Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | Další Poslední
avatar

Zvolen

tiborw muž 08.03.2016 12:37:16

>> rudo, 08. 03. 2016 07:51:36

V ascorutine je zmes vitaminu C (kyselina ascorbova) a rutinu, ktory potlaca lamanie vlasocnic. Toho vitaminu C je tam vsak velmi malo par mg, takze k nemu kludne moze pridat C aj inej forme.

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.03.2016 14:19:54

>> Brutto, 08. 03. 2016 11:43:26

uchovanie mineralov aj niektorych vitaminov asi ano, ale prave vitC sa rychlo nici, aj varenim pokial si pamatam

takze zavaranu papriku je dobre jest koli vselicomu ale stale to neda vitC

IMHO

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 08.03.2016 15:05:40

>> rudo, 08. 03. 2016 14:19:54

Jasne, myslel som si. VitC je jedna z mala veci, na ktoru mam aj tabletky, bohuzial, lebo stale si myslim, ze toho je malo v zime v potrave. Dik.

avatar

Sloviensko

rudo muž 08.03.2016 15:13:51

>> Brutto, 08. 03. 2016 15:05:40

ja teda C neberem ale jem citrony, a z citrusovych plodov je dolezite jest tu bielu medzivrstvu. dobre skladovane jabka v chladiarnach by tiez mali mat zachovane urcite mnozstvo vit C.

sipkovy caj by mal C aj s tym ze sa to zalieva vriacou vodou

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bany muž 08.03.2016 16:56:27

Brutto, neviem ci som len nepostrehol, ale ako pokracuje tvoj experiment s docasnou zmenou stravy, stale si mimo NSS alebo uz si sa k nej vratil ? na konci by bolo super postnut nejake finalne pocity z toho

avatar

Bratislava

Brutto muž 08.03.2016 17:23:37

>> Bany, 08. 03. 2016 16:56:27

Dakujem za zaujem. V skratke, dosiel som k zaujimavym zaverom. Dnes uz nestihnem napisat viac, ale v priebehu zajtrajska sem dam obsiahlu spravu ako to cele dopadlo. :)

avatar

zanosem muž 08.03.2016 20:56:35

>> vincent_vega, 07. 03. 2016 20:09:33

A druhá vec, jednoduchšia, čo si dávate ked Vám niečo zaškodí?

ahoj,

já si dávám švestku umeboši, no a když je hůř, tak vamanadhautí – výplach žaludku. Vamanadhautí je opravdu účinné, ale dost dlouho se k němu přemlouvám:-), i přesto, že vím, že pocity po něm jsou takřka euforické.:-) Tuhle techniku se doporučuje dělat pravidelně – tak jednou za týden, ale já ji dělám jen když je mi, naštěstí velmi zřídka, špatně ( od žaludku ).

avatar

Desert muž 08.03.2016 21:37:21

>> zanosem, 08. 03. 2016 20:56:35

" Tuhle techniku se doporučuje dělat pravidelně – tak jednou za týden,"

prosím tě a proč, nemusíš věřit každé pitomosti, co někdo opsal, pak se nediv, že ti je špatně od žaludku, :-D

avatar

Desert muž 08.03.2016 23:12:56

>> zanosem, 08. 03. 2016 20:56:35

kdyby jsi náhodou toužil se v této technice zdokonalit, stačí, když ti někdo omylem připraví hřib satan, dle literatůry lze potom provozovat Vamanadhautí po dobu tří měsíců až půl roku, bohužel bez tvého vlivu, než se dá žaludek a organismus zase do pořádku,

PS: trochu méně drastické účínky má hřib kovář za syrova, nebo špatně tepelně upravený, taky patří mezi modráky, :-(

avatar

Pally muž 08.03.2016 23:29:43

>> rudo, 08. 03. 2016 07:51:36

skade mas ty tie info…

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.03.2016 07:37:46

>> Desert, 08. 03. 2016 21:37:21

vyplach zaludku je odskusana tecghnika po tisice rokov a robi sa nalacno, v mojej aktivnej jogovej faze som to tiez robieval

inak kedysi este za stareho dobreho sociku, sa v joge ucila shankrpkshalana az potom co sa zvladlo vamanadhauti, prave preto ze vypalch zaludku sa robi na zaver aby sa zastavil sifon.

a skutocna moderna medicina to tiez prebrala a pouzivala az dokedy do farmakoncerny nezakali vyucovat na lekarskych fakultach: vyplach zaludku a klystir – Svejk

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 09.03.2016 08:21:46

>> rudo, 09. 03. 2016 07:37:46

techniky znám, jen je na hlavu postavené je provádět tak často, copak strava, která se konzumuje je otrávená???

otázkou zůstává, co na to žlázy s vnitřní sekrecí??? :-)

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.03.2016 08:30:38

>> Desert, 09. 03. 2016 08:21:46

co je to tak casto ?

a nejde o to aka je cista strava, telo samo osebe odumiera bunky aj keby si len pil destilku a dychal vzduch na Lomnicaku

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 09.03.2016 14:22:29

>> Bany, 08. 03. 2016 16:56:27

Nuz pisem ako som slubil. Moj pokus trval trochu dlhsie ako som si myslel (do konca februara), nakolko to fakt islo paradne. Zastavilo ma vlastne to, ze decka nieco dovliekli z jasli/skolky a lahla na to cela rodina – komplet vsetci na antibiotikach. Tak toto som nechcel riskovat a ked som zacitil, ze uz aj na mna nieco lezie, nasadil som (tu zavedenu) RS v spojitosti so striktnou NSS. 4 dni som nebehal, ale vypada ze to zabera, uz sa z toho dostavam a pritom uz aj trenujem. Zaujimave je, ze tym, ze som sa skoro nehybal, prechod na NSS (rozumej do 50 g sacharidov denne) bol velmi jednoduchy, bez akychlkolvek abstakov. Dokonca uz tyzden fungujem na 19/5 systeme (hladovanie/je­denie), jem len dve porcie jedla za den a v pohode to staci aj ked som nabehol na trening (zatial ale iba 3 treningy). Samozrejme ze takto uplne zostat nechcem, chcem co najrychlejsie nabehnut na to, co som si nasiel ako optimum pocas uplynulych troch mesiacov, len teraz chcem co najviac potlacit zapalove procesy v tele, preto tie S na minime. Ale to som zacal od konca ze ano :) Kedze zozaciatku som mal dost problemy si nastavit denny prijem sacharidov na dostatocne vysokej urovni, stavalo sa mi na dennej baze, ze som ich doplnal rychlymi cukrami, ovocim a sladkostami. To teda nebolo bohvieco. Nielenze hmotnost vystrelila o 5 kg hore v priebehu troch tyzdnov, ale ani v treningu to nebolo uplne to prave orechove, hoci som nabehol na objemy bez nejakeho striktneho rezimu kvality. Co sa tyka samotneho pocitu, to bolo zo vsetkeho najhorise. Fyzicky som sa citil taky nemotorny, pomaly, malo energie, stale napnuta koza na bruchu, no a tie pobyty na zachode.. :) Tak sa mi podarilo po Silvestri s tym nieco urobit a dostal som sa na uroven 150 g sacharidov za den, prevazne v podobe zemiakov, ryze, zelenine aj trochy ovocia, vsetkych moznych muk (robil som si palacinky, krupicove kase z pohanky, psena, kukurice, amarantu, atd.). Neskor som zacal nahradzat ryzu kukuricnymi cestovinami, nakolko po ryzi som sa nikdy necitil uplne dobre, ale po kukurici v pohode. V tomto pomere som bol schopny behat cca 120 – 140 km/tyzdenne, ale maximalne jeden 12 – 16 km beh v maratonskom tempe (max M+10) a jeden beh v kopcoch (fartlek). Ostatne boli volne behy M+40,M+60 a podobne. Sily vsak bolo nadostatok, citil som sa super, i ked kilogramy nespadli a koza na hornej polovici tela stale napnuta. Okrem tychto behov samozrejme hodiny strecingu a zhruba 3 hodiny posilnovania vrchu+core/tyzden. Prisiel vsak februar a s nim zameranie sa na kvalitu. Objemov sa mi nechcelo zbavit, tak som skusal behat rovnake kilometre ale so zaradenim viac rychlostnych/kop­covych kilometrov. Tak nejako samo si to vypytalo tie prilohy, takze uz som jedol cca 170 – 200 g sacharidov za den, stale prevazne v zemiakoch alebo pseudoobilninach, zelenine, kukurici, strukovinach, obcas bola aj ryza, ale skor v podobe ryzovej kase alebo ryzovych cestovin. Jasne, stale dost malo a este aj vela vlakniny v tom, ale viac som uz nedokazal. Dalsie co som podstatne navysil boli bielkoviny (i ked som nechudol a ani nestracal svalovu hmotu) na priemerne 125 g na den (a to pritom vazim 73 kg pri mozno 8 – 10 % tuku). Treningy isli lepsie jeden o d druheho. V podstate som uz iba skusal rozne kombinacie jedal, ktore mi ako sedia. Zmizlo napatie koze, pocity boli euforicke, dokazal som nabehat tri kvalitne treningy zasebou, v ramci 4 dni som nabehal cez 120 km a stale som sa citil skvele, uplne mi zmizli „krizove dni“, ktore som maval predtym kazdy stvrty den treningu. Diali sa aj take haluze, ze som si odbehol 2 dni po 30 km v kopcoch a na treti den som si isiel dat nejake dobre maratonske tempo na hradzu, nech to je aspon 90 minut a zabehol som si treningovy osobak na polmaraton pod 1:30 h :) (nikdy som zavod – hladky polmaraton nebezal). Tuky som pocas celeho „testu“ mal obmedzene na polovicnu davku, teda nie 200g, ale snazil som sa ich udrzat do 100 gramov. Bolo to dost tazke, nakolko si neviem predstavit varit z odtucnenych vyrobkov, raz som vsak z donutenia musel kupit odtucneny tvaroh :) Ako som spominal, momentalne som vo svojom starom rezime, uz aj na zachode je to po starom :), takze je mi jasne, ze ak nie som v nej, tak som minimalne v blizkosti ketozy, ale po pominuti uplne vsetkych priznakov choroby idem asi naspat na 200 g sacharidov. Zvladal som to v troch jedlach, medzi ktorymi som maval aj treningy. Ranajky som maval prevazne o deviatej, veceru o siedmej vecer, takze ziadne velke hladovanie sa nedialo. Pokial niekto nejake otazky kludne piste :)

avatar

Bratislava

Celkem 8391,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:21 (2014)
půlmaraton: 1:47:54 (2015)
maraton: 4:47:14 (2015)

ivan99 muž 09.03.2016 15:26:00

>> Brutto, 09. 03. 2016 14:22:29

Mne sa lubi to spojenie : „hladky polmaraton“

POjdes na „hladký Devin“ aj tento rok, aby si si otestoval narast rýchlosti za rok ? NAkolko je 11600m pre teba kratka trat.

avatar

Desert muž 09.03.2016 15:28:28

>> Brutto, 09. 03. 2016 14:22:29

sacharid =glukoza +fruktoza, jaký je podle tebe rozdíl ve tvém sacharidu a uhlohydrátech ( někdy polasacharid)????? :-)

kdybych do sebe měl nacpat 200gr. cukru, tak si asi přestanu rozumět se svým žaludkem, ale pokud se jedná o škrob ( polysacharid), obsažený v příkrmu je to ok, :-P

avatar

max39 muž 09.03.2016 18:11:04

>> Brutto, 09. 03. 2016 14:22:29

Brutto aj ja dakujem za report.Na Tvoj experiment som bol velmi zvedavy a keby ma vcera neperdbehol Bany tak sa Ta dnes nan pytam ja.

Trosku som zmateny a ak tomu dobre rozumiem tak si dosiel k zaveru,ze na NSS(v ketoze) si mal slabsie vysletky/treningy ako ked si presiel na 200g S/den ???

A co tie tuky?-Tie zostanu na 100g alebo sa vratis na 200g/den.Preco si vôbec experimentoval/sku­sal znizovat tie tuky.

Ta stolica bola zla pre vysoke rychle cukry,ci obecne kôly vysokym sacharidom??

Tvoj jedalnicek teraz bude obsahovat teda aj zemiaky,ryzu,po­hanku,cestovi­ny???

Vies si nejako vysvetlit zlepsenie vykonnosti so zvysenimi sacharidmi oproti NSS.(napr.este nedokonalo vytrenovany tukovy metabolizmus??)

Ten prechod na 50g S/den bol ozaj tak jednoduchy???Ako dlho si na takychto sacharidoch(50g)?? Myslim ,ze nejaky abstak by nastal az tak po 7–10 dnoch.

Dakujem MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 09.03.2016 19:11:25

>> max39, 09. 03. 2016 18:11:04

Maxi, to je predsa zaklad1 bezeckeho metabolizmu

ked si v hladovke, striktnej NSS, ketoze, alebo mines dlhym behom vsetky cukry, tak mozes bezat iba na tuky, cisty tukovy rezim a ten beh je pomalsi pretoze palenie tukov potrebuje vela kyslika a prakticky velmi zjednodusene a nepresne :

na tuky to nuti bezat striktne aerobne, v hranicnej situacii to nuti bezat temom aerobneho prahu alebo ciste tukoveho metabolizmu co u menej trenovanych na tuk, je priblezne temo na 6H zavod

telo nechce bezat rychlejsie.

ked jes sachariody tak bezis na zmiesany rezim : tuk + cukro a je ovela lahsie behat a da sa behat rychlejsie

treninky vyzeraju hodnotnejise z haldsika odbehanej intenzity ale zaroven to nie je perspektivne pretoze sa uz nenuti telo behat rychlejsie ciste na tuky.

je to nieco podobne ako ked cyklista najzdi na treninku 100km v tempe 50km/h ale ide to s velkym vetrom v chrbte alebo za kamionom co mu rozraza vzduch

preto sa renuje podla moznosti stale na tuk a sacharidy sa jedia az na dolezity zavod (tak 2× do roka )a v zavode sa beha lahko a rychlo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

zanosem muž 09.03.2016 21:14:34

>> Desert, 08. 03. 2016 21:37:21

prosím tě a proč, nemusíš věřit každé pitomosti, co někdo opsal, pak se nediv, že ti je špatně od žaludku, :-D

Já tomu věřím a nepřijde mi to jako pitomost, ale jako dobrá věc:-), ikdyž ji nedělám pravidelně. Já bych ti věřil i to, že by jsi mi toho satana připravil omylem a ne úmyslně.;-)

avatar

Bany muž 09.03.2016 22:48:23

>> Brutto, 09. 03. 2016 14:22:29

super, dakujeme za report, pytam sa ta hlavne kvoli tomu, ze sa na nieco podobne chystam tiez cez leto na 2 mesiace po 2 rokoch NSS

na zaciatku si spominam, ako si tvrdil, ze sa urcite (aj ked ti to zlepsi trening) nevratis na „klasicku“ stravu a ze ostanes po experimente na NSS kvoli zdravotnym benefitom, ktore ti to dalo – teraz citam, ze sa chystas vratit na 200g S, co uz nemoze byt povazovane za NSS, aj keby ta to do ciastocnej ketozy mozno stale pri tazkych treningoch dostalo, zmenil si nazor, alebo toto je nejaka zlata stredna cesta ? kedze tych 200 g osobne tiez este nepovazujem za „normalnu“ stravu, kedze k nej by ich trebalo este pridat viac

avatar

Mirek78 muž 10.03.2016 07:38:23

>> Brutto, 09. 03. 2016 14:22:29

píšeš: „…hmotnost vystrelila o 5 kg hore v priebehu troch tyzdnov…“

Čím si to vysvětluješ? 5 kg přeci nemůže být jen doplněný glykogen a na něj navázaná voda? Nebo jo?

avatar

Desert muž 10.03.2016 09:35:35

>> rudo, 09. 03. 2016 07:37:46

taky to znám, :-)

>> rudo, 09. 03. 2016 08:30:38

v obou případech určitě nepostačí filozofie typu " cílem cesty je cesta" to většinou znají mladé holky a u těch se tomuto efektu říká bulimie, :-)

tedy hranice často je tam, kde se čištění organismu zvrhne v jeho trávení :-P

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 10.03.2016 09:42:26

>> Brutto, 09. 03. 2016 14:22:29

Pekny report. Ked to tak vezmem, tak si teda dospel k podobnemu vysledku ako Matej Toth a podobne, aspon ja mam taky dojem su na tom aj iny viac ci menej vykonnostni/vykonni sportovci.

Zaujimave je ze pri tvojich 73kg a 130km tyzdenne mas denny prijem energie len cca 2300 kCal? Vzhladom k tomu ze sa jedna o aktivnu hmotu, a aj mimo beh zijes dost aktivne, tak mi to vychadza ako velmi male mnozstvo oproti vyzivovymi expertmi pocitane spotreby. Vysvetlujes si to nejak? Zaby obcasne extra davky alkoholu robili potrebne zasoby. :-)

Inak teda ked uz sa to tu nacalo… Nie len podla mna, ale napr. i podla Voleka: http://www.amazon.com/…sr_1_fkmr1_2?…

Je 200g sacharidov stale NSS v kontexte sportoveho objemu. Hranica 50g je ketogenna hranica, a to aj pre neaktivnych ludi. 100g je v pohode NSS pre neaktivnych ludi.

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.03.2016 09:44:10

>> Desert, 10. 03. 2016 09:35:35

spravna frekvencia cisteni vedie ku lepsiemu traveniu a efektivnejsiemu vstrabavaniu zivin a teda k lahsiemu priberaniu uziotocnej vahy, rast svalov regeneracia po treninhu atd.

cistiace procedury nemaju nic spolocne s chudnutim, ale oklukou nepriamo sa daju zakomponovat.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 10.03.2016 09:48:14

>> SlavoK, 10. 03. 2016 09:42:26 """ Je 200g sacharidov stale NSS v kontexte sportoveho objemu """

IMHO tu treba ale skutocne denny trenink,, rezim treninku 3× do tzydna alebo 4–5× a 2 dni uplne pasivne alebo vaoc by robil uz zmatky.

tazke denny intenzivny sport alebo denna intenzivna fyzicka praca

a v tom kontexte treba chapat aj tzv sacharidove stravovanie KENETH bezcov

(niektorych v niektorych fazach roka), com chcem povedat ze v rezimne denneho treningu kde je intezita x objem, to moze byt aj viac ako 200g

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 10.03.2016 09:52:57

>> rudo, 10. 03. 2016 09:44:10 efektivnější vtřebávání živin = lepší trávení, tzn. vyšší účinnost trávících enzymů :-)

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 10.03.2016 10:55:59

>> Desert, 10. 03. 2016 09:52:57 …vyšší účinnost trávících enzymů …

A cca 100 let po Buchnerovi se postupne dochazi k poznani, ze je to nejspis jeste podstatne slozitejsi: The gut flora as a forgotten organ ;-)

https://en.wikipedia.org/wiki/Gut_flora

avatar

Bratislava

Brutto muž 10.03.2016 12:34:05

Uf, sa mi to tu nakopilo, hehe, tak pekne poporiadku:

>> ivan99, 09. 03. 2016 15:26:00

Jasne, Devin idem. Ten este asi pojdem relativne naplno, i ked to mam tam dost napratane, na dalsi vikend kratka trat Baba-Kamzik (pojdem iba za Race) a dalsi vikend Lazovska stovka, kde sa prvykrat v tomto roku chcem naozaj otestovat :)

>> Desert, 09. 03. 2016 15:28:28

Ospravedlnujem sa za nespravne vyrazy. Viem samozrejme vsetky rozdiely, len som lenivy to v komentoch nazyvat spravne. :)

>> max39, 09. 03. 2016 18:11:04

Rudo Ti to v podstate vysvetlil. V tomto pripade mi islo vyslovene o „kvalitne“ treningy, kde som chcel natrenovat rychlost. Kedze som blizenec, som trochu schyzac a i ked chcem co najlepsie natrenovat na ultra, rad sa zucastnujem aj vselijakych trailov, kratkych behov, behov do vrchu a tak. Takze trenujem tak halabala. Ta rychlost (teda vlastne sila) sa mi lepsie trenuje v zmiesanom rezime ako cisto na tuky. Tuky chcem udrzat na priblizne 100 g nakolko nedokazem telu zabezpecit 200 g naozaj ZDRAVYCH tukov denne. Pokial by som to dokazal, tak ich samozrejme dviham do nebies:) Ale doplnat tuky vselijakymi slaninami, mliecnym tukom a podobne sa mi zda na dennej baze trochu zataz pre organizmus. Opakujem – na DENNEJ baze! Stolica bola vlastne klasicka, ako pri normalne sacharidovej strave. Nie kvoli cukrom. Pri NSS som si vsak zvykol na komfort NSS stolice hehe, preto take konstatovanie :) Moj jedalnicek bude samozrejme obsahovat aj zemiaky, niekedy aj ryzu aj pohanku a ine obilniny, cestoviny vsak skor z kukurice. Niekolkokrat som sa skusil vratit k lepku a vzdy sa mi to „vratilo“ v podobe nafukovania, tazkeho zaludku a slabsich treningov. Nehovorim, ze mam intoleranciu, raz za cas si kludne dam rohlik, ale nie vo velkom mnozstve. Prechod bol jednoduchy asi z dovodu, ze telo si naozaj pamata dost dlho. Je pravda, mozno to este len pride, ale z vlastnej skusenosti viem, ze by to tu uz davno malo byt :))) Najma ked som nabehol do treningu.

>> Bany, 09. 03. 2016 22:48:23

200 g sacharidov sa mi osvedcilo prave v tyzdnoch kedy som si naozaj daval zabrat, preto pri tom chcem zostat minimalne po dobu, ked si budem stale davat zabrat. V novembri, ked nabehnem zasa na objemovku, pojdem kludne so sacharidmi dolu. Prave z toho, ze pocity boli vcelku dobre si myslim, ze ani pri 200 g sacharidoch (popri dennom treningu) su stale zdravotne benefity NSS pritomne. Inak z poslednych dni som presvedceny, ze nesportujuci clovek by v pohode mohol stastne a zdravo fungovat aj pri 70 – 90 g sacharidoch denne.

>> Mirek78, 10. 03. 2016 07:38:23

Urcite tam bolo aj vela vody, ale podla mna aj tuk, nakolko som sa krmil cukrom (naozaj cukrom)… a dalej to uz pozname – inzulinova odozva… ukladanie tuku :) Preto som tie „rychle“ sacharidy vymenil za „pomale“, inak by narast hmotnosti bol podla mna este vacsi. Teraz som ani nie tyzden na uplne malych davkach sacharidoch a uz mam len 71 kg :)

>> SlavoK, 10. 03. 2016 09:42:26

Sakris, ved prave, to je na tom to zaujimave, ze v tychto dvoch mesiacoch som sa snazil aj s tym alkoholom krotit a celkom sa darilo, takze ani na ten sa to zvalit neda :) Nech si hovori kto chce co chce, ja sice energetickemu zakonu verim, ale vzhladom na to, kolko procesov a premennych vstupuje do toho, tak je to velmi nepresne sa hrat s nejakymi kaloriami. Preto si myslim, ze je rozdiel prijat 2300 kCal v nejakych spagetach s kecupom, chlebe s Ramou a vysmazanom rezni na prepalenom oleji s majonezovym salatom a rozdiel to prijat v naozaj kvalitnych potravinach,ktore naozaj maju taku vyzivovu hodnotu aka sa predpoklada a s ktorymi telo nema problem ich spracovat. Kvalitou som teda nahradil kvantitu a to som zistil uz z dlhodobeho hladiska, ze vzdy je to tak, ze ak sa nahodou dostanem na miesto, kde nemam na vyber, tak zrazu potrebujem ovela vacsie davky jedla. Inak moj povodny plan bol sa dostat na aspon 500 g S denne tak, ako to maju ostatni hobby bezci, jednoducho to nedokazem :)

Dakujem vsetkym za odozvy :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 10.03.2016 13:03:48

>> Desert, 10. 03. 2016 09:52:57

taky propustna strevna stena zbavena nanosu, bakterii a veskereho stvrdleho a skvaseneho sajratu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Desert muž 10.03.2016 13:14:14

>> rudo, 10. 03. 2016 13:03:48

jj a jsme zase u magnesia ( epsomky) a shankrpkshalany, to je sice pěkné ale chybí tam stále ten základní rit, tj. napřed si pořádně vyčistit držku:-D

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.