysetrenie este neznamena ze sa zaroven aj upises pod noz, vysetrenie je len hladanie sucasneho stavu, nie urcenie metody riesenia.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Litoměřice

Celkem 512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:42 (2011)
půlmaraton: 2:04:35 (2011)

chmelko muž 09.10.2010 19:57:13

tak mi neostáva nčič iné, len sa objednat u ortopeda.. vo strvrtok som si dal vytrvalecký trenink, beh na celu hodinu v tom najprijemnejšom tempe a ubehol som presne 11km, takže som sa nehnal ako blázon..čo je ale pruser, už druhý den ma bolia kolena tak, že neviem, či by som bol schopný teraz niečo ubehnut..dnes som preto dal easy 20km na biku. čo robíte ak vás tak bolia kolena? bandáž, konská mast, proenzi? :)))

Motto: smell the flowers while you can
avatar

Sloviensko

rudo muž 09.10.2010 23:01:45

>> chmelko, 09. 10. 2010 19:57:13

tak pockaj, uz ta bolia obidve kolena ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Litoměřice

Celkem 512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:42 (2011)
půlmaraton: 2:04:35 (2011)

chmelko muž 09.10.2010 23:05:50

asi ta hodina behu bez predstavky im dala zahulit, hej bolia ma obe a to na ich vnutornych stranach skoro presne v spojoch medzi obidvoma kostami, dnes je to lepšie ako včera..ale stale to citim

Motto: smell the flowers while you can
avatar

Litoměřice

Celkem 512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:42 (2011)
půlmaraton: 2:04:35 (2011)

chmelko muž 09.10.2010 23:42:58

tak už to pravdepodobne mám…práve čítám knížku běhaní (od joggingu po maraton) a tam akoby popisovali mna.. mam na lavu nohu vysoku pronanci, na pravu to je v norme. síce ma bolia obe vnutorne strany kolena (dufam, že meniskusi mam ešte ok) a preto dopadam hlavne na lavu nohu ako tatrovka a to do vnutornych stran paty, preto si teraz necítím kolená.. otazka znie, či sa dá na tom pracovat aby mi tak neutekali nohy do X polohy a ja v podstate nedoslapoval na polovinu strany nohy aj ked si to neuvedomujem

Motto: smell the flowers while you can
avatar

Sloviensko

rudo muž 11.10.2010 03:03:52

>> chmelko, 09. 10. 2010 23:42:58

pozri v podstate mas 2 moznosti :

skusat rozne drahe boty skusat rozne ortopedicke vlozky, platit za manipulaciu, fyzio procedury atd a je urcita nadej ze dako sa to da dokopy a nejakym sposobom budes moct behat aspon urcitre objemy a intenzity.

Druha moznost je zacat od nuly – vyzut boty zacat chodit na boso zacat pomaly behat na mieste nabaso ucit sa spravne pouzivat nohy a telo sa postupne adaptuje.

Viez ze tie rozne pronacie a supinacie su v praxi naozaj umoznene len cez vysoke boty ?Precitaj si vsetko co sa tu uz pisalo vo vlaknach o behani na boso a behani vo vibram fivengers, je niekolko roznych vlakien rozhadzanych kade tade ale stoji to za to.

Tiez odporucam zacat chodit na jogu a podla moznosti niekolkrat tyzdenne ku roznym ucitelom aby si vychytal vsetky mozne pristupy, pozicie a cviky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Litoměřice

Celkem 512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:42 (2011)
půlmaraton: 2:04:35 (2011)

chmelko muž 24.10.2010 20:38:38

4 dni som nemohol do schodov kvoli bolesti kolena, nejaky beh bol na slzy. poriadne mi pomohla bandáž, už som si dal 2krat5km km/6min a zatial sa to drží, asi bez bandaže už asi nevybehnem, no jo ked ma niekto krive nohy..:-?

Motto: smell the flowers while you can
Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.