Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » maratonci bez kondice, zajímavý článek na beh.cz

maratonci bez kondice, zajímavý článek na beh.cz

Nalezené položky: 116 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
avatar

Praha, Ostrava

Celkem 5513 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:38 (2006)
půlmaraton: 1:30:25 (2007)
maraton: 3:19:33 (2006)

Tosk muž 28.01.2007 19:53:41

[quote=sam][qu­ote=millhi]Abych se vrátil k článku samotnému – stejný názor jsem vyjádřil i v diskusi přímo pod (druhým v pořadí) článkem. S definicí nesportovce, či neběžce náhodou ve svém případě souhlasím, a tak se mě tvrzení pana autora nikterak nedotklo (tedy čistě mně osobně – netvrdím, že s jeho slovy souhlasím). Co si ale nemohu odpustit, je upozornění na to, že by se člověk pod své osobní názory měl podepisovat (nemluvě o tom, že jsou to názory přinejmenším provokativní – ostatně o tom svědčí zozsah diskuse, kterou články vyvolaly).

Asi jsem staromódní, ale mě ve škole učili zdravit, používat kouzelná slůvka, pouštět sednout starší v tramvaji a pod své myšlenky se podepisovat.

Tomáš Kindl.

HOWK![/quote] Víš, stránky beh.cz spravuje Sváťa Dvořák a mnoho běžců to samozřejmě ví. Jeho nick u článků MarathoCZ je asi něco jako jinde admin. Takže pro většinu lidí okolo běhu to nebyl anonymní příspěvek a názor.[/quote] Dvakrát jsem komunikoval s beh.cz a dvakrát jsem z toho měl podivný pocit. Psal jsem si pokaždé s anonymní mailovou stránkou, která reagovala vždy až po urgenci, zásadně bez pozdravu a bez podpisu. A to, že někteří toho člověka znají a nevadí jim jeho chování, je věc druhá. Myslím si, že práce pro zájmový server a obecná slušnost se spolu nevylučují. T.

Motto: There's no gain without pain.
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 29.01.2007 13:50:30

jenom pro doplnění: pan Dvořák je podle výpisu majitel domén beh.cz i maraton.cz a provozovatel tohoto serveru. Za těchto okolností, je čistě jeho věc, jakým způsobem komunikuje. Řečeno podle klasika: může se to někomu nelíbit, může s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím může dělat.

avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 29.01.2007 16:49:28

Zase jeden z „elitních“ názorů „elitního běžce“ ze seriálu hodnotných článků uveřejněných na Běh.cz :

29.1.2007 14:56, Hujer Souhlas Souhlas s článkem a jen dodám, že právě oni „pseudoběžci“ nejčastěji navštěvují zmíněný server behej.com. Ten je pro ně určen. Skutečný běžec tam přijde asi jen omylem. Nic proti těmto lidem, ale je třeba vědět že jejich pobíhání bez hlavy a paty nemá se sportem, natož s atletikou, naprosto nic společného. Je to spíš velmi úsměvné až směšné. Stejně jako je velmi směšný celý PIM. Čus

Nevím , zda je to diagnoza a pokud ano,zda je to přenosné… :-)) Hlavně klid,za rozčilování to rozhodně nestojí :-))

avatar

Praha

Celkem 6393 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:06 (2007)
půlmaraton: 1:30:00 (2007)
maraton: 3:08:39 (2007)

Mount muž 29.01.2007 17:07:21

[quote=milan]29­.1.2007 14:56, Hujer[/quote] Diskutovat o tomto článku je ztráta času. Ale Milane, ten komentář měla být určitě ironie.

Motto: I cesta může být cíl.
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 29.01.2007 17:19:25

[quote=Mount][qu­ote=milan]29.1­.2007 14:56, Hujer[/quote] Diskutovat o tomto článku je ztráta času. Ale Milane, ten komentář měla být určitě ironie.[/quote] Máš asi pravdu Mounte,stejná jako většina příspěvků pravověrných :-))

avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 29.01.2007 20:56:28

Nebýt mi 44 a nebýt tolerantní, tak mu dám jednu do h..y ;)[quote=milan]Zase jeden z „elitních“ názorů „elitního běžce“ ze seriálu hodnotných článků uveřejněných na Běh.cz :

29.1.2007 14:56, Hujer Souhlas Souhlas s článkem a jen dodám, že právě oni „pseudoběžci“ nejčastěji navštěvují zmíněný server behej.com. Ten je pro ně určen. Skutečný běžec tam přijde asi jen omylem. Nic proti těmto lidem, ale je třeba vědět že jejich pobíhání bez hlavy a paty nemá se sportem, natož s atletikou, naprosto nic společného. Je to spíš velmi úsměvné až směšné. Stejně jako je velmi směšný celý PIM. Čus

Nevím , zda je to diagnoza a pokud ano,zda je to přenosné… :-)) Hlavně klid,za rozčilování to rozhodně nestojí :-))[/quote]

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 29.01.2007 21:13:14

pánové, nechme už to spát. řešili jsme před časem podobné spory zde a na hlavní stránce Behej.com, aby se posléze ukázalo, že nejkontroverznější příspěvky psal jeden až dva jedinci pod různými přezdívkami z pochybné radosti, že rozpoutali přestřelku. někoho takové jednání baví, jiný žasne nad takovýmto sebeukájením se, ale obecně asi nejlepší obrana je nenechat se unášet zbytečnými emocemi a příslušného jedince nechat bez povšimnutí. má-li odvahu, podepíše se, pak osobně budu rád polemizovat, v opačném případě mne nezajímá.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 30.01.2007 09:15:44

Radku naprostý souhlas. Behej.com taky beru především jako server, kde si většína hobbíků předává zkušenosti, jak dosáhnout svého vysněného cíle, a to je možná ta věc, co pár jedinců, ač jsou hodně vpředu, nemůže pochopit. Ona daň za prvenství je většinou samota, ančto člověk, aby něco dosáhl, především obětuje čas, a ten zase nemá na ostatní. Sám to znám z doby taekwonda na čvut, kdy na nic čas nebyl, ani na lidi(tréninky každodenně cca 3–4 hodiny+škola). Navíc, když byl člověk ve skupině, tak si snažil své místo udupat tím, co nejvíc umí a tak mě nepřekvapují reakce podobných „samotářů“-nejhorší vždy v tý době bylo, když jsem zjistil, že se o mé prvenství zajímá málo lidí, kór o jejichž zájem jsem paradoxně nejvíc stál… Tak teď, když se vžiju do role podobně potrefené husy, je mi ho celkem líto. A je mi naprosto jedno, zdali má pace za 3:30 proti mému 6:00, běhám si pro své zdraví, jako většina lidí zde, a pokud si budu chtít zlepšovat své nej, tak jenom protože sám budu chtít a nejen proto, že někdo se mnou chce soupeřit… Málo těchto super-kasta-atletů si prakticky neuvědomuje, že maraton je dnes často jen business a aby se zaplatil, tak musí být chvost závodu pořádne věliký(jenom o sponzorech to není), a že září kvůli té hromadě lidí, kteří si šli dokázat něco proti sobě. A že soupeří s malou hrstkou geneticky požehnaných jedinců… Že dost lidí soupeří s trasou, či se svým starším rekordem… A vůbec si neuvědomí, že vývoj techniky v botách a ostatním vybavení je především dán tím, že to ohromná skupina bezejmenných hobbíků zaplatí vývoj v cenách bot, vybavení, aby pár vyvolených dokázalo být ještě lepší… Nebýt běh natolik masová záležitost, tak by se dosud běhalo v keckách… Kastování určitě do sportu nepatří, povyšování se nad jiné také ne… Pravdu má pouze v jednom, že pokud člověk trénuje, co mu jeho limity dovolí, dostane se na své nejlepší možnosti; ty ale vůbec nemusí znamenat 2:30, ale jsou poplatné genům, stáří std… A kdo má v současné době možnost každodenně trénovat 4–6 hodin denně, aby tím netrpěla rodina, práce, povinnosti k nemovitostem? Být opět v situaci, že bych měl tolik času na trénink a neomezoval bych s ním ostatní, děkoval bych světu, že můžu válčit jen se svým tělem a ne v praxi především s hloupostí jiných…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 30.01.2007 09:41:49

Nerad nálepkuji, škatulkuji a jinak rozděluji lidi. Kdo je dnes tragéd, může být za dva roky skvělý běžec. A naopak, stačí jen delší zdravotní pauza. Budu rád, když si na Behej.com i toto fórum najde cestu jakýkoliv běžec. To znamená, že se budu osobně snažit o to, aby si každá skupinka našla něco svého. Jen prosím o trpělivost, nejde vše najednou.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 30.01.2007 10:06:10

Ještě bych se vrátil k názorům foresta: mám podobný pocit. Na PedF UK – obor tělovýchova je limit na 1500 5:45 – to je hodně pomalý, když srovnáme náročnost jiných oborů. A v posledním ročníku na SŠ se holky od nás ze třídy rozčilovaly, když měly uběhnout v parku něco kolem 2 km. Premiantka řekla, že to prostě nepoběží a na vysvědčená pak měla samý jedničky a z tělocviku za 2 :) Hlavně když se nás profesor na výpočetku ptá, tak všichni „dělají tak nějak všechny sporty“ – když zbytek třídy ví, kolik času tráví v hospodě a kolik učením, tak se jen usmívá…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 30.01.2007 21:33:39

Běhej. To je často jediný způsob, jak sám bojovat s hloupostí druhých, dostat sílu se přes ní přenést. Nemusíš vítězit nad jinými, stačí nad sebou. Pak jsi vítěz, ve svém světě. Největší spojenec je pak tělo samotné. A paradoxně tě jako vítěze jiní berou také.

Díky, nevím jestli je to orginál,nebo citát, ale já to teď potřebuji. Dík

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

keramik muž 31.01.2007 15:13:33

to romikv: krásně napsaný článek.Myslím si,že vystihuje minimálně 90% lidí zde na foru.

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 01.02.2007 10:01:47

Minusakovi : je to originál, jednou mě napadl na kopečku před Prosekem, ten má cca 100 m převýšení na 2 km, v nohách už 13km a domů dalších 5. Nějak mi ten trénink ten den připadal nekonečný. Tak jsem se začal posmívat sám sobě a najednou jsem si uvědomil, že jsem nahoře a že čas taky není úplně k zahození. Ten den jsem se vysmál všem, co mi hnuli žlučí za poslední měsíc a uvědomil si, že tenhle kopeček je daleko horší než ti, kteří mě občas rozhodili. Že jsem rád, že tu na mě kopec čekal a že mi takhle pomohl, tím, že je… A že se odteďka na něj budu paradoxně vždy těšit… Jedny speciální jednotky mají heslo : Když člověk hledá pomocnou ruku, najde jí u vlastního ramene…

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Praha

pug muž 01.02.2007 18:18:40

O dotazech foresta k článku:

Pokud v odpovědích pan S. Dvořák nepřímo forestovi popřel, že je autorem článku, je to zarážející fakt v kontextu s odpovědí v diskusi pod oním článkem autora I. Domanského datovaného 31.1.07, 22:56. S panem Domanským jsem měl tu čest a tudíž o jeho psychické integritě nepochybuji. Ani se mi nezdá, že by jako pravidelný přispivatel serveru beh.cz neznal autora. Myslím, že závěr plynoucí z porovnání těchto dvou věcí je asi oněmi 99% chybějících dílů oné podivné mozaiky. Ikdyž zmiňovaný příspěvek začíná jen slovy „Tak to Svatopluka určitě nenapadlo....­.......“, budí ve mně stylem kompozice dojem, že pan Domanský nepřímo oslovuje autora.

avatar

Praha|Dresden

Celkem 8736,9 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:18 (2009)
půlmaraton: 1:41:37 (2009)
maraton: 3:39:19 (2007)

dees žena 01.02.2007 19:26:30

Tak jsem se v mezicase prokousala diskusi k clanku na beh.cz. Nepatrim k tem, ktere by clanek sam o sobe nejak zvedl ze zidle, diskutabilnejsi jsou uz komentare. Sama sebe spis vidim jako takoveho fusera, i kdyz pohyb mnou provozovany za beh rozhodne povazuji. Beham a jinak „sportuji“ pro sebe, pro radost a z tohoto hlediska mi je opravdu putna, jestli sportovec (byt amater) opravdu jsem, nebo ne. Kdybych ale usporadala referendum, zda jsem sportovec, tak pravdepodobne aspon 90% hlasu bude znit „ANO“, protoze 90% lidem z meho okoli prijde temer silene, ze se nekdo muze 6 dni v tydnu hybat (a 30% silene, ze misto, abych popojela tramvaji tri zastavky, tak jdu radsi pesky:-). A myslim, ze tak by to dopadlo u kazdeho trageda.

Pamatuji si, jaky uzas kdysi vyvolalo u nekterych kamaradu, ze jsem se byla probehnout na 5 km (maraton se pak uz odbyl jako samozrejmost-5 nebo 42, pro vetsinu smrtelniku je oboji neprekonatelna vzdalenost). Proto zaslouzi uznani kazdy, kdo se o to aspon pokusil.

Motto: Příště poběžíme tu hodinovku rychleji, ať to máme dřív za sebou.
avatar

Košice

Celkem 701 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:00 (2006)
půlmaraton: 1:50:00 (2006)
maraton: 4:36:00 (2006)

deep muž 02.02.2007 01:49:43

Zabehnem si tu dvanastminutovku. Naposledy ked som behal dvanastminutovku to bolo tusim na zakladnej skole a vtedy som nevladal zabehnut ani jedno cele kolecko bez toho aby som nezastal. Potom si spravim nazor na to ci som trenovany alebo nie. Sam som zvedavy.

Motto: Better than sex is only programming.
avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 02.02.2007 09:29:53

[quote=deep]Za­behnem si tu dvanastminutovku. Naposledy ked som behal dvanastminutovku to bolo tusim na zakladnej skole a vtedy som nevladal zabehnut ani jedno cele kolecko bez toho aby som nezastal. Potom si spravim nazor na to ci som trenovany alebo nie. Sam som zvedavy.[/quote] Taky si to chci zkusit zaběhnout. Na základce jsem Coopera neběhali a na střední škole jsem byl z dlouhých běhů osvobozen :) Vzhledem k mému času na 10km věřím, že se k 3km přiblížím.

Motto: To finish first, first you have to finish.
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 02.02.2007 11:48:39

Ke Cooperu – my ho na základce ani na střední neběhali, běžel jsem ho jednou na soustředění na zledovatělý silnici (obrátky byly posypaný pískem) a výsledek docela v poho. Slyšel jsem ale názory typu: My když to běhali na gymplu, tak tam byly nastavený limity úplně zcestně, takže všichni za 3 a ty, co už propadli, pro jistotu i několikrát, tam dostávali v pohodě za 1… úsměvné… :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Hořovice

Celkem 32023 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:04 (2011)
půlmaraton: 1:39:38 (2011)
maraton: 3:42:11 (2008)

pavli žena 02.02.2007 12:01:53

Tak to je paráda, já jsem si taky usmyslela, že si Coopera zkusím, ještě nikdy jsem ho neabsolvovala. Kéžby ten článek a celá diskuze vedla jenom k sebereflexi a ne k napadání druhých.

avatar

Okemos, Michigan

Celkem 918 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:38:24 (2007)
maraton: 3:31:03 (2007)

Shadow muž 02.02.2007 16:06:30

[quote=pavli]Tak to je paráda, já jsem si taky usmyslela, že si Coopera zkusím, ještě nikdy jsem ho neabsolvovala. Kéžby ten článek a celá diskuze vedla jenom k sebereflexi a ne k napadání druhých.[/quote] Bohuzel mi to tak nejak prijde ze to je v soucasnosti duch celeho onoho serveru … zatrpkla konfrontace. I ostatni clanky a diskuse pod nimi z posledni doby jsou podobne. Nelze poprit ze mnohe informace jsou jiste velice zajimave ci podnetne, ale styl jakym jsou psany a nasledne obhajovany v diskusich s respektem ci snahou skutecne pomoci slabsim bezcum nema nic spolecneho. Spise naopak, co nejvice se vuci nim vymezit.

Motto: Shadow
avatar

Praha 12 - Modřany

Celkem 154616,51 km
Minulý měsíc 851 km
10 km: 0:40:21 (2006)
půlmaraton: 1:26:59 (2008)
maraton: 3:15:43 (2004)

Mirek Kostlivý muž 02.02.2007 17:10:33

[quote=Shadow]Bo­huzel mi to tak nejak prijde ze to je v soucasnosti duch celeho onoho serveru … zatrpkla konfrontace. I ostatni clanky a diskuse pod nimi z posledni doby jsou podobne. Nelze poprit ze mnohe informace jsou jiste velice zajimave ci podnetne, ale styl jakym jsou psany a nasledne obhajovany v diskusich s respektem ci snahou skutecne pomoci slabsim bezcum nema nic spolecneho. Spise naopak, co nejvice se vuci nim vymezit.[/quote] To je dáno asi tím, že většina diskutujících jsou běžci počítající se mezi atlety (mnoho z nich běhám řadu let) a nikoliv mezi nás Tragédy, takže jsou dostatečně ješitní na to, aby se jich jakákoliv kritika osobně dotkla. Taky je mezi nimi velká osobní soutěživost, což možná poznal každý z nás na prvních závodech, když se s některými z nich dá do řeči. Ale naštěstí jich není většina, a ten kdo se hlásí k „Tragédům“ už vůbec mezi ně nepatří :).

Motto: Běhat bez ohledu na věk a okolí !
avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 03.02.2007 11:25:20

[quote=Mirek Kostlivý][quo­te=Shadow]Bohu­zel mi to tak nejak prijde ze to je v soucasnosti duch celeho onoho serveru … zatrpkla konfrontace.[/qu­ote] To je dáno asi tím, že většina diskutujících jsou běžci počítající se mezi atlety (mnoho z nich běhám řadu let) a nikoliv mezi nás Tragédy, takže jsou dostatečně ješitní na to, aby se jich jakákoliv kritika osobně dotkla. Taky je mezi nimi velká osobní soutěživost, což možná poznal každý z nás na prvních závodech, když se s některými z nich dá do řeči. Ale naštěstí jich není většina, a ten kdo se hlásí k „Tragédům“ už vůbec mezi ně nepatří :).[/quote] Mirku tvůj názor je úpřimný a brnknul jsi na moji strunu. Mimo PIM, kde je atmosféra i díky zahraničním běžcům skvělá, jsem běžel pouze dva závody. Byl jsem také překvapen podivným chovaním na startu, cítil jsem to už na parkovišti při převlékání. Bylo to až směšné jak někteří „soutěžící“ byli rezervovaní s výrazem naprosté nedotknutelnosti. Bohužel jsem byl svědkem v Žebráku takového chování i mezi běžci v modrých tričkách Tragéd. Ten pozitivní se snažil povzbuzovat a ptal se na plánovaný čas a jak to chce rozběhnout, ale ten druhý nechtěl být „rušen“. Omluvou mu může být snad jen to, že tam měl ženu, děti, rodiče s obou stran a teď byl pro ně PÁN NĚKDO. I já cítím, že někdy jsou názory na fóru vedeny v podobném duchu. Asi to bude i přirozené. Na startu i na webu se můžou někteří realizovat s důležitostí jakou touží mít i v běžném životě. Tam už to bohužel pro některé je závod běžený na chvostu a dosahovaný čas je stresující. Ale naštěstí pro ně přijde zase nědělní závod, či víkendový dvojmaratón. V tom Žebráku se mně líbili ti nejstarší-stále mladí běžci, kteří si to užívali a byli zcela nad věcí. Bylo vidět jak jsou rádi, že se zase potkávají a byli k sobě upřimní.

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 03.02.2007 18:21:36

Tak třeba já jsem taky soutěživý, ale jen od startu do cíle. Před závodem se chovám ke všem sympaticky a i když třeba nemám náladu, tak se snažím nikoho neodbýt… Ale i soutěživost má své meze, loni při závodě mě doběhl soupeř (z jiné kategorie) a běželi jsme vedle sebe. On ale šlápl na zmoklý kořen a spadl. V tu chvíli mě ani nenapadlo dělat jako by nic. Hned jsem se otočil a ptal se, jestli je v pohodě. A on se zachoval v podobném duchu, když jen řekl: „Dobrý, běž dál!“ Zajímavá zkušenost…

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Raškovice okr. FM

Celkem 7705 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:18 (2010)
půlmaraton: 1:29:55 (2011)
maraton: 3:17:01 (2010)

minusak muž 04.02.2007 13:19:48

To Vilda: „Omluvou mu může být snad jen to, že tam měl ženu, děti, rodiče s obou stran a teď byl pro ně PÁN NĚKDO.“

Tak v normálním životě je to naopak. ta rodina tě má za blba (když běháš) a on je jejich přítomností tak stresován, že opravdu nemá náladu se dělit o pocity. Závidí těm, kteří jsou tam sami a mohou si to vychutnat. Neplatí to asi pro všechny, někdo možná má takové štěstí, že si běhá a ještě je za to obdivován okolím.

Motto: Komu není shůry dáno, v Apatyce nekoupí
avatar

Praha

pug muž 06.02.2007 12:33:12

http://www.ondrej-vojtechovsky.cz/…/view/63/61/

zejmena odstavec: Kennet H Cooper: Vic skody, nez uzitku? Jeste ted se smeju.

avatar

Otrokovice

Celkem 2214 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:46 (2007)
půlmaraton: 1:27:09 (2007)
maraton: 4:09:42 (2006)

Sef muž 08.02.2007 19:43:46

Dnes jsem si Coopera resp. spíš pseudo Coopera zaběhl. Podmínky byly značně nepříznivé… blátivá cesta, velké kaluže, tma a částečně mlha, chodci, psi a běžci pletoucí se mi pod nohy :) Vytyčil jsem si okruh 1,49km dlouhý, měřeno na mapy.cz, který jsem 2× oběhl + cca 20metrů navíc, takže dohromady 3000m. Výsledný čas 12minut 17 sekund. Po přepočtu na rovných 12 minut vyjde uběhnutá vzdálenost 2930m. Cooperův test mám tedy na výbornou (fuj to se mi ulevilo :D ) Maratón bohužel za 4:10:00 takže jsem zároveň Tragéd (turista).

Jinak k článku, pokud někdo napíše: …Domnívám se, že [b]někteří[/b] muži ve věku 20–39 let se zaběhnutým časem přes 4 hodiny nejsou schopni zvládnout na výbornou Cooperův test – nedokáží uběhnout více jak 2800 metrů za 12 minut… pak by měl upravit i nadpis článku na [b]Někteří[/b] Maratonci bez kondice. To už by, ale tak pěkně nevypadalo.

Motto: To finish first, first you have to finish.
Nalezené položky: 116 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.