Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní » Behni na zakladnich a strednich skolach

Behni na zakladnich a strednich skolach

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 23.01.2007 09:25:11

zahraju si trochu na moderatora diskuze :) a presunu sem diskuzi aby se v jednom tematu nediskutovalo a 2.

[quote=milan]Micha­le,škola není spasitelná,příliš bych nepřeceňoval její vliv.Co nemají studenti od rodičů,to ve škole nenajdou.Na juniorově gymplu umí sice zástupce ředitele maraton pod 2:55 hod,ale škola se v tělocviku běhu moc nevěnuje-kromě sprintů zatím jen v kvintě jednou 1500 m.Pokud vím,škola se nezúčastňuje s vyjímkou Běhu Lužánkami žádných běžeckých akcí.[/quote] to je skoda si myslim. a ten zastupce reditele je telocvikar?

jinak to ze co deti nemaji od rodicu je tezky jim davat jinak je urcite pravda. ale skola by se mela maximalne pokusit to tem detem, ktere nemaji stesti a vztah ke sportu nebo necemu jinemu nemaji od rodicu, dat. vim ze v tomhle jsem idealista a doma mam info z prvni ruky – mamka je reditelka ZS, ale jde to jenom se musi chtit :)

[quote=Jecminek­.Maselnik]A ješ­tě trochu k OT tématu o běhu ve škole: motivovat děti na ZŠ ať chodí běhat do přírody a tahat je tam, tak tomu se můžu jako bývalý žák ZŠ, učitel na ZŠ i trenér mládeže (vodního póla;-) jenom smát. Delší běhy baví naprosto zanedbatelné procento dětí a je to dobře, protože mladí mají rozvíjet rychlost, na vytrvalost je času dost vždycky, na rychlost ne.[/quote] nevim jestli to bylo mysleno primo na me, ale nechcu hnedka decka na zakladce nutit k tomu aby zacali behat 10, 15 ci podobne. ono je mozne se jit probehnout do lesa jen tak na 4 km, kdyz se chce. treba jenom jednou tydne. spis jsem tim chtel rict aby se v tech detech na ZS a nebo spis SS pestovala vztah ke sportu at uz k behani, plavani, kolu a nebo skatu :), a myslim si ze kdyz nekdo vysvetli skatakovi ze kdyz si pujde sem tam zabehat tak mu to na skatu muze jit lip kvuli lepsi kondici, tak u toho treba nebou kourit a nebo rovnou hulit travu :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 23.01.2007 10:24:42

myslím si, že běhání jako běhání je v tělocviku (zejména na základce) vyloženě nešťastná záležitost. Aby pohyb bavil, musí tam být především hra. Jestli je totiž cílem tělocviku (a já doufám, že ano) nikoli příprava sportovce a výběr talentů (i když to se může pozorováním provozovat), ale všeobecný rozvoj tělesných schopnosti HLAVNĚ s výhledem na to, aby si děti v tělocviku vyzkoušeli, co potom můžou dělat ve svém volném čase. 10–12-ti leté dítě se nepůjde samo proběhnout ani kilák, natož do lesa, kam bych ho samotné nepustil, ale třeba kdysi populární ringo si hodí i „za barákem“ s dětmi, když o něm bude vědět.

Hlavně si ale nemyslím, že by tělocvik měl být tím základním, od čeho se odvíjí sportovní život dětí. Tady jednoznačně vede rodina (on je to vůbec obecný problém, jak je alibisticky školství vs rodina u nás vnímáno – často se toho na školu svádí moc a viníkem je přitom rodina). Vidím to teď na dceři a dříve na sobě. Otec mne do sportu tlačil, mne to nebavilo, takže jakmile jsem pocítil sílu na vzpouru, na sport jsem se vykašlal a trvalo mi pár let, než jsem našel vlastní cestu. A jestli jsem měl z něčeho depky tak z toho, že táta byl tlustý a jenom si jít kopat balónem ho hrozně obtěžovalo. Nehodlám s holkou opakovat stejnou chybu. Sice by se mi líbilo, kdyby plavala, ale zatím ji to moc nebaví, takže jakmile dosáhne uspokojivé úrovně (tzn. získám pocit, že se o oni nemusím na koupališti bát), klidně ať dělá jenom tanečky a aerobic, které baští totálně. Důležité je, aby dělala něco, u čeho je naděje, že vydrží. A teď už začíná vymýšlet, že až dostane na jaře větší kolo, mohla by jezdit se mnou, když budu běhat. Byli jsme tak loni párkrát na úseky, závodili, byla nadšená. Když ji to omrzelo, hodil jsem jí na trávu deku blok a pastelky a pokračoval v tréninku v blízkém okolí. Všichni spokojeni. Možná mám jenom mindrák z dětství, ale společné sportování s rodiči považuji za základ budování vztahu dětí k pohybu.

avatar

Kladno

Celkem 1550 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:56:19 (2006)

Vrtulka žena 23.01.2007 10:55:20

Souhlasim s tim,ze urcite zalezi na tom jak vas vedou doma rodice,me dal tata v 6 na krasobrusleni a to me hrozne bavilo,jelikoz za komančů to bylo hlavne o znamostech tak me vyradili do dvou let,i kdyz jsem byla mezi nejlepsima,presto byli ochotni se mnou jezdit na vsechny treninky,od te doby jsem vyzkousela X sportů a zůstala jsem u behu,mimochodem na ZŠ jsem beh primo nesnasela i kdyz pohyb me bavil od malicka,myslim ze kdyby me nutily delat neco doma povinne tak by me to nebavilo,ale oni nechavaly volbu na me a za to jim dekuju ;)

avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 23.01.2007 13:22:53

to Jecminek: rozumim. mam tak nejak podobny nazor, ale jaksi ho nejsem schopnej vhodne prevest na pismenka :) a souhlasim i s vrtulkou, ze skolni telocvik ve svych konecnych dusledcich drtive vetsine mladych lidi sportovani znechuti, at uz je to plavani, behani, gymnastika atd. jak uz sem nekde psal, ve skole se mi absolutne znechutilo plavani, ale sam sem se k nemu zase dostal a bavi me. behani, protoze hraju rekreacne fotbal mi bylo ukradeny, protoze sem vzdycky vsechno jak bylo potreba odbehal a uz na stredni, kdyz jsem si na fotbale neco udelal tak sem pak behanim dohanel kondicni vypadek. ted jde o to jestli se v pripade skolniho telocviku vubec da neco zmenit, at uz to je malou hodinovou dotaci, moc velkym poctem deti, kvalitou ucitelu a nebo celkovym naziranim na telocvik jako „zbytecny“ predmet. a to ze v podstate ve vsem hraje primarni a casto jedinou vychovnou a formujici funkci rodina je neoddiskutovatelne. ale byl bych rad, a tak trochu si i myslim, ze jedna z funkci skoly a povinne skolni dochazky je se snazit napravit to co rodice zanedbali. proto ty lidi taky 5 let studuji na VS. ale vim ze nektere me nazory byvaji casto moc utopisticke :), ale doufam ze tenhle neni jeden z nich…

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Brno

Celkem 22207 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:30 (2011)
půlmaraton: 1:23:40 (2007)
maraton: 2:55:30 (2011)

milan muž 23.01.2007 13:47:13

to Luckyboy : behani, protoze hraju rekreacne fotbal mi bylo ukradeny, protoze sem vzdycky vsechno jak bylo potreba odbehal a uz na stredni, kdyz jsem si na fotbale neco udelal tak sem pak behanim dohanel kondicni vypadek.

My zas měli (fotbalisté,st­.žáci) v rámci zimní fyzické přípravy poměrně tvrdé běžecké treningy např. 10 koleček kolem areálu TJ Start Brno (700–900 m kolo) nebo jsme běhali do Soběšic a zpět (min. 6km).K tomu všelijaké žábáky,přískoky snožmo,sprinty na tribunu (pahorek). Tyto srandy 2× minimálně týdně.Zábavné to moc nebylo,ale brali jsme to (někteří) jako nutnost.A zvykli jsme si,opět někteří. Chci tím jen říct,že děti jsou schopny tvrdě makat,ale musejí mít motivaci a příklad.Toto obojí v hodinách tělocviku zpravidla chybí.I proto je tak důležitá rodina nebo sportovní oddíl.

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.