Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » slepé střevo

slepé střevo

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 19.12.2006 11:12:26

Zdravím všechny! Ráda bych se zeptala, jak to máte se slepým střevem. Vzdy tak jednou za 5let me dost poboliva, ale vzdy se pripadna operace zazehnala „rozhanenim“, a to jak v nemocnici, tak i mimo ni. Minuly tyden zabolelo znovu, ale tentokrat mi uz doktor rekl, ze by stalo za to ho vyndat a ne cekat, kdy mi pri nejakem sportovnim vykonu nebo daleke ceste (rada cestuji) zpusoby nejaky vazny problem. Mne se samozrejme do nejake operace nechce. Na druhou stranu ale pripoustim, ze pokud s nim zacnu mit problemy nekde v Indii, asi to nebude uplne nejlepsi. Nechal si nekdo „preventivne“ odstranit slepak-at uz kvuli cestovani nebo kvuli sportu?

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 16.01.2007 08:58:37

vidím to jednoznačně: pokud se lze obejít bez řezání, tak se bez něj obejít. Operace je vždy riziko.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.01.2007 09:14:43

Ja radim presne naopak. Poznam dost pripadov- prave u sportovcov, co si ho nechali odstranit „preventivne“, lebo mali chronicky zapal (co bude asi aj Tvoj pripad). Rozhodne by som si ho nechal vybrat, najma ak cestujes. Nechcel by som sa nechat rezat niekde v Nepale, ci na Kamcatke. Operacia slepaku je rutinna zalezitost a ak to nie je akutny stav (spojeny s hnisavym naplnenim apendixu), tak riziko je mensie ako pri vytrhavani zkazeneho zubu. Ak nemas ziadne sportove plany na najblizsich 4–5 tyzdnov, tak chod do toho- samozrejme si poziadaj o laparoskopicku operaciu- zostanu Ti iba 3 male jazvicky (od 1cm do 2cm) a nie jedna dlha. Naviac hojenie je uzasne rychle. Za par tyzdnov mozes behat.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 16.01.2007 17:48:57

jestli doktor doporučí operaci, asi se není moc o čem bavit. Nicméně bagatelizovat slepé střevo srovnáním se zubem mi nepříjde na místě. Žádný zákrok provádění v celkové anestezii není triviální. Např. s manželkou nešetrně pohli a laborovala se zády jak dlouho po narkóze. Nicméně, řídil bych se doporučením lékaře, ať je jakékoli.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 17.01.2007 08:18:18

Absolvoval som oboje, zrovnavat mozem :) Riziko sepse je vacsie pri vytrhavani zkazeneho zubu. Bolest je to tiez horsia pri zuboch, lebo lokalne umrtvenie sanky nestaci… Ohladom narkozy mas pravdu, ale preventivne ratame s tym, ze anesteziolog je profik, nie babrak. Rekonvalescencia je tiez dlhsia pri operacii apendixu, ale laparoskopicky zakrok je fakt velmi setrny.

avatar

Bratislava

Celkem 370 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:49 (2003)
maraton: 3:13:08 (2006)

PAULA žena 17.01.2007 08:40:05

Tak zapojim sa aj ja do tejto diskusie. Uz asi 5 rokov som nepravidelne mavala bolesti v oblasti slepeho creva. V juni 2005 sa mi prvy krat stalo, ze som kvoli tomu ledva dokoncila preteky (Europsky pohar – islo o body do druzstva, tak som nemohla zabalit, aj ked som bezala mizerne). O tyzden som sa objednala na ultrazvuk, rontgen, krvne testy a zistilo sa, ze mam chronicky zapal slepeho creva. Lekar mi poradil dat si ho laparoskopicky vyoperovat, aby sa nahodou nestalo, ze sa mi zapali v zahranici alebo v horach. V nemocnici som bola dva dni, na bruchu mam tri male jazvy, ktore skoro vobec nie je vidno. Asi po tyzdni som isla prvy krat behat, sice zhrbena, ale islo to…no a o mesiac som bola na pretekoch a vyhrala som 3000m cez prekazok. Atlet Brcko, ak mozem poradit, tak urcite je lepsie dat si to slepe crevo vyoperovat, ako sa stale pozorovat, ci boli/neboli…

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 36 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 4:11:14 (2006)

atlet brčko žena 20.01.2007 14:34:38

Dekuju za nazory. No, prece jen od meho dotazu trocha casu uplynula a po dalsich vysetrenich, ktere jsem absolovovala, prisla na radu az kolonoskopie, ktera ukazala, ze mam zanet streva. Takze beru leky, mam se setrit, ale nic vylozene zakazaneho nemam (snad jen krome cukru a margarinu)- jen mam respektovat unavu. Jinak jsem se dozvedela, ze nic, jako chronicky zanet slepeho streva neexistuje. Pry se bud vzdy jedna o akutni zanet, nebo je to spatna diagnostika prave zanetu strev. Jak rikal jeden internista: " pri bolest v pravem podbrisku vidi kazdy chirurg pouze slepe strevo a uz saha po skalpelu". :-)) Jak to tak vypada, tak i to lautr obycejne slepe strevo muze obcas vyvolat velke diskuze i mezi samotnymi lekari.

avatar

Praha 1

Celkem 1007 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:35 (2007)
maraton: 4:41:12 (2007)

Honzarunner muž 23.05.2007 19:44:51

už je pryč,blbec jeden slepej…:-)

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.