Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » běžecký trenažer?

běžecký trenažer?

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 4575,5 km
Minulý měsíc 0 km

evva žena 11.12.2006 21:06:23

Můžete se někdo podělit o zkušenosti s běž. trenažerem?Chtěla bych si ho pořídit,ale nevím jaký vybrat.Děkuji

Motto: "Když běžíš po zemi a běžíš současně s ní, můžeš běžet donekonečna."
avatar

Celkem 4546 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:44:11 (2011)
půlmaraton: 1:37:29 (2010)
maraton: 3:38:05 (2010)

MZ muž 11.12.2006 21:26:08

Jsem teprve běžecké nemluvně, ale zkušenosti mám s cyklistickým trenažerem a můžu říct, že jezdit na něm je hrozná, šílená nuda a už teď mě děsí představa, kolik hodin na něm zase od ledna prosedim. Navíc běhat se dá prakticky za jakéhokoliv počasí, i za tmy (na rozdíl od kola), běžecký trenažér se snad vyplatí pouze profesionálům. Jsem ale zvědavý na názory ostatních.

avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 11.12.2006 21:37:40

Myslím, že u běžeckého trenažeru platí více než u mnohého jiného, že se na něm nedá ušetřit. Spodní hranice trenažeru, kde to snad nejsou zcela vyhozené peníze (tedy, že něco vydrží a má i možnost rychlejšího běhu) začíná cca na 30–40 tisících. To je celkem dost, když si to člověk přepočítá na naběhané kilometry.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 12.12.2006 07:58:49

[quote=sam]Myslím, že u běžeckého trenažeru platí více než u mnohého jiného, že se na něm nedá ušetřit. Spodní hranice trenažeru, kde to snad nejsou zcela vyhozené peníze (tedy, že něco vydrží a má i možnost rychlejšího běhu) začíná cca na 30–40 tisících. To je celkem dost, když si to člověk přepočítá na naběhané kilometry.[/quote] Suhlasim so Samem. Ja by som tu hranicu posunul este o desat tisic vyssie, najma ak ma clovek naroky na rychlost reakcie tlacidiel a odozvy motoru (ako rychlo zrychli, ci spomali, alebo zvysi,znizi stupanie). Dobre znacky su: Tunturi (spicka), Precor, Kettler… Motor by mal mat aspon 2HP (2 konske sily), garanciu nanho aspon 5 rokov a na ram dozivotnu. Max. rychlost aspon 16km/h (ja by som nekupil nic pod 20km/h) a stupanie aspon 10%- lepsie stroje maju moznost cca 15% stupania a 2% klesania (teda –2%). Display by mal byt dostatocne velky mat prehladne funkcie. Poistka a ovladace na madlach su uz skoro na vsetkych strojoch, popr aj aplikacia na Polar monitory. Ak nebyvas naozaj v nepriaznivych podmienkach, alebo netrenujes na Olympijsky limit, tak ho asi nevyuzijes za tie peniaze. Na druhu stranu, ak nemusis obracat korunu v ruke, tak si ho kup- ja si obcas v hnusnej zime povzdychnem, ze tu by sa mi treadmill (behatko) zisiel. Daju sa na nom vyborne simulovat podmienky preteku, nastavit presne tempo, behat opakovane useky do kopca bez unavujucich zbehov… Bacha vsak na to, ze behanie na behatku je na 0% stupani lahsie ako vonku- nie je tam odpor vzduchu. Preto si treba nastavit stupanie na 1% a potom je to ekvivalent behania vonku.

avatar

Kladno

Celkem 1550 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:19 (2006)

Vrtulka žena 12.12.2006 21:01:04

Nemam přímo běžecký trenažér ,ale Orbitrek na pul kolo,na pul neco jako beh,ale musim říct že tam vlezu jenom pokud mam velkou krizi treba,zapadana cesta snehem,ale jinak jdu pokazdy radsi ven do přírody,neda se to srovnat po psychické stránce a určitě i po fyzické,možná to víc využiju až budu těhotná a nebudu moc ty otřesy,ale jinak stačí tenisky a ušetříte :)

avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 13.12.2006 06:46:23

Take jsem vlastníkem jednoho Orbitreku a můžu říct, ze jako sušák na propocené oblečení po běhání slouží výborně.

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 13.12.2006 07:45:56

Teda jednou jedinkrát jsem si zkusila běžet na trenažeru a to byla hrůza! Hrozná nuda, dalo se to vydržet sotva 10 minut. To se radši budu celou zimu propadat do půlmetrových závějí, klouzat po ledovce a tápat tmou po lesích, to je aspoň docela dobrodružství. Trenažer už nechci nikdy ani vidět a v životě bych do něčeho tak příšerného neinvestovala ani korunu!

avatar

Beroun

Alena žena 13.12.2006 08:04:40

Ten „krosový trenažér“, (z TV shopu známý jako Orbitrec) mají naši, ikdyž ti mají daleko kvalitnější než nabízí ta reklama, kupovaný ve spešl obchodě… Ale i oni už mají druhý, protože tomu prvnímu prasknul rám – výrobní chyba. Tento funguje perfektně a mají můj velký obdiv, že na tom vydrží jezdit, vážně. Já to zkusila chvilku a měla jsem pocit, že se zblázním. Ikdyž to bylo u televize, po několika minutách jsem ztrácela už i koordinaci pohybů. Asi na tom člověk nemá tolik otřesů a u lidí, kteří nechtějí zrovna běhat před zraky debilních a posmívajících se sousedů je to lepší než-li nic. Ale obdivuju všechny, kteří na podobných zařízeních vydrží. Já jsem jeden čas pokukovala po běžícím pásu, ale když se vyplatí až od cifry 30 litrů, tak do toho nejdu a pravda je, že to je asi taky něco jiného než venku. Musela bych to zkusit, ale takto drahý věšák na šaty zas taky nepotřebuju =)

avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 13.12.2006 09:04:44

Osobně si myslím, že než investovat do takových zařízení, je mnohem lepší, když už to musí být, zajít do fitka. Člověka to mnohem více motivuje, mnohdy je na co koukat a není to tak jednotvárné jako šlapání či běhání doma. Jsi mezi lidma, většinou zpřízněnýma stejným zájmem, lecos se dozvíš i přiučíš. Ale není nad to vzít nohy na ramena a mazat ven. Jak praví klasik:„… nejsme přeci z marcipánu ani žádnej prejt..“

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 13.12.2006 09:40:40

Sohlasím s Tečkem. Jednou jsem měl možnost koupit si ve slevě běžecký trenažér. Vypočítal jsem si, že budu mít trenažér doma, nebo půjdu zhruba 200× do fitka – jasná volba. Fakt je, že i když ve fitku hraje muzika, člověk tam může běžet celou dobu ve stejném tempu, je to nuda. Asi je to tím, že když člověk běží venku, dívá se po okolí a něco se děje – na trenažéru se neděje nic. K orbitreku – jestli je to ta věc, kde se rukama hejbe s pákama a nohama to hejbe samo… byl jsem na tom jen jednou – 40 minut a nic – jako bych ležel na gauči – prostě žídná námaha, šlo to vlastně samo…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 13.12.2006 10:09:45

To si si asi nenastavil ziaden odpor. Nohami musis zaberat rovnako ako rukami, popripade sa rukami pustis a zaberas iba nohami. Pokial nevypotis aspon kbelik potu, ked cvicis doma, tak si necvicil dostatocne intenzivne. Inak ten „orbitrek“ ma mat nazov „Elliptical trainer“ – podla eliptickych pohybov, co robis nohami- teda tie by mali zaberat najviac. Skutocne dobre stroje (elipticke trenazery) sa zacinaju od 20 tisic a vyssie, daju sa najst aj za vyse 100 tisic. Ako alternativa k behaniu- ak je clovek zraneny, je to 2. najlepsia volba- lepsia ako bicykel, lebo pohyb je blizsi tomu bezeckemu. Co sa tyka strachu z nudy- chce to len cvik a po case si clovek zvykne, naviac ho to zoceli.

avatar

Jílové (to u Děčína)

Celkem 1855 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:28 (2007)
maraton: 5:16:21 (2007)

toro muž 13.12.2006 10:11:10

Ad orbitrek: ono kdyz je to bez zateze, tak to opravdu jen rozhejbes a pak lehce udrzujes. Jakmile se prida zatez, tak uz to takova brnkacka neni. Ad behatko: muj (a ciste jen muj) osobni nazor – rozhodne nebrat. Mel jsem moznost na tom nekolikrat bezet, rychlost a tepy byly uplne jinde nez pri behu venku. Navic to odpruzeni bylo nejake divne, takze po pul hodine, jsem po slezeni sebou malem seknul, jak se mi podlomily nohy.

Motto: Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. [i][url=http://runningtoro.blogspot.com/]Blog - Bezici Toro[/url][/i]
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 13.12.2006 10:28:54

mám běžecký trenažér rád. Chodím na něj do fitka, protože to, co by se mi líbilo, si nekoupím ani za 1000 vstupů:-). Je pravda, že pohyb na něm je malinko jiný, než normální běh a po slezení mám pocit, že se po zemi „kloužu“. Příroda je fajn, ale dost často se ke sportu dostanu jenom v polední pauze a těch 40–50 minut na trenažéru je jediná možnost. Jinak ty zásady nákupu už zazněly: určitě motorový, cena i úroveň trenažéru se hodně odvíjí do maximální podporované rychlosti. Trenažér, který umí 20kmph s vysokou pravděpodobností bude solidní a když se kombinuje s některou z výše uvedených značek, chyba je prakticky vyloučena. Přidám ještě jeden postřeh: když už běhátko domů, tak jedině do rodinného domu. Měl jsem jedno na zkoušku v bytě a jel jsem s ním jak namydlený blesk a za mnou žena s potěhem;-). Jednak zabere dost místa a hlavně proti rotopedu, stepperu a podobným aktivitá, jde o daleko hlučnější záležitost.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 13.12.2006 11:01:00

Běžecký trenažér do rodinného domku – snad leda do sklepa nebo do přízemí. V rodinném domku bych se bál o stropy díky přenosu vibrací, většina jich nemá panelové stropy, ale trámoví… Uvažoval jsem o běhátku ale nakonec kvůli tomuhle riziku nemožnosti dát jej jinam než na půdu zvítězil eliptical. Jinak ty se dají celkem slušně nadupané (i když made in china) sehnat s magnetickou brzhou, programy atd… do 10 tis. Rozhodně bych nekupoval nic s mechanickou brzdou… Vypotit se jak z malárie se na tom dost slušně dá. S tepem se člověk dostane jak na kole (níž o 10–15 tepů) při podobné kadenci šlapání i brzdném výkonu. Pokud si člověk hlídá frekvenci šlapání (stejná jako u běhu) a uzpůsobí zátěž, tak je po tom stejně groggy jak po výběhu – má to nevýhodu, že člověka nic nechladí. Sám to mám jako náhradu běhu, když je venku opravdu zle či po výpadku běhů, úrazu… A hodina na tom, pokud si člověk hlídá výkon přes tep, vyřídí stejně, jako běhání ve Stromovce… A že je to nuda – pokud člověk jede podle sportesteru a navíc poslouchá nějakou hudbu, tak ta hodina uteče, člověk ani neví jak.

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 13.12.2006 16:32:07

hannah01: no, to sis vybral správné téma… to chceš společně běhat na trenažéru? ;) Založ si téma v sekci běžecký trénink a budeš mít větší úspěch.

avatar

Plzeň - Chotíkov

Celkem 1669 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:10:04 (2007)

Lubos J muž 14.12.2006 21:00:17

Mám jen kuriozní historku. V zahraničí jsem si vyzkoušel „profi“ běžecké trenažéry ve fitku, nebylo tam žádné omezení rychlosti apod. Rozběhal jsem se a zkoušel si tempa. Někde okolo 18km/h z ničehož nic zhasl a umřel. Uvažoval jsem o pojistkách, tak jsem zkusil druhý a dopadl stejně. Až později jsem se dozvěděl, že asi byly stavěné na nižší rychlost. Nicméně náhlé zastavení není příjemné a 5 příštích dní určitě nefungovaly. Moc mě to nenadchlo.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.12.2006 08:20:26

Tak to si asi fakt nemal stastie na stroje. Mozno mali obmedzovace rychlosti :) Ja som v Montane v zime (fakt kosa) behal pravidelne rychle treningy na pase a rychlosti okolo 20–22km/h som pouzival na kratsich usekoch v sucte aj viac ako 90 minut. Velmi som ocenil sviznu akceleraciu pasu aj spomalenie (z 12km/h na 21km/h zrychli behom 2–3s). V univerzitnej Gym budove po mne sice obcas kukali ako na blazna (ono to vypada fakt divne ked sa bezi na pase rychlo), ale nikdy sa mi stroj nezastavil. Napriek ventilatoru nastaveneho priamo na mna som vypotil za trening aj viac ako 2l potu, takze vsetko bolo ako obliate s lavorom vody, ale upratal som si po sebe, tak sa nikto nestazoval. Aha- tie stroje boli zn. Precor.

Nalezené položky: 17 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.