Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Boty obecně » Jaká značka?

Jaká značka?

Nalezené položky: 79 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.11.2006 09:13:36

[quote=pug]To Mato: Tvůj neotřelý přístup k obuvi mne zaujal už poněkolikáté. Liší se od toho, co jsem slyšel od A. Tvrzníka (CASRI), když jsem u něj byl na rady před tím, než jsem šel utrácet za boty. Zkusím vystřelit pár bodů, na které bych tě požádal o opověď:

  1. Hmotnost boty – jak by měla být dle tebe zohledněna hmotnost běžce ve výběru boty?
  2. Výkonnostní level běžce – doporučil by jsi například i začátečníkovi – rekreantovi běhat v „lightweight“ botách? Proč? Není zde riziko, že by ho řekněme neúměrná zátež (díky lehkým botám) vzhledem k předchozím nezkušenostem mohla odradit dřív než se trochu rozběhá?
  3. Technika došlapu a další ortopedopiškun­tálie – sám jsi někde uváděl že máš plochou příčnou klenbu, což s sebou určitě nese nějaká specifika ve výběru obuvi. Jak je zohledňuješ? Nemohl se ten tvůj problém náhodou „vyrobit“ nevhodným obutím? A v čem by podle tvého názoru měl běhat člověk, který nevykazuje neutrální došlap?
  4. Záda a klouby nohy- nevymlátím si páteř a klouby zbytečně tím , že budu používat lehčí botu místo „viac gramovej tehly“?
  5. Jakou botu by jsi doporučil (klidně jen obecně, nebo nějaký příklad – je to jedno)v tomto případě: muž 27, 180/84, 30–60 km/týden, aktivně běhá cca 2 roky, neutrální došlap, žádné potíže s nohama, běžecký krok: dopad na vnější část paty, poté přenos po vnější hraně rovnoměrně na střední část chodila s následným odvinutím přes špičku, minimální ambice v závodní oblasti ?
  6. Jaký je tvůj názor na Nike pegasus TC, resp. Nike pegasus? Byla by (čistě technicky) vhodná pro bod 5?
  7. Po běhu se mi někdy stává, že mi nějak „nefunguje“ pata. Když jdu bosý po pokoji a došlápnu přes patu, tak mi v ní jakoby tupě píchne a zároveň zatáhne na její zadní části a následně se nějak „vypne“ chodidlo. Tak za 1/2 hodiny to zmizí. Co to je? Mám tomu věnovat pozornost?
  8. Dík[/quote]

Dovolil som si citaciu, lebo by som si nespomenul na vsetky otazky. Niektore by si asi zasluzili komplexnejsiu odpoved, ale budem sa snazit byt strucny a ak bude treba neskor rozvediem. ad1) Urcite- hmotnost bezca ma dost velky vyznam pri vybere. Este viac vsak ma typ doslapu a celkova ekonomicnost behu jedinca. Poznam aj tazkych bezcov, co maju prekvapivo lahky krok. Lahsie treningove boty su vsak OK aj pre tazsich, ak su skuseni a vybehani. ad2) Neumerna zataz nevznika z vyberu obuvi, ale zo samotneho behu, ci nespravnej techniky. Lahsia a ohybnejsia obuv umoznuje (ale nezarucuje) spravny doslap a odraz. Je to aj koli tomu, ze proprioreceptory chodidla nie su uplne utlmene a mas lepsi kontakt so zemou. Idealne by bolo ist naboso, ale to asi nikto u nas nezvladne. Tazke a neohybne boty to ani len neumoznuju. V kazdom pripade ma zaciatocnik zacinat postupne a s rozumom- najlepsie hned v tych spravnych botach (viz moj predosly pripevok). ad3) Ano, plochu nohu mam a vzdy som mal a pokial viem vacsina bezcov ju ma (aj moja superlahka a elegantne behajuca drahsia polovicka a nikto by to do nej nepovedal). Moje problemy su vsak genetickeho charakteru a mam psoriatricku artrozu- nesuvisi to s mojim behom- teda nevzniklo to z neho. Za vyse 12 rokov behania a dost vysokej kilometraze (mesacne vzdy nad 400km, posl. roky skor nad 600) som mal iba slachove zranenia koli prehnanemu treningu- nikdy nie s chodidlami- az teraz, ale z ineho dovodu. Moj naslap je na prednu cast chodidla, ale zalezi to aj od rychlosti behu- cim pomalsi, tak tym viac smerom k stredu chodidla az k pate. Az na extremne pripady vhodne skor na vyuku ortopedov by som nikomu neodporucal ortopedicke vlozky na behanie- tie sposobuju este vacsie ochabnutie svalov chodidla a sluzia iba ako barla- az ich nebudete mat, nebudete vediet ani chodit. V tomto nesuhlasim s vacsinou ortopedov. ad4) Vsetko je vec zvyku- nebadam, ze by som si nieco vymlatil z toho, ze beham v lahsich botach. Samozrejme ze zo superlahkych specialov ma niekedy bolia nohy viac, ale po par treningoch a pretekoch si telo zvykne a je to OK. Z lightweight bot nemam ziadne problemy- beha sa mi v nich super- hoci kedy dam 30–35km iba v nich. ad5) a ad6) tazko nieco odporucat- je to individualne. Ja so mal velmi rad Nike Pegasus- konkretne model r.2000, r. 2002 bol hrozny a nedalo sa v nom behat, model 2004 sa blizil k tomu z r. 2000, takze OK. Z r.2005 som si nekupil, lebo sa mi zdal moc mohutny a tohtorocny sa mi pozdava, ale nekupil som ho zatial- cakam na zlavu (viz moj nazor na ceny- nedam viac ako 2000 korun, ak nemusim). Pegasus TC je divny a nesedel mi na nohe, inak je to podla mna dobra bota na treningy a pre tazsich bezcov aj na zavody, ak vyhovuje ich chodidlu. Skus regularne Pegasusy, ci Ti sedia, ak ano- kup ich, je to dobra volba (najma beruc v potaz Tvoju hmotnost a neutralny doslap). Ak niekto chce lahsie, ale vyborne odpruzene boty od NIKE, nech skusi Nike Skylon (najnovsi model)- v USA sa vola Nike Zoom Hayward- su skutocne uzasne a velmi ohybne. Doma mame asi 3 pary starsich modelov Skylon a obaja ich mame s manzelkou radi. ad7) Rozhodne tomu venuj pozornost- moze to byt zacinajuca ostruha na pate, popripade lahsia forma zapalu plantarnej fascie (slacha „ohybac palca“). Odporucam strecink chodidla, natahovanie palca smerom k holeni a masaz klenby. Popr. si kup gelovu podlozku pod patu a par tyzdnov ju pouzivaj POD OBOMA patami (vyhnes sa tak disbalancii)- potom ju vsak odloz, aby si neoslabil svaly nohy. Ak sa prejavy zhorsia, budes musiet ist k lekarovi a asi aj na RTG (vylucit ostruhu).

avatar

Celkem 66016 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 10.11.2006 11:11:56

to mato: souhlas, Nike skylon jsou super, minuly tyden jsem je mel na noze a jsou fakt velmi pohodlne.Uz je mam na seznamu az odejdou Nike Air Zoom Elite s kterymi jsem nyni take velmi spokojeny.

Motto: Never give up!!!
avatar

Praha

pug muž 10.11.2006 11:40:33

Kočárník v popisu Skylonu uvádí, že to není vhodná bota na objemový silniční trénink. Myslím, že mám problém s uchopením informací, kterých se mi dostalo. K čemu Skylon skutečně používáte? Myslím délku tratě, typ povrchu, atd.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.11.2006 12:12:09

[quote=pug]Kočárník v popisu Skylonu uvádí, že to není vhodná bota na objemový silniční trénink. Myslím, že mám problém s uchopením informací, kterých se mi dostalo. K čemu Skylon skutečně používáte? Myslím délku tratě, typ povrchu, atd.[/quote] Nebral by som popisy k urceniu bezeckych bot az tak dogmaticky. Kazdemu vyhovuje ina bota a pouziva ich na rozne ucely. Napr. Skylon som pouzival na vsetko- na klusy, tempove behy, dlhe behy… Snad jedine na useky (na drahe) som si daval lahsie boty- zavodne specialy (napr. Nike Air Zoom Spectrum Plus, alebo Asics DS Racer V, ci Fila Racer). Na povrchu trasy mi nezalezi, ale kludne aj do tazkeho terenu s blatom ich pouzivam. Myslim si, ze pokial niekto nebeha v horskom terene, po sutroch, tak moze kludne behat s cestnymi botami aj v lese. Ja som s tym nikdy nemal problem. Skylony boli jedine boty, ktore som si mohol obut vzdy, aj po maratonoch, ked som mal vselijake bolesti, ci otlaky. Jedinu vycitku som mal, ze zvrsok zmenili a uz nie je tak pevny. Mne je to vsak jedno, aj tak kazde boty menim max. po 3 mesiacoch, lebo su uplne rozbite. Ci uz roztrham skor latku, alebo rozbijem podrazku, ma az tak velmi netrapi- svoj ucel splnili a tych 1200–2000km z nich skoro zakazdym dostanem (az na niektore modely od Pumy, ale tie zas maju ine prednosti). Aby som chodil reklamovat boty, len preto, ze su este v zaruke, aj ked mi sluzili dobre, je pod moju uroven. Ina vec je, ked su tak defektne, ze mi nemozu posluzit k tomu, na co som ich kupil.

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 11.11.2006 17:40:31

Mato 10.11.2006 12:12:09: Vazeny pane Mato, pokud sleduji vase vyjadreni tady, nabudu skoro dojmu ze jste prinejmensim reprezentacni trener ci ucitel v trenerske skole ci co, ale kdyz se pak podivam na Vase oslnive OR, ihned na toto zase zapomenu..ale proto nepisu..Pokud chcete panu Kocarnikovi mit zadekm reknete to v duchu zdejsich serveru primo jemu do oci.Na to ale nemate ze??:) Velice rad bych Vas videl prodavat a Vase rady bych chtel (vlastne ani radsi ne) zaslechnout…protoze pak by to byla tragedie..To ze ve Skylonech Vy osobne behate i skz hnuj jeste neznamena ze vite jake je jejich urceni…

m.thums 10.11.2006 18:04:44: Tady to jiz ani nema cenu komentovat ze??priste si na maraton vezmete tretry..

Dokladam ze na toto forum jiz defacto nechodim, takze se nezlobte ze nebudu odpovidat..ale ja nemam cas a silu se zbytecne hadat a kazit si radost z neceho tak jedinecneho jako je atletika..

Motto: můj podpis
avatar

Celkem 66016 km
Minulý měsíc 200 km
10 km: 0:36:02 (2007)
půlmaraton: 1:20:04 (2009)
maraton: 2:57:46 (2012)

ironman muž 11.11.2006 18:07:40

Skylony – nesouhlasim s tím co tu Mato napsal, myslím tím jeho názor na to jakých botách co běhat.Jeho názor ale respektuji. Osobně mám na klusání rád měkčí boty a vzhledem k tomu, že se mi od roku 1999 vyhýbají komplikovanější zranění, rozhodně to nebudu měnit. To pug: Osobně si tyhle boty budu chtít koupit na tempové a rychlostní tréninky.A také na závody v maratonu a také dlouhé triatlony. Rozhodně ne na klusy.

Motto: Never give up!!!
avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

administrator 11.11.2006 19:29:43

Nazor na boty at ma kazdej jaky chce, ale kritizovat prodejce bez jeho vyjadreni je moc, navic mi pripada, ze Mato si mysli, ze kdyz nabeha 600km za mesic, muze ostatni poucovat. Bejt nim, tak se spis nad sebou zamyslim, proc ani tolik nabehanych km nikam nevede…Koukam ze admini mazou jenom nekoho…

Motto: můj podpis
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 11.11.2006 21:45:24

tady bych udělal „.“ (tečku) a pokračoval dál v původní otázce: kdo v cem beha?

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 11.11.2006 21:46:52

to se tady rodí zase hezký flame:o). Nevím, proč si někteří myslíte, že když někdo diskutuje na nějaké téma, nutně má tendenci někoho poučovat. Z příspěvků Maťt je minimálně zřejmé, že je zkušeným běžcem a jeho osobní zkušenosti mají svou cenu, což ovšem zase neznamená použitelnost pro každého. 2 bezek: když už sem chodíte málo, tak proč obvykle zbytečně zaprudíte? Kritizujete něčí osobní rekordy, ale sám jste se je ani neobtěžoval napsat, navíc nejspíše nevíte, jakou historii komunikace má Mato s p. Kočárníkem. Omlouvám se za OT.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 12.11.2006 09:40:27

Takze, Bezecek, pavelB. Za A) Nikdy som nepovedal, ze som repre bezec a kto chce, lahko si moju identitu moze zistit, nemam sa za co hanbit. Taktiez, ten kto ma pozna vie, ze kludne poviem svoj nazor hoci komu do oci- panu Kocarnikovi som to uz neraz povedal a kludne poviem znova. B) Moje vedomosti o behani nemaju vela spolocneho s mojimi bezeckymi vykonmi- ktore zverejnim a nehanbim sa za ne- ake su Tvoje? Myslim si, ze zo svojho nedostatku talentu som spravil maximum a dovolim si tvrdit, ze je malo trenerov, co by sa dokazali so mnou radit na odbornu temu suvisiacu s fyziologiou a sportom, dietologiou… C) Ak mas zaujem, rad sa s Tebou stretnem a mozme sa odborne pobavit, nechvastam sa- dones si vsak so sebou zdroje- nemam rad mudrcov, co nieco uvadzaju a nemaju sa o co opriet. D) Beriem, ze tema bezecke boty je velmi subjektivna- kazdemu vyhovuje nieco ine a ja som si dovolil sem uviest svoj nazor- bez zdrojov a bez naroku na vseobecne uznanie. Mozes mat iny a asi aj mas- nech sa paci, uved ho, je to pravou temou diskusie. Toto je moja „.“

avatar

Bratislava

Celkem 370 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:49 (2003)
maraton: 3:13:08 (2006)

PAULA žena 12.11.2006 10:06:46

PavelB a Bezecek, ja som reprezentantka, ale moje vykony mozte kludne kritizovat. Ked som studovala v Prahe, tiez som si chcela kupit o pana Kocarnika tretry. Boli predrazene a tie ktore mi najviac ponukal sa mi zdali byt tazke a neohybne. Take iste tretry by som si vedela vtedy zohnat na internete za polovicnu cenu! Nemyslim si, ze je to super odbornik, urcite sa najdu bezci, ktory sa vyznaju viac v typoch bezeckch topanok a tretier (a nemyslim tym len Mata). Tolko moj nazor.

avatar

Liberec

Celkem 150 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:33:13 (2004)
půlmaraton: 1:11:31 (2004)

Xixao muž 13.11.2006 18:23:25

.............­.............­...........A co se tyce tematu, tak jak napsal forrest tykalo se uplne neceho jineho nez toho kdo jak a jake boty na co doporucuje a prodava. Kazdy muze mit svuj nazor na to k cemu jake boty jsou a nikdo snad proboha nikoho nenuti k tomu aby si kupoval jeho boty a zadny jiny.

Motto: "Why should I practice running slow? I already know how to run slow. I want to learn to run fast. Everyone said, 'Emil, you are a fool!' But when I first won the European Championship, they said: 'Emil, you are a genius!'"
avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 13.11.2006 18:36:27

Xixao: jde evidentně vidět, že ty neodbočuješ… (síla ironie: maximální). Jinak každý ví, že Paula běžela na matovo startovné (viz vlákno o Amstrdamu, nebo článek na 42195.sk ).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Brno

Jezek 14.11.2006 08:03:55

Mam Asics Centric II,starsi model,ale v podstate behany az letos,a nove Kayano XII,v kterych mam nabehanych sice jen cca 50 km,ale zatim parada:mekke,po­hodlne,sedly mi na nohu vyborne.

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 14.11.2006 09:31:52

Na závody a letní trénování Mizuno Wave Creation 6. Pro zimní běhání je to NB.

A neodpustím si OT poznámku : (OT – On topic – vzhledem k předchozímu obsahu příspěvků) Mato a Paula : nenechte se otrávit, rejpalové se časem objeví všude. Věřím že většina (ta mlčící :) ), stojí o Matovy komentáře, ne o Bezeckovo rýpání.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 14.11.2006 09:58:18

Upravy som spravil pre klud na fore (aj ked neochotne, ale tak to uz v zivote byva). Tento prispevok prosim nemazte, nech aj ti, co sem chodia iba obcasne vedia, preco cast prispevkov zmizla. Dufam, ze uz teraz nikoho nezdviham zo stolicky :)

avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154892,3 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 14.11.2006 13:05:48

Moje první kvalitní boty byly NIKE (značku už jsem zapomněl), v kterých jsem jako začátečník nejen naběhal přes 3000km, ale ještě v nich dodnes na chalupě sekám trávu. Jsou nezničitelné. NB900 vydržely 9 marathonů a všechny závody od 5km výše, nyní jsem si pořídil nové NB755, tak uvidím. Zatím jsem v nich uběhnul 42km na běžeckém pásu a na něm se mi v nich běhalo dobře :). Na tréninky používám Mizuna (dříve Wave Rider 8, Atlantis, nyní Creation), protože na mojí širokou nohu mě nejlépe sednou. Mají pružný svršek, takže v nártu netlačí. Nevýhoda je u nich v tom, že se snadno prošoupou nebo poškodí (např. klacíkem na zemi). Co se týká informací o prodejcích běžecké obuvi, pokládám to při zachování slušné formy vyjádření za prospěšné. Aspoň člověk ví, u koho nakupuje a jaké kvalitní informace se mu od něj dostanou. Ideální je, když je prodejce současně běžec, který občas v těch svých modelech i aktivně běhá :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Celkem 147 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:53 (2006)

runner123 21.11.2006 16:35:59

nazdar ja beham teprve 1 rok takze jako nej boty botas co toje NB a mizuno dekuji

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 21.11.2006 16:57:41

NB – [url]http://www­.newbalance.cz/pro­dukty/running­.php3[/url] a Mizuno – [url]http://www­.mizuno.cz/ka­talog/atletika­.html[/url]

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Celkem 147 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:53 (2006)

runner123 21.11.2006 17:17:37

dik moc za radu jak mam jeste behat abych se zlepsoval dik moc

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 21.11.2006 17:24:18

Doporucoval bych projit [url]behej.com[/ur­l], kde najdes i trenink na maraton.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Celkem 147 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:53 (2006)

runner123 21.11.2006 17:25:46

dik moc kde vsichni trenujete ja ve stromovce

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 21.11.2006 17:32:35

Ještě bych se zeptal k tématu – kolik km běžně vydrží NB? Já v nich už chodím od loňského podzimu (občas trénink, jednou závod do vrchu), a v přední časti už nemám vůbec původní vzorek, ale jinak drží. Občas mě ale bolí kolena a dost často holeně (mluvíme o běhu). Mám takový podezření,že to bude těmi NB, nebo Adidasy Escalate, v kterých už jsem naběhal 1000–1200 km, ale podrážka vypadá pořád docela dobře… Jak byste zjišťovaly, jaký boty jsou už špatný?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 21.11.2006 17:45:18

To Oslik: prave podle toho jestli te boli klouby atd. coz pravdepodobne znamena, ze tlumeni v podrazce uz nefunguje tak jak ma. tak ruzne se vseobecne rika (prodejci, bezci), ze boty vydrzi cca od 1000 do 1500 km. pokud te ale najednou zacnou bolet klouby ci holene, tak budto trenujes moc a dane telesne partie na to nejsou zvykle a nebo za to mohou boty. no a podle vzhledu podrazky bych se asi moc – aspon co se tyka tlumivosti – neorientoval.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Celkem 147 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:53 (2006)

runner123 21.11.2006 17:58:10

jake boty mi doporucite jsem amater a chci bezet marathon za 2:50 diky karel

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 21.11.2006 19:38:35

2 Luckyboy: Jasně, díky. Já nevím, ty bolesti jsou divný, přičítal jsem to tomu, že jsem již 14 měsíců neměl pořádnou pauzu (teď si dopřeju 3 týdny volna – kolo, bazén atak – pohoda), ale envím, jak zjistit, jaké boty jsou špatné. Mimochodem, dá se v sešlapaných normálně chodit, nebo to je taky pro nohy špatný a musím je vyhodit? Přece jen je mi to u ětch adidasů líto – vypadají jako nový… A když si vzpomenu na běžce, co běhají v roztrhaných botách a nestěžují si…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 21.11.2006 20:34:52

[quote=runner123]ja­ke boty mi doporucite jsem amater a chci bezet marathon za 2:50 diky karel[/quote] Tak nevím, jestli s přihlédnutím k tvým údajům v „Běžeckém profilu“ si děláš legraci, nebo to myslíš vážně. Nehledě na to, že dost dobře nechápu tvou otázku. Chceš poradit boty na to, abys mohl začít trénovat a po nějaké době tvrdého tréninku zaběhl maraton za 2:50, nebo chceš rady, jaké boty by byly vhodné pro běžce, který chce běžet maraton za ten deklarovaný čas ? Ani v jednom případě ti nikdo nemůže poradit, aniž by tebe a tvé nohy lépe znal. V tom druhém případě asi budou v tvém případě již jiné než současné modely.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.11.2006 08:23:07

[quote=Oslík]2 Luckyboy: Jasně, díky. Já nevím, ty bolesti jsou divný, přičítal jsem to tomu, že jsem již 14 měsíců neměl pořádnou pauzu (teď si dopřeju 3 týdny volna – kolo, bazén atak – pohoda), ale envím, jak zjistit, jaké boty jsou špatné. Mimochodem, dá se v sešlapaných normálně chodit, nebo to je taky pro nohy špatný a musím je vyhodit? Přece jen je mi to u ětch adidasů líto – vypadají jako nový… A když si vzpomenu na běžce, co běhají v roztrhaných botách a nestěžují si…[/quote] Vzhlad boty navonok bez blizsieho skumania Ti moc nepovie. Nikto Ti nehovori, aby si svoje vysluzile boty vyhazdoval, len v nich uz nebehaj, ak su uz vybuchane. Odloz si ich na vychadzky (po oprati), domace prace vonku, iny sport… ja tomu hovorim, ze ich „povysujem“ do vysluzileho stavu a davam im moznost „cestneho dozitia v starobe“ :) Lahko rozpoznas znicenu tlmivost medzipodrazky tak, ze botu polozis na zem a pozries sa na nu tak, ze polozis tvar na zem vedla nej a kuknes sa na nu z profilu. Ak vypada ako koliska, alebo podrazka ma nepravidelny tvar, ci po lahkom dotyku sa bota zacne knisat, tak je cas na vymenu- medzipodrazka je zdeformovana, aj ked podosva moze vypadat OK. Mas ale pravdu, ze behat sa da vo vselicom, aj v roztrhanych botach- musis vsak prijat konsekvencie toho, ze sa nestaras o svoju obuv- a tie su zranenia, ktore skor ci neskor pridu… vysmatlana bota je na pohybovy aparat omnoho horsia, ako beh naboso po asfalte (ktory je mimochodom OK, ak mas na to zvyknute nohy- viz Abebe Bikila na OH v Rime).

avatar

Celkem 147 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:53 (2006)

runner123 22.11.2006 17:05:27

dneska jsem si zjitil prodejnu pana kocarnika ktereho zde nekdo pomlouval kvuli sauconum. byl jsem u nej na prodejne a dost se mi venoval a botam dost rozumi tak jsem u nej zakoupil boty nike a saukony tak jsem zvedav jak se mi bude behat dam zpravu karel

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 22.11.2006 17:34:16

2 Mato: Díky, já doposud měl skutečně běžecká boty, které se seběhaly jen jedny, tak jsou v krabici a odpočívají ve skříni. Nevím, jestli budu podobně zacházet i s ostatnbími… :-) Ale musím si už udělat tabulku, kam si budu zapisovat kilometráž… Takhle můžu mít v tech adidasech naběháno 800, ale třeba i 1400 – fakt nevim, a zpětně kontrolovat, na to nemám ani nervy, ani čas… :-) Ae jo, podívám se na to z profilu, to by mohlo vyjít. Dík!

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 79 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.