Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » maratonci bez kondice, zajímavý článek na beh.cz

maratonci bez kondice, zajímavý článek na beh.cz

Nalezené položky: 116 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 22.01.2007 13:01:12

v komentářích někdo (milan, nevím, zda ten zdejší) zmiňoval prospěšnost diskuse zde;-) článek je tady: [url]http://www­.maraton.cz/cla­nek.asp?id=48[/ur­l]

fakt je, že cooperův test je nemilosrdný.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 22.01.2007 13:28:47

Ja s clankom suhlasim, aj ked niektore komentare su trosku mimo (napr. pan Civrny, ktory sam byval, myslim, vybornym bezcom).

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 22.01.2007 13:31:13

Jako všechny testy je i ten Cooperův jen hra. Jen srovnání stejně výkonných mužů a žen, 3700 muž a 3000 žena, 2800 muž a 2100 žena… To neodpovídá průměrné populaci třeba studentů ani např. světovým rekordům na druhé straně spektra. I maratónec „bez kondice“, který udělá 42,195 v limitu za 6 hod. je u mě borec, protože 90% ostatních nesportujících lidí to ani neujde. Nenechme se otrávit a odrazovat od běhání ! Nejde o to co bejvávalo, ale co můžeme teď.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 22.01.2007 13:44:46

Já se přiznám, že jsem článek nepochopil. Je přece jasné, že kdo běží maraton nad 4 hod, bude mít „obdobný“ výkon i ve 12 minutovém testu. Ale co z toho plyne a proč není sportovec? Třeba je to těžký hokejista, basketbalista, z atletů třeba vrhač a já nevím co ještě. Chtěli si zaběhnout maraton, tak si ho zaběhli. Nepotřebují nálepku. Jednu už mají – dokončili maraton.

Není mi jasný smysl takového článku na serveru, který ráda navštěvuje spousta lidí. Jistě pro některé z nich může být úspěch poprvé uběhnout 10km. Fakt nevím, co jim chtěl autor vzkázat :)

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 22.01.2007 14:07:09

Taky mě ten článek dost nakrkl. Možná to bylo jeho jediným účelem. Pokud označíme každého, kdo doběhne maraton za 4+ hodin za nesportovce, co bude potom většina populace, která maraton není schopna zaběhnout vůbec ? Že by invalidé ? :) Člověk, co ten článek psal nemá patrně ani potuchy, že největší radost ze zaběhnutého maratonu mají právě ti pomalejší běžci. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že tak silnou euforii jako na svém prvním maratonu (za 4:32h – nesportovec :) ) jsem pak už nezažil, i když jsem časem pod ty 4h slezl. Radost je přece vyvolaná tím úspěšným sebepřekonáním a zúročením úsilí, které vede ke zdolání maratonské trati. Na čase začne záležet až o něco později, ale to už ta radost bohužel nebude zdaleka tak intenzivní …

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 22.01.2007 14:14:42

jestě bych chtěl doplnit, že ta tabulka Coopráku neodpovídá podle mě současné generaci, protože dnešní statistický balík by 100%u studentů VŠ poslal jednotlive hranice na přijatelnější hodnoty. A spojenní „povinná TV“ na VŠ? Ta je neustále… ikdyž v omezené míře (např. 2 semestry; jsou osvobozeni lidi – výkonnostní, zdravotně postižení, studenti tělovýchovných směrů…). To bych chtěl vidět, kdo by donutil všechny lidi odběhout Coopra na VŠ (to bylo možná tak naposledy možné v 89), když 90% studujících tělocvikářů proti tomu protestovalo (limit pro chapy 3000 m).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 22.01.2007 16:10:39

[quote=forest]To bych chtěl vidět, kdo by donutil všechny lidi odběhout Coopra na VŠ (to bylo možná tak naposledy možné v 89), když 90% studujících tělocvikářů proti tomu protestovalo (limit pro chapy 3000 m).[/quote] Co je to za studium (VŠ tělovýchovná?), když se tam ani neběhá? A studenti tam neuběhnou 3 km a protestují proti tomu, aby se běhalo? To asi není vtip. To je jako by student elektrotechnické fakulty odmítal chodit do laboratoří s odůvodněním, že se bojí el. proudu, protože si v mládí sáhnul na dráty v zásuvce a dostal ránu :).

Jinak ten článek je asi pravdivý, i když k nám Tragédům zbytečně tvrdý. Copak v marathonu, tam jsem aspoň „dobře trénovaný sportovec“, ale v tom modifikovaném Coperově testu pro atlety jsem „slabý“. I když jsem ho ještě neběžel, odhaduji to podle času na 5km.

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 22.01.2007 16:15:41

Kdyz jsem byla na pripravnem soustredeni pred zacatkem studia na MatFyzu (myslim rok 2001), tak tam do Coopera dostrkali vsechny. Ja tam tehdy spis odkracela 2050 m, tyden pred tim me pustili z nemocnice a me nenapadlo si rict o nejaky papir od doktora, takze mi bylo receno nesimuluj a bez. Stejne jsem rozhodne nebyla posledni, rekla bych tak okolo poloviny. Myslim, ze u budoucich matfyzaku to praktikuji dodnes, i kdyz to nebude reprezentativni vzorek populace:-).

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Praha - Radlice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:06 (2007)
půlmaraton: 1:51:22 (2005)
maraton: 3:53:22 (2008)

Jitka žena 22.01.2007 16:21:15

[quote=Mirek Kostlivý]Jinak ten článek je asi pravdivý, i když k nám Tragédům zbytečně tvrdý. Copak v marathonu, tam jsem aspoň „dobře trénovaný sportovec“, ale v tom modifikovaném Coperově testu pro atlety jsem „slabý“. I když jsem ho ještě neběžel, odhaduji to podle času na 5km.[/quote] Já s tím článkem taky docela souhlasím – tedy ne tak úplně, protože ke mně je ještě schovívavý, mě by snad za „sportovkyni“ ještě (s chlupem) považoval!!! Jenže já se tak vůbec necítím. Nic mi nepřijde nepatřičnější, než když sousedi pokyvují hlavami a říkají: „No jo, vy jste taková sportovkyně…“ :)

avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 22.01.2007 16:33:50

[quote=rk]Jako všechny testy je i ten Cooperův jen hra. Jen srovnání stejně výkonných mužů a žen, 3700 muž a 3000 žena, 2800 muž a 2100 žena… To neodpovídá průměrné populaci třeba studentů ani např. světovým rekordům na druhé straně spektra. I maratónec „bez kondice“, který udělá 42,195 v limitu za 6 hod. je u mě borec, protože 90% ostatních nesportujících lidí to ani neujde. Nenechme se otrávit a odrazovat od běhání ! Nejde o to co bejvávalo, ale co můžeme teď.[/quote] S článkem souhlasím. Omluva: Souhlasím částečně, nesouhlasím s určením těch 4 h, to je u každého relativní. Souhlasím s tím, že maraton asi behaji lidi, kteří to protrpí a nejsou zrovna pravidelnými sportovci.
Mám osobní zkušenost, jak lze za 2 roky ztratit natrénovaných 10 let, v mých mezích. Trať PIM pro mne byla po dvou letech netrénování očistcem. Sice jsem to uběhl, ale bylo to až trapné. To rk: Lidi, kteří jdou na maraton jsou fajn, ale není to hrdinství. Já jdu ale na maraton (teda doufám, že zase půjdu), abych se srovnával s běžci, ne s těmi co nejdou a neběhají vůbec.

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Praha/Jičín

Celkem 4928 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:36 (2008)
maraton: 3:24:46 (2008)

vkuzel muž 22.01.2007 16:38:14

He he, proč tady zdůrazňujete, že s tím článkem souhlasíte? Ten chlápek prostě napsal, že ten kdo běží marato 5 hodin, že nemá kondici. No to je snad jasný, že nemá kondici, protože jinak by to neběžel pět hodin, ale třeba jenom dvě. A to jak to vnímá veřejnost je snad zcela irelevantní, protože postavit na jednu stranu přesná maratonská čísla a na druhou mlhavý dojem o veřejném mínění mi připadá jako šílenost.

Jediné, co mě napadá je to, že autorovi asi pomalejší běžci na trati překáží a tak by je rád odtamať vyštípal. Zřejmě proto ty poznámky o limitech na maraton, etc.

Kolik řidičů asi naštvu tím, když začnu psát o tom, že při dopravních nehodách zemře víc lidí, než zastřelením. Že sednutím si za volant se z každého řidiče stává potencionální vrah.

Několik řidičů to určitě rozčílí, několik jich bude třeba souhlasit, protože tak to prostě je a jiná pravda není. Ale celkový smysl takového článku? Žádný, protože tohle je přece snad každému jasný. Stejně tak, jako každému musí být jasný to, že s časem 5hodin na maratonu zlato asi nezíská.

Teď mě napadl ještě jeden příměr. Například když napíšu, že Mirek Kostlivý vypadá na svém avataru jako lupič. Teď se třeba urazí, někdo s tím bude souhlasit, protože tak to prostě je. A čeho jsem tím dosáhl? Ničeho.

avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 22.01.2007 16:39:01

Čistě z novinářského pohledu: takový článek plní svůj účel – vzbudil debatu (a tím i návštěvnost). Tím samozřejmě nechci tvrdit, že o to autorovi šlo. Z pohledu amatérského běžce: je mi zcela fuk, jestli se nyní běhá rychleji nebo pomaleji než před X lety. Doba je dnes uspěchanější, sedím v práci v hektickém prostředí od nevidím do nevidím a z představy, že potom se půjdu odreagovat tréninkem, jehož hlavním cílem je posunout si osobák v maratonu, no z toho se mi dělá hodně špatně u žaludku. Běhat půjdu, ale jen abych si propláchnul třeštící hlavu. Na start maratonu si taky stoupnu s chutí zlepšit si osobáček. Ale nic víc. Možná bych vsadil borce z minula do dneška, nabídl jim všechny ty internety a mobily a televizní hry a satelitní televize, asi by taky neměli moc chuti do ostřejšího běhu. Bez urážky, bez ironie. K výkonům dnešní starší generace mám úctu a když marně stíhám při závodě o generaci až dvě staršího pána/paní, v cíli jim jdu okamžitě pogratulovat.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 22.01.2007 18:04:35

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=forest]To bych chtěl vidět, kdo by donutil všechny lidi odběhout Coopra na VŠ (to bylo možná tak naposledy možné v 89), když 90% studujících tělocvikářů proti tomu protestovalo (limit pro chapy 3000 m).[/quote] Co je to za studium (VŠ tělovýchovná?), když se tam ani neběhá? A studenti tam neuběhnou 3 km a protestují proti tomu, aby se běhalo? To asi není vtip.[/quote] No bohužel to není vtip, je to holá skutečnost (Fakulta sportovních studií, Masarykova univerzita). Prostesty to sice jako takové nebyly, ale mrmlání bylo slyšet dlouho po hodině. Sice 80% lidí dát zápočet z Coopera na první pokus, ale jsou to fakt nezapomenutelné zážitky, protože 95% lidí na fakultě nikdy před tím neběžela na doraz víc než patnáctistovku. Tady selhávájí středoškolské osnovy – málokterý profesor si dovolí to, aby donutil studenty SŠ běhat 3 km (patnáctistovka je záležitostí ZŠ) nebo dokonce Coopera. Pokud budu mít praxi přístí rok náhodou v teplém počasí, tak vytáhnu studentíky na ovál a pak tady poreferuju. Strčím ruku do ohně, že z celé třídy (cca 15 kluků/holek) nebude protestovat jeden, maximálně dva. Dnešní generace nejde výkonnostně vůbec srovnávat s předchozíma. Jde to vidět i u nás na sportovní fakultě – každý rok se musí tlačit fyzické limity směrem dolů, protože kdyby limity zůstaly 10 let netknuté, tak by studiem prošli jen vyvolení. A to se tady bavím o lidech, kteří dělají/dělali nějaký sport aktivně. V „normální“ mladé populaci je to fakt alarmující sitauce. Co mi říkájí kamarádi učící na ZŠ nebo SŠ, tak za 10 let bude nutné považovat za sportovní výkon to, že 15tiletý kluk odběhne 1500 m aniž by se zastavil.

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 22.01.2007 20:06:19

To forest: ted jsem o telocviku na SS a ZS premejslel a nevim jaka je situace co se fyzicky tyka u studentu, ale ono to je asi castecne dano uciteli. neznam ucitele telocviku, ktery by sve sverence nejak vyrazen motivoval ke sportovani mimo skolu. telocvik se pak redukuje na nevadine znamkovani atletiky a gymnastiky. kolektivni sporty jeste jakz takz dou. a plavani spousta zaku SS nenavidi ja ho taky nesnasel i kdyz plavu rad (sam to vis :) ).

a ted specielne k behani na skolach. ono by neskodilo kdyby ti ucitele beh trochu podporovali. vysvetlili zakum, ze behani neni nuceni v lete v 25 stupnich na slunku ubehnout 1500 na znamky, ale ze to je o tom jit se probehnout do prirody a uzit si to. a taky by jim meli rict jak na to – cili obuv, zacatky, techniku atd a to si myslim ze se nedeje a nebo aspon ja neznam ucitele ktery by to delal.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 22.01.2007 20:11:01

Evidentně existují výjimky z pravidla. Jasným takovým příkladem je Jarda Urban ze ZŠ Kounice. Kdo ho zná, ví o čem mluvím.

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 22.01.2007 20:17:50

Luckyboy :a ted specielne k behani na skolach. ono by neskodilo kdyby ti ucitele beh trochu podporovali. vysvetlili zakum, ze behani neni nuceni v lete v 25 stupnich na slunku ubehnout 1500 na znamky, ale ze to je o tom jit se probehnout do prirody a uzit si to. a taky by jim meli rict jak na to – cili obuv, zacatky, techniku atd a to si myslim ze se nedeje a nebo aspon ja neznam ucitele ktery by to delal.

Michale,škola není spasitelná,příliš bych nepřeceňoval její vliv.Co nemají studenti od rodičů,to ve škole nenajdou.Na juniorově gymplu umí sice zástupce ředitele maraton pod 2:55 hod,ale škola se v tělocviku běhu moc nevěnuje-kromě sprintů zatím jen v kvintě jednou 1500 m.Pokud vím,škola se nezúčastňuje s vyjímkou Běhu Lužánkami žádných běžeckých akcí.

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 22.01.2007 21:14:27

[quote=milan]Micha­le,škola není spasitelná,příliš bych nepřeceňoval její vliv.Co nemají studenti od rodičů,to ve škole nenajdou.Na juniorově gymplu umí sice zástupce ředitele maraton pod 2:55 hod,ale škola se v tělocviku běhu moc nevěnuje-kromě sprintů zatím jen v kvintě jednou 1500 m.Pokud vím,škola se nezúčastňuje s vyjímkou Běhu Lužánkami žádných běžeckých akcí.[/quote] to je skoda si myslim. a ten zastupce reditele je telocvikar?

jinak to ze co deti nemaji od rodicu je tezky jim davat jinak je urcite pravda. ale skola by se mela maximalne pokusit to tem detem, ktere nemaji stesti a vztah ke sportu nebo necemu jinemu nemaji od rodicu, dat. vim ze v tomhle jsem idealista a doma mam info z prvni ruky – mamka je reditelka ZS, ale jde to jenom se musi chtit :)

jo a mozna bude lepsi kdyz se na to zalozi nove tema aby na nas forest nebyl zlej :), takze jestli chces odpovidat tak zaloz nobej thread

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Valašské Meziříčí

10 km: 0:39:47 (2011)
půlmaraton: 1:30:56 (2009)
maraton: 3:21:59 (2008)

Tečko muž 22.01.2007 21:20:44

Jestli mohu něco poznamenat, možná by si mnozí z nás vzpoměli na školní léta a plnění odznaku zdatnosti a kdo z nás to přijímal s nadšením. Také si vzpomínám, že jednou z „výmluv“, proč nechtějí mnozí běhat byla právě špatná zkušenost z těpocviků ve škole. A to, že někdo reprezentoval školu v nějakém sportu většinou nebyla zásluha tělocvikáře, ale výsledek mimoškolské činnosti dotyčného. Takže souhlasím s Milanem, že škola spasitená není. A co se týče článku o Cooperově testu a kondici, v mládí jsem hrával basket a nějaký Cooprův test jsem měl na háku, jak se říká s prstem v … A vživotě nikdy mě nenapadlo, že bych šel běhat maraton a ani bych ho neuběhl. A taky mě nenapadlo zpochybňovat, že atlet poskakující, z pohledu baskeťáka směšně, pod košem nemá kondici. Ale rád jsem si s ním zahrál. A bohužel z toho článku mám pocit, že když nejsem trénovaný atlet, tak zavazím a měl bych to přenecht jiným.Rád bych jim vzkázal: maratonec nejsem a nikdy nebudu, ale kdyby Vám to „maratonci“ :-) nevadilo, chtěl bych ho zkusit uběhnout. Nevim s jakym časem, ale když budu někoho brzdit, houkněte a uhnu. :-)

Motto: ... kdo se vyhne klíči, vyhne se i míči ...
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 22.01.2007 21:23:16

k clanku: nevim me se nezda nicim utocny, vysmesny provokativni ani jinak zabarveny. myslim si ze to je jenom konstatovani a takove se musi brat. autor se snazi i v urcitych pasazich aby se necitil nekdo dotceny pripadne predem omlouvat. nemam s tim clankem problem

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Nový Vestec

maraton: 3:06:31 (2005)

sam muž 22.01.2007 21:40:51

Souhlasím s Luckyboy(em). Myslím, že by neškodilo ten článek číst poněkud pozorněji a ne s černými kruhy před očima :)

Motto: http://skyrunning.cz
avatar

Celkem 31 km
Minulý měsíc 0 km

Ondoň Nastoupil muž 23.01.2007 00:33:12

Když máš na gymplu hodinu tělocviku od 12:45 (čti po obědě) a škola nemá sprchy (čti spocenej zůstaneš), tak nepodáš výkon, ani když máš natrénováno. Pak i sebelepší tělocvikář nic nevymyslí.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 23.01.2007 00:48:27

[quote=Ondoň Nastoupil]Když máš na gymplu hodinu tělocviku od 12:45 (čti po obědě) a škola nemá sprchy (čti spocenej zůstaneš), tak nepodáš výkon, ani když máš natrénováno. Pak i sebelepší tělocvikář nic nevymyslí.[/quote] tohle měla být reakce na jáký předchozí příspěvěk? Nechytám se (a asi nejen já).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 23.01.2007 08:22:49

zajímavé reakce;-), hlavně jsem překvapen těmi rozčílenými. Vůbec jsem si v článku nevšiml, že by autor někoho odrazoval od běhání. Jediné co udělal je, že použil Cooperův test jako rozřazovací kritérium kondice a z toho vyvodil závěr o možné nekondici některých maratonců. Klidně by se dalo namítnout, že jsou určitě lidé, kteří dají na „Coopera“ 3500 (třeba já v roce 1992), ale maraton je bez šance (a to by byl), protože jim nechybí kondice na test, ale nemají vytrvalost a zkušenost na tak dlouhou trať. Myslím, že celý problém je v tom, že vlastně není jasně definováno, co je ona „kondice“, protože minimálně podle reakcí každý považuje za kondici něco jiného.

A ještě trochu k OT tématu o běhu ve škole: motivovat děti na ZŠ ať chodí běhat do přírody a tahat je tam, tak tomu se můžu jako bývalý žák ZŠ, učitel na ZŠ i trenér mládeže (vodního póla;-) jenom smát. Delší běhy baví naprosto zanedbatelné procento dětí a je to dobře, protože mladí mají rozvíjet rychlost, na vytrvalost je času dost vždycky, na rychlost ne.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 23.01.2007 08:29:27

O stavu trenovanosti maldeze na skolach, prave vzhladom k vykonom na cooperovom teste by Vam mohla popisat litanie moja manzelka, ktora robila prave z tohto diplomku. Vysledky su z r.2002 a poviem Vam, ze mi uzasom padala sanka. Nikdy som si nemyslel, ze mlade, zdrave dievcata budu zapasit s metou 1800m… To uz ale asi odbocujem od temy.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 23.01.2007 09:01:30

už to kousek výše zaznělo: on ten test je taková trochu hra, vypovídací hodnotu má, ale asi jej nelze brát jako dogma. Na soustředěních jsme na podobné blbiny měli čas, takže jsme třeba zjistili, že kluk, který v 15-ti umí stovku kraula kolem minuty a patnáctistovku jen lehce přes dvacet, nedá na Coopera 2300. A podobných jsem měl v oddíle více.

Svoji roli u studentů hraje ještě jedna věc a tou je motivace. Já povinného coopera v prváku na vysoké zažil (nastupoval jsem 1989 shodou okolností rovněž M-F :-) a už tenkrát to více než polovina lidí odflákla, protože na výsledku vlastně nezáleželo. Tělocvikáři si akorát vyplnili nějaké svoje tabulky a lkali, jací to běhají saláti. Zase až tak tragicky bych ale celkovou situaci neviděl. Sleduju třeba kluky, co jezdí na skatech. Fyzička nesporně výborná, ale nedovedu si představit, jak je v těláku přesvědčit na 3 kiláky běhu.

avatar

Dřínov

Celkem 48 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:27:00 (1997)

Pem 23.01.2007 09:24:56

Tochu off topic – Třeba má autor článku pravdu, tedy že spousta maratoncu je bez kondice (bylo by zajimavé mít statistiku PIMu podle časů a věku detailněji) – o tom je možné spekulovat. Pak jsem tu četl, že mládež je na tom taky kondičně špatně… No a z médií slyším, že lidi jsou obézní aj. Trápí někoho z Vás, že na ty skutečně nesportující lidi platíte daně ? Myslím ty nemocné, kteří si to objektivně zavinili životosprávou. Mě teda ano. V ČR můžou nastat problémy s důchodovým systémem (stárnutí populace), ale taky s rostoucími výdaji na zdravotnictví. Možná bych nespoléhal na důchody v roce 2040…

Motto: Keep walking! Johny Walker!
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 23.01.2007 09:31:02

tak sem zalozil nove tema Behni na zakladnich a strednich skolach (no chybi mi tam jedno pismenko :( )

http://forum.behej.com/…nich-skolach

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 23.01.2007 09:37:36

[quote=Pem]Trápí někoho z Vás, že na ty skutečně nesportující lidi platíte daně ? Myslím ty nemocné, kteří si to objektivně zavinili životosprávou. Mě teda ano. V ČR můžou nastat problémy s důchodovým systémem (stárnutí populace), ale taky s rostoucími výdaji na zdravotnictví. Možná bych nespoléhal na důchody v roce 2040…[/quote] jo me to taky vadi. penize na leceni nemoci spojenych s obezitou, ale i kuraky a alkoholiky a drogove zavislymi, coz je spojeno s vlastni volbou zivotniho stylu, by mohli jit na uplne jine veci. treba na lepsi leceni nemocnych, kteri meli smulu a svou nemoc si nezavinili sami. s tim pak samozrejme souvisi otazka politiky min zdravotnictvi a podpory prevence, o ktere se sice porad mluvi ale zatim jsem moc cilenejsi veci nezaznamenal. ani pojistovny tomu myslim moc nedavaji. i kdyz v syrovicich na BBP jsem myslim zahlednul transparent ze beh sponzoruje ZP MVCR, jen houst :). protoze podpora amaterskych zavodu at uz cyklo, beh, inliny, kolobezky, turistika a podobne se musi nutne vyplatit. pribude mozna lidi kteri si sem tam natahnou treba vaz v koleni, nebo si zpusobi distorzi kotniku, ale nebudou mit problemy s mnohem horsimi zdravotnimi obtizemi. takze kdyby byl aspon kazdy takovy „nesportovec“ :), ktery ubehne maraton mezi 4h a 5h a pak ho to nakopne k tomu se o svoje telo a kondici starat, tak bych byl moc rad.

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 23.01.2007 09:41:38

Jsem slabý neběžec, ale šťastný…;)…chtěl bych být rychlejší, ale nějak mi to nejde sakra…

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 23.01.2007 14:51:49

Ja plne súhlasím s meraním a vyhodnotením vytrvalosti na základe Cooperovho testu na 12 min a i s tým, že na základe neho sa dá stanoviť predpokladaný čas a výkon na 10 km, polmaratóne, maratóne. Len, čo robiť, ak mi vychádza biedne hodnotenie? Prestať úplne behať? Možno by bolo vhodné zamerať svoj „tréning“ za zlepšienie sa najskôr na 12 minutovke a potom postupne na 5 km, 10 km. Lenže mňa by asi behanie potom prestalo baviť. Nemám rada úseky a pod. Najradšej klušem hodinku volne lesom. A nech si tvrdí kto chce čo chce, ja sa i naďalej budem nazývať bežcom, i keď občas mi čas na maratón presiahne 4 hod, pretože som do neho vložila chodecké úseky kvôli slabej trénovanosti, mizernej vytrvalosti ale hrdá na takýto výkon vonkoncom nie som.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
Nalezené položky: 116 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.