Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Cyklistický trénink » hloubka předklonu a její vliv na tepovou frekvenci

hloubka předklonu a její vliv na tepovou frekvenci

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 14.01.2007 13:11:32

jezdím teď přes zimu na rotopedu (žádné dělo, ale stačí) a všiml jsem si jedné věci: když mi začne normálně v sedě stoupat tep k horní hranici, stačí zalehnout do triatlonových řídítek a tep jde okamžitě dolů klidně i o 5 tepů během pár sekund a tam zůstane, pokud nezvýším frekvenci šlapání. Pokud se zvýšeným úsilím znovu dostanu s tepem výše, a narovnám posed, tepovka během pár sekund vyletí nahoru a je potřeba ubrat. Máte podobnou zkušenost, je to normální? Někde se tady u tepové frekvence psalo o nižších tepech při plavání kvůli horizontální poloze těla, může tady být podobný efekt?

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 14.01.2007 14:35:51

no, jednak je plnění komor krví jednodušší (nemusí přkovávat tolik odpor gravitace) a za druhé se dá lépe opřít do pedálů. Toť můj názor.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.