Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Sportovní chůze

Sportovní chůze

Nalezené položky: 1292 První Předchozí | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další Poslední
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 17.08.2013 21:11:05

>> kanovsky, 17. 08. 2013 19:39:36

Nejlepsi by bylo, kdybys byl nekde na videu a nejaky rozhodci by ti v klidu po zavode vysvetlil, v cem jsi delal chybu.. kvuli temhle pravidlum mi asi sportovni chuze pripada nezajimava, ale ciste muj nazor..

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Olomouc

Celkem 149328 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:54 (2001)
půlmaraton: 1:34:43 (2002)
maraton: 3:21:17 (2002)

321919 muž 17.08.2013 22:19:11

Určitě to pro Tebe byla zajímavá zkušenost. Na základě jednoho závodu je těžké činit nějaké závěry. Bavili jsme se spolu po závodě jen chviličku, takže nevím třeba to, kolik chodeckých treninků jsi před závodem absolvoval. Chůze je sice nejpřirozenější pohyb člověka, ale sportovní chůze je technická disciplína. Ideální je aby Tě při treninku sledoval někdo zkušený a na místě upozorňoval na všechny chyby, které děláš.

Jinak k závodu ještě: rozhodčích bylo 7. Žlutý terčík – varování rozhodčí používá pouze když se mu jeví, že technika chůze závodníka, je taková, že hrozí porušení pravidel o chůzi. Pokud usoudí, že již jsou pravidla (ztráta kontaktu, nedopnutí kolenou) porušena, dává ihned návrh na DQ. Z toho tedy vylývá, že chodec může být diskvalifikován i když neviděl ani jedno žluté varování. K rozhodování chůze je třeba také určitá zkušenost rozhodčího a také absolvování speciálního semináře. Rozhodčí chůze musí být nejméně rozhodčím 2.třídy a být uveden na panelu rozhodčích chůze ČAS.

Ten kdo Ti po závodě vytýkal práci rukou byl dřívější chodec, současný rozhodčí (zde však nerozhodoval) a autor mnoha metodických článků o sportovní chůzi MUDr. Petr Brandejský. Jako uznávaný odborník si během závodu všímá techniky jednotlivých chodců a po závodě je právě upozorňuje na chyby, kterých se dopouštějí. Podobně tomu bylo i v Tvém případě. Rozhodně to však nesouviselo s Tvojí DQ. Jen pokud mě někdo upozorní na chyby, kterých se dopouštím, a mnohdy si je ani neuvědomuji, tak mohu pracovat na jejich odstranění.

Motto: Nepřestaneš běhat proto, že jsi zestárl. Zestárneš proto, že jsi přestal běhat.
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 17.08.2013 22:35:56

>> 321919, 17. 08. 2013 22:19:11

Děkuji moc za upřesnění, každopádně chůze není nic pro mě. :-) Tréninků jsem několik měl, udělal jsem i nějaká videa (něco jsem tehdy posílal přes vzkaz i Tobě, ale asi to nedošlo), ale s nikým zkušeným jsem netrénoval. Beztak je už z účasti vidět, že chůze není brněnskou doménou. Uzavřeme to tak, že má zkušenost je dostatečným varováním pro mne i pro druhé, abychom se chodeckým závodům vyhýbali, pokud nemáme velmi dobře zvládnutou techniku a neznáme úplně pravidla. Nějaká vidina ligových bodů za to nestojí, protože je beztak nelze získat, protože pravděpodobnost DQ je velmi vysoká.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 17.08.2013 22:43:43

>> kanovsky, 17. 08. 2013 22:35:56

Petr tvoje osobne sklamanie sa da pochopit, ale varovat aj inych bezcov aby to neskusili mi nepripada velmi fer. A ked sa ti pan Brandesjsky snazil radit tak to naozaj si treba vazit, tazko dufat ze ked budes na lige skusat tycku ze ti pride Bubka nieco vysvetlit, prave chodci su medzi sebou dost priatelski a vzajomne si pomahaju, podrazactvo je az na tej najvyssej elitnej urovni

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 17.08.2013 22:51:34

>> rudo, 17. 08. 2013 22:43:43

Nevěděl jsem, že se jednalo o rozhodčího, který nerozhodoval, byl tam celkem zmatek, ale za připomínku samozřejmě děkuji. Bylo ode mě blbé, že jsem šel na závod bez toho, aniž bych přesvědčen, že mám techniku dobře zvládnutou a pravidlům rozumím, tak nechci, aby stejnou chybu udělali i jiní, jinak ale, ať si každý dělá, co chce. Nevidím ale nic nefér na tom, co jsem napsal, protože svůj příběh jsem popsal zcela otevřeně a nezkresleně, bez jakéhokoliv zamlčování či zkreslování čehokoliv. Tím toto téma končím, ještě jednou se všem omlouvám, že jsem obtěžoval.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 17.08.2013 22:57:22

>> kanovsky, 17. 08. 2013 22:51:34

mas pravdu som reagival len n acast – aby sme sa chodeckym zaovodom vyhybali uz som o nespojil s tym ze pokud nemame techniku a pravdila…

ano s tym sa da suhlasit

ovsem z citania pravdiel sa to neda pochopit ani ty si to nemal pochopene z citani a diskusii chodza sa da pochopit len vlastnou ucastou a skusenostou

ytalkze ja by som pobvedal nech si to kazdy sksusi a na vblastncyh pokrceneych kolenach zazije a sa nauci

neda sa to naucit a zvladnut bez toho aby sa to neslo na zavod vyslusay, ani ked trenujes pod odbornikom ani tak sa neda vyhnut skusenostiam zo zavodov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 17.08.2013 23:22:41

Souhlasím, pravidla jsem pochopil až po účasti na závodu, ale ani ta nestačila – ještě jsem pak nad událostmi musel přemýšlet, musel jsem je pak zformulovat, a pak počkat, až upřesníte mé úvahy a hypotézy (ještě jednou se omlouvám za všechna nedorozumění, která jsem tím způsobil, nikoho jsem nechtěl z ničeho obviňovat apod.). I teď se obávám, že pravidla ještě neovládám úplně, ale jistě je míra mého pochopení mnohem větší než byla včera. Dozvěděl jsem se třeba i to, k čemu sloužil ten cyklista, co tam vícekrát projížděl apod.

Přeji všem chodcům hodně dalších povedených závodů.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Praha - Modřany

10 km: 0:44:43 (1996)
maraton: 3:59:58 (1996)

olaf, muž 18.08.2013 00:11:10

Připojím svůj názor.

Chůze je obecně krásný a přirozený lidský pohyb.

Nicméně atletická disciplína nazvaná „sportovní chůze“ nemá s přirozenou lidskou chůzí vůbec nic společného.

Tato technická disciplína má pro laiky i sportovní diváky naprosto nepřehledná a nečitelná pravidla k nimž se ještě přidává libovůle rozhodčích.

Vůbec se nedivím že sportovní chůze stojí spíše na okraji zájmu a myslím že v moderním sportu nemá moc budoucnost.

Jsem připraven že budu konzervativními sportovními chodci ukamenován. :-)

Motto: dalkovepochody.cz - informační servis dálkových pochodů
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 00:31:29

>> olaf,, 18. 08. 2013 00:11:10

etse ze nie som ten konzervativny a kamene si schovavam na stavbu baraku.

mas pravdu Olafe, ale co s tym. medzi chodcami je velaka nepsokojnost jednak s pravdilami a tiez s ich aplikaciou a boli rozne hnutia a pokusy o prevrat, ako zmenit pravdila, zrusit kolena a zaviest elektronicke rozhodvianie kontaktu cez elektronicke senzory v botach az po video a foto a ine metody a nieco sa teraz aj aktivne skusa. Chdza sa brani elektrocikemu rozhodovaniu a vidope kontrole rozhodcov zatail najdlhsie vsetky ine sporty kapitulovali od futbal;u cez tenis – orlie oko a podobne a snad najvyrznejsie to prebehlo v gymnastike ked sa davaju znamky aj po kontrole videa uz dlho ak som to kedysi spravne pochopil.

preco sa prevrat v chodzi nedari – nuz paprdaci tam hore v iaaf maju velku moc a neda sa nimi pohnut a ta profesia iaaf uznavanych mediznarodncyh rozhodcov je mocna mafia-sekta v podstate by prisli o svoju vynimocnost a svoju moc. Raz som v naivite si siel urobit rozhodcovsku triedu v chodzi a po absolvovani celeho seminaru a pochopeni zakulisia som povedal ze tu kvalifickaiu tradsej nechcem a nesiel som podpsiat pisomny test. Aj tak ma zavolali rozhodovat velakrat ked nebeolo dost rozhodcov na nedolezitej sutazi a ked som rozdaval cwervene karty za beh tak ma volali menej a menej Chodza v Moskve bola nechutna, nevidel som sice 20km ale co som pocul o zenskej 20k tak mi vzalo chut sa chodzi este venovat a potom co som videl 50km ako si ten vitazny Ir kludne bezal poslednych 10km a nikto nic, tak som aj napisal niektorym kamaratom ze viac proste v chodzi nesutazim, nedoakzem akosi vnutorne oralne moralne podporoivat nieco takeho

este pomozem pri ultra chodzi kde sa naozaj nebeha a kolena sa nerozhoduju ale to je tak vsetko, ono ta ultrachodza vyzera ako prisny DP v podstate kde sa nedovoli skracovanie trate a nedovoli sa beh a to je asi tak vsetko co by sa malo pravidlami osetrit.

ak nekake kamene doletia odloz mi ich, chcem si oblozit stenu obyvaku

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 00:44:05

aby nevzniklo nedorozumenie to co somnapsial sa tyka elitnej chodze na urovni oH MS a MR a nema nic spolcne s tym zavodom co siel Petr a nevztahuje sa nejak priamo na Petrove skusenosti

stale si myslym ze naucit sa zavodnu chodzu treninky techniku a ist zopar nedolezitcyh zavodov je pre bezca uzitocne kedze ukaze vsetky telesne slabiny – kde je telo malo flixibilne kde je telo malo silne a kde telo nema koordinaciu nuti to posilovat svaly okolo chrbtice a brucha stabilizcne a rotacne svaly trupu atd

vsetko velmi uzitocne a odporucam, ja som tiez za roky v chodeckych zavodoch pochopil kde v tele su ake slabiny a zistol ze to nejako pri chodzi sa neda obist a musim to zacat v treninku odstanovat – joga posilovacky atd, tym som si uz presiel a som za to vdacny. ak sa do chodze zavednie elektroinicke rozhodovanie kontaktu a teda za zacne chodit a presten sa behat tak sa mozno k tomu vratim.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha - Modřany

10 km: 0:44:43 (1996)
maraton: 3:59:58 (1996)

olaf, muž 18.08.2013 01:06:17

No já spíš myslím že chodit rychlostí větší než 8 až 9 km za hodinu je pro člověka nepřirozené. Touto rychlostí se má běhat. Proto mě celá disciplína „aletická chůze“ přijde jako z jiné planety.

Stejně tak nepřirození jsou „ortodoxní běžci“ kteří se do i do prudkého kopce stále pokoušejí běžet a to i ve chvíli kdy by pro ně přechod do chůze byl mnohem efektivnější a rychlejší.

:-)
Motto: dalkovepochody.cz - informační servis dálkových pochodů
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 01:34:16

>> olaf,, 18. 08. 2013 01:06:17

zas takto to ja nevidim, to by som povedal ze behat rychlejsie ako 15km/h je neprirozdene a terba ist radsej na kole a ze cez 30km/h je kolo neprirodzene a treba uz auto a na druhej ked cyklista ide co najpomalsie a snazi sa nepadnut zas nemusi nutne zliezt z kola tlacit ho ja by som to podla rychlostnych pasiem teda nedelil. to je ako ked plavcovi povies ze plavat pod 60 sekund by mal iba kraulom a ze ked cez 60 sekund tak ze zas by mal iba plavat prsia, skus to navrhnut na plaveckom fore, z tych kamenov by sa dal aj hrad postavit

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 18.08.2013 07:45:49

Otázkou je, jestli je opravdu nutné, aby sportovní chůze byla definována tak, že se do ní nevejde „přirozený“ chodecký pohyb, tedy to, jak chodí 95% lidí. Nutnost pravidla o natažené opěrné noze od kontaktu s podložkou do okamžiku, kdy je na ni kolmá, chápu jako dost nepřirozené pravidlo, které lze okem kontrolovat, ale nemá s původní myšlenkou (absence letové fáze) má pramálo společného. Kdyby chodecké závody měly pravidla, která jsou i pro začátečníky pochopitelná a dodržovatelná, tak by na nich mohlo být třeba i dvojnásobek lidí, co u masových běžeckých závodů. Umím si představit PIM chodeckou pětku, která by byla pro mnohé závodníky přirozenější a bezpečnější než PIM běh, avšak ne za stávajících pravidel. Nepovažuji se za blbce, a přesto se mi nepodařilo jít ani při velkém úsilí tak, abych nebyl diskvalifikován.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 10:05:50

>> kanovsky, 18. 08. 2013 07:45:49

Petr ved s tebou vacsina chodcov suhlasi to pravidlo je nezmys;le a chcem ho odstranit ale zatial sa revolucia nepodarila ako vzniklo to pravidlo – nuz kedysi niekto vymyslel ze bezec potrebuje pokrcene koleno aby sa mohol odrazit dohora do letovej faze a ked mu koleno nedovolime pokrcit tak tym letovu fazu akoze preventivne eliminujeme. To je sice nezmysel ale do urcitej miery to ako tak niekedy funguje… takze tak to vzniklo ked elektronika ani rychlobvezne kamery neboli a pomocne pravidlo o kolene malo teda zabezpecit nebezanie

co ale v praxi neplati ako vidno a experti na beh s vystretymi kolenami to patricne zneuzivaju

ovsem pokial sa povolia aj upkne pokrcene kpolena tak dochadza k situacie ked je to pohyb – bez letovej faze kde sa vyuziva quadriceps a takyto chodec ked zruchli tak nutne prejde do behu toto sa nam stava v ultrachodzi a kategorie fitnes chodze kde zopar ludi – byvalych bezcov akoze chodi s pokrcenymi kolenami a ked nechcu aby ich niekto predbehol tak zacnu bezat uz naozaj, tam je ta hranica tiez takzo odlisitelna

je rozdiel pozadovat totalne vystrete kolena a je rozdiel povolit hocako pokrcene kolena

uz som niekde pisal ze kedysi pre 100 rommi jeden excelentny a rychly chodec vyzval vsetkcyh amaterov aj profesiopnalov fotografov na stavku ze nech pridu na drahu tu v Melbourne a ze on bue hodinu chodit hore 100m roviunlku v urcenom case – extremna rychlost a ze ak niekto spravi co klen 1 fotku kde ho nachytaju ze je v letovej faze ten fotograf dostane vsetky peniaze co sli do stavky a vybrate od divakov ale ak ai jedna taka fotkla nebude tak berie vsetky peniaze on, vsetky peniaze zobral chodec kedze on naozaj chodil. nbol by problem povedat na iaaf pretekoch ze ked bude hoc len 1 fotka v letovej faze ze ho disknu aj dodatocne a ja by som to velmi privital

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 10:10:09

tiez som to uz kedysi pisal – 2 americania vydali knihu jeden bol repre : v Breline na MS rychlobeznou kamerou 300/sekundu, filmovali vsetkyh chodcov pocas MS na 20 aj 50 km a spravili podrobne vyhdonotenie techniky – dlzka kroku rozne uhly noh ruk tela atd dalo sa dost naucit o technike ale hlavna myslienak knihy bola : ukazat ze vsetci chodci bezali ale nmedostali za beh cervenu kartu a ze ti vsetci co dostali cervene karty za kolena, ani raz nemali ohnute kolena v tej kritockej faze. kniha teda ukazala totalnu neschipnost rozhodcov u oboch pravidiel. Tu knihu som mal doma pozicanu asi mesiac, povodne som sa chcel naucit idealnu techniku, ta kniha sa mala stat zakladnou revolucnou literaturou v snahe zmenit pravidla, nepomohlo.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 18.08.2013 12:01:33

>> rudo, 18. 08. 2013 10:10:09

Viz http://www.racewalk.com/Shop/LATB.asp


Edit: Je to dostupné i ve SK verzi ve sborníku World Race Walking Research, ed. Martin Pupiš, ke stažení např na http://core.kmi.open.ac.uk/…/pdf/9429340 .

Stran zde diskutovaného doporučuji např. foto 6 na str. 139 :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 20:17:13

>> jm1, 18. 08. 2013 12:01:33

jj to je ono, dik, inak ta kniha nazoaj stoji za to prestudovat pre kazdeho co sa o chodzu seriozne zaujima.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Olomouc

Celkem 149328 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:54 (2001)
půlmaraton: 1:34:43 (2002)
maraton: 3:21:17 (2002)

321919 muž 18.08.2013 21:06:01

>> olaf,, 18. 08. 2013 00:11:10

Pravidla sportovní chůze nejsou nijak složitá. Stačí jen krátké seznámení se s nimi. Žluté terčíky, kterými rozhodčí upozorňují chodce, že jejich technika je na hraně povolené pravidly. Každý z rozhodčích může tohle varování použít u jednoho a téhož chodce pouze jednou. Pokud je styl již za hranicí pravidel a dochází k jejich porušení dá příslušný rozhodčí návrh na DQ a prostřednictvím spojky jej odešle vrchníkovi chůze. Závodník se to dozví z tabule, která je umístěna zpravidla v prostoru cíle (pokud se jedná o závod na okruhu.) Po skončení závodu odevzdá každý rozhodčí zápis o rozhodování, v němž je uvedeno, komu, z jakého důvodu a v kolik hodin, udělil varování a návrh na diskvalifikaci. Vrchník potom tyto zápisy porovná a pokud se některý z rozhodčích výrazně odlišuje od většiny je většinou omezeno jeho další nasazení. Navíc je libovůle jednotlivých rozhodčích omezena tím, že pro DQ se musí sejít celkem 3 návrhy.

Motto: Nepřestaneš běhat proto, že jsi zestárl. Zestárneš proto, že jsi přestal běhat.
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 21:34:08

pravdila skokov do vody, gymnastiky atd su ovela zlozitehjsie aj pravdila pre vrh glou nie su jednoduche a bezci nemaju problem to pozerat

zrejme problem je v tom ze chodci idu rychjsie ako bezci pozerajuci behaju

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 18.08.2013 21:41:26

>> 321919, 18. 08. 2013 21:06:01

Děkuji za přehledné shrnutí. Ještě malé doplnění: závodník může dostat od rozhodčího červenou, aniž by před tím od něj dostal žlutou. Červená karta se uděluje bez toho, aniž by ji rozhodčí závodníkovi ukázal, ten se to dozví až následně, buď z tabule (v lepším případě, pokud má návrhů méně než tři), či od vrchníka (v okamžik, kdy mu vrchník sdělí, že byl diskvalifikován).

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 21:53:26

po vsetkej tej debate treba povedat ze chodza nie je zlozita a ze nejak ani netreba vediet ako si karty rozhodcovia udeluju a kedy sa ukazuju atd

ja som bol DQ na svojich prvych pretekoch a tiez to bolo 10km a tiez som bojoval o cas 69 minut a tiez po prejedeni cielom.

ale potom som uz nikdy nebol DQ bezohladu na to ci som sa pokusal o nejaky rychly cas na 2km 3–5km alebo som bjoval s unavou na 20km a dokonca som uz nikdy nedostal ani jednu cervenu kratu a len parkrat som dosatla slovne upozornenie este v pociatkoch a to bolo na drahe. Takze nie je problem sa techniku chodze naucit a dodrzovat ju tak ze a rochodcovia nezaujimaju a ke didem okolo rozhodcov tak obacs prehodime nejake ftipy alebo ine informacie terba len aby chodec nesiel rychlejsie ako zvlada techniku a problemy mat nebude chodzu sa terba naozaj ucit tak ze spociatku sa na protekoch chodi trochu pomalsie a nebojuje sa o kzdu sekunudu cieloveho casu, je lepsie pocas preteku zrelaxovat a zrelaxovanim zryhlit – toto je zujimavy prvok ktory funguje a pre bezca to moze byt dost nepochopitelne, ale napriklad karatista toto chape velmi dobre.

to co sa deje na elitbnej urovni – beh s vystretyi kolenami mozme z haldiska nasho osobneho ignorovat.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 22:58:15

vratim sa k teme beh vs chodza, pravidlo 3/4. Ak ma atlet zvladnutu techniku priblizne rovnako aj na beh aj na chodzu a ak ma priblizne rovnako rozvinute " bezecke a chodecke svaly " tak rychlost, vykonnost je priblizne 3/4 : napriklad 10km 30minut beh 40 minut chodza, 45 beh 60 chodza. Petr teda s 39 by mal dat chodzu za 52. pokial vykony nezapadaju do toho vypoctu tak : nezvaldnuta technika ale aj nedostatocne rozvinute niektore svaly – skratene slabe a nevytrvale. Hamstring je len jeden clovek nema hmastring bezecky a niekde inde na tele hmastring chodecky, ovsem v akom rezime ten sval pracuje je iny casove zapajanie vlakien a v akom uhle alebo v akom stave dlzky svalu sval pracuje atd.

bezec by si mohol povedat ze vykon v chodzi ma nezaujima ovsem je dobre vediet tuto koleraciu pretoze ak je vyraze svalovo znemozneny napriklad chodecky vykon, tak tato limitacia sa prejavi aj pri behu ako limitacia, rozdiel medzi vykonom v behu a chodzi je mozne natiahnut len do urcitej miery a dalej bezec vlastne uz nema moznost sa bezecky zlepsit pokial si neda svaly do poriadku a na testovanie tejto reality je prave vhodne si ist obcas na oficialny zavod zajst chodzu, optimalnych je prave 10km. napriklad dvojcence Drahotove su dobry priklad ked sa svaly rozvujaju sucasne v oboch disciplinach a tak nenastava svalovy limit vykonosti v jednom alebo druhom

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 18.08.2013 23:17:33

Dobře tedy, ignorujme mé neumělé pokusy o výkon tempem 7:00/km, které sloužily beztak jen jako neúspěšná snaha získat 9 ligových bodů, ale nedaly se brát ze sportovního hlediska vážně, ať už toto splňovalo či nesplňovalo pravidla (velmi jsem se snažil, aby to splňovalo, ale evidentně to nestačilo), a zabývejme se něčím úplně jiným – a tím je toto video

Prosím o srozumitelné vysvětlení pro běžné laiky, v čem přesně a konkrétně toto porušuje pravidla sportovní chůze a dále, co by bylo třeba udělat proto, aby modifikace tohoto stylu pravidla sportovní chůze splňovala. Řešme přitom všechny čtyři průchody(?)/prů­běhy(?) jednotlivě, protože se přece jen částečně technicky liší (např. ten první se mi zdá nejhorší).

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 23:42:15

>> kanovsky, 18. 08. 2013 23:17:33

ako sa mi podarilo zastavit video v niektorych monetoch v oporovej faze, tak koleno je jasne pokrcene, treba sa pozerat na stehnovu a holennu kost tie by mali tvorit priamku a to naozaj netvoria

navyse tvoj pohyb je taky hupaci hore dolu naozaj to vyzera ako beh, ked sa len lenivo sycha nohami – take ultrabehanie v pomalom tempe, bez ohladu na to ci sa da ukazat ze bola alebo nebola letova faza, styl vobec nepripomina chodzu a nazoaja treba zacat praou riku zaklad je protirotacia pliec voci panve co je aj otazka CORE a vsetkyh svalov brucha a chrbtice

a dalej dopredny pohyb pri chodzi sa vykonava zatahom nohy dozadu ako na bezkach alebo na kolobezke a to vobec nevidno, natom videu sa jedna len o slaby odraz hore a pohyb dopredu je len padom gravitacie dopredu take nejake chirunning alebo poserunning ja tazke ist chodzu legalne a rychlo ked sa svaly nepouzivaju v chodeckom rezime ale v pomalom bezeckom rezime

akakolvek snaha o zrychlenie potom nutne musi viest k porusenie oboch pravidiel

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 18.08.2013 23:46:33

toto by malo byt zaujimave videjko,

http://www.youtube.com/watch?…

ja som este nemal cas ho vidiet ale link mi poslal dobra dusicka znalkyna chodze, takze malo by byt vidiet spravnu techniku idealnu techniku aj porosovanie pravdielel a zmeny techniky pri zmene tempa a dalej zmeny pri nastupujucej unave, na videjku su obe Drahotky na drahe a MEJ na 10,000m

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.08.2013 00:00:21

>> rudo, 18. 08. 2013 23:42:15

Z tohoto bych zrychlovat nemusel, toto má tempo 5:20/km. Tímto stylem ti klidně uběhnu/ujdu 20 km, toto je pro mě zcela přirozené a každodenní.

Vezměme proti tomu jiné video a to toto

Bavme se přitom o pravidlech chůze, nikoliv o doprovodných jevech, jako je kymácení apod. Kdybych na tom prvním videu i při tom kymácení apod. měl rovná kolena (když už to ale nazvat, že to není rovné?), tak by to pravidla splňovalo, že?

Ještě prosba: obě videa maji dole čas. Napiš tedy konkrétní časy, kdy vidíš porušení pravidel? Nebo jsou pravidla porušena při každém došlapu?

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.08.2013 00:06:16

>> kanovsky, 19. 08. 2013 00:00:21

napriklad cas 13:15:10, ale myslim ze u kazdeho doslapu, tazko sa mi to zastavuje a tak iba ked trafim

v tom case ak s ti podari trafit zastavenie jasne vidis ako stehnova kost smeruje dozadu, co je vybutene tym ako je zadok vysunuty dozadu a telo je v pase prelomene dopredu.

chodci by mali byt cely rovni jak stangla, az niekedy vznika dojem ze su celi nakloneni dozadu, niekedy naozaj su

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.08.2013 00:08:33

doplnok – tym ze mas zadok vysunuty dozadu a si predkloneny tak oreto bedrovy klb orechadza nad oporovou nohou ovela neskor ako je to bezne pre chodcov a tak aj ta faza ked sa ohnute koleno hodnoti je ovela ovela casovo dlhsia…cize musis drzat vystretie ovela dlhsie ako by bolo bezne nutne a davas roizhodcom ovela dlshi cas aby zbadali nejaku aj mensiu odchylku

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 19.08.2013 00:12:40

>> rudo, 19. 08. 2013 00:08:33

A vidíš něco i na tom druhém videu? Pokud by se dala porovnat míra porušení pravidel, jako že asi nedá, tak vidíš více problematické první či druhé video?

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 19.08.2013 00:22:48

>> kanovsky, 19. 08. 2013 00:12:40

pozeram teraz to z MEJ, pozri si to, mne sa zda ze Eliska moze mat problematicke dopinanie kolena uz v prvom km ale nie som si isty nedokazem to zastavit na youtube, okolo 5:40 dali zltu Italke za kontakt a pekne vidno aj v 10 minute zltu za kontakt tam potom spomalene ukazali ako skakala v lufte, mimochodm prekraSNA RUSTINA, faza paljota ;-)

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 1292 První Předchozí | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.